Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.11.17 15:05 | aktualizacja: 2017.11.17 15:10

Rusza przebudowa ul. Pocztowej i parkingu przy PKS

Na mieszkańców Biłgoraja czekają utrudnienia w ruchu. Zamknięty został wjazd na ul. Pocztową w kierunku PKS. Ma to związek z rozpoczynającą się przebudową dogi oraz budową parkingu.
Rusza przebudowa ul. Pocztowej i parkingu przy PKS
Rusza przebudowa ul. Pocztowej i parkingu przy PKS

O modernizacji ulicy Pocztowej i budowie parkingu przy dworcu PKS w Biłgoraju informowaliśmy już wiosną br. w artykule pt. Parking przy PKS doczeka się remontu. Na inwestycję zabezpieczono środki w tegorocznym budżecie miasta w wysokości 800 tys. zł.

Realizacja zadania rozpoczęła się w tym tygodniu. W związku z czym konieczna była zmiana organizacji ruchu. - W związku z rozpoczęciem realizacji robót drogowych dla zadania pn. Budowa parkingu przy dworcu PKS oraz modernizacja nawierzchni ul. Pocztowej informuję, że od 14 listopada została prowadzona tymczasowa organizacja ruchu na przedmiotowej ulicy. W związku z powyższym należy spodziewać się utrudnień w ruchu aż do zakończenia robót. Umowny termin zakończenia robót przewidziany jest do 31 lipca 2018r. - mówi burmistrz Janusz Rosłan.

Ustawiony zakaz wjazdu nie dotyczy mieszkańców ulicy, jak również pojazdów, mających za zadanie obsługę obiektów znajdujących się na tym terenie.

Przypominamy, że realizacja inwestycji wiąże się także z koniecznością wyburzenia lokali gastronomicznych, o tym pisaliśmy już w artykule pt. Kiosk z zapiekankami zostanie rozebrany?.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Rusza przebudowa ul. Pocztowej i parkingu przy PKS, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8195
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (30)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
4c1-f79
~ ciekawy  A kiedy nastąpi rozbiórka tych kramów i bud handlowych przy dworcu PKS z drugiej strony przy skrzyżowaniu? Aż wstyd na to patrzeć,brud i smród . Średniowieczny azjatycki bazar. Najwyższa pora ten plac uporządkować i zagospodarować jakoś estetycznie, żeby nie przynosił wstydu swoim wyglądem i nie straszył przyjezdnych.
17 listopada 2017
+23
-1
c36-bc6
~ panie z poczty  proponuje także przebudować panie z poczty. żeby na krzyczały na petentów. obsługując w taki sposób, same strzelają sobie samobója, bo korzystamy z usług konkurencji. poczta wymiera lepiej dbać o dobre imię.
17 listopada 2017
+15
-1
Ostatnio dodane komentarze
JoannaK   Parking zawsze się przyda, to niemała korzyść dla każdego właściciela czterech kółek, liczę że inwestycja zostanie przeprowadzona bez zarzutów i zdołają ją sfinalizować w wyznaczonym terminie. Jeśli mógłbym coś zasugerować, to proponuję położyć duży nacisk na względy bezpieczeństwa, które moim zdaniem są w tej kwestii kluczowe. Sam zacząłem przykładać do tego większą wagę odkąd uświadomili mi to fachowcy z https://www.bezpiecznyparkingmodlin.pl/
15 grudnia 2017
+2
-0
5c5-b71
~ to prawda   Będzie parking i oby mniej samochodów na chodnikach.
20 listopada 2017
+2
-0
a42-14f
~ fff  do ~ vt 33   Tak, a po co więcej?
Dziś istnienie takich stacjonarnych postojów taxi (szczególnie w małych miastach) już praktycznie nie ma sensu. Czasy się zmieniają. To już nie prl gdzie to klient szedł na taksówkę, dziś to taksówka ma przyjechać po klienta i czy przyjedzie z takiego postoju, czy z innego miejsca to nie ma znaczenia.
To nawet widzać, że na tym postoju stoją głównie starzy biłgorajscy taksówkarze przyzwyczajeni do innych czasów. Nowi (szczególnie ta firma z Zamościa, która przejęła większość lokalnego rybku) myślą już inaczej i wolą rozstawić auta w różnych miejscach w mieście tak, aby taksówka szybciej dotarła do zamawiającego ją klienta.
19 listopada 2017
+4
-0
5e0-7c7
~ vG  do ~ vt 33   Plan techniczny parkingu bez problemu znajdziesz w BIPie Urzędu Miasta. Wystarczy kilka kliknięć.
