Udział w konkursie wymagał od uczestników kreatywności oraz wnikliwego zastanowienia się nad tematem - "Jak technologie zmieniają edukację?" i sprawdzenia, co można zmienić na lepsze w codziennym zdobywaniu wiedzy zarówno w szkole, jak i w domu, sięgając po dostępne urządzenia i technologie wspierające uczenie się. Warunkiem przystąpienia do konkursu było wcześniejsze ukończenie 4 kursów z zakresu grafiki komputerowej: Obróbka i wizualizacja obrazów - jak poprawiać i przekształcać zdjęcia; GIMP - edycja grafiki i zdjęć; Graficzna obróbka zdjęć; Grafika komputerowa, czyli jak zrobić coś, czego nie potrafi aparat cyfrowy?
Ogółem do konkursu zakwalifikowano 1358 prac uczniów ze szkół zarejestrowanych w programie IT Szkoła. Prace przedstawiały w sposób dosłowny lub abstrakcyjny obrazy współczesnej szkoły wykorzystującej nowoczesne technologie. Prezentowały wybrane aspekty kształcenia, które zmieniły się dzięki nowym mediom, technologiom i urządzeniom. Pokazywały nowe możliwości oraz wizje szkoły przyszłości w związku z wdrożeniem nowych technologii. Zwracały również uwagę na ewentualne zagrożenia, które może nieść ze sobą nadużywanie technologii IT i urządzeń w nauczaniu.
Jury konkursu zgodnie z regulaminem przyznało sześć równorzędnych nagród. Wybierając prace, komisja konkursowa oceniała ich kompozycję, pomysł na przedstawienie tematu i wykonanie. Nagrodami były wysokiej jakości dyski zewnętrzne o pojemności co najmniej 1TB. Laureaci otrzymali również dyplomy potwierdzające uzyskanie wyróżnienia w konkursie.
Opiekunem Bartłomieja Sprysaka była nauczycielka informatyki mgr Renata Obara.