Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Otwarcie nowego odcinka drogi
2011.09.28 19:42 | aktualizacja: 2011.09.29 17:49

Wspólne cele to dróg wiele

Dziś tj. 28 września 2011 roku dokonano otwarcia nowo wyremontowanego odcinka drogi powiatowej na trasie Biłgoraj - Rogale. Inwestycja kosztowała 2 mln 480 tysięcy. Połowę opłaciło województwo lubelskie, na drugą część zrzuciły się samorządy: powiatu, gminy Biłgoraj i Księżpol oraz miasta Biłgoraj.
Wspólne cele to dróg wiele
Wspólne cele to dróg wiele

Odcinek drogi powiatowej Nr 2930 L został wyremontowany w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011". Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła 2 mln 480 tysięcy. 50 proc. tej kwoty (1 mln 240 tys.) uzyskano z budżetu Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, druga część to tzw. wkład własny ze składek samorządów: gminy Biłgoraj - 380 tys., gminy Ksieżpol - 190 tys., miasta Biłgoraj - 120 tys. i 600 tys. z budżetu powiatu. W ramach tego zadania została położona nowa nawierzchnia, wykonane zostało pobocze, zatoki, poprawiono most i przepusty drogowe, wyremontowano chodnik.

- Cieszę się, że spotkaliśmy się w takim gronie osób, które przyczyniły się do zrealizowania tej inwestycji. Poprawiła się infrastruktura w tej miejscowości, ale także bezpieczeństwo. Główną przyczyną za wprowadzeniem tego zadania do planu był fakt analizy bezpieczeństwa, z którego wynikało, że w tej miejscowości mieliśmy kilkadziesiąt wypadków i kolizji, w tym jeden wypadek, gdy zginęły 3 osoby - mówił Marian Tokarski, starosta biłgorajski.

Droga biegnie przez terytorium 3 gmin, ale przez dwie miejscowości - Rogale i Dereźnia.

Niektóre elementy wykonanej drogi wymagają jednak poprawki. - Są jeszcze pewne niedociągnięcia, nad którymi należy się pochylić, m.in. za wysoko ustawione przepusty. Dziś budownictwo drogowe jest niezwykle kosztowne. Ale przy wspólnym domówieniu się samorządów jest większa punktacja przy kryterium partnerstwa i taka piękna inwestycja ma szansę na realizację - stwierdziła Genowefa Tokarska, wojewoda lubelski.

Za życzliwość okazywaną samorządowcom Wojewodzie podziękowali: burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. - Gdyby nie nasz człowiek w województwie, na pewno tej inwestycji byśmy nie zrealizowali - zaznaczył Wiesław Różyński.

Nietypową sytuacją przy otwarciu nowo wyremontowanej drogi był głos mieszkanki Dereźni, która poruszyła kwestię niedociągnięć - braku odpływów dopiero oddanej inwestycji.

- Na swój babski rozum myślę, że można zrobić odpływy do rowów, woda, która idzie tą drogą, a także z drogi bocznej wszystko spływa na moje podwórko. Gdyby chociaż tylko część, to sobie byśmy poradzili, ale nie wszystko - mówiła mieszkanka Dereźni. Starosta Biłgorajski obiecał zająć się tym problemem i wyraził przekonanie, że z pomocą fachowców zostanie on wkrótce rozwiązany.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Wspólne cele to dróg wiele, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10093
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
aee-7c8
~ Witek   Co kawałek drogi zrobią to wszyscy ustawiają się do przecięcia wstęgi. Od plebana po wójta i pomniejszego referenta. I każdy chce na zdjęcie się załapać. Na kampanię wyborczą się przyda i pomyśleć, że nawet za komuny nie odprawiano takich cyrków. Wtedy do otwarcia ważnej inwestycji-nie kawałka wyremontowanej drogi-zjawiało się kilka osób. Dzisiaj to zjawia się wojewodzina,dwóch wójtów, burmistrz,starosta-nie licząc pomniejszych dygnitarzy,referentów i samorządowców. A my podatnicy ten zmarnowany przez nich czas na te chucpy opłacamy grubym groszem. I oni mówią, że podatki trzeba zwiększyć,że im mało płacą itd. Już niedługo zmieni się zwyczaj i wstęga nie będzie w poprzek ale wzdłuż otwieranych dróg bo oni wszyscy się nie mieszczą i nikt nie chcę stać przy rowie ale na środku drogi. Jak ja na tę urzędniczą pogardę dla zwykłego obywatela patrzę to mi się wyć chce ,,Boże jeśli potrafiłeś obalić poprzedni system to teraz ześlij nam dyktatora,żeby uwolnił nas od tej szmatławej samorządowej władzy"
29 września 2011
+3
-0
PL
a4d-d1d
~ Znak   Nożyczek im nie dano,to chyba coś oznacza,tak szeptano.
29 września 2011
+3
-0
PL
614-2a2
~ Hohma   Panie Późniak miał pan bardzo oryginalne nożyczki.A swoją drogą tak potraktować przewodniczącego Rady Powiatu to moim zdaniem poważne "niedociągnięcie" ze strony organizatorów lub też zamierzone działanie.Przykre
29 września 2011
+1
-2
PL
bae-b23
~ anonim   noo tak remont chodnika byl ale na Derezni a nie na Rogali...uuupss przepraszam przeciez tu NIE MA CHODNIKA..... czas najwyzszy Panie Rębacz cos z tym zrobic.... bo ruch przez obie miejscowosci sie zwiekszyl i co mozna zauwazyc TIRY znowu zaczynaja jezdzic.... wiec czekamy teraz na gmine Księżpol... moze i Pani Tokarska tez pomoze....
29 września 2011
+1
-0
PL
ccb-599
~ fakt   Faktem jest , że to nie fuszerka drogi tylko posesja położona przy samej rzece. Kto tak buduje? Wody w górę nikt nie zabierze. Budujcie się dalej na zalewiskach i miejcie pretensje do wójta.
28 września 2011
+1
-1
Drakkar   Znieważenie, niszczenie, uszkadzanie lub usuwanie Flagi Polski to występek zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Art. 137 § 1 Kodeksu karnego w tym samym zakresie obejmuje ochroną godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny polski znak państwowy.
Art. 137 § 2 K.k reguluje kwestię znieważenia lub niszczenia flag lub innych znaków państwowych obcego państwa na terenie Polski. Ochrona prawna z tytułu Art. 137 § 2 K.k ogranicza się do znaków wystawionych publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy. Zgodnie z tak zwaną klauzulą wzajemności z art. 138 § 1 K.k znaki państwa obcego na terenie Polski są objęte ochroną jedynie w przypadku gdy państwo obce zapewnia wzajemność.
28 września 2011
+3
-1
PL
dfa-e3f
~ mac   Jak już dostaną dofinansowanie na ul. Kościuszki to przy oddaniu to pewnie przy wstedze to "zasłużeni" bedą sie zaczynać na Zamojskiej a kończyć przy kościele w puszczy
28 września 2011
+8
-0
PL
3f5-fe3
~ Antoni   Kobieta pokazała fuszerkę - dobre. Późniak i Rosłan to jak się do tej drogi przysłużyli?
28 września 2011
+4
-0
PL
129-129
~ jon   więcej do tej wstęgi ich nie było ?
28 września 2011
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
dzisiaj, 10:58 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
dzisiaj, 09:09 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
6 stycznia 2022 Biłgoraj
Orszak Trzech Króli 2022
Po rocznej przerwie na ulice Biłgoraja wrócił Orszak Trzech Króli. Te największe uliczne jasełka rozpoczęły się 6 stycznia od mszy św. odprawionej w sanktuarium św. Marii Magdaleny.
dzisiaj, 11:06 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach Lubelszczyzny po opadach śniegu
we wtorek, godzina 07:37 Podlesie
Droga będzie zamknięta
w piątek, godzina 08:43 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
dzisiaj, 10:57 Lubelszczyzna
Więcej testów, wiecej zakażeń
w środę, godzina 08:54 Biłgoraj
Ponad połowa mieszkańców Biłgoraja postanowiła nie przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19
9 stycznia 2022 Majdan Stary
Noworoczne spotkanie krwiodawców w Majdanie
W niedzielę 9 stycznia, w Majdanie Starym w gminie Księżpol zorganizowana została jubileuszowa akcja poboru krwi. Tego samego dnia odbyło się noworoczne spotkanie krwiodawców z powiatu, podczas którego wręczono odznaczenia i podziękowano za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.
we wtorek, godzina 10:24 Biłgoraj
Chciała wynająć mieszkanie w Krakowie, została oszukana
we wtorek, godzina 09:41 Biłgoraj
26-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany
6 stycznia 2022 Biłgoraj
Strażacy podsumowali rok. 454 zdarzenia więcej, 20 ofiar śmiertelnych
W roku 2021 biłgorajska straż pożarna zanotowała ogółem 1384 zdarzeń, w tym 218 pożarów (o 38 mniej w stosunku do roku 2020), 1112 miejscowych zagrożeń (o 487 więcej niż w 2020 r.) oraz 54 fałszywych alarmów (o 5 więcej niż zanotowano w roku 2020). Ogólna liczba zdarzeń w stosunku do roku 2020 wzrosła o 454.
w niedzielę, godzina 14:58 Biłgoraj
"Kto śpiewa dwa razy się modli"
dzisiaj, 08:21 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w środę, godzina 10:57 Lubelszczyzna
O 1/3 więcej zakażeń więcej niż poprzedniej doby, ponad 120 tys. wykonanych testów
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
Rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli
11 stycznia 2022 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
w środę, godzina 08:36 Biłgoraj
Ala i Ola Tracz kolędowały w kościele pw. św. Jana Pawła II
dzisiaj, 08:23 Powiat
Oblodzone drogi i wiatr do 80km/h
w poniedziałek, godzina 08:09 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
w piątek, godzina 08:18 Biłgoraj
Gminy same zdobędą dane z ZUS do dodatku osłonowego
w poniedziałek, godzina 07:18 Józefów
Nowa mapa dla rowerzystów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl