Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Konferencja posła Szeligi
2013.09.05 10:57 | aktualizacja: 2013.09.05 11:16

Przebudowa ulic z nieprawidłowościami

Szereg nieprawidłowości wykazała kontrola Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzona w Biłgoraju na terenie przebudowy głównych ulic miasta. W sprawie właściwego zabezpieczenia terenu inwestycji interweniował poseł Piotr Szeliga. Podczas konferencji zorganizowanej 5 września br. przedstawił wyniki kontroli PIP.
Przebudowa ulic z nieprawidłowościami
Przebudowa ulic z nieprawidłowościami

Kontrola PIP trwała od 9 do 20 sierpnia. Objęto nią podmioty tj. generalnego wykonawcę, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. oraz dwie firmy podwykonawcze. O jej przeprowadzenie prosił poseł Piotr Szeliga po licznych interwencjach mieszkańców. Portal bilgorajska.pl informował o tym w artykule Życie i bezpieczeństwo mieszkańców Biłgoraja jest zagrożone

Kontrola wykazała szereg nieprawidłowości: niewłaściwą organizację ruchu drogowego w miejscu prowadzonych przez te firmy robót budowlanych, brak wyznaczenia i nie oznakowania-stref niebezpiecznych zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Kontrola wykazała, że naa odcinkach gdzie były prowadzone roboty budowlane występowały zagrożenia dla osób postronnych. Państwowa Inspekcja Pracy skierowała decyzje nakazujqce wyznaczenie i oznakowanie stref niebezpìecznych zgodnie z przepisamì oraz zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu drogowego opatrzone rygorem natychmiastowego wykonania.

Kontrola wykazała też przypadki dopuszczenia pracowników do pracy przy obsłudze urządzeń budowlanych (zagęszczarki spalinowej, koparki, ładowarki ) bez spełnienia dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych, co skutkowalo wydaniem decyzji skierowania tych pracowników do innych prac, nie związanych z obsługą wymienionych urządzeń.Stwierdzono też brak wyznaczenia koordynatora sprawującego nadzór nad bezpieczeństwem i higieny pracy wszystkich pracowników wykonujących prace na terenie budowy w Biłgoraju.

Wyniki kontroli podczas konferencji prasowej, zoorganizowanej 5 września br., skomentował poseł Piotr Szeliga - Dlaczego burmistrz Rosłan na sesji wczoraj nie poinformował mieszkańców miasta o kontroli przeprowadzonej przez policję z Biłgoraja, Urząd Miasta i Zarząd Dróg Wojewódzkich. Kontrola odbyła się 26 sierpnia, była wynikiem mojej interwencji. Kontrola ta stwierdziła m.in. szereg nieprawidłowości w oznakowaniu terenu na którym prowadzone są prace. Nie było sierżantów, znaków o ustąpieniu pierwszeństwa przejazdu i innych. Policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie kierownika robót za popełnione wykroczenie. Panowie burmistrzowie milczeli wczoraj o tym na sesji. Czy mieszkańcy nie powinni być o tym poinformowani? - dopytywał poseł Szeliga. Poseł pytał także jakie konsekwencje dyscyplinarne wyciągną burmistrz wobec osób
odpowiedzialnych za ten bałagan i zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców. - Czy pan burmistrz Rosłan rozmawia z wykonawcą aby na uczciwych zasadach dać szansę pracy naszym biłgorajskim firmom. Całe miasto jest rozkopane, kostka zerwana a nikt jej nie układa a są firmy chętne ale za pieniądze a nie za darmo.Jaki wpływ brak uprawnień, brak zabezpieczeń będzie miał na jakość inwestycji, na ich terminowość?Czy tak jak w hali OSIR, w BCK, nad zalewem trzeba będzie poprawiać masę usterek?Panie Burmistrzu, jest mi przykro że miasto ma takiego gospodarza który nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców - mówił poseł Szeliga. Poseł Solidarnej Polski odniósł się także do wiceburmistrza Michała Deca - Dziwię się, że wiceburmistrz który powinien dbać przede wszystkim omieszkańców miasta martwi się że firmy zrezygnowały z pracy. Panie
wiceburmistrzu Dec czy firmy które spełniają normy bezpieczeństwa też zrezygnowały? Nie. Panie Wiceburmistrzu Dec dzisiaj płacze pan nad firmami? A problem jest od początku sierpnia, długo przed kontrolami. A ja pytam pana: mało jest bezrobocia w Biłgoraju, okolicach, nie można poprosić biłgorajskich firm aby kładły kostkę? Można tylko trzeba chcieć i trzeba o to zadbać i o te nasze firmy. Bo one chcą tu pracować, ale na uczciwych zasadach, wpisane na listę podwykonawców, otrzymując pieniądze na czas - argumentował poseł.

Na zakończenie konferencji poseł Szeliga złożył podziękowania PIP za solidnie przeprowadzoną kontrolę,prosząc jednocześnie o dalszy nadzór placu budowy. Podziękował także komendantowi wojewódzkiemu policji z Lublina za wsparcie oraz zapowiedział, że wkrótce poinformuje o wynikach kontroli przeprowadzonej w Biłgoraju przez lubelskich policjantów.

Red.
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Przebudowa ulic z nieprawidłowościami, 4.2000 out of 5 based on 5 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5064
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (51)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BR
213-5b2
~ Obiektywnie  Jeśli Potocki i Dec nie stracą pracy to nikt nigdy już nie zagłosuje na Rosłana.
5 września 2013
+36
-2
PL
d43-9ec
~ CENZURA  dlaczego redakcja zmieniła tytuł artykułu - kilkanaście minut temu był tytuł że posypały się mandaty a teraz nieprawidłowości tylko? kto interweniował w tej sprawie? cenzura w Biłgoraju? powracają dawne czasy w Biłgoraju?
5 września 2013
+37
-4
PL
ba1-57c
~ Zdzisław  Rosłan, Dec do wymiany!
5 września 2013
+35
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
3be-bfa
~ mieszkaniec  do ~ niemieszkaniec   skoro nie mieszkaniec to wyper...aj i się nie wtrącaj bo gów...o Cię to obchodzi pewnie się posrałeś i wyjechałeś za granicę a my się tu musimy że świrami męczyć!
9 września 2013
+1
-0
PL
2eb-245
~ m   Do Pana Posła:
Panie Pośle na myśl po Pana działaniu nasuwa mi się myśl która niestety potwierdza miażdżąca prawdę mówiącą o tym, że NAJLEPIEJ I NAJWYGODNIEJ STAĆ Z BOKU, NIC NIE ROBIĆ I KRYTYKOWAĆ. NIE MYLI SIĘ TEN CO NIC NIE ROBI.
9 września 2013
+1
-0
PL
2eb-245
~ m  do ~ niemieszkaniec   w projekcie czasowej organizacji ruchu jest całkowite zamknięcie całych fragmentów ulicy po ok 500 m, cieszcie się mieszkańcy że wykonawca zaproponował alternatywę, może trochę trudniej ale wszyscy mają dostęp do wszystkiego, wyobraźmy sobie odcięcie ul. Kościuszki od ul. Dąbrowskiego do ul. Sikorskiego/Komorowskiego (bez możliwości wjazdu i wejścia)
9 września 2013
brak ocen
PL
2a3-87b
~ Andrzej   A więc kontrola faktycznie wykazała nieprawidłowości, czyli miał Szeliga racje, teraz widzę, że wykonawca w końcu robi wszystko porządnie.
6 września 2013
+3
-1
PL
b92-5b0
~ Helena   Dopóki w Biłgoraju będą rządzić ludzie, który teraz rządzą (Rosłan, Dec i ich kumple) dopóty nadal będziemy tkwili w tym syfie.
6 września 2013
+6
-2
PL
375-fac
~ ona   Ekipa zarządzająca miastem jest do całkowitej wymiany. Diabeł tego nie rozbierze. Wygrała prawica a rządzi lewica. Pytanie do nas wyborców jaka prawicę wybraliśmy. Począwszy od Rady Powiatu - Panowie Schodziński, Późniak i Kurzyna - wszyscy oni startowali z list Pis-u a co zrobili, wypieli się na PIS a ostatnio siedzieli w Warszawie w towarzystwie Kaczyńskiego jako prawica Biłgorajska. Jaka to prawica pytam się, jaka? Czyja? z czym to zjeść? Ludzi ogłupiają - koryta trzeba zabrać bo przy korycie tylko się zmieniają.
6 września 2013
+5
-1
PL
b30-206
~ Tadek   Poziom bezpieczeństwa osób poruszających się po terenach objętych remontem to parodia, wręcz kpina. Władza miasta też się potknie o wystające, niezabezpieczone elementy chodnika.
6 września 2013
+8
-1
PL
7ec-cd0
~ mieszkaniec  do ~ Tarnogród   - widziałeś.. a może byłeś pod stołem !!??.. idź lepiej pod pomnik błogosławionego JP II i solidnie przeżegjnaj się !!!
6 września 2013
+1
-0
PL
7ec-cd0
~ niemieszkaniec   - dziwię się społeczności Biłgoraja.. za takie złośliwe komentarze, nic nie robić.. źle !!, coś robić .. też źle!!.. no to jak ??. Moim zdaniem należało wyłączyć z ruchu kołowo - pieszego .. całe ulice wtedy BHP i Pan Poseł byliby szczęśliwi!!. Prowadzić taką inwestycję przy takim natężeniu ruchu .. to i tak jest OK.
Co do Pana Deca i Rosłana.., zmieńcie ich.. to nieprędko znajdziecie godnych następców !!!... no chyba, że słusznie namaszczonych przez ??
6 września 2013
+3
-8
PL
9dc-63d
~ Fred   Zobaczymy co będziecie pisać jak Szeliga naprawdę coś znajdzie i zostaną wstrzymane roboty np. na pół roku i wszyscy będziecie chodzić i jeździć po takim rozpierniczonym mieście do wiosny. On by się bardzo cieszył a Wy?
6 września 2013
+1
-6
PL
375-fac
~ Maria   Co robi w naszym mieście Dec. Skoro pogonili go z Tarnogrodu to widocznie ma coś za uszami. Dla nas Biłgorajan wstyd, że mamy przechowalnię. Skoro Rosłan ma się za takiego miejskiego włodarza to skąd taka decyzja. Coś tu śmierdzi? Czyżby jak zwykle.
6 września 2013
+9
-0
PL
18c-3cc
~ jak_to  do ~ Taxi Driver   przecież ścieżek rowerowych miało nie być bo zieleń przeszkadzają!! a teraz nie ma zieleni nie ma ścieżek bo jednak parkingi robią!! o co tu w tym wszystkim chodzi??
6 września 2013
+2
-0
PL
c21-af8
~ .  do ~ Biłgoraj   kłamstwo, dzisiaj deca nie było
5 września 2013
+1
-5
BR
2a3-b1b
~ Biłgoraj   Dzisiaj Dec z Barą biegał po urzędzie miasta zastanawiają się z
Rosłanem jak dokopać Szelidze bo broni ludzi.
5 września 2013
+9
-1
US
9b3-299
~ Z boku   Szeliga ma w pełni racje a kontrola dla urzędu jest miażdżąca.
5 września 2013
+20
-3
PL
c8e-427
~ Przecież sam nic nie zawojuje,  do ~ Magda   a Burmistrza też mam dosyć.
5 września 2013
+4
-0
PL
c8e-427
~ Taxi Driver  do ~ DO STRAŻY MIEJSKIEJ   A jak według Ciebie mają parkować ludzie gdy zabiera im się miejsca postojowe kosztem pasów zieleni, drzew i nie wiem co tam jeszcze sobie projektant upatrzył?
5 września 2013
+6
-2
PL
5e5-485
~ mm   Skromne pytanie do wladz.
Czy osoby ktore z UM nadzoruja ta inwestycje straca prace albo oddadza czesc zarobkow, nie raz na lamach portalu czytalismy zapewnienia urzednikow ze codziennie ktos sprawdza teren budowy i ze wszystko jest ok.
Bylismy oszukiwani w takim razie skoro tyle zastrzezen maja kontolerzy
5 września 2013
+21
-1
TR
40c-f33
~ Michał   Niestety burmistrz Rosłan zatrudnia kolesi ale oni nie pracują tylko olewają swoje obowiązki.
5 września 2013
+21
-2
MN
8c5-1cf
~ Tarnogród   u nas dec brał ile wlazło i dlatego pogoniliśmy go
5 września 2013
+19
-1
UA
dc8-62f
~ Kozak   Dec to kawał debila skoro broni nieuczciwych firm. Pewnie ma jakiś interes pod stołem.
5 września 2013
+25
-0
BR
213-5b2
~ Obiektywnie   Jeśli Potocki i Dec nie stracą pracy to nikt nigdy już nie zagłosuje na Rosłana.
5 września 2013
+36
-2
PL
ba1-57c
~ Zdzisław   Rosłan, Dec do wymiany!
5 września 2013
+35
-3
BG
77c-a9e
~ Mariola   Niech burmistrz przejdzie się po chodnikach i zobaczy że my wózkami z dziećmi nie możemy przejechać. Nie ma dzieci i tego nie rozumie.
5 września 2013
+28
-2
ID
3f6-1ee
~ Sitwa   Sitwa Rosłana ma się dobrze a ludzie cierpią biede w mieście ma rację radny Iwaniec że Rosłan to największy szkodnik
5 września 2013
+28
-1
PL
ed6-1bc
~ bilgorajanka2   za błędy i braki trzeba niestety słono zapłacić!!!
5 września 2013
+4
-9
US
853-c74
~ Anonymous Proxy TOR   Na wstępie informuję, że jest to fragment opowiadania s-f i jakakolwiek zbieżność miejsc, osób, firm jest całkowicie przypadkowa i jest częścią fabuły literackiej.
Więc:
Pewna miejscowośc X ogosiła przetarg na ważną lokalną inwestycję, w przetargu wygrała firma Y, proponując oczywiście najniższą cenę, równocześnie ogłoszono przetarg na pełnienie nadzoru nad tą inwestycją, wygrała firma Z, oferując najniższą cenę, może nawet poniżej kosztów własnych.
Firma Y buduje oczywiście po najniższych kosztach, nie bacząc na jakość, bo przecież z tego tortu musi wystarczyć dal miasta X, aby zbytnio sie nie dąsało, że jest fuszerka i się niedługo wszystko rozleci, no i oczywiście musi wystarczyć na "podziękowanie" dla firmy Z, która to "nadzoruje", aby uznała, że wszystko jest O.K.
Podsumowując:
Miasto X jest zadowolone, bo zrobione jest, a jak to już mniejsza z tym, bo ich jakośc nie interesuje, ważne, że kasa się zgadza, zarównot ta państwowa, jak i prywatna.
Firma Y jest zadowolona, bo budowę ukończyła, przetrwała na rynku, nawet trochę zarobiła, układy na przyszłośc się zacieśniły.
Firma Z jest zadowolona, bo co prawda nadzorowała po kosztach, nie zwracała uwagi na fuszerki, za co firma Y odpowiednio wynagrodziła.
I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
Przepraszam za ewentualne błędy w fabule, ale jestem początkującym pisarzem.
Pozdrawiam z:
162.213.254.43 United States Georgia Atlanta
5 września 2013
+12
-0
PL
d6d-9b5
~ Magda   Niech ktoś powie Szelidze, że mieszkańcy Biłgoraja wybrali go na posła bo obiecał że będzie wspierał miasto ! A on co? Utrudnia wykonywanie inwestycji? Może pozyskał by jakieś fundusze na rozwój miasta, a nie tylko piaskiem w tryby!
5 września 2013
+6
-9
PL
f9f-925
~ Hejter   to wszystko wina osła Piotra Szeligi
5 września 2013
+4
-11
PL
fe1-bbf
~ Tin Tin   Sprawą musiała się zająć aż PIP i policja z Lublina !?!? Śmierdzi mi tu jakimś kolesiostwem i przymykaniem oczu na lipe !! Jak dla mnie to za taką postawę śmiało zagłosuję na SZELIGE jeżeli wystartuje na nowego burmistrza aczkolwiek w takim układzie jaki jest pewnie będzie miał chłop ciężko ! Biłgoraj zasługuje na dobrego gospodarza.
5 września 2013
+13
-2
PL
557-e88
~ Kocurek   Uważam że To co Robi Nasz Poseł Piotr Szeliga, jest bardzo dobre. Nie można pozwolić aby Burmistrz Biłgoraja piastował ten urząd. Wstyd i hańba dla miasta/.
Jestem zbulwersowany ze tak długo racę trwają a Mieszkańcy tego nie widzą. Nie da sie przejechać przez MIASTO.
Nasz Poseł - ODPOWIEDNI CZŁOWIEK NA ODPOWIEDNIM MIEJSCU.
W najbliższych wyborach zagłosuje na Niego.
5 września 2013
+12
-4
PL
a28-ce2
~ mieszkanka   bardzo się cieszę że ktoś sięgnął po dalsze środki ponieważ komentarze i telefony od mieszkańców nie przynosiły skutku, wszystko przez to że nie było się do kogo zwrócić o jakąkolwiek pomoc. To co się działo i dzieje to ZGROZA!. Nikt normalny nie robi w ten sposób. Czy ktoś wyobraża sobie że ma wymieniać okna na wiosnę stare wyrzuca jesienią i spokojnie czeka do wiosny?! WTF?!
5 września 2013
+9
-2
PL
4f1-54a
~ zz  do ~ mieszkaniec   Zauważenie tego co wszyscy widzą, nie było raczej zbyt trudne, bo ten bajzel chyba z kosmosu widać.
Zastanawia mnie tylko za co pieniądze biorą panowie Dec, Sosnowski i Potocki, skoro do tego bajzlu dopuścili.
Zwykła niekompetencja, lenistwo, czy coś takiego o czym nie mogę bez twardych dowodów tutaj napisać?
5 września 2013
+7
-0
PL
dc4-901
~ j.w   Pani Bożeno, niech Pani nie będzie naiwna i nie myśli, że Straż Miejska cokolwiek zrobi. Nie wiem po co ta Straż miejska jest skoro zabrali im ich jedyne dotychczasowe zajęcie czyli zbieranie opłat na targowisku.
Należałoby, żeby jakieś służby zainteresowały się parkowaniem na wspomnianym odcinku, czy autami z pizzerii w piwnicy naprzeciw Urzedu miasta na rejestracjach RNI, które parkują na środku chodnika, chociaż 5 metrów dalej mają nowy parking, albo Astrą II parkującą na chodniku przy nowym rondzie z Nadstawną, auto jest zaparkowane 1 metr od przejścia dla pieszych i nie widać nawet czy samochód nie nadjeżdża. Ale po co się czymś takim zajmować, jak są ciekawsze zajęcia jak choćby lapanie pieszych naprzeciw dawnego Urzędu Pracy, na prawoskręcie na światłach przy Starostwie, czy przy PKS. Wczoraj jeden radiowóz stał na Komorowskiego, a drugi na placu PKS i czekali na chętnych na 50zł upominek.
5 września 2013
+7
-1
PL
a9a-b48
~ DO STRAŻY MIEJSKIEJ   Uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na parkowanie samochodów na nowym chodniku iw ten sposób niszczą chodnik nowy. Samochody te parkują na ul. Kościuszki od ul.Bartoszewskiego do ul. Wojska Polskiego. Bardzo dziękuje za zainteresowanie się sprawą odpowiednim jednostkom. Marzena B.
5 września 2013
+10
-3
PL
676-534
~ zwykły mieszkaniec Biłgoraja   Poseł Szeliga zrobił to co do niego należało. Kto miał doczynienia z urzędem miasta ten wie co pisze.
5 września 2013
+14
-2
PL
52b-6af
~ Franek   Ha,ha, przez takie głupie ,,akcje" Szeligi to tylko remont w mieście się opóźni a naród biłgorajski tu na forum bije posłowi brawo! Dla mnie to żałosne!
5 września 2013
+7
-10
PL
7bf-a92
~ Marta   Dlaczego wszyscy mówią na mieście że firmom kładącym kostkę nie
płaci się? I kto będzie kładł kostkę teraz? Nie ma jak chodzić po chodnikach.
5 września 2013
+9
-0
PL
375-fac
~ mieszkaniec   To co się działo na ulicach i na chodnikach wymagało interwencji. I bardzo dobrze,że ktoś w końcu zajął się, zauważył że dzieje się źle. Prace muszą przebiegać w bezpiecznych warunkach. Powierzchownie to być może dobrze wygląda ale póty dopóki nie dojdzie do tragedii i wtedy szuka się winnych. Reakcja była potrzebna i konieczna - popieram Panie Pośle.
5 września 2013
+18
-4
PL
53f-499
~ Ola   Rosłana jest już ostatnia kadencja bo wszyscy mają już tego bałaganu dosyć.
5 września 2013
+14
-4
PL
1ca-b8e
~ Były z SLD   A moze nasz wlodarz przestanie poraz tysieczny mowic o jednej inwestycji i zdradzi plany na przyszlosc. Osobiscie nie widzialem i dalej nie widze jakielkowiek wizji rozwoju Bilgoraja. Co chce osiagnac i jak. Jaki ma pomysl na Bilgoraj. Jak ma przybyc tego co najwazniejsz czyli miejsc pracy jak nie ma terenow inwestycyjnych, ba nie ma nawet planow zagospodarowania. Dwie kadencje nic nie zrobil a w trzeciej to caly czas sie chwali si przebudowa ul. Kosciuszki. Swój i dla rodziny bratniej BCK ma Od tego ciaglego powtarzania to pewnie pare dziadkow uwierzy ze jest pieknie i wspaniale, a mlody ktory szuka pracy po jakims bezskutecznym poszukiwaniu pracy w Bilgoraju wyjedzie za granice lub do Warszawy. Rosłan spowolnił rozwój i zatracił poczucie dobra dla mieszkańca Biłgoraja
5 września 2013
+10
-2
PL
52b-6af
~ Franek   Podstawiaj dalej nogi burmistrzowi Szeliga! Każdy głos Ci się przyda w wyborach na burmistrza. Wierzę, że jak ta cała przebudowa się już skończy to uniesiesz się honorem i nie będziesz jeździł wyremontowanymi drogami. Liczę również na to, na otwarciu też się nie pojawisz w pierwszym rzędzie jak to masz w zwyczaju. Jest takie powiedzenie: Koło d..y każdemu można zrobić! Posłowie nie są tu wyjątkami.
5 września 2013
+10
-10
PL
527-d04
~ aaa   czy ja dobrze czytam burmistrz dec martwi sie o niezetelne firmy????
5 września 2013
+13
-1
PL
52b-6af
~ Bernard   To zmień firmę na lepszą która dba o przepisy BHP i bezpieczeństwo ludzi i nie narzekaj. Żadna firma nie wycofuje się gdy jest ok. Kontrola była potrzebna i uważam że Szeliga ma w pełni racje. Niech dalej kontrolują wystarczy popatrzeć co się dzieje na skrzyżowaniach. A tak na poważnie poniżej pisze jedna i ta sama osoba widać po oznaczeniu 18c-3cc.
5 września 2013
+10
-4
PL
18c-3cc
~ hahahahahahahahaha   czy poseł szeliga ma uprawnienia do prowadzenia tego pojazdu na zdjęciu????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
5 września 2013
+8
-12
PL
18c-3cc
~ Dziękuję panie pośle   dziękuję panie pośle Szeliga, dzięki pana interwencji firma która wykoczywałą część robót niestety wycofała się z nich. Jeszcze raz dziękuję, dzięki temu mam przymusowy, bezpłatny urlop.
5 września 2013
+7
-12
PL
abc-e1c
~ Razalas   Szeliga tylko krytykuje. Zawsze tak było. Nawet gdy nie był jeszcze posłem. Zawsze utrudniał wszystko. W ogóle co za durny zarzut, że są nieoznakowane roboty drogowe. Ludzie nie są ślepi (a jeśli są, to oznaczeń też nie zobaczą). Widać przecież czy przed nami są roboty, czy nie. Poza tym i tak przez całe miasto są remonty, to chyba jasne jest dla każdego, że trzeba na to uważać.
5 września 2013
+10
-13
PL
d43-9ec
~ CENZURA   dlaczego redakcja zmieniła tytuł artykułu - kilkanaście minut temu był tytuł że posypały się mandaty a teraz nieprawidłowości tylko? kto interweniował w tej sprawie? cenzura w Biłgoraju? powracają dawne czasy w Biłgoraju?
5 września 2013
+37
-4
PL
18c-3cc
~ :)   Niestety panie Szeliga, burmistrza Biłgoraja jak również wszystkich burmistrzów naszego kraju obowiązuje ustawa o zamówieniach publicznych w wyniku, której nie zawsze wygrywają rodzimi inwestorzy ale pan "Poseł" doskonale (chyba) o tym wie. Więc niestety nie tutaj panie "Pośle" tylko zacznij pan od siebie i swoich kolegów po "fachu" i zmieńcie ustawę.
5 września 2013
+10
-15
PL
ead-baf
~ Zdzisław   Rosłan nie panuje już nad sytuacją w Biłgoraju. Co się dzieje z tymi drogami?
5 września 2013
+22
-2
PL
dc4-901
~ j.w   To jak kwestie organizacji ruchu i BHP mamy z głowy, to może wreszcie kotoś zacznie kontrolować jakość wykonywanych prac, a szczególnie prac brukarskich.
5 września 2013
+26
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 11:56 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znów w czołówce pod względem zakażeń
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl