Jedną z metod termoizolacji domów jest ocieplanie pianką PUR. Pianka poliuretanowa jest materiałem, który w znacznym stopniu przewyższa właściwościami inne produkty termoizolacyjne. Sprawdza się zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Szczególnie warstwa ocieplania otwartokomórkową pianką PUR jest niezwykle lekka, w porównaniu z innymi materiałami termoizolacyjnymi i nie narusza konstrukcji budynku. Natryskowa metoda aplikacji jest szybka i efektywna - pianka szczelnie wypełnia każdą najmniejszą szczelinę, tworząc jednolitą powierzchnię.
Czym jest pianka PUR?
Poliuretanowa pianka izolacyjna powstaje w wyniku połączenia dwóch składników - żywicy i środka sieciującego. Aplikacja metodą natrysku polega na naniesieniu efektywnie zmieszanych komponentów za pomocą pistoletu. Poliuretan przyjmuje strukturę pianki, która dokładnie pokrywa powierzchnię betonową, deski, płyty czy blachy. Znajduje zastosowanie zarówno w budynkach nowych, jak i starszych.
Aplikacja poliuretanowej pianki izolacyjnej jest niezwykle precyzyjna - produkt doskonale nadaje się do stosowania w trudno dostępnych miejscach. Materiał ociepleniowy kilkukrotnie zwiększa swoją objętość i szczelnie wypełnia newralgiczne punkty pomieszczenia, czego nie da się uzyskać przy użyciu innych metod termoizolacji.
Ocieplanie pianką PUR jest szybkie i skuteczne. Daje gwarancję stworzenia stabilnego ocieplenia, zatrzymując ciepło w budynku w okresie zimowym, a w lecie blokując powietrze gorące przed przedostaniem się do środka domu. Warstwa ocieplenia pianką jest odporna na upływ czasu, nie przemieszcza się a jej właściwości fizykochemiczne pozostają stabilne w długim okresie użytkowania.
Jakie elementy konstrukcji można ocieplić za pomocą pianki PUR?
Pianka PUR aplikowana metodą natryskową jest produktem bezspoinowym, precyzyjnie wypełniającym wszystkie szczeliny i zakamarki, co wpływa na wysoką efektywność izolacji. Doskonale przylega do niemal każdej powierzchni, a jej aplikacja zajmuje niewiele czasu. Może być zastosowana w miejscach o różnej temperaturze - jest odporna termicznie, jej właściwości ociepleniowe pozostają niezmienne mimo oddziaływania szerokiego zakresu temperatur, w zależności od rodzaju produktu. Ponadto pianka, ze względu na swoją strukturę zapobiega kondensowania pary wodnej, uniemożliwiając powstanie wilgoci, a w konsekwencji rozwój pleśni i grzybów. Nie pyli się podczas aplikacji i użytkowania. Podczas użytkowania nie generuje szkodliwych substancji.
Ze względu na szeroki zakres produktowy ocieplanie pianką poliuretanową sprawdzi się na zewnątrz i w środku budynków, do ochrony fundamentów, ścian, poddaszy i dachów. Zwróć jednak szczególną uwagę na rodzaje pianek, które dostosowane są do różnych powierzchni. Pianka otwartokomórkowa, np. Purios E, najlepiej sprawdzi się do izolacji poddasza, a pianka zamkniętokomórkowa, np. Purios H - do ocieplenia fundamentów.
Dlaczego warto zdecydować się na ocieplenie pianką PUR?
Ocieplenie pianką PUR to jedno z najlepszych rozwiązań termoizolacyjnych. Pianka zapewnia doskonałą izolacyjność. Sprawdzi się w każdej porze roku - podczas upału i w czasie srogiej zimy. Chroni przed ucieczką ciepła w chłodnym, okresie, a w lecie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń.
Więcej na temat ocieplenia pianką PUR znajdziesz pod adresem https://purios.com/blog/ocieplanie-pianka-pur-w-ramach-programu-czyste-powietrze
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem termoizolatora - śmiało postaw na ocieplanie pianką PUR. Opinie fachowców w dziedzinie termoizolacji, jak i zadowolonych użytkowników potwierdzają skuteczność tej metody. Pamiętaj, że pianka jest materiałem w 100% bezpiecznym. Produkt jest bezzapachowy i nietoksyczny - idealny dla alergików. Ocieplenie domu pianką podnosi komfort życia, a także znacząco obniża koszty ogrzewania, co pozytywnie wpłynie na Twój domowy budżet.