Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.12.26 11:54

Kino nie chce być komercyjne?

Temat biłgorajskiego kina - opóźnionych premier oraz zakazu spożywania podczas projekcji - znowu powrócił. Tym razem poruszył go radny Krzysztof Iwaniec podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Biłgorajskiego. Na sesji radny nie otrzymał odpowiedzi, więc poprosiliśmy o wyjaśnienia kierownictwo BCK.
Kino nie chce być komercyjne?
Kino nie chce być komercyjne?

Modernizacja budynku Biłgorajskiego Centrum Kultury kosztowała prawie 14 mln złotych. W ramach tej inwestycji odnowiona została sala kinowa, a kino, jak zapowiadano, miało przyciągać jeszcze więcej widzów. Wcześniej wielu z nich wolało jeździć do nowoczesnych kin w większych miastach, a nie czekać na premiery kinowe w Biłgoraju nawet kilka miesięcy. Jak się okazuje, nadal wielu mieszkańców naszego powiatu korzysta z kin poza Biłgorajem. Na ten problem zwrócił uwagę radny Krzysztof Iwaniec, który na premierze "Gwiezdnych Wojen" w zamojskim kinie spotkał wielu mieszkańców Biłgorajszczyzny. Postanowił zapytać ich, dlaczego jadą do Zamościa, a nie przychodzą do BCK. - Okazuje się, że jest to jedyne kino w województwie lubelskim, w którym nie można kupić popcornu i czegoś do picia - mówił radny Krzysztof Iwaniec dodając, że przy dłuższych projekcjach jest to problem, przede wszystkim, dla małych dzieci.

Radny przypomniał, że wcześniej zapowiadano, że kino w BCK ma przynosić dochód. W idzowie "uciekający" do kin poza powiatem, m.in. ze względu na wcześniejszy termin wyświetlanych tam premier i w innych kinach zostawiają swoje pieniądze. Radny Iwaniec obliczył, że koszt wykupienia licencji na wyświetlanie filmu - 7 600zł - przy pełnej sali zwraca się już w dniu premiery. - Zapomniano jednak o jednym elemencie - komercji. A komercja oznacza, że należy robić to, czego oczekują mieszkańcy, widzowie - mówił radny i podkreślał, że do interwencji w tej sprawie zobowiązali go mieszkańcy powiatu, których spotkał w zamojskim kinie.

W odpowiedzi na interpelację starosta Marian Tokarski stwierdził, że radny Iwaniec powinien skierować odpowiedni wniosek do władz miasta lub BCK. Rada Powiatu nie jest kompetentnym organem w rozwiązaniu tej sprawy. W związku z tym, że radny, a przez to mieszkańcy w imieniu których interweniował, nie otrzymał od starosty satysfakcjonującej odpowiedzi, postanowiliśmy zapytać o te sprawy właściwe osoby - kierownictwo BCK.

Temat wprowadzenia zakazu spożywania wyjaśnił kierownik Tomasz Falandysz. - Zakaz spożywania na sali kinowej ma tylu zwolenników, co i przeciwników. Wprowadzony został w 2013 roku nie ze względu na konieczność sprzątania - bo sala jest i tak sprzątana - ale ze względu na liczne skargi widzów. Po prostu wielu osobom, które przychodziły przede wszystkim obejrzeć film, przeszkadzały szeleszczące opakowania, odgłosy głośnego jedzenia - wyjaśnia powody wprowadzenia zakazu Tomasz Falandysz kierownik działu administracyjno-technicznego BCK i dodaje jako przykład, że wprowadzenie takiego zakazu planuje także dyrekcja Janowskiego Ośrodka Kultury.

Bardziej skomplikowaną sprawą są projekcje filmowe i repertuar kina. Dla wielu widzów nie jest on satysfakcjonujący, a premiery są nieznacznie, ale jednak opóźnione w stosunku do kin w większych miastach. Sprawę, na przykładzie "Gwiezdnych Wojen" wyjaśnia dyrektor BCK Stefan Szmidt, zwracając uwagę, że nie można porównywać kina w domu kultury z wyspecjalizowanym multipleksem posiadającym kilka sal projekcyjnych.

- Tłumaczyłem tę sprawę publicznie już kilka razy. Powody opóźnienia w wyświetlaniu premier atrakcyjnych i oczekiwanych filmów na ekranie BCK, w stosunku do premiery polskiej, są obiektywne i niezależne od nas. Po pierwsze mamy tylko jedną salę kinową, gdzie odbywają się także wszystkie większe imprezy teatralne i koncertowe, przeważnie wcześniej planowane. Musimy się z tym liczyć. Druga sprawa wiąże się z wymaganiami dystrybutorów. Nakładają oni często obowiązek udostępniania sali "na wyłączność". Dwutygodniowe opóźnienie projekcji "Gwiezdnych Wojen" wynika z warunków umowy przedstawianej przez dystrybutora, które były dla nas nie do przyjęcia. Mielibyśmy obowiązek udostępnić salę kinową na wyłączność dla tego filmu przez 4 tygodnie, seanse minimum 2-3 razy dziennie. Nie mogło by być innych konkurencyjnych projekcji, ani imprez w sali kinowej - wyjaśnia Stefan Szmidt dyrektor BCK i podkreśla, że przy premierowych tytułach jak "Gwiezdne Wojny" ilość potencjalnych widzów z Biłgoraja i okolic nawet na tak oczekiwany film jest według szacunków placówki za mała, aby móc spełnić takie warunki dystrybutora. - Z tego powodu podjęliśmy decyzję, iż "Gwiezdne Wojny" będą wyświetlane przez dwa tygodnie od 2 stycznia do 14 stycznia, po trzy seanse dziennie, na warunkach które możemy spełnić bez szkody dla naszej innej działalności statutowej, przy zadowalającej frekwencji. Nasza decyzja ma podstawy zarówno merytoryczne jak i ekonomiczne. Niestety, po raz kolejny jesteśmy porównywani z komercyjnymi kinami w dużo większych miastach, o kilku salach wyłącznie na projekcje filmowe (jak Lublin Rzeszów czy choćby Zamość). Mimo wszystko liczę na to, że spotkamy się na "Gwiezdnych Wojnach" 2 stycznia w naszym biłgorajskim kinie - zaprasza dyrektor Szmidt.

RED.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kino nie chce być komercyjne?, 0 out of 5 based on 0 ratings
RED. dodany
 
Odsłon: 4779
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (50)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
c6a-d1f
~ inna sprawa  Dlaczego kino we wszystkie świeta jest zamknięte?
Rozumiem, że pracownicy chcą mieć wolne, ale bez przesady to nie jest urząd, ze pracuje się pon-pt 7-15. Kino ma stanowić ofertę rozrywkową dla mieszkańców miasta i powiatu, a dni wolne to najlepsze okazja do rozrywki i skorzystania choćby z kina.
Oczywiście w Wigilię, pierwszy dzień Bożego Narodzenia czy Wielkanocy powinno być zamknięte, bo to dni które spędza się w gronie rodzinnym i mało kto by przyszedł na film, ale już drugi dzień świąt tak jak dziś powinno być otwarte i myślę, że frekwencja bylaby spora.
Tak samo inne dni kiedy kino jest zamknięte: Nowy rok, 1,3 maja, Boże Ciało, 15 sierpnia.
26 grudnia 2015
+20
-1
FR
588-0e1
~ fff  BCK to jedno, ale patologii w miejskich instytucjach jest znacznie więcej.
O BCK to nawet nie ma co pisać, bo nadaje się do zaorania i budoyw od podstaw (nie chodzi tu oczywiści o budynek, tylko o kadry i sposób działania).
.
Straż Miejska, wg projektu budżetu na 2016 ma zapisane 410 tysięcy złotych, tam pracuje chyba 6 osób. Czy to nie są pieniądze wyrzucane w błoto? Jakie są skutki działalności tej formacji? Czy bez nich w Biłgoraju żyło by się gorzej, było by mniej bezpicznie?
Ja bym zlikwidował, połowę czyli 200 tysięcy dał policji na dodatkowe patrole, piesze, wieczorem po parkach i osiedlach.
Pozostałe 200 tysięcy przeznaczyć na spłatę długu, bo miasto płaci bankom rocznie 950 tysięcy odsetek od kredytów.
.
PGK
Trzeba by się przyjrzeć tej wycenie oferty na wywóz śmieci, bo to dośc dziwne, że podobna firma z Leżajska złożyła niewiele wyższą ofertę niż PGK, które ma bazę na miejscu i swoje wysypisko, pod Biłgorajem.
27 grudnia 2015
+17
-0
PL
282-42e
~ Ave- jaaa  kurde w kinie BCK nie mozna nic zjesc swojego ani napojow wnosic :) jak widzimy wsyztsko mozna szybko zmienic .,wystarczy popatrzec na poslanke Pawlowicz jak na sali obrad w sejmie obzerala sie jak ? jak swinia :)aco do umow ktopre zwiera BCK w temacie premier kinowych ,to moim zdaniem takie p[remiery jak kultowa trylgia GWIEZDNE WOJNY czesto nie wchodiz na ekrany ,i niech pan SCHmidt nie broni sie sztukami teatralnymi czy innycmi ,wyimaginowanymi spektaklami , bo jaks mai wiemy nie ma ich zbyt wiele :) tu chodiz o jedno od 2 stycznia ppremiera wiekszosc chioloty przewinie sie przez zamojskie kino gdize zarobia ,a taki BCK Bilgorajski gdzie dotacjii dostaje 3mln zlotych z podatkow mieszknacow :) nie musza sie starac :) PRYWATNY Folwark pierwszej damy bilgoraja i schmita jak nie ma juz sily i pomyslow niech idzie na zasluzona emeryturke i buja sie w fotelu w Nadrzeczu :) a
26 grudnia 2015
+17
-2
Ostatnio dodane komentarze
PL
8b8-94e
~ koniczynka69  do ~ WITAM   Ja tam wniosłem bez problemu, tylko strasznie się zagrzało za pazuchą.
4 stycznia 2016
brak ocen
PL
9d2-98a
~ WITAM   NAWET KUWA NIE MOŻNA NAPOJU WNIEŚĆ NA 2.5 GODZINNY FILM I MI W RYJU ZASCHLI. IĆ PAN W H U I Z TAKIM KINEM, WIENCY NIE PÓJDE.
4 stycznia 2016
+1
-1
PL
282-42e
~ Ave--ja  do ~ Olszówka   taaaaaaaaaaa same magistry to te zparologia , kupujesz wposlkich sklepach ?? o nazwie KAUFLAND :) z glowa pod sufitem .. skromny czlowieczku .... papier przyjmnie wszystko ale co do dzialania to jestes chlopcze w tyle ...a co chodz o te z emaja jedno czy dwoje dzieci to juz nie normalna rodzina ?? i moge tylko jedno napisac idz pan w PiS........du
29 grudnia 2015
+3
-0
PL
611-84f
~ obserwator   Brawo dla radnego Iwańca, gratuluję wyborcom takiego przedstawiciela, który tak wnikliwe wyszukuje niedogodności życia codziennego.
A, może by tak radny, jako praktykujący katolik zaapelowałby popcorn i napoje sprzedawali w kościele, "przy dłuższych projekcjach jest to problem, przede wszystkim, dla małych dzieci".
Ja osobiście wolę usiąść w czystym fotelu i obejrzeć spokojnie film, w Biłgoraju, a nie w Zamościu, bo chcę wspierać lokalny budżet, a jak mam ochotę coś zjeść to zapraszam rodzinę do restauracji, a nie do kina na popcorn.
29 grudnia 2015
+4
-1
PL
dd7-8d6
~ Olszówka   Uważam, że w Polsce zdecydowanie więcej jest rodzin NORMLNYCH, którzy mają 2-3 dzieci i to jest normalne. Sami pochodzimy z rodzin, w których było 2-3 rodzeństwa i co Wasze rodziny były patologiczne. Ludzie... Tacy pro Zachodni, a jak Polska zaczyna naśladować inne państwa to u nas tylko - patologia to , patologia tamto. A kto na wasze emerytury zarobi?? System, który tylko wylicza ile statystycznie dostaniecie, za lata pracy?? To jesteście w błędzie. Ja pochodzę z wielodzietnej rodziny, nie patologicznej ( 3 dzieci) - wszyscy wykształceni ( mgr.) Sama mam 3 dzieci. I teraz mam pytanie, ja teraz inwestuję GRUBE pieniądze w moje dzieci i DLACZEGO MOJE DZIECI BĘDĄ ZA KILKANAŚCIE LAT NA WASZE EMERYTURY PRACOWAŁY!!!! A teraz im żałujecie. Przecież my tych pieniędzy nie wydamy za granicą, tylko kupię chleb u polskiego piekarza, ubrania w polskich sklepach, itp. Czyli te pieniądze trafią do przedsiębiorców. TO o co wy się tak gotujecie!!!!!
28 grudnia 2015
+2
-1
PL
241-25b
~ widzę minusy  do ~ CZY TO PRAWDA ŻE   czyli to prawda mam podać nazwisko ?
28 grudnia 2015
brak ocen
PL
4ef-3bb
~ gość   Popcorn, nachosy czy pepsi dostaje się w kinach w opakowaniach, które nie szeleszczą. Po prostu lepiej zabronić przynoszenia własnej żywności i otworzyć mały sklepik. Do tego w biłgorajskim kinie filmy są emitowane z takim opóźnieniem, że w kinie w Zamościu, Lublinie czy Rzeszowie(nie wspomnę o większych miastach), nie są już nawet wyświetlane. Dodatkowo jak jest już jakiś fajny film to jest puszczany wkółko przez dwa tygodnie, żaden inny. Masakra. Lepiej wydać więcej na paliwo i jechać gdzieś dalej.. A szkoda, bo kino po remoncie jest naprawdę super.
28 grudnia 2015
+1
-0
PL
b11-4d9
~ CZY TO PRAWDA ŻE   jedno z NOWYCH POSŁÓW chciało (celowo rodzaj nijaki) zatrudnić w BCK "SWOICH" ludzi czy ktoś potrafi to potwierdzić lub zdementować ?
28 grudnia 2015
+0
-2
NL
614-7fd
~ NIEEEEH   nie wyświetlają bo Stefcio musi mieć salę wolną żeby spraszać i honorować swoje byłe kochanki np Maję, niewydarzoną artystkę co to ostatnio tak silnie broniła demokracji.
28 grudnia 2015
+3
-2
PL
58b-df3
~ Czytelnik   Rozwiązanie jednego z problemów.
Jeśli są 3 seanse dziennie to czy jeden z nich może być objęty i oznaczony zakazem jedzenia dla widzów, a pozostałe wolne od takiego. Wilk systy i owca cała. Dodatkowe przychody ze sprzedaży jedzenia zwiększą rentowność z działaności w tym opłacalność/możliwość szybszego zakupu niektórych filmów (przeważnie wartość zakupionego jedzenia na osobę jest zbliżona wartości biletu, a do tego dochodzi też możliwość sprzedaży "gażdżetów" związanych z danym filmem/bajką).
28 grudnia 2015
+4
-0
PL
25f-b7a
~ Do Michała  do ~ Michał   Nie rozumiesz, że chodzi o podstawowe zasady kultury i wychowania? A nie komputery i gejów. Chodzi temu panu o to, że kiedyś nawet dzieci wiedziały kiedy jak mają się zachować, bo obowiązywała kindersztuba, nie trzeba było kończyć uniwersytetu, żeby to wiedzieć. A ty wyjeżdżasz z czarownicami... ręce opadają
27 grudnia 2015
brak ocen
PL
b20-aee
~ Rozliczyć   Wstyd mnie pochłania coraz bardziej, jak widzę starczą nieudolność i aktorskie zarozumialstwo dyr Szmita, On juz swoje zrobił, gł. w Warszawie, a biłgoraj to fucha. Moze dopiero PIS to zmieni i rozliczy z przelewów między Kresami i BCK
27 grudnia 2015
+6
-3
DE
6fb-2b3
~ bilgo   Brawo dla władz miasta.
Wreszcie zaczęli brać kary umowne za przekroczenie terminu inwestycji.
Odpowedź na wniosek o udostępnienie informacji publicznej:
http://i.imgur.com/RU1B28W.jpg
27 grudnia 2015
+3
-0
PL
954-f0e
~ Po świętach...   Wyraźnie widać, że już po świętach:). Jad zalewa głowy z powrotem. Współczuję rodzinom i sąsiadom.
27 grudnia 2015
+3
-7
PL
8ca-5d4
~ OT ROSŁANOWWA CZY JAK  do ~ Michał   MARYLA JEST CZAROWNICĄ BO SMIWRDZIAŁO FAJAMI A NA DODATEK KRZYCZAŁA
27 grudnia 2015
+4
-1
FR
8ad-7d2
~ Mantra  do ~ fff   Jest taki siwawy, starawy kurdupel w Straży Miejskiej co to przed południem ok. godzinki spędza w pobliskim supermarkecie na czytaniu prasy. A interwencje SM ma wtedy gdy jeden sąsiad drugiego pod pier doli i mają gotowca na tacy.
27 grudnia 2015
+8
-0
FR
588-0e1
~ fff   No i OSiR.
Nie wiem jak to wygląda w samym Osirze, ale mam zastrzeżenia do organizacji pracy w okresie letnim. Chodzi o Zalew.
Zalew jest czynny 2 miesiące w roku (teoretycznie), w praktyce wychodzi pewnie 3-4 tygodnie (sinice).
Jak już jest kąpielisko otwarte to sposób jego funkcjonowania jest oczywiście patologiczny.
Chyba ktoś się zatrzymał w okresie głębokiego PRLu i jest wielbiceielem centralnego planowania.
Chodzi o dyżury obsługi i ratowników.
Jest deszczowy dzień, nikt normalny nie przyjdzie nad zalew, ale ratownicy są, wypożyczalnia czynna, etc.
Teraz weźmy pod uwagę weekend, piękna pogoda, środek lata, tłumy ludzi. Godzina 18-ta, cała obsługa się zwija. Wypożyczalnia zamykana, zjeżdżalnia zamykana, ratownicy kończą pracę. Tłumy ludzi w wodzie, bo jest jasno do 21, ale obsługa ma wolne, bo tak ktoś zaplanował, że mają pracować od 10 do 18, żadej elestyczności. Zarządzanie rodem z PRLu.
27 grudnia 2015
+13
-0
FR
588-0e1
~ fff   BCK to jedno, ale patologii w miejskich instytucjach jest znacznie więcej.
O BCK to nawet nie ma co pisać, bo nadaje się do zaorania i budoyw od podstaw (nie chodzi tu oczywiści o budynek, tylko o kadry i sposób działania).
.
Straż Miejska, wg projektu budżetu na 2016 ma zapisane 410 tysięcy złotych, tam pracuje chyba 6 osób. Czy to nie są pieniądze wyrzucane w błoto? Jakie są skutki działalności tej formacji? Czy bez nich w Biłgoraju żyło by się gorzej, było by mniej bezpicznie?
Ja bym zlikwidował, połowę czyli 200 tysięcy dał policji na dodatkowe patrole, piesze, wieczorem po parkach i osiedlach.
Pozostałe 200 tysięcy przeznaczyć na spłatę długu, bo miasto płaci bankom rocznie 950 tysięcy odsetek od kredytów.
.
PGK
Trzeba by się przyjrzeć tej wycenie oferty na wywóz śmieci, bo to dośc dziwne, że podobna firma z Leżajska złożyła niewiele wyższą ofertę niż PGK, które ma bazę na miejscu i swoje wysypisko, pod Biłgorajem.
27 grudnia 2015
+17
-0
PL
34e-fb4
~ dlaczego nie jest wyświetlany w BCK   film LOVE 2015 Gaspera Noes-a który premierę miał CANNES ??? wiecie dlaczego bo wszyscy by się w kinie grzmocili jak kotki lub norki , a tak ona jego trzyma za pałę lub odwrotnie on ją za dzyndzel i trzymający musi mlaskać gębą lub szeleścić papierem żeby jęków nie było słychać
27 grudnia 2015
+1
-6
PL
d9a-181
~ takie mam pytanie  do ~ .   w ciągu tych dwu tygodni wyświetlania filmu ilu widzów przychodzi
27 grudnia 2015
+2
-0
PL
3eb-171
~ ...  do ~ Do Jary   To ciekawe, bo w budżecie ma zapisane 1.720.000.
To już OSiR ma więcej, bo 1.836.800
27 grudnia 2015
+4
-1
PL
3eb-171
~ .  do ~ Andrzej S.   Z częścią argumentów można się zgodzić, ale z częścią nie.
Kino to kino, ok, tylko, że w Biłgoraju nie ma samodzielnego kina, jest tylko częścią BCK i musi współdzielić salę widowiskową z innymi formami działania BCK.
Kino jest od szerzenia kultury? Chyba już bliżej do kultury tym wyśmiewanym przez Ciebie teatrzykom niż jakiemuś Star Wars. Taki filmy jakie są grane, czyli komercyjne produkcje to nie kultura a rozrywka.
Co do wyświetlania filmów przez 2 tygodnie to tak jest wszędzie, nie da się kupić filmu na kilka wyświetleń, tylko umowa jest taka, że kino musi go grać te 2 tygodnie codziennie.
27 grudnia 2015
+6
-5
PL
523-8f2
~ Andrzej S.   Kino się nie zmieni...... zacznijcie od urzędu miasta kto od XXXXXX lat jest Burmistrzem ? Czyja Żona jest Dyrektorem Kina .... Kto ich wybrał WY. Zacznijcie zmiany od siebie w trakcie wyborów. Jle zarabia Dyrektor Kina a ile Dyrektor PGKIM który prowadzi przedsiębiorstwo wodociągowe,kanalizacyjne ,utylizacyjne, oczyszczalnie ścieków i realizuje umowę sprzątania miasta i wiele inych spraw o których nie śnię....
Najlepsza wypowiedz Stefan Szmidt jednym słowem kino jest zajęte w niektóre dni dla teatrzyku ??? tak wywnioskowałem z treści ... to tak jak by na stadionie OSIR powiedzieć że mecze bedą czasami na stadionie bo stadion jest wynajmowany na targowisko... Kino to Kino i jeśli pan Szmid (aktor) nie zna się na administrowaniu to podziękować Kino żyje z wyświetlania atrakcyjnych filmów i szerzenia kultury w mieście niech powie ile jest ludzi na tych teatrzykach ??? a jaki koszt utrzymania kina może taniej będzie zamknąć to wszystko i zrobić magazyn dla Obrony Cywilnej na wypadek kataklizmu na samych pęsjach będzie zysk w kasie miasta.
Projektor 3D i po co bo teatrzyk ma występować byłem w Biłgorajskim Kinie około 14 miesięcy temu i co oglądam repertuar to bajeczka albo jeden tytuł przez dwa tygodnie
Tu chodzi o to aby nic nie robić a brać kasę z miasta może czas powiedzieć BASTA.
27 grudnia 2015
+8
-2
PL
523-8f2
~ Michał  do ~ jk   Niech pan jeszcze doda że Komputery były w instytutach badawczych a teraz w kasach Kina że filmy dla dorosłych to były takie jak np.:"Łuk EROSA" a teraz ogląda pan w TV filmy z ikonką od lat 12 a sceny jak z w/w filmu , gey kiedyś kto słyszał a teraz nawet słychać w chórach lub kościołach , dwie baby lub dwóch facetów to małżeństwo w niektórych krajach ... jak pan myśli może pan nie nadąża na zmianami na świecie, kiedyś czarownice wieszano.... kto dziś będzie czarownicą????
27 grudnia 2015
+3
-2
PL
8ca-5d4
~ jk   Szkołę podstawową kończyłem na wsi w 72r. Technikum w 77. Rodzice już nie żyją. Mam dużo lat ale jeszcze dzisiaj pamiętam wszystkie te nauki "kinder sztuby". Co wolno a co nie wolno. co wolno a nie wypada, jak należy zachować się w każdej sytuacji w relacji z ludżmi i w danym miejścu szczegolnie publicznym. W tych naukach jedzenie w takich miejscach jak kino uchodziło za oznakę największego grubiaństwa i braku wychowania. Ale może coś przegapiłem i teraz jest już inaczej i dozwolone są chipsy i flanelowa koszula w Operze Narodowej. j ote ratuj!
27 grudnia 2015
+7
-2
PL
2a3-87b
~ P.  do ~ Do Jary   Do "Do Jary" chyba ktoś tu manipuluje - wystarczy popatrzeć na budżet żeby zobaczyć ile dotacji ma BCK - rzucanie nazwiskami i liczbami bez sprawdzenia faktów i anonimowo pod nickiem nie jest fajne, to oszukwianie ludzi i celowe wprowadzanie w błąd.
27 grudnia 2015
+5
-2
26 grudnia 2015
+2
-1
PL
a48-4f9
~ Marek  do ~ Wejść na drzewo za 12000zł   To ni epowinien ten Shmit jako Dyr. jak wchodzi na drzewo za pensję DYr. wychodzić na drzewo w spektaklu. Teraz się dowiaduję, że On pobral kasę na swoją Fundację za występ z BCK! O co tu chodzi>>>
26 grudnia 2015
+8
-0
PL
de7-ead
~ bjgj   A może to kino musi być prywatne to wtedy Shmity i inni zaczną pracować a nie chodzą do pracy jak im się podoba albo wcale ,przecież ci ludzie przed nikim nie odpowiadają , czują się jak sędziowie trybunału , jak wybrańcy Boga a hołota powinna być wdzięczna ,że mają takie autorytety jak oni , i nie tylko to kina dotyczy ale wielu urzędów czy innych instytucji gdzie płaci podatnik
26 grudnia 2015
+12
-0
PL
012-80c
~ on  do ~ abc   to idz na cpn wykształciuchu filozofie z mieszkania 39 m2 hehe miastowy smiech na sali
26 grudnia 2015
+1
-3
PL
368-306
~ Wejść na drzewo za 12000zł  do ~ Ave- jaaa   Jak Shmit wejdzie na Drzewo to wyprowadza z BcK na Fundację 12000zł za wystep. Tak się wyprowadza kasę podatników/!
26 grudnia 2015
+13
-0
PL
282-42e
~ Ave- jaaa   kurde w kinie BCK nie mozna nic zjesc swojego ani napojow wnosic :) jak widzimy wsyztsko mozna szybko zmienic .,wystarczy popatrzec na poslanke Pawlowicz jak na sali obrad w sejmie obzerala sie jak ? jak swinia :)aco do umow ktopre zwiera BCK w temacie premier kinowych ,to moim zdaniem takie p[remiery jak kultowa trylgia GWIEZDNE WOJNY czesto nie wchodiz na ekrany ,i niech pan SCHmidt nie broni sie sztukami teatralnymi czy innycmi ,wyimaginowanymi spektaklami , bo jaks mai wiemy nie ma ich zbyt wiele :) tu chodiz o jedno od 2 stycznia ppremiera wiekszosc chioloty przewinie sie przez zamojskie kino gdize zarobia ,a taki BCK Bilgorajski gdzie dotacjii dostaje 3mln zlotych z podatkow mieszknacow :) nie musza sie starac :) PRYWATNY Folwark pierwszej damy bilgoraja i schmita jak nie ma juz sily i pomyslow niech idzie na zasluzona emeryturke i buja sie w fotelu w Nadrzeczu :) a
26 grudnia 2015
+17
-2
PL
368-306
~ Do Jary  do ~ Jaro   Dowiedzialem się, Od Radnego Kudzi, że BcK dostaje koło 3mln rocznie na BcK. To jest szokująca kwota z naszych podatkow!!!
26 grudnia 2015
+10
-2
PL
28d-6a0
~ Jaro   Pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam wyjaśnienia jak bardzo nic się nie da zrobić. A w innej części internetu przeczytałem jak Pan Emilian Kamiński walczy o istnienie Teatru Kamienica w Warszawie.
Państwo BCK przyzwyczaili się, że kasę dostają "na poduszkach" i nic nie może zakłócać Ich artystycznego natchnienia.
A ograniczyć do minimum finansowanie tego obiektu z naszych podatków! Minimum socjalne z budżetu a reszta z tego co zarobią!
I niech Sanepid zabroni wyświetlania filmów w 3D. Przecież tam po 30 minutach łep boli.
26 grudnia 2015
+11
-0
PL
c6a-d1f
~ abc  do ~ abc   No właśnie w Lublinie/Rzeszowie nawet wczoraj kina czynne.
Dziś już prawie wszędzie, ale oczywiście w Biłgoraju nie, bo pracownicy BCK myślą, że są urzędnikami i chcą pracować tak jak urzędnicy.
Za kilka lat to kino i osir będą czynne od poniedziałku do piątku od 7 do 15.
26 grudnia 2015
+6
-0
PL
52b-6af
~ abc  do ~ szanowny panie   ale w innych miastach jakoś kino jest otwarte, własnie wróciłem z Zamościa
26 grudnia 2015
+6
-0
PL
368-306
~ Bella   Samo jedzenie jako takie mi nie przeszkadza, pod warunkiem, ze jest ono zapakowane w nie szeleszczace opakowania. Tak wiec popcorn i cola naprawde mi nie przeszkadzaja, o ile nie sa ostentacyjnie spozywane...
26 grudnia 2015
+4
-0
GB
6f4-58b
~ Boss   IWAŃCA NIE LUBIE, ALE TRZEBA PRZYZNAĆ, ŻE CHŁOP MA TALENT DO GRZEBANIA SIĘ W GU..IE. I W MOJEJ OCENIE PROFESJONALNIE W MEDIACH NA ROBIŁ ZAMIESZANIA. TRZYMAJ TAK DALEJ, BO MA..LKA MYŚLI, ŻE BCK JEST JEJ PRYWATNYM BELWEDEREM.
26 grudnia 2015
+12
-3
PL
368-306
~ Adrian   2 stycznia to musztarda po obiedzie z premery. Jak z Powiatu Biłgorajskiego poszło np. 2500 ludzi do kina na premierę Gwiezdnych Wojen to licząc to przez 20zł = 50000zł dochodu. W Biłgoraju Szmidt nic nie robi aby bck przynosiło dochody. My wszyscy musimy za to nieróbstwo w bck płacić.
26 grudnia 2015
+11
-0
PL
de7-ead
~ do-~ pani Pawłowicz pokazała   Kwaśniewski magister też pokazał klasę jak stał ***** nad grobami Polaków na Ukrainie więc skończmy z tymi autorytetami , kino jest dla ludzi a nie ludzie dla kina
26 grudnia 2015
+5
-0
PL
d9a-181
~ warszawiak na Biłgoraj patrzy  do ~ .   ja kiedyś słyszałem od wARSZAWIAKA że ta część Polski to plebs
26 grudnia 2015
+3
-4
PL
c6a-d1f
~ .  do ~ szanowny panie   Ja właśnie tak pracuję w Warszawie, co prawda dziś mam wolne, ale za to w Nowy Rok pracuję i w Wielkanoc też pewnie będę.
Jak się pracownikom kina nie podoba to niech zmienią pracę na inną.
W przemyśle rozrywkowym tak już jest, że jedni muszą pracować, żeby inni mogli się bawić.
26 grudnia 2015
+7
-0
PL
26d-04d
~ pani Pawłowicz pokazała  do ~ mji99i   że nawet w sali sejmowej można żreć to co się dziwić że teraz ludzie chcą żreć w kinie tylko brakuje im kilku literek przed nazwiskiem typu mag -czytaj magazynier , insz- czytaj insztalator i jeszcze kilku innych
26 grudnia 2015
+7
-1
PL
26d-04d
~ Magdo zapomniałaś dodać że  do ~ Magda   mlaskanie podczas spożywania popcornu i chrupanie popcornu może negatywnie wpływać na tych co się odchudzają i są bardziej głodni od tego co 8 godzin pracuje , potem jeszcze trzeba po sobie posprzątać
26 grudnia 2015
+2
-6
PL
de7-ead
~ mji99i   W innych miastach w kinach można się dogadać i dzieci się napiją i starzy coś obejrzą a tu tyle kasy wsadzili i robią przedstawienia dla siebie i swoich kumpli , kiedy się skończą te kluby wzajemnych adoracji?A Tokarski niech nie zwala ,że kino to sprawa miasta bo ludzie z powiatu też tam by chcieli iść więc niech się d.. nie odwraca
26 grudnia 2015
+9
-0
PL
a48-4f9
~ Magda   Zgadzam się całkowicie z Radnym Iwańcem ale:
1. Gadanie. Obojętnie, czy przez komórkę, czy z osobą towarzyszącą.
2. Mizianie się. Jeśli już musicie (bo w domu mamusia nie pozwala), to usiądźcie gdzieś w kącie - przecież i tak nie przyszliście patrzeć na film, nie każcie więc ludziom patrzeć na was.
3. Zakładanie nóg na oparcia foteli, tudzież zdejmowanie butów.
4. Głupi rechot w zupełnie nieodpowiednich momentach.
5. Świecenie komórkami w celu sprawdzania, która godzina (co pięć minut), bądź pisania SMS-ów.
Natomiast jeżeli chodzi o jedzenie i picie w kinie, to mnie ono absolutnie nie przeszkadza, pod warunkiem, że jest "bezzapachowe" (zdarzało mi się już wąchać w kinie przemyconą pizzę z cebulą czy inną tam kiełbachą). Jako nałogowa kinomanka, nieraz pędzę do kina prosto z pracy i jestem wtedy tak głodna, że muszę złapać chociaż ten popcorn. Wolelibyście słuchać burczenia w brzuchu? Zawsze jak jestem w kinie to coś kupuję! Pozdro
Magda M.
26 grudnia 2015
+6
-3
PL
99b-808
~ szanowny panie  do ~ inna sprawa   dlaczego karzesz ludziom iść do pracy wtedy gdy Ty masz wolne i odpoczywasz ? zamieńmy sytuację to ty idź do pracy w 2 dzień świąt a ja tobie zapłacę nadgodziny w/g cennika prawa pracy .... zgadzasz się ? Pewnie nie !!! NIE WYMAGAJ CZŁOWIEKU OD INNEGO TEGO CZEGO NIE POTRAFISZ ZROBIĆ SAM ..... stare przysłowie chińskie
26 grudnia 2015
+3
-7
PL
012-80c
~ obiektywny   kino nie służy do żarcia picia i kruszenia .ludzie najedzcie sie w domu a nie skwierczycie popkornem i bulgoczecie słomkami
26 grudnia 2015
+8
-7
PL
c6a-d1f
~ inna sprawa   Dlaczego kino we wszystkie świeta jest zamknięte?
Rozumiem, że pracownicy chcą mieć wolne, ale bez przesady to nie jest urząd, ze pracuje się pon-pt 7-15. Kino ma stanowić ofertę rozrywkową dla mieszkańców miasta i powiatu, a dni wolne to najlepsze okazja do rozrywki i skorzystania choćby z kina.
Oczywiście w Wigilię, pierwszy dzień Bożego Narodzenia czy Wielkanocy powinno być zamknięte, bo to dni które spędza się w gronie rodzinnym i mało kto by przyszedł na film, ale już drugi dzień świąt tak jak dziś powinno być otwarte i myślę, że frekwencja bylaby spora.
Tak samo inne dni kiedy kino jest zamknięte: Nowy rok, 1,3 maja, Boże Ciało, 15 sierpnia.
26 grudnia 2015
+20
-1
PL
87d-618
~ boguś m3   Ja bym proponował wymienić tą starą ekipę i zatrudnić nowa. Baba z biletów nie miła a koleś przy sali sapie za jakieś picie jak być co najmniej wnosił bombę .Jak była premiera pingwinów z madagaskaru to dzieci w wieku 4-15 lat wpierniczli czipsy ,zamiast filmu to trzeba było słuchać szelestu i obsługa kina na to nie reagowała .WTF?
26 grudnia 2015
+11
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 15:38 Biłgoraj
Regionalny Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył minister Czarnek
W czwartkowe południe 21 października, w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Udział w w wydarzeniu zorganizowanym przez Lubelskie Kuratorium Oświaty oraz powiat biłgorajski wzięli minister edukacji Przemysław Czarnek, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik i lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk.
dzisiaj, 08:12 Józefów
Rzeźby Jana Chodary do obejrzenia w Józefowie
w piątek, godzina 08:48 Biłgoraj
Kolejne klasy będą uczyć się zdalnie
w sobotę, godzina 15:43 Biłgoraj
Diabetycy świętowali 20-lecie istnienia koła powiatowego
W sobotnie przedpołudnie 23 października rozpoczęły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia Koła Powiatowego PSD w Biłgoraju. Była msza św., a następnie wręczenie odznaczeń i medali.
w środę, godzina 10:09 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
w czwartek, godzina 09:20 Biłgoraj
Przedszkolaki na kwarantannie
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
w czwartek, godzina 09:22 Powiat
Trzy zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt
w sobotę, godzina 11:24 Lubelszczyzna
29 potwierdzonych przypadków i 1 zgon w powiecie
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Remont hali przy ZSBiO zakończony. Podsumowano 2,5-milionową inwestycję
Pod koniec lutego br. ruszył długo wyczekiwany remont hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Zadanie zakończyło się zgodnie z planem, wraz z końcem wakacji. Inwestycja pochłonęła 2,5 mln zł. W czwartek 21 października uroczyście podsumowano zadanie.
w piątek, godzina 09:40 Powiat
Pijani kierowcy ciężarówki i quada. Jeden nie ustąpił pierwszeństwa, drugi zderzył się z busem
w piątek, godzina 18:07 Lubelszczyzna
870 pacjentów na łóżkach covidowych, w tym 54 na łóżkach respiratorowych
w sobotę, godzina 11:17 Obsza
Akt oskarżenia trafił do sądu. Wnuk odpowie za zabójstwo babci
W maju br. w jednej z miejscowości na terenie gminy Obsza doszło do tragedii. 26-letni mężczyzna pobił swoją babcię, kobieta zmarła. W połowie października do sądu został skierowany akt oskarżenia.
w piątek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Zakażenia w górę. W województwie prawie 30 tys. osób na kwarantannie
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
17 października 2021 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w środę, godzina 08:17 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
15 października 2021 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w piątek, godzina 16:28 Biłgoraj
Artyści z niepełnosprawnościami zaprezentowali się na scenie
Po roku przerwy spowodowanej pandemią w piątek 23 października na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się Przegląd Twórczości Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych. To już XVII edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" w Zamościu Koło Terenowe w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 09:32 Józefów
Złote Gody w Józefowie
w środę, godzina 12:27 Lubelszczyzna
Ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, najwięcej znów na Lubelszczyźnie
15 października 2021 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
w piątek, godzina 09:45 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
17 października 2021 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w piątek, godzina 07:21 Biłgoraj
Święto Patrona w Katolickim Liceum
w czwartek, godzina 14:27 Lubelszczyzna
1 221 przypadków na Lubelszczyźnie, w tym 37 w powiecie
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 13:07 Lubelszczyzna
Sprawdź bezpłatnie ustawienie świateł w samochodzie
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl