Zanim jednak wykonawcy przystąpią do pracy właściciele posesji, w których mają być montowane kolektory słoneczne i kotły na biomasę powinny podpisać umowy, regulujące wzajemne zobowiązania.
Dlatego zainteresowani mieszkańcy powinni jak najszybciej zgłosić się do pokoju numer 6 urzędu miejskiego. Na razie dokumenty podpisało kilkudziesięciu, spośród prawie 220 uczestników projektu, a pierwsze instalacje mają być montowane od 17 września.
Kolejnym warunkiem montażu OZE jest uregulowanie wkładu własnego, od którego zależy rozpoczęcie robót w konkretnym miejscu. Mieszkańcy, którzy zadeklarowali chęć skorzystania z dotacji na solary powinni do 30 września wpłacić, w zależności od instalacji, od 2 tysięcy 400 do 2 tysięcy 800 złotych. Termin wpłat na kotły, w wysokości 6 tysięcy, jest wyznaczony na koniec października, choć w tym przypadku również data uregulowania należności będzie miała wpływ na rozpoczęcie robót.
Łącznie dzięki wsparciu Unii Europejskiej w gminie Józefów ma być zamontowanych 219 instalacji solarnych i 50 kotłów na biomasę. Realizacja pierwszej części inwestycji będzie kosztować ponad 2 miliony 170 tysięcy złotych, a drugiej - 1 milion. Większość pieniędzy będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.