W spotkaniu mieszkańców osiedla Nadstawna wzięli udział burmistrz Janusz Rosłan, Ryszard Niespodziewański, zastępca przewodniczącego RM, prezes SM "Łada" Aleksander Bełżek, a także kierownik Jan Jamiński. Nie zabrakło przedstawicieli Policji i Straży Miejskiej.
Omówienia złożonych w 2013 roku wniosków dokonała przewodnicząca Rady Osiedla Krystyna Różaniecka. Wśród zadań które udało się zrealizować znalazły się m.in . budowa chodnika przy ul. W. Wasilewskiej, zatoki parkingowej przy tej ulicy, a także wzdłuż bloku Wspólnoty Nadstawna 9, chodnik przy ul. Aptecznej, postawiono znak “strefa zamieszkała" na ul. Berka Joselewicza, wykonano nowy parking przy poradni weterynaryjnej. - Wzrosła częstotliwość kontroli Straży Miejskiej i Policji nad rzeką i przy korcie tenisowym, gdzie młodzież pije alkohol, ale w dalszym ciągu jest niewystarczająca. Z realizacji inwestycji jesteśmy zadowoleni, dzięki burmistrzowi i jego służbom wiele rzeczy udało się wykonać, choć oczywiście nie wszystkie - mówiła Krystyna Różaniecka. Przewodnicząca podkreśliła, że na realizację czekają zadania m.in. zadbania o estetykę wokół skansenu, montaż furtki przy korcie, likwidacja starej linii elektrycznej przy ul. Joselewicza, a także przejście dla pieszych przy rondzie na ul. Nadstawnej.
Burmistrz Janusz Rosłan przypomniał mieszkańcom najważniejsze tegoroczne zadania dla miasta m.in. budowę obwodnicy północnej, budowę bieżni i skateparku, modernizację ul. 3 maja, modernizację Parku Solidarności, a także zadania realizowane wspólnie z Powiatem, do jakich należą remonty dróg powiatowych m.in. ul. Cegielnianej, a także przebudowa Alei Jana Pawła II.O inwestycjach na tym osiedlu mówił prezes SM "Łada"Aleksander Bełżek. Z inwestycji, które realizowane są w roku bieżącym wymienił m.in . malowanie klatek, wymianę okien w piwnicach, remont chodników i parkingów, docieplenia stropodachów, a także remonty kominów. - Nie wszystko można zrobić od razu. Jeśli powstaną oszczędności po ogłoszonych przetargach, a taką mamy nadzieję,to uda się wykonać szereg mniejszych zadań - zaznaczył prezes Aleksander Bełżek.
Mieszkańcy osiedla Nadstawna pytali o drobne inwestycje, które ich zdaniem upiększyłyby osiedle np. skwer, jak i takie, które wpłynęły na bezpieczeństwo mieszkańców: naprawa powyrywanych łańcuchów, zjazdów dla wózków, czy ustawienie słupków. Jedna z mieszkanek zaapelowała także, o otwarcie Orlika w sobotę rano. - Dzieci przechodzą pod płotem, żeby dostać się na boisko. Dorosły, żeby ich przypilnować już nie przejdzie. Naprawdę sądzę, że powinien być w sobotę rano otwarty - mówiła mieszkanka. Burmistrz wyjaśniał, że osobą decyzyjną w tej kwestii jest dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5, jako administrator obiektu.
Inny mieszkaniec podniósł kwestię wycinki drzew. Podkreślił, że wiele z drzew dawało cień np. nad piaskownicą przy jednym z bloków, brak tego drzewa uniemożliwia dzieciom zabawę latem. Mieszkaniec otrzymał zapewnienie prezesa Bełżka, że na osiedlu poza wycinką, przeprowadzane będą nowe nasadzenia. Poza tym rozmawiano o placach zabaw, stojakach dla rowerów, czy wjazdach na posesję. Podniesiono także kwestię skrzyżowania ulic Nadstawnej z Lubelską. Mieszkańcy proponowali, aby na tym odcinku przy kwiaciarni ul. Nadstawnej ustawić zakaz parkowania, co wpłynęłoby na znaczną poprawę widoczności i bezpieczeństwa kierujących.
Na zakończenie za dobrą współpracę dziękowała przewodnicząca Krystyna Różaniecka. - Dziękuję Panu burmistrzowi, jego współpracownikom, Panu prezesowi Spółdzielni i jego służbom, a także wszystkim członkom rady Osiedla, szczególnie panu Adamowi Głaza. Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. A wiadomo razem możemy więcej - zakończyła przewodnicząca Różaniecka