W sobotnie popołudnie, 22 sierpnia, rozpoczął się Eko Film Festiwal. Dwudniowe wydarzenie zostało zorganizowane przez fundację Gaudium et Spes działającą przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Na uczestników czekały konkursy, stoiska ze zdrowym jedzeniem, czy możliwość zamiany śmieci na drzewka.
Relację z pierwszego dnia wydarzenia znajdą Państwo pod adresem Eko Film Festiwal "Żyję ekologicznie".
Drugiego dnia organizatorzy zaproponowali pokazy filmów ekologicznych takich jak: "Przeżyj to! Polskie parki narodowe", "Losy Lubelskich Lasów", "Mity na temat jakości powietrza", czy "Naturalnie …"., odbyło też rozstrzygnięcie konkursu "Film o ekologii". Wieczorem, na zakończenie festiwalu zaplanowano pokaz filmu "Nasze miejsce na ziemi".
Zanim to jednak nastąpiło biłgorajska publiczność mogła posłuchał młodej, utalentowanej wokalistki Pauliny Mazepy. Koncert odbył się w kościele i rozpoczął się o godz. 19:30.
Paulina Mazepa to wokalistka, autorka muzyki, laureatka wielu konkursów, m. in. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Festiwalu Piosenkarnia w Krakowie, czy Festiwalu School & Jazz w Lubaczowie (dwa ostatnie z zespołem Mazepa Quartet). Absolwentka wokalistyki jazzowej w klasie Agnieszki Wilczyńskiej w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, UMCS w Lublinie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Współpracuje z muzykami polskiej sceny jazzowej, można ją usłyszeć m.in. na płycie "Przy Tobie" - piosenki Mariusza Bogdanowicza. Założycielka zespołu Mazepa Quartet, z którym realizuje projekt "Zawołaj mnie po imieniu" z utworami do tekstów Haliny Poświatowskiej. Obecnie przygotowuje się do wydania płyty.
"Zawołaj mnie po imieniu" to projekt, który powstał w 2018 roku. Zawiera w sobie autorskie kompozycje Pauliny Mazepy (voc, p) do tekstów Haliny Poświatowskiej. Oprócz Pauliny zespół tworzą: Kacper Majewski (dr), Michał Aftyka (b) i Paweł Miętus (tp).
Wbrew pozorom, piosenki trudno zakwalifikować do nurtu poezji śpiewanej. Jest to przestrzenna muzyka, która zawiera w sobie elementy jazzu. Charakterystyczne wydają się być melodie, które podkreślają liryczną warstwę utworów. Piosenki obfitują w muzyczne improwizacje instrumentalistów - muzyków młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej. Projekt zawiera w sobie nastrojowe kompozycje skierowane do słuchacza chcącego odpocząć od hałasu, którym otacza nas dzisiejszy świat. To moment spotkania z wielopłaszczyznową, miłosną twórczością Poetki w połączeniu ze świeżą muzyczną wyobraźnią młodych muzyków.