Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.04.25 09:38

Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany

Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany

O całej sytuacji poinformował nas czytelnik portalu bilgorajska.pl. W drugiej połowie marca rozebrany został przejazd przez tory w Woli Dużej, z którego chętnie korzystali rowerzyści.

O wyjaśnienie powodów tych działań zwróciliśmy się do Nadleśnictwa Biłgoraj.

Okazuje się, że podstawą prawną było rozporządzenie ministra infrastruktury i rozwoju z dnia 20 października 2015 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie (Dz. U. 2015 poz. 1744) w § 93, który stanowi, że: "w terminie 5 lat od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zarządca kolei zmieni kategorię przejazdu kolejowo-drogowego i dostosuje systemy zabezpieczenia ruchu na tym przejeździe do wymagań określonych w niniejszym rozporządzeniu, jeżeli zgodnie z przepisami § 7-10 przejazd kolejowo-drogowy powinien zostać zaliczony do kategorii innej niż dotychczasowa".

Co to konkretnie oznacza?

- Dotychczas Nadleśnictwo Biłgoraj przez wiele lat ponosiło koszty utrzymania przejazdu. Łączył on tereny leśne będące w posiadaniu naszej jednostki. Jednak w świetle wchodzących z 2020 r. przepisów dalsze utrzymywanie przejazdu jest zwyczajnie nieracjonalne i niekorzystne. W związku z tym, że obecny przejazd kolejowy nie może być nadal zaliczany do kategorii D, ponieważ droga, na której zlokalizowany jest przejazd jest drogą leśną natomiast te zaliczane do kategorii D muszą posiadać status drogi publicznej - jak np. drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe oraz gminne - tłumaczy Jan Kowal z Nadleśnictwa Biłgoraj i dodaje, że droga leśna nie jest traktowana wedle wyżej wymienionych przepisów jako droga publiczna.

Natomiast przeklasyfikowanie przejazdu z kategorii z D na kategorię F oznaczałoby konieczność zamontowania rogatek stałych, zamkniętych.

- W tym przypadku istniałaby konieczność dodatkowego zatrudnienia specjalnie przeszkolonego pracownika, który byłby stale zaangażowany w otwieranie takich rogatek oraz za ich monitorowanie. Dodatkowo na Nadleśnictwie ciążyłaby odpowiedzialność w razie wystąpienia jakiegokolwiek wypadku - mówi Jan Kowal.

Trzeba dodać, że Nadleśnictwo Biłgoraj nie jest podmiotem odpowiedzialnym oraz decyzyjnym w zakresie klasyfikacji kategorii dróg.

- Informacja o możliwości przejęcia w użytkowanie przejazdu kolejowo-drogowego w kategorii F w km 15,932 linii 66 Zwierzyniec Towarowy - Stalowa Wola Południe (km 103,187 linii 65 LHS) została na prośbę PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie w dniu 11 listopada 2019 r. umieszczona na stronie Nadleśnictwa. Z ustalonych informacji wynika, że nie zgłosiły się osoby chętne do przejęcia odpowiedzialności za przejazd - podsumowuje Nadleśnictwo Biłgoraj.

Dodajmy, że podobny problem wystąpi również na drodze wiodącej na Obary. W tym przypadku nie bierze się pod uwagę zamknięcia przejazdu dla zwiedzających. Najprawdopodobniej będą prowadzone starania by trasa ta stała się drogą publiczną.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 14337
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
dziadek  Ajj bo ci rowerzyści to tylko po lasach jeżdżą i co gorsze robią zdjęcia masowej wycinki lasów więc tylko czekać jak szanowne nadleśnictwo wprowadzi całkowity zakaz wstępu do lasu do czasu usunięcia wszystkich drzew
25 kwietnia 2021
+43
-5
Grzegorz z Chetyna  Ojej, a jakież to ogromne koszty, ponosiło nadleśnictwo na utrzymanie tegoż przejazdu?
25 kwietnia 2021
+31
-5
JKlemens  PiS-lamska swołocz niedługo zlikwiduje wszystko co służy normalnemu obywatelowi. Fundusze będą tylko na 500+, na nierobów, dzieciorobów, na wyprawki, na samochody strażackie dla wieśniaków, żeby na PiS głosowali. No i żeby było trochę kasy, żeby było co ukraść.,,Nam się te pieniądze należały..." Gigantyczne porty lotnicze mają budować w Radomiu i pod Łodzią a forsy brak na przejazd. Oto są rządy towarzyszy szmaciaków. Na respiratorach i maseczkach towarzysz Szumowski okradł nas na miliony. Sasin utopił ponad 70 milionów na kopertowe wybory a na znak stopuprzed torami forsy brak. Minister Glinski vel Glina 100 milionów euro miał, żeby wspomóc hrabiego Czartoryskiego i zasilić jego konto a na przejazd brak. Niedługo będą wybory to was z hukiem wykopiemy kaprawa szumowino.
25 kwietnia 2021
+29
-7
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar  do JKlemens   Afera goni aferę, ale tamci jedli ośmiorniczki... Dlaczego wyborców PiS nic nie rusza?
https://natemat.pl/348483,dlaczego-wyborcow-pis-nie-ruszaja-afery
25 kwietnia 2021
+9
-2
Drakkar   Szanowni rowerzyści proszę o ostrożność w poruszaniu się ulicą Sienkiewicza gdzie został utworzony kontrapas dla rowerzystów.Otóż nasza lokalna milicja ma problem ze zrozumieniem ruchu rowerowego na tej ulicy i jazdę po kontrapasie od ulicy Piaskowej do ulicy Curie-Skłodowskiej uważa za nieprawidłową.
25 kwietnia 2021
+7
-4
JKlemens   PiS-lamska swołocz niedługo zlikwiduje wszystko co służy normalnemu obywatelowi. Fundusze będą tylko na 500+, na nierobów, dzieciorobów, na wyprawki, na samochody strażackie dla wieśniaków, żeby na PiS głosowali. No i żeby było trochę kasy, żeby było co ukraść.,,Nam się te pieniądze należały..." Gigantyczne porty lotnicze mają budować w Radomiu i pod Łodzią a forsy brak na przejazd. Oto są rządy towarzyszy szmaciaków. Na respiratorach i maseczkach towarzysz Szumowski okradł nas na miliony. Sasin utopił ponad 70 milionów na kopertowe wybory a na znak stopuprzed torami forsy brak. Minister Glinski vel Glina 100 milionów euro miał, żeby wspomóc hrabiego Czartoryskiego i zasilić jego konto a na przejazd brak. Niedługo będą wybory to was z hukiem wykopiemy kaprawa szumowino.
25 kwietnia 2021
+29
-7
Grzegorz z Chetyna   Ojej, a jakież to ogromne koszty, ponosiło nadleśnictwo na utrzymanie tegoż przejazdu?
25 kwietnia 2021
+31
-5
jackarr   Dla bezpieczeństwa niech zlikwidują i ten dojazd na obary. Przecież można sobie dojechać od Korytkowa Dużego
25 kwietnia 2021
+12
-3
dziadek   Ajj bo ci rowerzyści to tylko po lasach jeżdżą i co gorsze robią zdjęcia masowej wycinki lasów więc tylko czekać jak szanowne nadleśnictwo wprowadzi całkowity zakaz wstępu do lasu do czasu usunięcia wszystkich drzew
25 kwietnia 2021
+43
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 08:55 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
dzisiaj, 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
w piątek, godzina 19:16 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 20:50 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
w sobotę, godzina 22:27 Biłgoraj
Folk Miss i Folk Mister wybrani
we wtorek, godzina 09:32 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w sobotę, godzina 16:50 Biłgoraj
"Od chodzonego do poloneza" na rozpoczęcie Dnia Polskiego Folkloru
dzisiaj, 10:45 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie. Bez nowych zakażeń w powiecie
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie ulicami miasta
Dziś (czwartek 3 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po rocznej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w procesjach ulicami miasta.
6 czerwca 2021 Biłgoraj
W Biłgoraju odbędzie się pochówek dzieci utraconych
w piątek, godzina 14:14 Józefów
Ofensywa drogowa. Spotkanie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich
w czwartek, godzina 16:07 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w piątek, godzina 19:09 Biłgoraj
Biłgoraj Biega
w środę, godzina 09:20 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
31 maja 2021 Biłgoraj
Boże Ciało - jak będą wyglądać uroczystości w tym roku?
Już w najbliższy czwartek 3 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jak w tym roku będą wyglądać procesje, które zazwyczaj organizowane były ulicami miasta?
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Postęp prac przy przebudowie trasy nr 835
dzisiaj, 07:31 Biłgoraj
Uwaga na fałszywe strony podszywające się pod PGE
dzisiaj, 07:57 Biłgoraj
"Barwy regionów" - koncert na zakończenie Dnia Polskiego Folkloru
Zakończyła się jedna z największych imprez, które odbywają się na terenie powiatu. Finałowym elementem Dnia Polskiego Folkloru był koncert wszystkich zespołów zatytułowany "Barwy regionów".
w poniedziałek, godzina 12:02 Majdan Gromadzki
Dachowanie w Majdanie Gromadzkim
w poniedziałek, godzina 10:46 Biłgoraj
25-latek napadnięty, pobity i okradziony. Sprawcy trafili już do aresztu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl