Jakub Marczak szczególnie upodobał sobie rysowanie tuszem i kredkami akwarelowymi. Malowanie pomaga mu się wyciszyć, zrelaksować, odprężyć, ale także motywuje do działania i rozwija jego wyobraźnię. Pozwala mu wyrazić siebie i w wyjątkowy sposób komunikować się ze światem. Marzy o tym, by posiadać własną pracownię wyposażoną w stół kreślarski, dobrej jakości pędzle oraz zapas tuszy, kredek akwarelowych i farb. W niej powstałyby prace na jego autorską wystawę.
Inspirację do obrazów, które wychodzą spod ręki Sebastiana Pycha, stanowi poezja i literatura. Czytanie pobudza jego wyobraźnię, a zdolności plastyczne i interpretacyjne pomagają wyrazić odczucia, które wywołał w nim czytany tekst. Te dziedziny fascynują go tak bardzo, że trudno mu zdecydować, która z nich jest w jego życiu najważniejsza. Rozwija je równolegle, uczestnicząc zarówno w zajęciach plastycznych, jak i teatralnych. Chciałby przygotować wystawę swoich prac plastycznych, połączoną z prezentacją wybranych fragmentów poezji i prozy.
Karolina Strzałka to bez wątpienia pełna zapału artystka-aktywistka. Swój zmysł artystyczny wyraża poprzez swoje prace plastyczne. Z kolei duch społecznikowski skłania ją do organizowania dodatkowych zajęć dla dzieci w lokalnej bibliotece czy udziału w konferencjach i warsztatach dotyczących aktualnych problemów społecznych. Z połączenia tych dwóch żywiołów powstało marzenie, jakim jest stworzenie muralu, który zdobiłby Biłgoraj.
Pasja do fotografii zrodziła się w Karolinie Komosie z pasji do malowania. Zajęcia plastyczne uwrażliwiły ją na piękno otaczającego świata, a fotografia stała się kolejnym narzędziem do jego uwieczniania. Jak mówi, dzięki niej stała się "selekcjonerem niezwykłych mini cudów natury". Marzy o tym, by stawać się coraz lepszą w tym, co robi i w końcu zostać profesjonalną fotografką. Aby pasja mogła w przyszłości łączyć się z pracą, potrzebuje nowego aparatu i obiektywu.
Ewa Azikiewicz od dziecka lubiła rysować i malować. Pasja skłoniła ją do wyboru liceum plastycznego, w którym rozwija swoją wiedzę i doskonali umiejętności. Z nią też wiąże swoją przyszłość - studia, a potem pracę, najlepiej z dziećmi. Planuje stworzyć kolekcję prac wykonanych w różnych technikach i różnymi narzędziami. Swoimi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami chciałaby się podzielić organizując warsztaty plastyczne dla najmłodszych.
Maria Grasza tańczy od siódmego roku życia. Od trzynastego bierze udział w turniejach. Pasja, zaangażowanie i determinacja sprawiły, że dziś posiada klasę taneczną B w stylu latynoamerykańskim, klasę taneczną S w stylu standardowym oraz wiele innych osiągnięć. Marzy o tym, by pojechać na najbardziej prestiżowy turniej tańca na świecie - Blackpool Dance Festival 2016 w Wielkiej Brytanii.
Kolejnych uczestników Konkursu poznamy już jutro.