19 listopada 2017
+2
-0
1e5-e50
~ formaldehyd   Przyjrzyjcie się co zrobiono chcący- niechcący na rogu Nadstawnej i Kościuszki, zabudowa w stylu wczesnych lat 90-tych plus mieszanina parkingów z kostek brukowych.. coś się rozlazło.
19 listopada 2017
+2
-0
8d1-98d
~ as  do ~ do ciekawego   Teren ten bodajże należał do PKS-u który tak "wspaniale funkcjonow"że postanowił się pozbyć działki.Obecnie właścicielem jest przedsiębiorca pochodzący z Biłgoraja dokładnie z osiedla Roztocze lub też któryś z jego synów.Zresztą zarośnięta działka z niszczejącym płotem obok szkoły tez nie wygląda lepiej.
18 listopada 2017
+1
-0
a86-2e6
~ vt 33   czy to prawda, że przy dworcu PKS ma być tylko 3 miejsca postojowe TAXI?
18 listopada 2017
+1
-0
b07-d26
~ do ciekawego   Twoje pytanie zasadne, faktycznie te budy i w ogóle fatalny wygląd terenu graniczącego z dworcem PKS, to wielki wstyd. Podpowiadam, żeby media dokonały dogłębnej analizy i podały do publicznej wiadomości, kto zawinił w tej kwestii, że ten koszmarny widok wciąż kompromituje miasto. Niech ludzie wiedzą kto i na jakiej podstawie zadecydował, żeby ten teren sprzedać komuś, kto jak widać ma w nosie estetykę tego miejsca. Dlaczego tego nie kupiło miasto, wszak były wcześniej rozmaite ambitne plany celem odpowiedniego zagospodarowania tego miejsca.
18 listopada 2017
+3
-0
cee-52e
~ fff   Kto to wymyślił.
Początek robót w połowie listopada, przecież jeszcze ledwo parę tygodni i jak mróz złapie to do marca będzie stać rozkopane.
18 listopada 2017
+2
-0
52c-3d3
~ z Biłgoraja   Czas wreszcie skończyć z parkowaniem na chodnikach, należy za to skuteczniej karać mandatami.
18 listopada 2017
+4
-0
f55-c37
~ gościu 50 gr z parking !!!!  do ~ as   a Ty wiesz co będzie jak po 01.01.2018 reklamówki będą płatne , czy widzicie lekarza co płaci 20gr za reklamówkę w sklepie .... można powiedzieć po czym poznać bogatego w Biłgoraju .... po siatce wielokrotnego użytku w markecie ..... !!!
18 listopada 2017
+0
-3
0ca-9fe
~ 1 zł za parkowanie to powinno być   dla najbiedniejszych mieszkańców Biłgoraja czyli lekarzy ,notariuszy ,aptekarzy ,przedsiębiorców i wszystkich pracowników będących na utrzymaniu państwa ,a dla reszty społeczeństwa parking powinien być płatny po 5 zł przecież bogatego stać
18 listopada 2017
+2
-1
cc5-66f
~ as  do ~ mieszkaniec do As   Obojętne czy to jest budżet obywatelski,sport,budowa tanich mieszkań socjalnych lub mnóstwo innych wydatków związanych z uatrakcyjnieniem naszego miasta żeby było piękniejsze i przychylniejsze dla mieszkańców.Jeżeli tak by się stało to po chwili mielibyśmy kolejnych "pomysłodawców" i każdy z nich chciałby na "coś" i po jakimś czasie pula pieniędzy z parkowania okazałaby się za mała.
Wysepki powstały aby spowolnić ruch oraz zabezpieczyć pieszych na przejściach.Ścieżka rowerowa była w planie ale oczywiście wyszło jak zwykle bo mialo nie byc ale pozniej okazalo sie ze jednak mogla powstac i nawet w biłgorajska.pl pisali o tym.
Także jeśli już maja być opłaty to niech będzie widoczne w jakości dróg,ścieżek rowerowych i chodników w Biłgoraju.
Przykłady?Proszę bardzo wytarte pasy na przejściach dla pieszych,plamy oleju w prawie każdym miejscu gdzie można zaparkować samochód,światła na bocznych ulicach gaszone po północy gdzie można co drugą czy co trzecią latarnie włączyć.Dla mnie to są ważniejsze potrzeby niż te o których wspomniałeś.Polecam reportaż o mieszkaniach socjalnych w Nowej Soli
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/mieszkancy-osiedla-mieszkan-socjalnych-w-ciagu-4-lat-doprowadzili-to-miejsce-do-ruiny/wk370eh
18 listopada 2017
brak ocen
7f1-b11
~ formaldehyd  do ~ logan   Że niby Niemcy taki ekonomiczny naród?
http://wmeritum.pl/niemcy-27-letni-sudanczyk-zarejestrowal-sie-13-nazwiskami-wyludzil-85-tys-euro-zasilku/201158
https://ndie.pl/sposob-uchodzcow-wyludzanie-zasilkow-rekordzista-otrzymywal-miesiecznie-45-tys-euro/
To ja już wolę, żeby ten pociąg jednak zatrzymywał się w Wolfsburgu..
18 listopada 2017
+2
-0
735-826
~ mieszkaniec do As  do ~ as   No i prosze juz jest kontra chodz merytoryczna i kulturalna.
Ja tylko napisałem przykład że na sport nie mam nic wspólnego z zadnym klubem w naszym mieście lub zupełnie inne wydatki tylko prosze mi powiedzieć gdzie i jak by te ściezki rowerowe miały być umiejscowione odrazu mowię że nie mam nic przeciwko tym ścieżkom rowerowym każda inicjatywa jest dobra tylko realizując przebudowe np. ul.Kosciuszki ktos zupełnie niezorientowany w ruchu drogowym wymislił sobie wysepki na środku drogi co 50 m dobrze jeszcze ze jest to droga oswietlona ale jak się jedzie np. na Frampol to już te wysepki są tak niebezpieczne dla użytkownikow dróg zwłaszcza dla tych nieznających tej drogi a wracając do tematu praktycznie na żadnej drodze w mieście nie ma miejsca na takie sciezki chodz mogły by byc zrobione odrazu przy realizacji przebudowy danej ulicy.
18 listopada 2017
+1
-0
e23-4bb
~ formaldehyd   Czy już tylko mnie dziwi rozpoczynanie remontów i budowy w połowie listopada?
18 listopada 2017
+3
-0
5ef-44e
~ as  do ~ mieszkaniec   Opłata 50 groszy - 1 złotych za godzinę parkingu wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.Jednak pieniądze pozyskane z opłat parkingowych powinny być przeznaczone na utrzymanie dróg i chodników czytaj
remonty,budowy,poprawę bezpieczeństwa,wprowadzanie nowych rozwiązań plus oczywiście utrzymywanie porządku na infrastrukturze drogowej.
Nie może być tak żeby kierowcy znów utrzymywali kolejnych roszczeniowców choćby z tego prostego powodu iż z dróg czy chodników korzysta więcej osób niż powiedzmy sportu.
W pierwszej kolejności pieniądze z parkowania przeznaczyłbym na budowę ścieżki rowerowej na Kościuszki rozwiązując jednocześnie konflikt rowerzyści-piesi-kierowcy.
18 listopada 2017
+2
-0
0bc-572
~ logan   Niemieckie koleje-Deutsche Bahn,zlikwidowaly na linii ekspresowej Koln-Berlin,przystanek Wolfsburg,czyli szesc par pociagow ICE,przestalo zatrzymywac sie w Wolfsburgu,miescie wielkosci Rzeszowa i glownej siedzibie firmy Volkswagen.Przyczyna ekonomiczna- za malo pasazerow wsiada i wysiada w tym miescie.Tymczasem nasz super. w cudzyslowie ekspres Warszawa -Budapeszt zatrzymuje sie w dziurze Brzeszcze(gdzie to k.... jest) bo pani premier stamtad pochodzi i miala takie ambicje.I my mamy gonic bogata Europe w ekonomii i innowacji...
18 listopada 2017
+6
-3
f1b-6b6
~ iza  do ~ Andrzej   800 na ten rok a calkowity koszt milion dwiescie
18 listopada 2017
+3
-0
d58-a96
~ mieszkaniec   Kochani mieszkancy Biłgoraja powiem wam więcej wszystkie miejsca do parkowania w miescie powinny byc płatne np.1zł za godzine postoju to sa żadne pieniądze a dla miasta ogromne myslę ze było by to ok. 2 milonow zł w skali roku ktore to srodki mozna byłoby przeznaczyc np. na budżet obywatelski,sport,bodowe tanich mieszkan socjalnych lub mnóstwo innch wydatków zwiazanych z uatrakcyjnieniem naszego miasta zeby było piękniejsze i przychylniejsze dla mieszkanców.Za chwile skonczą sie fundusze unijne i trzeba bedzie wszytko robic za swoje cieżko wypracowane pieniądze a jak widzę na tych wszystkich forach internetowych związanych z naszym miastem to wszedzie jest tylko sama krytyka co by sie nie dzialo w Biłgoraju to odrazu jest tylko krytyka kogokolwiek i czegokolwiek by dotyczyła myśle że czas najwyższy żeby coś zrobić dla tego miasta bo moim skromnym zdaniem zatrzymało się w rozwoju przez ostatnie 18-20 lat
18 listopada 2017
+8
-3
4c1-f79
~ ciekawy   A kiedy nastąpi rozbiórka tych kramów i bud handlowych przy dworcu PKS z drugiej strony przy skrzyżowaniu? Aż wstyd na to patrzeć,brud i smród . Średniowieczny azjatycki bazar. Najwyższa pora ten plac uporządkować i zagospodarować jakoś estetycznie, żeby nie przynosił wstydu swoim wyglądem i nie straszył przyjezdnych.
17 listopada 2017
+23
-1
383-f4e
~ as   Parkingi płatne za usuwanie plam oleju po wieśvagenach.
17 listopada 2017
+5
-1
522-e30
17 listopada 2017
+1
-0
eca-712
~ Andrzej   Napiszcie kwotę za jaką zostanie wykonany parking to nie jest 800 tysięcy tylko ponad milion!
17 listopada 2017
+5
-0
3f5-313
~ .   Będzie 112 miejsc parkingowych.
17 listopada 2017
+1
-0
c36-bc6
~ panie z poczty   proponuje także przebudować panie z poczty. żeby na krzyczały na petentów. obsługując w taki sposób, same strzelają sobie samobója, bo korzystamy z usług konkurencji. poczta wymiera lepiej dbać o dobre imię.
17 listopada 2017
+15
-1
d5e-4e3
~ 1456   Podbijam pytanie, ile będzie miejsc? Czy będzie to płatny parking tak jak zapowiadał UM? Bo jeśli tak, to znowu będzie lament, że nie ma gdzie zaparkować, bo przeciętny "Janusz" nie zapłaci za parking, bo go nie stać. Oczywiście stać go na auto, oleje, paliwo, ubezpieczenie i inne kosztowne potrzeby związane z utrzymaniem samochodu, ale na parking już nie. Płatne miejsca to powinny być przy Kościuszki, Kopernika, Plac Wolności.
I jeszcze jedno podstawowe pytanie ile dokłada się do tej inwestycji gmina i powiat. No bo przecież ten parking dla ludzi z powiatu,lub gminy a nie dla mieszkańców miasta, prawda? Mieszkańcy miasta nie potrzebują tylu parkingów a muszą płacić za ich budowanie i utrzymywanie.
17 listopada 2017
+8
-5
c89-0c4
~ alezeco  do ~ sss   Masz racje. Jeśli będzie płatny to będzie pusty. Bo darmowe miejsca przy Kościuszki, BMC, Sikorskiego. Niedorzeczność w kreowaniu przestrzeni miasta i zarządzanie nią, a także polityka transportowa w tym mieście leży i kwiczy. Zupełne odwrócenie priorytetów, brak wiedzy i brak dobrych działań. Jak tak patrze na działania naszych miejscowych włodarzy to to są lata 70. Panowie ewidentnie są do wymiany. Ten beton jest odrealniony, zatrzymali się 30 lat temu i dalej tak tkwią. Całe szczęście już niedługo wybory. Czas na młodych z dobrymi pomysłami, i chęcią do pracy i zmian.
17 listopada 2017
+7
-5
3e7-ce5
~ sss  do ~ pytanie   ile by nie bylo jak beda platne bedzie pusty
17 listopada 2017
+2
-1
412-6df
~ pytanie   Ile na tym parkingu powstanie miejsc parkingowych? Ktoś wie?
17 listopada 2017
+3
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
dzisiaj, 09:22 Powiat
Trzy zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
Przedszkolaki na kwarantannie
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 09:44 Biłgoraj
Zapłaciła za zamówienie, ale nie otrzymała towaru
w środę, godzina 10:09 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 09:02 Biłgoraj
Z "Serdeczną karteczką" wśród rolników
w środę, godzina 12:27 Lubelszczyzna
Ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, najwięcej znów na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
dzisiaj, 08:18 Tarnogród
Lekcja historii z Piotrem Kupczakiem
w środę, godzina 08:17 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w środę, godzina 20:24 Biłgoraj
Będzie bardzo silnie wiać
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
ZUS wypłaca "czerwcowe" wyrównania
w środę, godzina 13:05 Józefów
Udany koncert charytatywny. Zebrano ponad 100 tys. zł dla Elżbiety
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
we wtorek, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl