We worek 15 października odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Gminnego Żłobka Iskierka w Biszczy. W wydarzeniu uczestniczyli wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko, radni gminy Biszcza na czele z przewodniczącym Arkadiuszem Kulińskim oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia budynku przez księdza Stanisława Bełza, proboszcza parafii w Biszczy, a następnie symbolicznego przecięcia wstęgi przez przewodniczącego Rady Gminy, wójta Gminy Biszcza oraz dyrektor żłobka Izabelę Łęcką-Komadę. Żłobek otrzymał w prezencie zabawki przekazane przez członków Rady Gminy Biszcza.
Żłobek Iskierka w Biszczy, zlokalizowany pod adresem Biszcza 90, swoją działalność rozpoczął 1 października. Został utworzony w pomieszczeniach byłej świetlicy, a środki na adaptację i modernizację pozyskano z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Maluch+ (obecnie Aktywny Maluch) oraz budżetu gminy Biszcza. Koszt inwestycji to około 750 tys. Dzięki tej inwestycji w żłobku utworzono i wyposażono 10 miejsc dla dzieci, których rodzice zdecydowali się na taką formę opieki. Placówka jest przeznaczona do opieki nad dziećmi w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat, zgodnie z zapisami art. 2 ust. 3 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Celem funkcjonowania żłobka jest zapewnienie opieki, wychowania oraz edukacji najmłodszym, co ma pomóc rodzicom w powrocie na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i rodzicielskich, jak również tym, którzy do tej pory nie podejmowali zatrudnienia.
W ramach nowego programu wsparcia "Aktywnie w żłobku", który wszedł w życie 1 października i jest realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, rodzice mogą liczyć na pełne dofinansowanie kosztów pobytu dziecka w żłobku. Jedynym kosztem, który muszą pokryć, jest opłata za wyżywienie. Dzięki temu programowi rodzice mogą w pełni skoncentrować się na swojej aktywności zawodowej, nie martwiąc się o koszty związane z opieką nad dzieckiem. Program ten stanowi realne wsparcie dla rodzin, pomagając im w równoważeniu życia zawodowego z rodzinnym i poprawie, jakości ich życia.