Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.08.05 08:55 | aktualizacja: 2021.08.05 12:21

Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!

Mieszkańcy ulicy Motorowej, przy której znajduje się biłgorajski autodrom protestują przeciwko pomysłowi przebudowy obiektu i chcą konsultacji społecznych w tej sprawie. Chodzi przede wszystkim o drift (zarówno zawody i jazdy szkoleniowe) i związane z tym uciążliwości. Wystosowali oficjalne pismo do Starostwa Powiatowego, w którym zawarli swoje obawy. Co napisali?
Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!
Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!

- W związku z planem rozbudowy autodromu znajdującego się przy ul. Motorowej w Biłgoraju my, jako mieszkańcy tej ulicy, chcielibyśmy swoje zaniepokojenie sposobem przygotowania i zamierzonym planem realizacji tego projektu. Jako osoby bezpośrednio związane z tym miejscem nie zostaliśmy zaproszeni na spotkanie omawiające założenia tej inwestycji, nie znamy projektu, a także wyników badań środowiskowych, a konsultacje społeczne, które powinny być naturalną częścią takiego przedsięwzięcia, nie odbyły się - rozpoczęli list skierowany do Starostwa Powiatowego mieszkańcy.

Dodali, że o całej inicjatywie dowiedzieli się z mediów. - Z tych samych źródeł dowiedzieliśmy się także, że bez zastrzeżeń popieramy pomysł rewitalizacji autodromu, co nie jest prawdą, ponieważ kilka jego aspektów budzi w nas wątpliwości, a nawet sprzeciw - piszą dalej.

Wyjaśnili też czego dotyczą wątpliwości:
- Obawa przed tym, że permanentny hałas dobiegający z toru będzie uciążliwy i nie pozwoli na normalne funkcjonowanie i odpoczynek w domu, przy czym plan zagospodarowania przestrzennego gminy Biłgoraj zakłada budowę domów jednorodzinnych między ul. Motorową, a Okrągłem. Zamiar budowy barier dźwiękochłonnych nie jest wystarczającym argumentem.
- Możliwość skażenia przydomowych ogródków spalinami.
- Obniżenie wartości nieruchomości.
- Obawa przed organizacją zawodów i treningów, ponieważ specyfika tej dyscypliny wiąże się z hałasem i wydzielaniem dymu z opon, który w swoim składzie zawiera liczne, szkodliwe dla człowieka substancje.
- Pogorszenie jakości powietrza.
- negatywny wpływ inwestycji na środowisko naturalne, w tym pobliski las.

Jedak najwięcej obaw wzbudza ewentualna możliwość organizowania zawodów oraz jazd szkoleniowych z zakresu driftu. Wydzielający się spod opon dym już skutecznie utrudnia funkcjonowanie okolicznym mieszkańcom.

Autorzy pisma nie godzą się też na wynajmowanie toru grupom amatorskim, gdyż, jak uważają stan techniczny pojazdów do nich należących pozostawia wiele do życzenia.

- Chcielibyśmy zaznaczyć, że nie sprzeciwiamy się rewitalizacji toru w kierunku szkoły doskonalenia jazdy, profesjonalnych zawodów kartingowych, motocyklowych, czy samochodowych oraz imprez, które nie będą w znacznym stopniu wpływać na obniżenie się komfortu i jakości życia mieszkańców oraz otaczającego środowiska. Uważamy, że takie zastosowanie toru przyniesie korzyść mieszkańcom oraz całemu powiatowi, jednak, żeby tak się stało niezbędne są kroki, których do tej pory zabrakło - konsultacje społeczne, spotkanie z mieszkańcami - piszą mieszkańcy ul. Motorowej, dodając, że podobne obawy mają też mieszkańcy Okrągłego i Podlesia.

- Mamy nadzieję, że nasz głos zostanie wzięty pod uwagę podczas prac nad projektem - podsumowują autorzy pisma.

