Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Telekonferencja po biłgorajsku
2011.09.29 22:53 | aktualizacja: 2011.10.02 16:46

O objawieniach bez europosła

Zgromadzeni w auli Szkoły Muzycznej liczyli na spotkanie z europosłem Zbigniewem Ziobro. Miał on bowiem swoją obecnością wesprzeć kampanię wyborczą Piotra Szeligi - biłgorajskiego kandydata do sejmu z ramienia PiS. Zamiast tego mieszkańcy mogli wysłuchać senatora Jerzego Chróścikowskiego oraz obejrzeć film "Kolumbia - Świadectwo dla świata".
O objawieniach bez europosła
O objawieniach bez europosła

Spotkanie zaplanowane na czwartkowy wieczór, 29 września br., rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem. Wszyscy czekali na przybycie głównego gościa, zaproszonego przez Piotra Szeligę, europosła Zbigniewa Ziobrę. W międzyczasie głos zabrał również obecny na spotkaniu senator Jerzy Chróścikowski, który mówił o sytuacji polskiego rolnictwa.

Jak się okazało, udział europosła nie był możliwy. Jak powiedział Piotr Szeliga : - Obiecał, że odwiedzi Biłgoraj w najbliższym możliwym terminie. Niestety czasem tak bywa, że wypadają pewne sprawy, na które nikt nie ma wpływu.

Zbigniew Ziobro telefonicznie zdołał jednak przekazać swoje poparcie dla kandydatury Piotra Szeligi. - Bardzo bym chciał być dzisiaj z państwem, ale zaraz po wyborach, jeśli tylko będzie to możliwe, gdy mam nadzieję pan Piotr zostanie posłem, a ziemia biłgorajska będzie miała swojego parlamentarzystę, przyjadę i z przyjemnością będę z państwem rozmawiał na temat wyzwań, jakie będą stały przed nowym rządem - mówił do zebranych Zbigniew Ziobro.

W zamian kandydat na posła zaproponował zgromadzonym mieszkańcom projekcję filmu Dominika Tarczyńskiego pt. "Kolumbia - Świadectwo dla świata", który na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie uznano za najlepszy film dokumentalny. - Projekt, który chcę państwu pokazać dotyczy zagrożeń społecznych. Jestem z niego naprawdę dumny - zaznaczył reżyser.

Film opowiada o Kolumbii, kraju Ameryki Południowej, gdzie wiara katolicka jest obecna w życiu znacznej części ludzi, a rządzący otwarcie przyznają się do jej praktykowania. - Powód, dla którego pokazuję ten film w całym kraju, jest taki, że nie chcę Polski, w której naśmiewa się z krzyża, z której wyrzuca się wartości, promuje satanistów. Dlatego wierzę, że ci ludzie, których ja popieram, zapobiegną degradacji chrześcijaństwa i w ogóle wartości - mówił Dominik Tarczyński.

- Drodzy państwo, chciałem skorzystać z tego spotkania i podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc w wyborach. Najważniejszy jest jednak finisz, dlatego proszę o pomoc dla całego Prawa i Sprawiedliwości. Namawiajcie wszystkich, by poszli głosować, bo wiele może się zmienić - podsumował Szeliga.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
O objawieniach bez europosła, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9823
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
200-17b
~ Tomasz   Do Pana Adama:
Chyba właśnie dał pan przykład, że PiS chce kontrolować Media i wprowadzać cenzurę. Żyjemy w w państwie demokratycznym czy nie ?? Czy w Mediach można pokazywać tylko rzeczy związane z Chrześcijaństwem ?? Czyli jak PiS dopcha się do władzy do możemy się spodziewać niezliczoną ilość palących się na stosach osób innego wyznania bądź orientacji sexualnej ??
3 października 2011
+1
-1
PL
2a3-87b
~ adam   Do Tomasza:
Są granice przyzwoitości nawet w wolności słowa. Niech spali Koran - świętą księgę islamu. Czemu się nie odważy? TVP jest jaka widać.
Pozniżej cytat z jednej gazet:
"Sejmowa komisja kultury i środków przekazu jednogłośnie potępiła zarząd TVP za propagowanie satanizmu poprzez udział Nergala w jednym z programów rozrywkowych.
Posiedzenie komisji miało być poświęcone rozpatrzeniu sprawozdania z działalności komisji, przygotowanego przez przewodniczącą Iwonę Śledzińską-Katarasińską z PO. Jednak większość członków komisji z Platformy nie przyszła na obrady.
Posłowie PiS stawili się za to w komplecie. W dodatku mieli ze sobą projekt uchwały potępiającej zarząd TVP. Złożono wniosek o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad tą uchwałą. Śledzińska-Kataraasińska była temu przeciwna, lecz została przegłosowana. Oddała więc prowadzenie obrad Elżbiecie Kruk z PiS i wyszła z sali. Posłanka PiS poddała uchwałę pod głosowanie. Nie wzięło w nim udziału dwóch posłów PO i jeden z PJN, pozostali z PiS głosowali za uchwałą."
Wydaje mi się, że mówienie o TVP, że jest bezstronna jest delikatnie mówiąc przesadzone
1 października 2011
+2
-2
PL
200-17b
~ Tomasz   Kto promuje satanistów ?? Czy to że Nergal jest w programie telewizyjnym to zasługa PO ?? Przecież TVP jest bezstronna i również posiada wolność słowa. Czyli mam rozumieć że jak dojdziecie do władzy to w każda telewizja będzie brała pierwowzór z TV Trwam ??!! Panie Szeliga wykorzystywanie wiary do osiągnięcia własnych celów osobistych jest HANIEBNE !!! Czy Krzyż jest do tego aby się na nim wieszać pod Pałacem Prezydenckim ?? Czy Jeśli Biskupi Polski piszą i mówią aby nikt nie wykorzystywał wiary chrześcijańskiej do swoich pobudek politycznych to jest to kłamstwo ?? Poprzez takie właśnie czyny PiS i wykorzystywanie polityczne znaków religijnych i wrażliwości chrześcijan powodujecie że Katolicy zaczynają wątpić w to co wieżą !!! Bo nie wiadomo czy chrześcijaństwo to miłość do Boga i umiejętność przebaczania czy partia polityczna PiS i ciągłe szukanie winnych wszystkiego i widzenie samych zamachów w nieszczęśliwych wypadkach.
1 października 2011
+2
-3
PL
e45-be5
~ stanbak   Jeżeli ktoś chciały głosowac na Nową Prawice Janusza Korwin Mikke to tu zapraszam po szczegóły http://prawicabilgoraj.blog.onet.pl/
30 września 2011
+2
-1
PL
3f5-fe3
~ JK   Super atmosfera. Bardzo dużo ludzi. Gratuluję organizatorom.
30 września 2011
+6
-4
PL
c27-2d1
~ lol   Nie wiem panie mieszkańcu co wspólnego z miłością chrześcijańską ma nienawistna partia Pis i jego kłamliwy szef. Skąd mam mieć pewność, że to co mówi nie jest spowodowane prochami i że mgłę w Smoleńsku rozpylili przeciwnicy pisu z Biłgoraja. I co ma mi do zaoferowania pan Szeliga będąc w parlamencie. Modlitwę i wiarę w lepsze jutro? A jakim sposobem? Poprzez wiece ks. Natanka w czerwonych pelerynach?????
30 września 2011
+12
-6
PL
2a3-87b
~ mieszkaniec   dla "lo'.
Partia Pani Tokarskiej w europejskim parlamencie tworzy z innymi ugrupowaniami frakcję "chrześcijańskich demokratów'. Razem z innymi przegłosowali:
1. równouprawnienie związków jednopłciowych z rodzinami normalnymi
2. prawo do adopcji dzieci przez te związki.
Mam do Ciebie "lo" pytanie: co w takim razie PSL ma wspólnego z chrześcijaństwem? Polecam Ci ten film o Kolumbii- przykład gdzie wiarą i modlitwą możemy uczynić wiele. Dzisiaj wieczorem w auli muzycznej.
A za rządów PIS mieliśmy prawo i sprawiedliwość.
30 września 2011
+3
-5
PL
c27-2d1
~ lol   No i co z tego że może zostać posłem?? Ano nic! Będąc w opozycji do rządu nie zrobi niczego dla naszego regionu. Będzie kolejnym oszołomem, pieseczkiem Kaczyńskiego. Co z tego dobrego wyniknie dla nas? Nic! Dlatego zagłosuję na Tokarską. Będąc w koalicji jest w stanie zrobić coś dobrego dla naszego regionu.
30 września 2011
+9
-5
PL
a4d-d1d
~ Obecny   Piotrek kontrkandydaci z powiatu odpadają.Masz duże poparcie .Bedziesz posłem Ziemi Bilgorajskiej.Taka jest obecnie diagnozaz.
30 września 2011
+8
-13
PL
a5b-e17
~ lk   dobrze to rozegrali, ten ziober nie mial zamiaru tu nawet przyjezdzac, no ale ludzi duzo przyszlo i o to chodzilo. A i slowo do filmu- mieszkamy w europie a nie w zacofanej colubi.....do czego byl ten film??i ten szatanizm
30 września 2011
+8
-7
PL
3f5-fe3
~ wygramy   Piotrek poparcie Ziobry robi swoje. Ten film i słowa Tarczyńskiego - naprawdę rewelacja.
30 września 2011
+7
-13
PL
c80-3a9
~ Janek   brawo Piotrze Szeliga super spotkanie, mimo że nie było głównej gwiazdy, to i tak spotkanie było wyjątkowe, no i film kto widział ten wie ;-)
30 września 2011
+10
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
w czwartek, godzina 08:04 Powiat
Sytuacja jest dramatyczna
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
w sobotę, godzina 08:23 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
w czwartek, godzina 10:37 Biłgoraj
Krwiobus czeka koło starostwa
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki i Piece wystosowało petycję, która trafiła także do Urzędu Miasta w Biłgoraju. Chodzi w niej o wprowadzenie zmiany w tzw. uchwale antysmogowej, na mocy której wprowadzono na obszarze województwa lubelskiego ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.
w poniedziałek, godzina 10:20 Biłgoraj
Pijany kierowca próbował wręczyć policjantom łapówkę
12 maja 2022 Frampol
Nowy dyrektor SZS we Frampolu
w czwartek, godzina 15:19 Biłgoraj
"Das festiwal of the songs" po raz 19. [NOWE ZDJĘCIA]
W czwartkowe przedpołudnie 19 maja, rozpoczęła się kolejna, 19. już edycja konkursu piosenki obcojęzycznej pod hasłem "Das festiwal of the songs". Młodzi wykonawcy zaprezentowali piosenki w kilku językach.
w poniedziałek, godzina 15:35 Biłgoraj
Przetarg na halę sportową przy SP 1 unieważniony
11 maja 2022 Obsza
Rolnicy naruszają pas drogowy na DW nr 863
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl