W strukturze ZOZ w Biłgoraju funkcjonują oddziały i poradnie, których zadaniem jest udzielanie świadczeń zdrowotnych służących zachowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz innych działań medycznych, wynikających z procesu leczenia lub przepisów odrębnych regulujących zasady ich wykonania wobec osób, których stan zdrowia tego wymaga. Obecnie, od 2018 spółka prowadząca biłgorajski szpital jest w upadłości, a władze powiatu próbują przejąć wydzierżawioną placówkę.
O tym jak obecnie funkcjonuje szpital rozmawiano podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się w piątkowe popołudnie 24 czerwca.
- W 2021 r. roku liczba hospitalizacji wraz z ruchem międzyoddziałowym wyniosła 9305. Najwięcej pacjentów lecz yło się w Oddziale Kardiologicznym - wyjaśniła zastępca dyrektora Edyta Lewczyk i dodała: - W 2021 roku szpital w większości czasu pozostawał zamknięty dla odwiedzających. Pracę szpitala regulowały na bieżąco zarządzenia dyrektora, dostosowując szpital do bieżącej sytuacji epidemiologicznej. W oddziałach covidowych dostosowano infrastrukturę oraz organizację pracy, tak aby bezpiecznie i prawidłowo leczyć pacjentów z covid-19. Z początkiem 2021 roku ARION Szpitale sp. Z O.O. w upadłości ZOZ w Biłgoraju został wyznaczony jako "szpital węzłowy", który rozpoczął szczepienia p/covid.
W strukturze szpitala funkcjonuje 13 oddziałów i 16 poradni specjalistycznych.
Hospitalizacje z podziałem na oddziały przedstawia poniższa tabela:
Ponadto 100 hospitalizacji zanotowano w oddziale w Tarnogrodzie. Świadczeń zdrowotnych udzielono 3 758 pacjentom, łącznie liczba udzielonych porad to 4 597.
Pomoc świadczona była też w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Liczbę porad udzielonych w poradniach specjalistycznych w 2021 r. przedstawia poniższa tabela:
A jak wyglądają kwoty przeznaczone na leczenie pacjentów w biłgorajskim szpitalu?