O tym, że jest szansa na szybkie rozpoczęcie prac na autodromie pisaliśmy już w artykułach pt. Autodrom w całości wraca do powiatu. Jest prawomocne orzeczenie sądu oraz Rozmawiali o przyszłości autodromu. Samorząd chce pozyskać 40 mln zł na przebudowę.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Sprzeciw mieszkańców wobec planów modernizacji autodromu. Driftowi mówią stanowcze nie!, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8890
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
fala  ha ha :) ale jaja! przecież tam mieszkańcy palą w piecach węglem, ponadto "zaciąga" jak nie z oczyszczalni ścieków to z wysypiska jak nie z wysypiska to z fermy. Już nie wspomnę o "charakterystyce" motorowej (złom, zakłady mechaniczne, w pobliżu stacja paliw) Przecież to idealne miejsce :D na tor. Przydomowe ogródki?? Gdzie? chyba że te warzywa z marketu :(:(
5 sierpnia 2021
+40
-6
Ostatnio dodane komentarze
LBL  do fala   xD Myślisz, żę jak zbudują tor za 40-50 milionów to po to, żeby coś tam się działo kilka godzin w miesiącu? Utrzymanie w należytym stanie takiego toru kosztuje, więc jest więcej niż pewne, że gdyby tor został zbudowany to będzie też udostępniany na zasadach komercyjnych, aby choć zarobił na swe utrzymanie. Jako, żę w Polsce mamy bardzo mało torów to gdyby powstał tu taki na wysokim poziomie to zainteresowanie pewnie byłoby spore i każdy weekend w sezonie (wiosna-lato) pewnie oznaczał by jazdy od rana do wieczora. Ekrany na pewno trochę ograniczą hałas, ale tylko trochę. Obecnie przecież Autodrom od północy i zachodu jest otoczony drzewami, które powinny tłumić hałas, a niewiele to daje. Mieszkam od Autodromu jakieś 1,5km w linii prostej na północny zachód i wystarczy, że mam otwarte okno to słyszę, że coś się tam dzieje i są upalane auta, więc nawet jakby były ekrany to kilkadziesiąt metrów od toru musi być głośno tak czy inaczej, bo szlifierki czy driftowozy emitują sporo db.
6 sierpnia 2021
+6
-3
BK   Popieram protestujących. Zwolennicy drifting typu „fala to ewidentnie napaleni młodzi którzy dobro i zdrowie obywateli przekładają na zaspokojenie swojego hobby. Fala i zwolennicy pomysłu drifting to grupa mniejszościowa bilgoraja która chciała by słuchać codziennie ryk i pisk opon i zapach spalonej gumy. Państwo wprowadza zakazy palenia węglem, drzewem w kominkach a pozwala na palenie opon. Mieszkańcy walczcie o spokój ciszę i zdrowe powietrze miasta.
6 sierpnia 2021
+9
-10
fala  do Drakkar   myślę że spokojnie można jeszcze na tym zarobić : parking, buda z jedzeniem czy tam lodami a nawet wynajem "kwadrata" na czas zawodów. Zresztą i tak będą pewnie ekrany więc spokojna głowa kilka godzin w miesiącu da się wytrzymać
5 sierpnia 2021
+14
-6
izodyr   Pomnik piotra o.
ibb.co/RQ3mm6G
5 sierpnia 2021
+3
-2
Drakkar  do fala   I może dlatego nie chcą kolejnej "atrakcji"w swoim sąsiedztwie.
5 sierpnia 2021
+6
-4
BK   Gratuluje pomysłodawcy który wymyślił zawody droftowe niech sobie pod oknem zorganizuje takie zawody i zaciągnie się spalenizną starej opony. Trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby promować takie pomysły u siebie w mieście.
5 sierpnia 2021
+11
-24
fala   ha ha :) ale jaja! przecież tam mieszkańcy palą w piecach węglem, ponadto "zaciąga" jak nie z oczyszczalni ścieków to z wysypiska jak nie z wysypiska to z fermy. Już nie wspomnę o "charakterystyce" motorowej (złom, zakłady mechaniczne, w pobliżu stacja paliw) Przecież to idealne miejsce :D na tor. Przydomowe ogródki?? Gdzie? chyba że te warzywa z marketu :(:(
5 sierpnia 2021
+40
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
Kierowców podróżujących ulicą Moniuszki czekają utrudnienia w ruchu. Z uwagi na prace remontowe przejazd kolejowy w najbliższych dniach będzie zamknięty. Jak długo potrwają utrudnienia?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
we wtorek, godzina 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w środę, godzina 11:15 Lubelszczyzna
882 nowe przypadki w kraju, 152 na Lubelszczyźnie
w środę, godzina 07:20 Biłgoraj
Dostawa wyposażenia do ZSBiO
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
we wtorek, godzina 10:59 Lubelszczyzna
W powiecie biłgorajskim zmarła osoba zakażona koronawirusem
w środę, godzina 14:37 Biłgoraj
Już dziś rozpoczynają się przygotowania do rocznicy Intronizacji
w niedzielę, godzina 09:04 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
w niedzielę, godzina 19:22 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w środę, godzina 08:16 Majdan Nepryski
Oliwier strzela gole i walczy z cukrzycą
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
we wtorek, godzina 12:15 Biłgoraj
Chciała odebrać zysk z kryptowaluty, w którą nigdy nie inwestowała. Straciła prawie 50 tys. zł
w poniedziałek, godzina 15:24 Kraj
Minister Niedzielski: "Najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim"
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
w niedzielę, godzina 14:56 Turobin
Piosenki patriotyczne rozbrzmiały w Turobinie [WYNIKI]
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
13 września 2021 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Tydzień Zrównoważonego Transportu nad zalewem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl