Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.12.26 10:11

Kto wygra wybory parlamentarne?

Wciąż nie wiemy, jak ukształtuje się lokalna scena wyborcza do wyborów parlamentarnych, ale w grudniu br. Centrum Badania Opinii Publicznej opublikował raport w którym przedstawił preferencje wyborcze Polaków na styczeń 2014 roku. O komentarz wyników poprosiliśmy parlamentarzystów z naszego okręgu: Genowefę Tokarską, Piotra Szeligę, Marka Poznańskiego i Sławomira Zawiślaka.
Kto wygra wybory parlamentarne?
Kto wygra wybory parlamentarne?

Według analizy CBOS, gdyby wybory odbywały się na początku stycznia 2014 roku wzięłoby w nich udział - według własnej deklaracji - 58% ankietowanych. To wzrost o 2% w stosunku do roku ubiegłego. Partią cieszącą się nadal dużym popraciem pozostaje Platforma Obywtelska. na nią zagłosowałoby 31 % respondentów. Zamiar oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość wyraził 22% pytanych, co oznacza wzrost o 2%. Poparcie dla pozostałych ugrupowań zasiadających w sejmie przedstawia się następująco: na Sojusz Lewicy Demokratycznej gotowych zagłosować jest 8% ankietowanych, a na Polskie Stronnictwo Ludowe 6% (co oznacza spadek o 2%). Według ankiety CBOS, gdyby wybory odbywały się w styczniu 2014 roku, poza parlamentem znalazłaby się: Solidarna Polska i Twój Ruch, który obecnie wszedł do Sejmu jako Ruch Palikota.

O komentarz poprosiliśmy parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego nr 7.

PIOTR SZELIGA - SOLIDARNA POLSKA

W Polsce nie ma przyjętej jednej metodologii wg której przeprowadza się sondaże. Dlatego często sondaże przeprowadzone przez różne ośrodki badania opinii publicznej tego samego dnia różnią się wynikiem nawet kilkanaście procent różnicy dla danej partii. Istnieje np. tzw. pytanie otwarte " Na kogo pani zagłosowałaby gdyby wybory odbyły się dzisiaj? " . Takie postawienie pytania preferuje największe partie, które mają swoją markę od lat i znane nazwy, czyli duże partie. Postawienie pytania na kogo pan zagłosowałby i wymienienie wszystkich partii jest bardziej realne, dlatego że wyborca otrzymuje kartkę na której widzi wszystkie partie biorące udział w wyborach. I wtedy dokonuje realnego wyboru. Ja osobiście nie przywiązuję wielkiej wagi do sondaży przeprowadzanych teraz. Bardziej realne są sondaże na kilka tygodni, czy tydzień przed wyborami. Wtedy sondażownie przykładają się do nich i wyniki są w miarę rzetelne. Aczkolwiek kiedyś w piątek przed wyborami dawano w sondażach LPR kilka procent a w niedziele wyborcy zagłosowali i partia ta otrzymała 14 % w wyborach do europarlamentu. Niedawno prezes Instytutu Homo Homini wezwał inne ośrodki badania opinii publicznej do ujednolicenia metod przeprowadzania sondaży politycznych. Propozycje zmian obejmują m.in. ujednolicenie sposobu prezentowania wyników sondaży, pytań w kwestionariuszu oraz listy badanych partii. - Chodzi o to, aby wreszcie nie było takich rozbieżności jak obecnie, bo to wszystko powoduje, że ludzie przestają sondażom wierzyć - mówił Marcin Duma, prezes Instytutu Homo Homini. Moim zdaniem są ważniejsze dla Polaków tematy niż sondaże. Dzisiaj trzeba rozmawiać o bezrobociu, emigracji ludzi młodych, potrzebie wsparcia rodzin, ułatwieniach dla przedsiębiorców. Tu trzeba szukać rozwiązań. Solidarna Polska zabiega o to aby na każde dziecko rodzice otrzymywali 700 zł. Jest to realne, pieniądze są ale trzeba chcieć walczyć z katastrofą demograficzną. Dzisiaj należy mówić o koszmarze jaki przeżywają chorzy na raka, którzy muszą strajkować aby skracać czas na dostanie się do szpitala. Należy dofinansować służbę zdrowia. Nie obawiam się o obecne wyniki sondaży, bo Solidarna Polska w realnych wyborach w Elblągu otrzymała 6 %, na Podkarpaciu 12 %. Mamy bardzo dobrych liderów którzy na pewno poprowadzą nas do zwycięstwa w wyborach do europarlamentu, samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych.

MAREK POZNAŃSKI - TWÓJ RUCH

CBOS nigdy nie sprzyjał Twojemu Ruchowi i to nas nie dziwi. Wbrew pozorom PiS-owi dużo nie przybyło. Za to PO ubyło i to bardzo dużo. Ludzie szukają alternatywy. Sami posłowie PO z naszego okręgu wyborczego mówią mi, iż w następnych wyborach parlamentarnych 2015 mogą liczyć maksymalnie na 1 mandat, może 2 mandaty w OW 7 Chełm. Coś w tym jest. Przypominam, iż wynik mandatu poselskiego Twojego Ruchu w naszym okręgu wyborczym był wynikiem trzecim,zaraz po 2 i 1 z PiS-u. To wielki sukces i bardzo dobry prognostyk na kolejne wybory. Do sondaży trzeba podchodzić z dystansem bo bazuje ona na próbie jedynie 1000 osób i to zazwyczaj drogą telefoniczną. Ludzie decydują nad urną, a nie przez telefon. Często też boją się mówić kogo tak naprawdę popierają, z różnych powodów. Nasze ugrupowanie zakłada pracę, pracę i jeszcze raz pracę na rzecz wyborców i prezentowanie im naszego programu. Cały czas rozbudowujemy struktury, bo to one właśnie są kluczem do wygrania wyborów samorządowych. W chwili obecnej jesteśmy jedyną alternatywą dla POPiSu dla naszych mieszkańców. Jako jedyna partia mamy gotowy program wyborczy poparty debatami eksperckimi i realnymi wyliczeniami. Tego typu sondaże pokazują jedynie nastroje społeczne i trzeba mieć do nich duży dystans. Przypomnę wybory parlamentarne w których to wszystkie sondażownie dawały nam (jeszcze wtedy Ruchowi Palikota) poparcie na poziomie 0%! i 2%, a zaufało nam ponad 10% głosujących obywateli. Zostaliśmy trzecią siłą polityczną. Biorąc pod uwagę, iż średnio w każdym sondażu mamy 5-7% możemy liczyć de facto na około 10% pewnego poparcia.

SŁAWOMIR ZAWIŚLAK - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Analiza wyników wyborów z ostatnich lat pokazuje jak mało wiarygodne są sondaże i jak bardzo potrafią się różnić od rzeczywistych preferencji politycznych wyborców. Szczególnie CBOS zapisuje mało chlubną kartę w tego rodzaju badaniach. W ostatnich miesiącach PiS w każdym badaniu wyraźnie wyprzedzało PO i pomimo, że media słusznie wzmagają krytykę rządu, społeczeństwo bulwersują kolejne afery, spada poziom życia Polaków itp. CBOS twierdzi, że jest zupełnie odwrotnie. Dlatego twierdzę, że wyniki tego sondażu są w przypadku PO i PiS są całkowicie niewiarygodne. Natomiast spadek notowań PSL jest wysoce prawdopodobny z uwagi na oczywistą współodpowiedzialność za fatalne rządy i nie powstrzyma go m.in " wzmocnienie " tej - głoszącej przywiązanie do wartości chrześcijańskich - partii przejęcie kilku posłów z byłego skrajnie antykatolickiego Ruchu Palikota czy udawanie w samorządach opozycji względem swojego rządu.

Nade wszystko jednak chcę podkreślić, że to nie PiS, tylko rządząca PO i mniejsze ugrupowania są uzależnione od wyników sondaży. Podtrzymywane w różny sposób sondażowe poparcie ma np. legitymizować nieudolne rządy PO i dawać nadzieję na dobry wynik wyborczy w przyszłości. To nie oznacza oczywiście, że PiS w ogóle na te wyniki nie zwraca uwagi. Nie są one jednak najważniejszym wyznacznikiem naszego działania. Tym wyznacznikiem jest przede wszystkim bezpośrednia opinia naszych wyborców, z którymi na co dzień się spotykamy i z którymi współpracujemy. Tym wyznacznikiem jest ich opinia o naszym programie, o naszych zamierzeniach i podejmowanych inicjatywach. W tym zestawieniu sondaże schodzą na zdecydowanie dalszy plan. Na pierwszym miejscu jest społeczeństwo obywatelskie, które współtworzymy i budujemy, służba temu społeczeństwu - obecnie w dużej mierze koncentrująca się na próbie powstrzymania dewastacji polskiego państwa- bez względu na wyniki prac sondażowych.

Pani poseł Genowefa Tokarska nie znalazła czasu, aby odpowiedzieć na nasze pytania.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kto wygra wybory parlamentarne?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4452
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (33)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
0c6-6e3
~ Sondaż  Gdyby wybory na Burmistrza odbyły sie dziś Poseł Piotr Szeliga miałby poparcie 56% ankietowanych obecny Burmistrz Rosłan 29% Klecha Marian 11% Pan Lipiński z PiS 4,5% Kita Z. 1% i Książek 1%.
Sondaż z dnia: 19.12.13r Targowisko miejskie w Biłgoraju
26 grudnia 2013
+42
-12
IT
eb2-f9d
~ Oli  Pogonić bandę z PO i PSL złodzieje rozkradli Polskę.
26 grudnia 2013
+34
-4
RO
6a7-0a9
~ Pis  Tokarska nie znalazła czasu bo ona ma czas podwyższyć nam kobietom wiek emerytalny do 67 roku życia. Ona ma czas zniszczyć polskich rolników i głosować za związkami homo. Ona ma czas zabierać nam Janosikowe dla naszego województwa. Tak samo debilny pomysł miała chciała piwo opodatkować. Tylko PiS i Jarosław Kaczyński mogą zmienić Polskę na lepszą.
26 grudnia 2013
+32
-9
Ostatnio dodane komentarze
PL
032-2d9
~ Kola   Kto się załapie-załapał do Brukseli z naszego, regionu. Pani Tokarska Gienia. Czy to prawda że kandydatów do euro parlamentu. Wybiera Prezydent?
8 maja 2014
+1
-0
PL
10a-83f
~ APEL w sprawie cenzury i ograniczania wolności słowa !!   Coś mi wygląda,że NGB /Czerwona gazeta Biłgorajska/śle trojana/mogę nawet dać jego nazwę i nazwę z rozszerzeniem .exe na komputery żeby banować dających komenty. Jeśli to prawda to ostrzegam Gazetę ,to Nowa łamie Konstytucyjną wolność słowa !! a to jest zaskarżalne. I nie liczcie,że Was podam do biłgorajskiej farsy namiastki z pełnymi pozorów sądu.
Wzywam do zaprzestania tego haniebngo procederu przez NGB .
Serwer jest w Krakowie tam chyba nie ma przekupnego Sądu jak w Biłgo i ich popleczników z Zamościa co na sali robić sobie potrafi manikure,;-)
Te świństwo co rozsyłają to ADWER/openCandy.AL a program nazywa się KeyFinderInstaler.exe jak to g ó w n o znajdziecie u siebie to najprawdopodobniej oni to ślą albo im ktoś to zaszczepił z tych angoli.
Da się go odczuć jak po chwili komputer lekko zaczyna mulić i jest ciut wolniejszy w otwieraniu podstron. Albo ciut wolniej się przeładuje strona./ak/
31 grudnia 2013
+2
-1
PL
c37-b19
~ mika  do ~ Inkognito   A czy wiesz ze jest to niezgodne z konstytucja to wszystko co wypisales?Piszesz fantasmagorie zamiast zapoznac sie z KOnstytucja RP,typowe dla ignorantow forumowych...
30 grudnia 2013
+1
-2
PL
c37-b19
~ cedr345  do ~ Sondaż   nie rozśmieszaj nas,szeliga to tylko do obiecywania sie nadaje ,ani wykształcenia ,ani zawodu ani preferencji na takie stanowisko
30 grudnia 2013
+2
-2
PL
f2c-690
~ K.   Na forum Wrocławianin z Biszczy :-)
27 grudnia 2013
+1
-1
PL
08e-a38
~ Maniek   Mi bardziej doskwiera brak orędzia swiątecznego od wicestarosty Schodzińskiego.Sondaże mnie nie interesują ani praca posłów, dla mnie jako niewolnika RP sa to ludzie nieodpowiedzialni nietylko za kraj ale nade wszystko za drigiego człowieka,
27 grudnia 2013
+7
-0
PL
24f-703
~ wrocławianin   jedna konkretna osoba, która nie zajmuje sie gdybaniem nad takimi głupstwami jak te sondaże,ktore i tak nie maja potwierdzenia w realu - to ta pani Tokarska ! i ma moj głos
no i zeby pisać na jednym portalu o drugim to tylko moze wydarzyc sie w Biłgorju, w miescie z ktorego pochodzę jest to nie do pomyślenia, tam ludzie się wspierają, a tu tylko czekaja aby kogos zmieszac z błotem, dużo czasu musi upłynać, aby tubylcy, nauczyli się wzajemnego szacunku, takze postanowienie noworoczne: bedę lepszym człowiekiem
27 grudnia 2013
+7
-7
PL
acb-49f
~ Wyrocznia  do ~ Sondaż   Jak cię uczył prof. Klecha. Nie chciałeś nosić, teczki. To teraz noś, woreczki. Nie potrafisz,liczyć.Ale to twoja wina. Klecha jest wielki. On będzie Posłem na Sejm lub Senatorem. Jak ciężko jest żyć dobremu,człowiekowi.W kręgu,zła. Za co? A bo tak!
27 grudnia 2013
+4
-2
ID
3f6-1ee
~ kira   Banda złodzieji z PSL i PO rządzi Polską i muszą szybk oodejść zanim wszystko wyprzedadzą.
27 grudnia 2013
+7
-3
TR
18a-e31
~ Pis 2   Tokarska niszczy polskie rolnictwo a jej mąż Tokarski to najgorszy starosta w historii. Zatrudnia ludzi z PSL i nic nie robi dobrego dla rozwoju powiatu. Ta ekipa musi odejść. Tak samo Późniak który w kadencji upycha żonę z pralni do internatu elektryka a szwagrową do starostwa.
26 grudnia 2013
+13
-3
PL
77e-c19
~ DO ~ Oli   Pamietaj pogonisz bande PO PSL to nie zapomnij ze przyjdzie banda PIS PSL a wiec pasozyty na scianie wschodniej żądzą
26 grudnia 2013
+8
-4
PL
926-d2b
~ fol  do ~ ghgh   redaktor com.pl pisze na strony Starostwa powiatowego-rzetelność i obiektywizm dziennikarska?
26 grudnia 2013
+6
-0
PL
9f6-220
~ Inkognito   Moim zdaniem aby usprawnić gospodarkę należałoby zwolnić większość kobiet i wysłać je do domów aby wychowywały dzieci. Taki ruch pozwoliłby zminimalizować biurokrację, bo czymże jest biurokracja jak nie sztucznym tworzeniem stanowisk dla kobiet, np. w ZUS KRUS wieśniaczki i byli SLD z PSL żeby miały pracę (!). Można to sobie uzmysłowić w ten sposób: jest rodzina, facet zarabia 2000 (jest robotnikiem), kobieta 1500 (pracuje w ZUSie). Gdyby nie podatki, które zabiera państwo na urzędasów szef mógłby płacić gościowi 3500, a kobieta siedziała by w domu i miała czas na wychowanie dzieci...Zresztą każdy wie, że w znakomitej większości zawodów facet wykonuję pracę lepiej niż kobieta (dlatego też lepiej zarabia), więc właściwie po co zatrudniać tam kobiety ??? Nie lepiej wziąć faceta ??? Oczywiście są też wyjątki gdzie kobieta lepiej się nadaje do zawodu niż mężczyzna (np kosmetyczka - bo musi być delikatniejsza albo sprzedawca - bo musi się ładnie uśmiechnąć żeby klient coś kupił) i tą niszę spokojnie zagospodarowałyby kobiety, które np wolą pracować niż chować dzieci. Ale po jakiego grzyba na siłę tworzyć miejsca pracy dla kobiet ??? Przecież to hamuje tylko rozwój. Dlatego Proponuje Posłowi Szelidze oprócz Obalenia ekipy Rosłana obalić zarazę w ZUS i KRUS i niech do wsi wracają rodzic dzieci do 67 roku życia///
26 grudnia 2013
+5
-3
PL
612-cda
~ jk   najbardziej obłudny to jest PSL Kiedyś Tokarska tłumaczyła ,że to dla naszego dobra jest tyrać do 67 roku, albo teraz parodia z Janosikowym ,mąż wielce oburzony ,że żona głosowała przeciw takim miastom jak Biłgoraj ,zaraz też usłyszymy że to dla naszego dobra,trzeba nie mieć wstydu ,żeby do kościoła chodzić i wmawiać jakim się jest dobrym, zwykła obłuda
26 grudnia 2013
+14
-1
US
f72-9eb
~ vicvic   DZIEKUJE TYM WSZYSTKIM KTORZY NEGATYWNIE OCENIAJA MOJE EMAILE . ROBICIE MI PRZYJEMNOSC ZE CIEMNOTA JESZCZE W BILGORAJU NIE UMARLA.
26 grudnia 2013
+2
-6
PL
acb-49f
~ w temacie   Dlaczego Pan Marian Klecha jest tak nie, lubiany. Kogo zastąpi w sejmie z naszych, bojców. Kto się go boi, najbardziej? Klecha człowiek któremu się, wiedzie.
26 grudnia 2013
+4
-7
Drakkar   Uprawnieni do głosowania-30 mln,frekwencja wyborcza 15 mln.To wyniki z ostatnich wyborów parlamentarnych.
1.PO - za głosowało 5,6 mln
2.PIS - za głosowało 4,3 mln
3.Ruch Palikota - 1,4 mln
4.PSL - 1,2 mln
5.SLD - 1,2 mln
Do głosowania przystąpiło 50% procent wyborców.Druga połowa swoją nieobecnościa powierzyła swój los obcym osobom jednocześnie pokazując gdzie ma rząd,polityków i swoją Ojczyznę a przy okazji samych siebie.
Prawda jest taka że te sondaże to zwykła kolejna metoda manipulowania społeczeństwem sugerująca na kogo głosować.Niestety dużo jest osób niezdecydowanych i własnie te sondaże obrały sobie za cel takie osoby.
Wiele rzeczy pewnie nie wychodzi na swiatło dzienne ale czasem gdy człowiek poczyta,obejrzy lub posłucha o aferach rządowych,głosowaniu w sejmie gdzie na ławach sejmowych siedzi 30 osób,łapówkarstwie,oszukanych przetargach,padającym ZUSIE i jego budynkach za miliony złotych,machlojach w wojsku,majstrowaniu przy słuzbie zdrowia czy edukacji,o uposażeniu i przywilejach posłów,wycieczkach zagranicznych na koszt podatnika i stu tysiacach innych brudów które wychodzą z dnia na dzień to nasuwa sie pytanie w jakim celu wy jesteście w tym Sejmie i to jeszcze w ilości 460 osób.Szlag jasny człowieka trafia gdy zajmujecie sie krzyżem w sejmie,wiekiem dzieci w szkole,albo mniejszościami seksualnymi innymi słowy rzeczami mało istotnymi dla Polski i Polaków.Wasza obecność w tej ilości okazuje sie mało przydatna bo nic z niej nie wynika dobrego dla szarego człowieka.Nie wiem jak to sie dzieje że ludzie wciąz głosuja na partie które są w sejmie nie wyciągając równoczesnie żadnych wniosków z przeszłości.Wygląda na to że Polacy lubia płacić wysokie podatki,męczyć sie z rozrośnietą biurokracją,jeździć po kiepskich drogach,jeść oszukane jedzenie,zasilać budżety innych państw,kupować towary po cenach rodem z Niemiec czy Anglii przy 1/4 zarobków z tychże krajów,leczyć sie w niewydolnej słuzbie zdrowia oraz korzystać z wielu innych podobnych "udogodnień"oferowanych przez dzisiejsze państwo.
Panie pośle żeby dać komuś 700 złotych na dziecko to musi pan komus je wcześniej zabrać pytanie tylko komu i w jaki sposób.Proszę przestać ciagle obiecywać i wtrącać sie w zycie Polaków ludzie sobie poradzą ale tylko wtedy kiedy państwo przestanie ich łupić w podatkach i za pomoca skomplikowanego prawa.
Kilka komentarzy z internetu na temat obecnej sytuacji oraz rozwiązań proponowanych przez pewnego pana w muszce którego jestem zwolennikiem.
1. Nie mogę zrozumieć jak w czasach gdy Państwo kradnie 80% naszych pieniędzy, pakuje się w każdą dziedzinę życia, próbuje regulować każdy aspekt działania jednocześnie wmawiając nam, iż żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju, można nie rozumieć tego co ten człowiek mówi wprost. Wiadomo, prawda boli. Lepiej narzekać, liczyć na jałmużnę, dotacje, koneksje itp. niż rozwiązać problem.
Sądzę, że niektórzy nie mogą się przyznać, że bez pomocy Państwa, regulacji, dotacji, znajomości, zawiłości prawa itp. nie mogliby funkcjonować.
A ja chcę:
prostego, stałego i nie zmiennego prawa (od 89 roku, żaden sejm nie zabrał się za uproszczenie prawa, od podstawówki prawo zmieniło się chyba 1000 razy, nikt nie nadąża nad zmianami, poprawkami i bublami)
niskich, niezmiennych i prostych podatków (od 89 roku sejm nie zaproponował ustawy upraszczającej podatki, prawo podatkowe zmienia się co chwilę, nikt w całości tego nie ogarnia)
wolności gospodarczej (likwidacji zus, krus, pkd, pkwiu, gus, koncesji itp)
płacić za to z czego korzystam (płacę za lekarza, szkołę, telewizję, internet, paliwo, drogę z której korzystam, teatr, wystawę, kino - żadnych dotacji a co za tym idzie nie ma ministerstw zdrowia, kultury, edukacji, polityki społecznej itp)
mówić to co uważam za słuszne a nie politycznie poprawne (jeżeli uważam, że mówienie głośno o tym, że jest się gejem jest złe to znaczy, że tak uważam i w ***** mam co myślą o tym geje)
dbać o życie moje i moich bliskich wg. mojego widzimisię (posyłam dziecko do szkoły tam gdzie chcę, ubezpieczam tam gdzie korzystniej)
a jedyne czego chcę od Państwa to:
skutecznego egzekwowania prostego prawa (jeżeli ukradłeś to należy Ci się kara, jeżeli zamordowałeś to idziesz na stryczek, w więzieniu musisz na siebie zarobić z nawiązką dla właściciela więzienia, więzienie ma być postrachem dla przestępców)
silnej armii (żołnierz w takiej armii ma być elitą z elit, jego wyszkolenie może kosztować majątek a co za tym idzie strata żołnierza jest ogromna co wymusza zastosowanie nowoczesnych technologii i taktyki)
sprawnej policji z dużymi uprawnieniami w kwestii ścigania ludzi łamiących prawo (policjant musi mieć możliwość użycia broni bez tłumaczenia się dlaczego i po co, policja musi być traktowana z respektem i szacunkiem - proste prawo pomoże w utrzymaniu porządku)
niewielkiej administracji rządowej, pełniącej funkcje reprezentacyjne (po cholerę nam np. pełnomocnik ds. równości????)
2.W takim świecie trzeba myśleć, umieć czytać i pisać umowy, znać podstawowe zasady prawa, których będzie można nauczyć się raz już pod koniec podstawówki ze świadomością, że nie zmienią się za rok lub po wyborach.
Dzieci od małego będą np. wiedzieć że ze 100zł zarobionych 10% będą musiały oddać Państwu. Reszta należy do nich. Zniknie problem wyłudzeń vat, różnych podatków, rozliczeń dotacji. Pomoc społeczną będą realizować prywatne firmy, które będą zbierać dowolne datki. Nie chcesz nie dajesz. To Twoja sprawa jak wydasz zarobione pieniądze.
3.Usiądźcie kiedyś na ławce i pomyślcie w jakim kraju chcielibyście żyć. Co chcielibyście robić i czy to co chcecie robić pozwoli zaspokoić potrzeby innych a tym samym będzie bodźcem napędowym gospodarki.
Jeżeli chcecie robić coś co nikomu nie jest lub nie będzie potrzebne to od razu szukajcie sponsora.
4.
1.państwo obniża podatki usuwa pit i cit itp zbędne rzeczy, zostaje tylko VAT i podatek na wojsko czy jakieś inne podstawowe służby
2.kowalski może kupić więcej produktów za więcej pieniędzy, kupując więcej produktów nadal trafi sporo pieniedzy dzięki vat do budżetu państwa
3.przedsiębiorca musi zatrudnić więcej pracowników aby wytworzyć więcej produktów, w dodaku innych przedsiębiorca musi zrobić to samo, inny też, inny też, czytaj przedsiębiorcy aby wyrobić z produkcją będą musieli zarabiać produkty.
4.kowalski będzie miał do wybioru kilku pracodawców i wybierze tego co da największą pensję
5.pracodawca który zaproponuje 1000 zł pensji gdy inni zaproponują 2000 zł nigdy nie znajdzie takiego pracownika
6.i od pkt 2 do 5 jest niekończąca się pętla, państwa się rozwija i wszyscy żyją w bogactwie itd itd itd, pensje wzrastają, ceny produktów stoją w miejscu, PKB rośnie, do budżetu państwa trafia coraz więcej piniędzy bo kowalski może kupować coraz więcej więcej i więcej
wszystko to jest konkurencja, a aktualnie sytuacja wygląda tak:
1.państwa nakłada ogromne podatki(około 80% pensji jest zabieranie na start z miejsca)
2.ogromny vat - kowalski kupuje mniej produktów, państwo mniej zarabia bo kowalski mniej kupuje
3.przedsiębiorca nie musi zatrudniać ludzi, a jak już musi zatrudnić to może ustalić dowolną pensję, minimalną jaką się da bo nie ma żadnej konkurencji bo każdy szuka pracy, w dodatku produkcja zalega bo jest mały popyt z powodu podatków i kowalski nie ma pieniędzy na produkty
4.kowalski wybiera to co może i jest dostępne aby przeżyć
5.pracodawca ma nowego pracownika któremu płaci małą pensję bo tylko na taką go stać bo mało osób kupuje jego towar bo ludzi nie stać z powodu ogromnych podatków i małej liczby pieniędzy, przez co nie może dać wiekszej pensji pracownikowi
6.podwyższjac podatki,akcyzy i wszystko inne jak to aktualnie robi PO sytuacja się tylko pogarsza
5.Wiecie dlaczego nasi dziadkowie nie mieli problemów z wychowaniem gromadki dzieci? Wiecie dlaczego nie mieli problemu z wybudowaniem domu bez kredytu? Bo mieli pieniądze!!!! A wiecie dlaczego mieli. Bo nie płacili tak ogromnych podatków jak wy. Nawet za samego Hitlera podatki były blisko 3x niższe niż za dzisiejszego okupanta. Wy pieniędzy nie macie bo wolicie autostrady, parki rozrywki, centra nauki, 750 tys. opiekunów rządowych i inne zbędne atrakcje. Nie rozumiecie, że to wszystko opłacane jest miesiąc w miesiąc z waszych pieniędzy, które zostały wam zabrane w formie podatków. Zrozumcie każdy pracujący Polak płaci średnio 25 tys. podatku rocznie!!! Czyli Ty i Twoja małżonka płacicie rocznie 50 tys. zł podatku!!!!! A nasi dziadkowie nie płacili i jakoś żyli, baa byli szczęśliw. Nie potraficie łączyć faktów. Musicie brać kredyty na mieszkania nie dlatego bo mieszkania są drogie, a dlatego że nie macie pieniędzy. Gdyby nie kosmiczne podatki mielibyście pieniądze i nie musielibyście się zapożyczać w bankach... od 100 lat Korwin Mikke próbuje wam wbić to do głowy, ale nie wy wolicie głosować na złodziei. Uprzedzając wasze pytanie odpowiadam. Korwin nie jest fantastą i nie chce likwidacji wszystkich podatków. Żadne państwo nie przetrwa bez podatków. Korwin chce aby podatki pobierane były jedynie na cele wspólne wszystkich obywateli czyli na nasze bezpieczeństwo (policja i wojsko) oraz na sprawiedliwość (sądy). Ze wszystkim innym każdy obywatel będzie w stanie poradzić sobie sam. Właśnie dlatego, że będzie miał pieniądze, których nie zwerbuje mu rząd. Nie będzie się musiał wtedy prosić jak lump o darowe żłobki, przedszkola, służbę zdrowia czy emeryturę. Podatki za Korwina wyniosłą jakieś 3 tys. zł rocznie, a nie jak dzisiaj 25 tys. zł. Nie zmarnujcie tej szansy i głosujcie na Korwina!Wiecie dlaczego poparcie dla Nowej Prawicy Korwina rośnie w ostatnim czasie? Bo ludzie zaczynają powoli rozumieć to o czym wam piszę.
26 grudnia 2013
+4
-2
CO
ce6-695
~ Tomek   A do kogo zadzwonili z sondażami przecież to kupione są te sondaże i ustawione pod konkretny wynik żeby ogłupić debili. Tokarska jak zwykle olewa ludzi. Po co się wypowiadać. Ją trzeba pogonić za podniesienie wieku emerytalnego nam wszystkim i zabranie pieniędzy województwu.
26 grudnia 2013
+19
-2
NG
740-fc9
~ Romek   Poseł Szeliga mądrze powiedział nie sondaże ale problemy Polaków i ich rozwiązanie powinno być tematem wywiadów i rozmów. Niech redakcja pyta polityków o to co w danym temacie sądzą i jakie reformy by robili a nie pytanie o sondaże.
26 grudnia 2013
+24
-3
US
f72-9eb
~ vicvic   HEHE PIS PRZEGRYWA W SONDAZU .CZYLI GEJZER MOHER SIE WYPALIL
PO ELITA
PIS JELITA
26 grudnia 2013
+4
-21
IT
eb2-f9d
~ Oli   Pogonić bandę z PO i PSL złodzieje rozkradli Polskę.
26 grudnia 2013
+34
-4
PL
193-8cc
~ do Sondaż...   Nie znam takiego Centrum Badań Opinii Publicznej jak Targowisko miejskie!
26 grudnia 2013
+2
-20
PL
193-8cc
~ Ciekawe, że...   Wszystkim komentującym nie podobają się wyniki sondaży...?
Gdyby było dla nich korzystne na pewno by się z nimi zgadzali. Bełkot...
26 grudnia 2013
+2
-19
RO
6a7-0a9
~ Pis   Tokarska nie znalazła czasu bo ona ma czas podwyższyć nam kobietom wiek emerytalny do 67 roku życia. Ona ma czas zniszczyć polskich rolników i głosować za związkami homo. Ona ma czas zabierać nam Janosikowe dla naszego województwa. Tak samo debilny pomysł miała chciała piwo opodatkować. Tylko PiS i Jarosław Kaczyński mogą zmienić Polskę na lepszą.
26 grudnia 2013
+32
-9
PL
7a2-207
~ Fox   Myślę, że społeczeństwo dojrzało już do tego, by w czasie wyborów postawić na ludzi, którzy nie są promowani przez polityczne molochy, tylko proponują konkretne rozwiązania, chcą pracować dla ludzi, nie angażując się w polityczne szopki. Dlatego uważam, ze to właśnie Solidarna Polska ma spore szanse, aby wypracować bardzo dobry wynik w nadchodzących wyborach. Warto przyjrzeć się propozycjom rozwiązań, które przyczynią sie do rozwoju naszej Polski, Polaków, polskiej rodziny. Na nich oddam swój głos. Warto.
26 grudnia 2013
+21
-11
PL
942-24d
~ fgvwsa   z tej czworki wybieram kogo kolwiek piatego bo z tych nie ma kogo wybrac.
26 grudnia 2013
+3
-21
PL
5ad-23f
~ Bełkot   Niezły bełkot. Szczególnie posła Szeligi. Niżej ktoś napisał o usuwaniu postów na konkurencyjnym portalu Biłgoraj.com.pl. Tez to zauważyłem. Bardzo złe to świadczy o właścicielu. Tym bardziej, ze nie są usuwane treści ewidentne kryminalne lub uwłaczającą godności drugiej osoby. Widać wyraźnie promocje jednej osoby. Może trzeba bojkotować taki portal? Pan poseł ucieszy się, ze tylko pochwały dla jego umysłu, urody i boskich cech bedą zamieszczane:).
26 grudnia 2013
+14
-22
PL
0c6-6e3
~ Sondaż   Gdyby wybory na Burmistrza odbyły sie dziś Poseł Piotr Szeliga miałby poparcie 56% ankietowanych obecny Burmistrz Rosłan 29% Klecha Marian 11% Pan Lipiński z PiS 4,5% Kita Z. 1% i Książek 1%.
Sondaż z dnia: 19.12.13r Targowisko miejskie w Biłgoraju
26 grudnia 2013
+42
-12
PL
829-9cc
~ ghgh  do ~ xzcx   kiedyś tam coś niewygodnego napisałem i od razu usunęli. Od tamtej pory unikam tego portalu.
26 grudnia 2013
+13
-1
PL
737-f81
~ v   W USA jest 300mil ludzi u nas 38 podobno ale ze dwa wyjechało a mamy podobną ilość ludzi w sejmie i w senacie jak u nich kongres ,i senat ,czy nie czas zmniejszyć ilość tych posłów a senat zlikwidować?I stołek prezydenta też , bo i tak nie ma żadnej władzy może jedynie muzea i szkoły otwierać i to jak mu premier pozwoli
26 grudnia 2013
+8
-1
PL
34f-37b
~ fs   bo zatrudnili blogera od spraw hejtingu
26 grudnia 2013
+3
-1
PL
737-f81
~ mo   W zależności kto jak bardzo podlizuje się swojemu szefowi w partii jest uzależniony od tego czy znajdzie się na liście i na którym miejscu.Czemu to społecznicy którzy nie chcą należeć do żadnej partii nie mogą startować do sejmu czy senatu bez jej poparcia?Jest też inne pytanie ,wobec kogo są oni lojalni ,wobec wyborców czy szefa partii?U Tokarskiej to wiadomo mówi jedno robi(głosuje)inaczej
26 grudnia 2013
+5
-3
PL
737-f81
~ xzcx   Kto zauważył ,że cenzura teraz bardzo dział na biłgoraj .com wszystkie komentarze krytykujące wybrańców narodu są kasowane,tylko wychwalane zostają ale te pewnie sami o sobie piszą
26 grudnia 2013
+7
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
dzisiaj, 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 10:53 Lubelszczyzna
Ponad 900 nowych zakażeń
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
w sobotę, godzina 09:27 Biłgoraj
Wystawa grzybów. Podstawowa zasada - nie znasz nie zbierasz!
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
we wtorek, godzina 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
18 września 2021 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
w piątek, godzina 12:00 Biłgoraj
Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower
dzisiaj, 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
19 września 2021 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl