Projekt trwał przez cały rok. W ciągu 12 miesięcy młodzież drukowała ulotki i plakaty, zbierała eksponaty, fotografowała zabytki. Oficjalne zakończenie projektu nastąpiło pod koniec czerwca br. Młodzież pracowała w dwóch grupach: pod opieką Jarosława Jaworowskiego, która projektowała i opublikowała witrynę internetową www.wirtualnaizba.obsza.com.pl oraz grupa Edwarda Tora, która utworzyła w budynku GOKiO, realną "Obszańską Izbę Regionalną", czyli mini - muzeum eksponujące przedmioty i dokumenty świadczące o historii tego regionu.
Autorem projektu jest Jarosław Jaworowski - Projekt miał na celu zmianę mentalności dzieci i młodzieży ze wsi z terenu gminy Obsza tak, aby w niedalekiej przyszłości, umożliwić im lepszy start w dorosłe życie - dosłownie wyrównać ich szanse w konfrontacji z dziećmi i młodzieżą z dużych miast - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Jarosław Jaworowski, koordynator projektu. Dodaje jednocześnie, że projekt pozwolił na zwiększenie takich cech i umiejętności u młodzieży, jak: umiejętność właściwej oceny środowiska, umiejętność analizowania swoich mocnych i słabych stron, umiejętność pozyskiwania wsparcia społecznego, poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych z ludźmi i instytucjami oraz umiejętność pracy w grupie.
Zapraszamy do odwiedzania muzeum - Obszańskiej Izby Regionalnej, mieszczącej się w budynku GOKiO w Obszy, oraz "Wirtualnej Izby Regionalnej" czyli strony internetowej opublikowanej pod adresem www.wirtualnaizba.obsza.com.pl.