Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.09.29 09:31 | aktualizacja: 2014.09.29 10:09

Rzeźbimy Biłgoraj

Sowa, twarze, postaci - takie rzeźby powstają na placu przed Biłgorajskim Centrum Kultury. Proces twórzczy można jeszcze podglądać, do środy do godz. 17.00.
Rzeźbimy Biłgoraj
Rzeźbimy Biłgoraj

Projekt "Rzeźbimy Biłgoraj" polega na wzbogaceniu przestrzeni publicznej miasta Biłgoraj o obiekty małej architektury w postaci drewnianych rzeźb.

- Materiał, który otrzymaliśmy sam nam podpowiedział co może powstać, jak mają wyglądać nasze prace. Chcieliśmy zaproponować coś nowego, innego. Żeby w Biłgoraju działy się rzeczy nieszablonowe, inne, które mogą także upiększyć miasto - mówi Andrzej Klucha, z Centrum Kultury Niezależnej Pogotowie. Rzeźby tworzą ucznowie i absolwenci Szkoły Plastycznej w Zamościu, m.in . Angelika Koper, Magdalena Gałek, Gabriela Zając, Marek Kuźmiński, Stanisław Urbala.
- Chciałbym podziękować za współpracę i przychylność Zarządowi Dróg Powiatowych, Nadleśnictwu Biłgoraj, firmie ATOS oraz Biłgorajskiemu Centrum Kultury - dodaje Andrzej Klucha.
Powstawanie rzeźb można podglądać, na placu przy BCK, do środy do godz. 17.00. Po ich ukończeniu organizatorzy rozmieszczą rzeźby w różnych punktach miasta. Wiadomo, że sowa znajdzie swoje miejsce w parku Solidarności, jedna z rzeźb pozostanie także na placu przy BCK.
Projekt "Rzeźbimy Biłgoraj" dofinansowano ze środków: Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gminę Miasto Biłgoraj, Gminę Biłgoraj i Firmę AMBRA SA.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Rzeźbimy Biłgoraj, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5809
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (10)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
ae0-850
~ abc  do ~ kiedy Roslan odejdzie   do kiedy Rosłan odejdzie: ten wpis widzę już od kilku miesięcy prawie w każdym temacie. Wszyscy czytali go już na pewno "..dziesiąt razy. Proszę jego autora, by stworzył coś bardziej twórczego.
6 października 2014
+1
-0
PL
6cf-8f9
~ Tola   Tez mi "sztuka" takie kiczowate coś można już spotkać na każdej wsi. Patrz Nadrzecze. Komu to chcecie wciskać = pomysł haha!
4 października 2014
+0
-3
PL
b67-790
~ To super, ale   To super pomysł i realizacja, ale to zasługa tylko jednego człowieka i jego najblizszych. To dowód na to jak mało robi sam BCK, opłacany sowicie z budzetu miasta. To trzeba zmienić, ale lepszego burmistrza od Rosłana chyba nie znajdziemy. Zmieńmy tylko radnych na bardziej rozgarniętych i gospodarnych.
30 września 2014
+8
-2
marek 111   super pomysł proszę o więcej tego typu fajnych rzeczy
30 września 2014
+9
-0
PL
b74-881
~ j_a   kiedyś mecenasem kultury- był człowiek zamożny, który zatrudniał artystów , uczonych do rozpowszechaniania i tworzenia kultury, teraz mecenasem jest podatnik, a właściwie urzędnik za pieniądze podatnika.
29 września 2014
+3
-3
PL
b5d-8f1
~ do ciekawskiego   Koleś coś mi się widzi że nie prędko Roslan odejdzie,jeszcze dużo jest do zrobienia w mieście,tak.że nie ciesz się glupku!
29 września 2014
+6
-1
PL
86d-891
~ sara  do ~ sara   znaczy o rany! naucz się chociaż kłamać. Brednie
29 września 2014
+2
-3
PL
86d-891
~ sara  do ~ kiedy Roslan odejdzie   o rany...
29 września 2014
+3
-4
PK
c4d-a93
~ kiedy Roslan odejdzie   Od jakiegoś czasu czytam biłgorajskie fora i jestem przerażony. Ile jadu i nienawiści mają w sobie burmistrz Rosłan ( jot e ) i jego zwolennicy. Mój kolega zna Barę , który przy wódce wygadał mu się. Bara powiedział wynajeliśmy z Januszem kilka osób do szkalowania w internecie tych którzy mogą wygrać wybory. Będziemy wypisywać aż ludzie stwierdzą nie ma kandydata tylko Janusz Rosłan. Nie oddamy władzy bo wyjdą na wierzch przekręty finansowe i nasze złodziejstwo przez lata. Przecież BAKO nielegalnie ochrania obiekty miasta bo Bara to radny a jego firma zarabia z miasta setki tysięcy. Rosłan napycha kieszenie przy inwestycjach. Markety też wpuścił za duże pieniądze. W mieście bieda z nędza i emigracja. Brakuje pracy bo jest praca tylko dla syna Bełżka w urzędzie. Zarabia 5 tysięcy na ręke a urzędnicy zarabiają po 30 latach pracy 2,5 tysiąca. Rosłan dba też o pałac BCK. Marylla uposażona jest na dwa etaty. Miesięcznie 12 tysięcy na ręke dla Marylli. Psy jedzą u nich szynkę na podwórku.
Powiem wam jedno. Rosłan zadłużył miasto na 50 milionów. Nie myśli o miejscach pracy. Ludzi ma za śmieci. Moja koleżanka była u niego i prosiła o pomoc a on do niej biedoty w mieście nie potrzebujemy. Potrzebne są zmiany burmistrza i rady. Pogońmy czerwonego Ryśka Niespodziewańskiego i Żbikowskiego co za komuny brał łapówki za ciągniki w Obszy. Klecha emeryt ma rocznie 160 tysięcy i mało mu. Tylko FUNDACJA XXI może zmienić miasto na lepsze. To ludzie co mają pomysł i chcą inwestować. Rosłan od lat przeszkadza w budowie miasteczka sitarzy. Ono da setki miejsc pracy. Głosujmy z głową i odsuńmy sitwę od władzy. Niech piszą na nas w internecie ale my róbmy swoje. wygrajmy wybory bo obecna sitwa zniszczy miasto Biłgoraj.
29 września 2014
+8
-11
PL
be5-805
~ bystrzak   nikt lepiej nie wyrzeźbi Biłgoraja tak jak wyrzeźbili aktualnie nim rządzący
29 września 2014
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:13 Biłgoraj
Uroczystość w 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego
W niedzielne południe 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęły się uroczystości z okazji 159. rocznicy powstania styczniowego. Była msza św. w intencji poległych, złożono też wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą powstańców. - To dzięki tym ludziom dziś możemy mówić i modlić się po polsku - mówi posłanka Beata Strzałka.
w środę, godzina 09:06 Biłgoraj
19-latek ściął słup energetyczny
dzisiaj, 11:01 Lubelszczyzna
Jeszcze więcej testów, jeszcze więcej zakażeń. Kolejne rekordy pobite
15 stycznia 2022 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
dzisiaj, 10:38 Kraj
Dziś i jutro do rodziców trafi prawie 600 tys. zł
dzisiaj, 14:28 Biłgoraj
Ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze, możliwe nawet burze
14 stycznia 2022 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
dzisiaj, 14:06 Biłgoraj
Uczcili ofiary holokaustu
20 stycznia 2022 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
we wtorek, godzina 14:27 Biłgoraj
Burmistrz z pozytywnym wynikiem na COVID-19. W swoim liście pisze o "zacofanych durniach"
Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan przyznał, że otrzymał pozytywy wynik testu na COVID-19. - Jeśli sobie pomyślę, że mógłbym leżeć w szpitalu, modlić się o cud, albo pozbawiony świadomości leżeć pod respiratorem i to tylko z tego powodu, że dałem się przekonać jakiemuś zacofanemu durniowi do nieszczepienia się, to cieszę się, że podjąłem jedyną rozsądną decyzję - napisał do swoich odbiorców na portalu społecznościowym. Jak teraz czuje się włodarz?
w środę, godzina 10:07 Biłgoraj
Kluby seniora w ramach projektu "Seniorzy na Start" otwarte
w poniedziałek, godzina 11:40 Powiat
22 placówki oświatowe z powiatu z edukacją zdalną
19 stycznia 2022 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w środę, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rekordowa liczba wykonanych testów i nowych przypadków SARS-CoV-2
w poniedziałek, godzina 09:58 Kolonia Sól
Zmusiła kierowcę do zjechania z drogi i odjechała. Miała ponad 2,5 promila
w sobotę, godzina 08:18 Biłgoraj
Radny o lex Czarnek: "Szkoła musi być wolna"
W połowie stycznia br. przyjęta została nowelizacja prawa oświatowego tzw. lex Czarnek. Wcześniej jednak radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz złożył interpelację w tej sprawie. Uznał, że reforma ta "jest de facto zmianą ustroju szkolnictwa".
20 stycznia 2022 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
w poniedziałek, godzina 08:06 Biłgoraj
W uroczysku Knieja upamiętnili powstańców
17 stycznia 2022 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
20 stycznia 2022 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
18 stycznia 2022 Podlesie
Droga będzie zamknięta
13 stycznia 2022 Biłgoraj
Ogłoszono konkurs na dyrektora Miejskiej Służby Drogowej
Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Służby Drogowej. Dotychczas te funkcję pełnił Piotr Michalczyk.
w poniedziałek, godzina 09:10 Biłgoraj
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"
dzisiaj, 08:11 Obsza
Pierwszy przetarg na inwestycje z "Polskiego Ładu"
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl