Z ponad sześciuset prac nadesłanych z 35 placówek oświatowych z terenu województwa lubelskiego komisja konkursowa nagrodziła, wyróżniła i zakwalifikowała do wystawy prace sześciorga podopiecznych nauczycielki plastyki Anny Świcy. Nie mogło więc ich zabraknąć na uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów.
Obok laureatów konkursu, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli, oficjalnymi gośćmi imprezy byli między innymi Anna Dudek - Janiszewska - Wicekurator Oświaty w Lublinie i Janusz Szpak - Starosta Krasnostawski. Wszystkich powitała Dyrektor krasnostawskiego MDK pani Małgorzata Prus.
W kategorii przedszkoli Wyróżnienie zdobyła praca sześcioletniej Julii Wasąg przedstawiająca rodzinne zbieranie grzybów. Jej rówieśnica Nina Łukaszczyk może poszczycić się pracą, która została zakwalifikowana do wystawy. Dziewczynka przedstawiła w niej rodzinę na wspólnej wycieczce. Dla dwóch małych artystek - Julii i Niny - sukces odniesiony w konkursie był z pewnością wielkim przeżyciem, gdyż obie uczęszczają na zajęcia plastyczne dopiero od września. Może dlatego w tym radosnym wydarzeniu towarzyszyły im mamy.
Ośmioletnia Michalina Rybak może poszczycić się kolejnym sukcesem w tym roku szkolnym. Niedawno odebrała I Nagrodę w I Diecezjalnym Konkursie pn. "Krzyże i kapliczki Lubelszczyzny". Tym razem jej praca malarska zdobyła drugą Nagrodę w kategorii klas I-III. Ta mała, bardzo wrażliwa, artystka przedstawiła swoją rodzinę podczas zabawy na śniegu. Wycieczka do Egiptu stała się tematem pracy dziesięcioletniej Gabrysi Turczyniak, która kategorii klas IV-VI otrzymała pierwszą Nagrodę. Podobnie jak Michalina, Gabrysia nie po raz pierwszy została laureatką konkursu plastycznego. W tej samej grupie wiekowej komisja konkursowa wyróżniła jedenastoletnią Weronikę Mielnik za pracę przedstawiającą jesienną wycieczkę. Praca przedstawiająca wycieczkę samochodem, siedmioletniego Adriana Stelmacha, została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.
Impreza, od kilkunastu lat realizowana z wielkim zaangażowaniem przez krasnostawską placówkę, skłania do refleksji i artystycznych przemyśleń, w jaki sposób postrzegana jest rodzina przez dzieci. Corocznie zmieniająca się myśl przewodnia konkursu pozwala na pokazanie wielkiej wartości rodzinnej wspólnoty. Oby zawsze, w pracach plastycznych tworzonych przez dzieci i młodzież, mogła odbijać się ich radość z wspólnie realizowanych pasji, będących wspaniałą okazją do pogłębiania wzajemnych więzi.