
Dyrekcja Roztoczańskiego Parku Narodowego wystosowała apel do mieszkańców i turystów planujących wizytę na terenie parku. Zgodnie z prognozami meteorologicznymi możliwe jest wystąpienie silnego wiatru, który może powodować obłamywanie się gałęzi i konarów, a także inne niebezpieczne zdarzenia. Zagrożenie dotyczy wszystkich drzew, niezależnie od ich kondycji. W związku z tym przebywanie na leśnych ścieżkach i szlakach może stanowić realne niebezpieczeństwo.
Dyrekcja RPN rekomenduje, aby w czasie prognozowanej dynamicznej pogody nie korzystać ze ścieżek oraz szlaków turystycznych przebiegających przez teren parku.
Pracownicy parku proszą również o śledzenie komunikatów pogodowych i planowanie bezpiecznego spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Zarejestruj się
Zaloguj się
















Redakcja telefon
Skrzynka alarmowa
Redakcja e-mail