Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.04.10 20:43 | aktualizacja: 2014.04.10 21:10

Biłgorajskie obchody rocznicy tragedii w Smoleńsku

Sobota 10 kwietnia 2010 roku nierozerwalnie połączyła dwa pokolenia Polaków. Pokolenie pamiętające zbrodnie sowieckich władz z roku 1940, kiedy zamordowano i pogrzebano w dołach lasu katyńskiego najlepszych synów naszej Ojczyzny oraz pokolenie współczesne, doświadczone smoleńską tragedią. Dziś, w rocznicę tych wydarzeń biłgorajski PiS zorganizował uroczystości upamiętniające oba zdarzenia.
Biłgorajskie obchody rocznicy tragedii w Smoleńsku
Biłgorajskie obchody rocznicy tragedii w Smoleńsku

W tej najtragiczniejszej dla współczesnego państwa polskiego katastrofie zginęło 96 osób - Prezydent i jego małżonka, wiele osób zasłużonych dla Polski, politycy i osoby pełniące ważne funkcje państwowe i społeczne, członkowie załogi samolotu, ochrony i inne osoby towarzyszące.

Biłgorajskie obchody rocznicy mordu katyńskiego i katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się od uroczystej mszy św. sprawowanej w intencji ofiar obu wydarzeń. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, a także lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, a także sympatycy tej partii. Kazanie wygłosił ks. Roman Skowron, rekolekcjonista.

Następnie uczestnicy mszy, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości przemaszerowali na cmentarz na ul. Lubelskiej, aby tam zapalić znicze dla wszystkich: i tych którzy zginęli w 1940 i tych w 2010 roku. Głos zabrał Andrzej Szarlip, który najpierw odczytał opis tego, co wydarzyło się w Katyniu, następnie odniósł sie do bieżących wydarzeń.

- Dyskusja, która toczy się od 4 lat w przestrzeni publicznej, przybiera niejednokrotnie żenujący poziom. Chciałbym, żeby te trudne doświadczenia naszego narodu przyczyniły się do kształtowania patriotycznej postawy współczesnego pokolenia Polaków. Musimy odnaleźć prawdziwy wymiar i znaczenie wydarzeń sprzed 74 lat, ale i prawidłowo odczytać przesłanie tragedii sprzed 4 lat - podkreślił Andrzej Szarlip, przewodniczący Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczący zaznaczył, że w obecnych czasach, czasach pokoju, naszym obowiązkiem wynikającym z tych tragicznych wydarzeń, obowiązkiem każdego Polaka, a w sposób szczególny osób zaangażowanych w życie publiczne są działania mające na celu szeroko rozumiany rozwój naszego kraju, rozwój regionu, rozwój Biłgoraja w szacunku dla naszej tradycji, kultury i religii. - Ta myśl powinna przyświecać nam wszystkim w kontekście prawdy historycznej o Katyniu, przez długie lata ukrywanej, jak też w kontekście ofiary, jaką ponieśli uczestnicy lotu, który miał być i był wyrazem pamięci i poszanowania dla polskiej elity rozstrzelanej w 1940 roku. Dla nas najważniejsze powinno być przesłanie i powody, dla których oni musieli oddać życie - przekonywał Szarlip.

Zaznaczył, że bardzo ważna jest pamięć, ale o wiele ważniejsze są realne działania, mające na celu umacnianie naszego państwa, dbanie o jego rozwój i o sprawy ważne dla zwykłych ludzi. - I właśnie to kryterium jest najważniejsze w ocenie patriotyzmu i stosunku polityków i samorządowców do zobowiązującego testamentu katyńskiego - mówił przewodniczący Szarlip.

Na zakończenie wieńce pod Pomnikiem Jubileuszowym złożyły delegacje m.in. członkowie zarządu Prawa i Sprawiedliwości, Urzędu Miasta Biłgoraj i Starostwa Powiatowego, członkowie "Solidarności", Koło Przyjaciół Radia Maryja, przedstawiciele Rejonowego Komitetu Obywatelskiego. Kilka słów do zebranych skierował także wicestarosta powiatu biłgorajskiego Stanisław Schodziński.

- Tamta tragedia do dziś nie jest wyjaśniona, także tragedia Smoleńska dalej nie jest wyjasniona. Popełniamy wciąż te same błędy. Oddajemy śledztwo, gdzieś komuś, oddajemy naszą własność - wrak samolotu. Dzisiaj spotykamy się przy pomniku, na którym mamy napisane Bóg - Honor - Ojczyzna. Ludzie mieli te hasła nie tylko na sztandarach, ale i w sercu. Czy dzisiaj o tym pamiętamy? Jak patrzę na nasz parlament to czy w naszej polityce jest jakiś honor, dyskusja o naszych problemach, jak nam byłoby tutaj lepiej żyć? Pojęcie narodu zaczyna zanikać - mówił Stanisław Schodziński. Wicestarosta dodał także, że warto podziękować inicjatorom tego pomnika i tym którzy ustawili na cokole z drugiej strony tabliczkę smoleńską.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biłgorajskie obchody rocznicy tragedii w Smoleńsku, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5658
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (33)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
589-422
~ Pucybut  Tamta tragedia do dziś nie jest wyjaśniona, także tragedia Smoleńska dalej nie jest wyjasniona. Popełniamy wciąż te same błędy. No Schodziński nie popełnia błędy jak zdradził prawicę i dale się nią nazywa a z PSL dla koryta się sprzedał za 10000zł miesięcznie
10 kwietnia 2014
+38
-1
NO
6f2-06e
~ Jacek  Kto pozwolił przemawiać temu obłudnikowi Schodzińskiemu. Od lat tylko biega po uroczystościach i nic dobrego nie zrobił. Ciągle gada głupoty i oszukuje ludzi. Jakim prawem córka jego bez konkursu dostała pracę w Medyku.
10 kwietnia 2014
+35
-2
PL
6a3-c39
~ xdfsd  do jakiego koryta by się te dziady zapisały gdyby nie PIS?Niech mi ktoś napisze co dobrego zrobił dla niego Schodzinski Jago czy Ryba albo złodziej płyta?Oni mają w d.. PIS kościół i wszystkich oni tylko władzy pożądają .Młodzi muszą sami jakąś partię założyć bo dziady ich nigdy do władzy nie dopuszczą
10 kwietnia 2014
+21
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
3fd-a89
~ jan   a Szeliga bunga bunga był?
14 kwietnia 2014
brak ocen
PL
188-e65
~ marek   Widzisz,, tak dziala pis,plecenie bajek to najlepiej im wychodzi,a na tych uroczystosciach to faktycznie tlumy ze trudno sie przepchac,,super a ja sie ciesze bo widze ze pis niema co tu szukac,,,
12 kwietnia 2014
+6
-2
PL
c4c-58e
~ Gonzo   Taka smutna rocznica wyeksponowana partyjnie.Brak gustu- aby złapać stołki,fe....takim stylem ? Fe.....
11 kwietnia 2014
+7
-3
PL
0b6-085
~ Aga   Dlaczego jak umrze jakiś dobry człowiek ,który żył uczciwie i przez to ,ze był uczciwy wobec państwa i wobec człowieka stał się bezdomny. Dlaczego o nim nikt nie pamięta? dlaczego jak umrze zwykły szary człowiek za niego nikt nie zamówi mszy nie ma marszów na jego pusty grób gdzie tabliczka N/N.
11 kwietnia 2014
+9
-1
ini   a gdzie jurny Piotr ,w pierwszym szeregu znow , zobaczymy jak sie wypowie 13 maja w sadzie o swoich wybrykach , pewnie inne laski sie znajda takie jak Jesionka , moze przyblizy brutalne i wylaczone ze sprawy watki
11 kwietnia 2014
+19
-2
PL
aa8-7b2
~ informatyk   wiekszosc wpisow z ip z placówkek podleglych starostwu ładnie sie pracuje
11 kwietnia 2014
+7
-1
ES
3f1-212
~ marek   Pamiętam jak rozwalił Schodziński LPR a teraz to samo robi z PiS. Późniak myśli że ktoś go weżmie do PiS na listy. Niedoczekanie twoje. Już raz władze oddałeś.
11 kwietnia 2014
+7
-2
MD
039-ffb
~ A.   Schodziński to w każdej partii już był i znowu w PiS bo do koryta się chce dopchać. Miesięcznie 12 tysięcy za bieganie po cmentarzach . Jego firma zarabia na robieniu dróg dla powiatu.
11 kwietnia 2014
+10
-1
US
9a2-40c
~ Ewa   Smutne że brakuje młodych ludzi. Impreza jak w domu starców.
11 kwietnia 2014
+9
-2
PL
15a-e8c
~ Wilhelm   Nagłośnienie imprezki odbyło się na sprzęcie płyty. Się w kulturze pracowało to się sprzętu nazbierało.
11 kwietnia 2014
+7
-2
IR
ac3-4e5
~ Informatyk do cherlawy szolms   Wpisy są z różnych komputerów, wystarczy popatrzeć na kod pod
obrazkiem. Piszą różne osoby.
11 kwietnia 2014
+2
-4
CH
7e3-995
~ megii   Same staruchy
11 kwietnia 2014
+4
-2
PL
1c4-e5f
~ vc   Nie dawno młodzi zbierali w marketach jedzenie dla dzieci na święta , czemu przy tych koszach nie stał społecznik i dobroczyńca Schodzinski?
11 kwietnia 2014
+13
-1
PL
1c4-e5f
~ nyu   Obłuda jest wszędzie ,dziennikarz Krasko kazał kupić ekipie tv znicze i ustawić obok tej brzozy a w tv nawijał jak to zwykli Rosjanie przychodzili i stawiali znicze
11 kwietnia 2014
+5
-2
PL
07d-aea
~ bb   Schodzinski dla koryta i do platformy by się zapisał a na kościół pierwszy by się wypiął gdyby go nie popierał
11 kwietnia 2014
+10
-1
PL
8aa-51a
~ pokrzywdzony   Ty bydlaku Jagusiewicz oddaj ludziom zabrane krowy w powiecie jak pracowałeś w wydziale finansowym w powiecie.
11 kwietnia 2014
+10
-1
PL
071-398
~ cherlawy szolms do wpisu ~ Koledzy z Jedności   ...nie daj się podpuszczać,
...nie bądź jak dziecko we mgle!
Większość z tych wpisów wyszło spod jednej klawiatury. "Jacek, Marek, Jan, Zbyszek ..." to facet mający dużo wolnego czasu o imieniu Piotr:)))
11 kwietnia 2014
+7
-1
PL
34f-37b
~ kj   a jagusiewicz jak na ,,pochodzie,, jak zwykle
11 kwietnia 2014
+10
-0
PL
07d-aea
~ bu   Biłgorajski radny ukradł płyty warte 2 zł
Opublikowano 07 września 2012, autor: EZ
Radny Rady Miasta Biłgoraj w poniedziałkowe południe (27 sierpnia) wybrał się do sklepu z odzieżą używaną. Wśród licznych przedmiotów znajdujących się tam radny wyszperał kilkanaście płyt CD. Za część z nich zapłacił, natomiast dwie wsunął do kieszeni. Sprawą zajęła się policja.
Biłgorajski radny ukradł płyty warte 2 zł
Radny Rady Miasta Biłgoraj, zasiadający w Komisji Oświaty, zaangażowany w sprawy miasta i regionu, organizator i uczestnik wielu spotkań patriotycznych, podczas których wielokrotnie powtarzał jak ważne są ideały „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Mężczyzna ten dopuścił się w minionym tygodniu kradzieży. Nie pochełpił się jednak na przedmiot zbyt wartościowy. Jego łupem padły dwie płyty CD z jednego z najpopularniejszych w mieście „ciuchlandów w mieście.
Do kradzieży doszło w poniedziałek, 27 sierpnia o godzinie 12.20 w sklepie z odzieżą używaną przy ul. Nadstawnej. Pracownice sklepu przyłapały mężczyznę na tym, że próbuje wynieść ze sklepu dwie płyty o wartości 2 zł. 64-latek kupił kilkanaście płyt, jednak za dwie nie zapłacił. Schował je do kieszeni. Pracownicy sklepu zawiadomili policję, która przyjechała na miejsce zdarzenia. Radny dostał mandat karny w wysokości 50 zł. Przyjął go.
Sytuacją tą oburzeni są mieszkańcy miasta. Jestem zbulwersowany tym, co przeżyłem w sklepie „ciuchland na ulicy Nadstawnej. Robiłem zakupy i w tym czasie obsługa sklepu złapała na kradzieży płyt radnego Rady Miasta Biłgoraj. Wezwano policję i radny załatwił sprawę z policją. Jakie to prawo jest, że kara się dziecko za kradzież, a radni są bezkarni? Świadkowie, z którymi rozmawiałem i pracownicy są oburzeni. Bo niby za tanie były te płyty. Radny może kraść, bo ma znajomości z policją? napisał do redakcji NOWej Czytelnik. Jak wyjaśnia podkom. Tomasz Kasprzyk z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju tego typu kradzieże w większości kończą się wystawieniem przez policję mandatu karnego. Powód? Jeśli łup złodzieja nie przekroczy 250 zł czyn ten jest klasyfikowany jako wykroczenie. W takim wypadku grozi mandat karny. Gdyby złodziej go nie przyjął, wówczas kierowany jest wniosek do sądu. Niekiedy policjanci przy tego typu kradzieżach stosują jedynie pouczenie. To wszystko zależy od okoliczności. Policjantom przybyłym na miejsce wydało się adekwatne nałożyć mandat w wysokości 50 zł za kradzież płyt wartych 2 zł. Gdyby wartość przedmiotu była wyższa, zapewne mandat byłby również znacznie wyższy informuje policjant.
11 kwietnia 2014
+11
-3
PL
d86-6b8
~ Koledzy z Jedności   Zbyszek i Jan proszę jest czas Wielkiego Postu idźcie do spowiedzi i proście Boga o wybaczenie za wasze niegodziwości i sianie nienawiści.
11 kwietnia 2014
+5
-4
PL
6a3-c39
~ nht   Dzisiaj w nocy wszystkie te znicze i wieńce płyta ukradnie ,nikt mu nie ufa a kto obok niego stoi to cały czas sprawdza czy ma jeszcze portfel
10 kwietnia 2014
+6
-3
PL
6a3-c39
~ xdfsd   do jakiego koryta by się te dziady zapisały gdyby nie PIS?Niech mi ktoś napisze co dobrego zrobił dla niego Schodzinski Jago czy Ryba albo złodziej płyta?Oni mają w d.. PIS kościół i wszystkich oni tylko władzy pożądają .Młodzi muszą sami jakąś partię założyć bo dziady ich nigdy do władzy nie dopuszczą
10 kwietnia 2014
+21
-0
PL
cd6-029
~ Biłgorajak  do ~ Jan   Masz Janie rację, Tacy "pisowcy" nie mają szans, znów w Biłgoraju większość młodzieży poprze palikota...
10 kwietnia 2014
+5
-6
PL
cd6-029
~ Biłgorajak   Tragedia.Czy w Biłgoraju nie ma młodzieży, ludzi w średnim wieku, którzy popierają PiS,którzy chcą coś zrobić dla Biłgoraja = tylko same dziadki pchają się "na świeczniki"? Dość już dziadki czas na emeryturę, co Wy poprzyklejaliście się do stołków??? Najwyższy czas ustąpić miejsca młodszym...
10 kwietnia 2014
+10
-1
MX
f15-ac2
~ Zbyszek   Późniak znowu jest w PiS i schodziński. No nie w takim razie nie mają mojego głosu już nigdy. Schodziński prawi kazania na cmentarzu i jak zwykle gada głupoty od rzeczy. Niech się leczy wreszcie. Starosta Tokarski powinien się zająć tymi głupotami które wygaduje ten pieniacz Schodziński.
10 kwietnia 2014
+8
-4
BG
ad4-a30
~ Marek   Na szczęście została ich garstka oszołomów. Tylko co robi tam nasz burmistrz Rosłan?
10 kwietnia 2014
+11
-3
LK
5f8-64a
~ Jan   Ten dzisiejszy PiS w Biłgoraju to banda bez zasad. Szponar z Samoobrony . Ryba Zomowiec , sprzedawczyk Późniak, Kurzyna, Schodziński. Tylko władze po wyborach oddają. To ma być PiS śmiechu warte.
10 kwietnia 2014
+14
-3
PL
bef-2c8
~ xyz   Jedno co najbardziej mnie zdziwiło to tekst pewnej osoby stojącej pod kościołem (oczywiście, która była na tym marszu): "Dlaczego nie macie więcej flag partyjnych?" (pis'owskich)
Parę "polityków" pis - zamiast być na mszy jak przykazało przyszli uradowani pod koniec mszy aby się pokazać.
Pod koniec przemówień na cmentarzu, wszyscy ustawili się pod krzyżem katyńskim i robili sesje zdjęciową (ten do przodu, ten trochę niżej). Pokażmy ludziom jak bardzo ...
Marsz Patriotyczno-Religijny zamienił się w Polityczny marsz.
10 kwietnia 2014
+6
-5
NO
6f2-06e
~ Jacek   Kto pozwolił przemawiać temu obłudnikowi Schodzińskiemu. Od lat tylko biega po uroczystościach i nic dobrego nie zrobił. Ciągle gada głupoty i oszukuje ludzi. Jakim prawem córka jego bez konkursu dostała pracę w Medyku.
10 kwietnia 2014
+35
-2
PL
589-422
~ Pucybut   Tamta tragedia do dziś nie jest wyjaśniona, także tragedia Smoleńska dalej nie jest wyjasniona. Popełniamy wciąż te same błędy. No Schodziński nie popełnia błędy jak zdradził prawicę i dale się nią nazywa a z PSL dla koryta się sprzedał za 10000zł miesięcznie
10 kwietnia 2014
+38
-1
PL
d58-44d
~ lbl.pl   Gdyby odjąć od tego polityków Pis, tych którzy "musieli póść dla świętego spokoju" (żeby ich później nie wytykano palcami - Rosłan, Dec, Klecha) i dziennikarzy to liczbę uczestników można chyba policzyć na palcach obu rąk.
To już chyba Krul Korwin ma większe poparcie niż Smoleńczycy.
10 kwietnia 2014
+8
-2
US
f72-9eb
~ vicvic   dwaj akowcy ss I plyta to sikali na niemcow I ruskich ----W PIELUCHY.
WIDAC ZE BEZ RADIA MARYJA NIC NIE MOZE SIE ODBYC
10 kwietnia 2014
+6
-3
PL
52b-6af
~ Robert   20 kilka osób, naprawdę tłumy. Teraz nie dziwie się że ci z PiS przegrywają wszystkie wybory.
10 kwietnia 2014
+10
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
w piątek, godzina 23:08 Biłgoraj
"W rytmie miasta"
dzisiaj, 11:22 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
dzisiaj, 09:26 Biłgoraj
Od najbliższej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św.
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
dzisiaj, 10:04 Gmina Biłgoraj
Wójt apeluje o racjonalne korzystanie z wody
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Zwycięstwo w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
we wtorek, godzina 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w czwartek, godzina 10:12 Wola Dereźniańska
Czyje zguby?
w piątek, godzina 10:43 Lubelszczyzna
Spada liczba nowych zakażeń w kraju, rośnie w województwie
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w środę, godzina 09:05 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl