Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.11.08 15:54 | aktualizacja: 2021.11.08 15:58

Burmistrz apelował o szczepienie. Spotkał się z krytyką, teraz odpowiada na zarzuty

"Panie Marto, Agnieszko, Elżbieto, Panowie Krzysztofie, Jacku, Bogdanie, Pawle, i wszyscy inni znajomi i nieznajomi, nieprzekonani do tej pory do szczepionek, naprawdę chcemy dla Was dobrze!" - burmistrz Janusz Rosłan odpowiada na komentarze i e-maile, które pojawiły się po apelu zachęcającym do szczepienia się przeciw COVID-19.
Burmistrz apelował o szczepienie. Spotkał się z krytyką, teraz odpowiada na zarzuty
Burmistrz apelował o szczepienie. Spotkał się z krytyką, teraz odpowiada na zarzuty

Szanowni Państwo,

po moim ostatnim apelu zachęcającym do szczepienia się przeciw COVID-19 pojawiło się w internecie wiele komentarzy i e-maili z pytaniami i zarzutami. Odnosząc się do nich wyjaśniam, że zwróciłem się do mieszkańców z apelem w sprawie szczepień, ponieważ kocham życie, a jako osoba publiczna czułem się zobowiązany, aby zająć stanowisko w sprawie. Mimo, że zdaję sobie sprawę z tego, iż każdy z nas wcześniej czy później odejdzie, chciałbym aby ten moment nastąpił jak najpóźniej, wtedy kiedy nikt, nawet najlepszy lekarz nie będzie mógł już nic zrobić. Kocham ludzi, tych najbliższych, dalszych, nieznajomych i cieszę się z każdego z nimi spotkania. Kocham pracę i lubię cieszyć się jej efektami. Kocham piękno przyrody i napawam się nim każdego dnia. Kocham muzykę i chciałbym jeszcze wiele razy mieć możliwość posłuchania ulubionych dzieł muzyki poważnej, rockowej czy jazzowej. Chcę żyć również z powodów religijnych i wielu, wielu innych.

Ale widzę każdego dnia wiele tragedii, np. kiedy młoda kobieta, która podobnie jak ja chciała żyć, umiera przy porodzie, ponieważ się nie zaszczepiła. Zostawiła zrozpaczonego męża i nowo narodzone dziecko. Przeżywam, że inna młoda kobieta zostawia bez opieki dorastającego syna, a mogłaby jeszcze długo żyć, ale niestety ktoś "życzliwy" jej doradził, żeby się nie szczepić. Boli mnie, że tysiące ludzi chorych na choroby onkologiczne, kardiologiczne i inne, niestety przedwcześnie umiera, ponieważ nie ma dla nich miejsca w szpitalach. Ich łóżka szpitalne łóżka służą obecnie chorym na COVID. Mogłyby być inaczej, gdyby ci którzy tam leżą, w odpowiednim czasie się zaszczepili.

I ja i moi bliscy jesteśmy zaszczepieni przeciwko COVID-19. Szczepiliśmy się różnymi preparatami i nic złego nam się nie stało. U niektórych wystąpił stan podgorączkowy, innych bolała przez kilka dni ręka po ukłuciu igłą. Ale wszyscy żyjemy! Prawdą jest, że niektórzy, mimo zaszczepienia się, zachorowali na COVID, ale przechorowali go w domu, mając co najwyżej stan podgorączkowy. Nie znam nikogo, kto umarłby po szczepieniu.

Nie jestem lekarzem i decyzje w zakresie zdrowia podejmuję po konsultacji z moim lekarzem rodzinnym, który przez sześć lat studiował medycynę (jeden z najtrudniejszych kierunków studiów), potem odbywał praktyki lekarskie i przez kolejne lata kształcił się, aby zdobyć stopnie specjalizacji lekarskich. W sumie nazbierałoby się kilkanaście lat nauki. Lekarze, to ludzie, którzy uczą się całe życie, bo pojawiają się nowe badania naukowe, nowe leki, nowe sposoby leczenia. I ja mam z takimi ludźmi dyskutować? Byłoby mi wstyd, gdybym wygłaszał przy nich moje filozofie dot. leczenia lub skuteczności szczepionek. W dostępnej mi telewizji, wszyscy naukowcy, lekarze z tytułami profesorskimi zachęcają do szczepienia się jako najbardziej skutecznego sposobu pokonania pandemii. Apelują do sumień ludzkich i Papież Franciszek i nasi Biskupi, przywołując przy tym, bardzo słusznie, piąte przykazanie, które brzmi "Nie zabijaj" (ani innych, ani siebie). I ja mam im wszystkim powiedzieć, że ja wiem lepiej, bo na YouTube ktoś powiedział, że COVID to "ściema"?

Panie Marto, Agnieszko, Elżbieto, Panowie Krzysztofie, Jacku, Bogdanie, Pawle, i wszyscy inni znajomi i nieznajomi, nieprzekonani do tej pory do szczepionek, naprawdę chcemy dla Was dobrze! Chcemy, abyście jak najdłużej byli z nami, nikomu nie chcemy szkodzić, bo niby w jakim celu mielibyśmy to robić?

Ratujcie siebie i  nie szkodźcie innym - bo do tego prawa nie macie!!!

Janusz Rosłan

UM Biłgoraj/red.
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Burmistrz apelował o szczepienie. Spotkał się z krytyką, teraz odpowiada na zarzuty, 3.1667 out of 5 based on 6 ratings
UM Biłgoraj/red. dodany
 
Odsłon: 4795
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
george   gdyby to nie byl stary komunista ,moze bym i posluchal. Komunistom nie wierze za grosz
14 listopada 2021
+1
-0
Janek-buc   Facet, który jara że dwie paczki fajek dziennie będzie umoralniał innych w kwestiach ich zdrowia.... Jesteś Pan zwykły hipokryta
10 listopada 2021
+3
-7
Galun z Galicji   Dla jednego medycznym autorytetem jest burmistrz Bilgoraja, dla innego profesor medycyny, a trzeci sam ma się za autorytet. Pozwólmy każdemu decydować za siebie.
9 listopada 2021
+9
-6
Edward1947   Mądry słucha mądrzejszego tylko głupi uważa że wszystko już wie,szkoda ludzi zarażonych przez innych chorych mających się za pseudo lekarzy bez żadnego wykształcenia..I tu ciemnogród ma szansę zaistnieć.Anty szczepionkowców w razie choroby od razu kierować do stolarza a nie do szpitala...WIELKIE UZNANIE DLA PANA BURMISTRZA ...
9 listopada 2021
+24
-15
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:13 Biłgoraj
Uroczystość w 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego
W niedzielne południe 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęły się uroczystości z okazji 159. rocznicy powstania styczniowego. Była msza św. w intencji poległych, złożono też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstańców. - To dzięki tym ludziom dziś możemy mówić i modlić się po polsku - mówi posłanka Beata Strzałka.
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
19-latek ściął słup energetyczny
dzisiaj, 11:01 Lubelszczyzna
Jeszcze więcej testów, jeszcze więcej zakażeń. Kolejne rekordy pobite
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
dzisiaj, 10:38 Kraj
Dziś i jutro do rodziców trafi prawie 600 tys. zł
dzisiaj, 14:28 Biłgoraj
Ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze, możliwe nawet burze
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
dzisiaj, 14:06 Biłgoraj
Uczcili ofiary holokaustu
20 stycznia 2022 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
we wtorek, godzina 14:27 Biłgoraj
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"
Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan przyznał, że otrzymał pozytywy wynik testu na COVID-19. - Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - napisał do swoich odbiorców na portalu społecznościowym. Jak teraz czuje się włodarz?
w środę, godzina 10:07 Biłgoraj
Kluby seniora w ramach projektu "Seniorzy na Start" otwarte
w poniedziałek, godzina 11:40 Powiat
22 placówki oświatowe z powiatu z edukacją zdalną
19 stycznia 2022 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w środę, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rekordowa liczba wykonanych testów i nowych przypadków SARS-CoV-2
w poniedziałek, godzina 09:58 Kolonia Sól
Zmusiła kierowcę do zjechania z drogi i odjechała. Miała ponad 2,5 promila
w sobotę, godzina 08:18 Biłgoraj
Radny o lex Czarnek: "Szkoła musi być wolna"
W połowie stycznia br. przyjęta została nowelizacja prawa oświatowego tzw. lex Czarnek. Wcześniej jednak radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz złożył interpelację w tej sprawie. Uznał, że reforma ta "jest de facto zmianą ustroju szkolnictwa".
20 stycznia 2022 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
w poniedziałek, godzina 08:06 Biłgoraj
W uroczysku Knieja upamiętnili powstańców
17 stycznia 2022 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
20 stycznia 2022 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
18 stycznia 2022 Podlesie
Droga będzie zamknięta
13 stycznia 2022 Biłgoraj
Ogłoszono konkurs na dyrektora Miejskiej Służby Drogowej
Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Dotychczas te funkcję pełnił Piotr Michalczyk.
w poniedziałek, godzina 09:10 Biłgoraj
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"
dzisiaj, 08:11 Obsza
Pierwszy przetarg na inwestycje z "Polskiego Ładu"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl