Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.08.29 08:58

W trosce o najmłodszych rowerzystów

Celem sierpniowej Masy Krytycznej było zwrócenie uwagi na zapewnienie bezpiecznego dojazdu młodzieży szkolnej docierającej do placówek edukacyjnych na rowerze oraz na kwestię bezpiecznego przechowywania rowerów na placach szkolnych.
W trosce o najmłodszych rowerzystów
W trosce o najmłodszych rowerzystów

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym rowerzyści chcieli zwrócić szczególną uwagę na potrzebę zapewnienia bezpiecznego dojazdu uczniów do szkół. Dla wielu uczniów rower jest najszybszym i najbardziej praktycznym środkiem transportu w drodze do i ze szkoły. Niestety w naszym mieście wciąż brakuje ścieżek rowerowych, które zapewniają rowerzystom dużo większy stopień bezpieczeństwa w porównaniu z jazdą drogami publicznymi.

Ważne jest również zapewnienie bezpiecznego przechowywania rowerów na placach szkolnych. Chodzi tutaj o stojaki rowerowe, które umożliwiają solidne przymocowanie ramy roweru, a nie tylko samego przedniego koła. Dobrze by było aby stojaki rowerowe znajdowały się pod zadaszoną wiatą. Ulice przy szkołach powinny posiadać progi spowalniające, które uspokajają ruch samochodowy. Dobrym przykładem jest tutaj ul. Sienkiewicza, przy Miejskim Zespole Szkół. Brakuje takiego rozwiązania przy ul. 3-go Maja, przy Szkole Podstawowej nr 1.

Inicjatywa Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom już od dłuższego czasu apeluje do władz miasta o stworzenie ‘Strategii rowerowej Biłgoraja' - dokumentu, który ustalałaby docelowy przebieg ścieżek rowerowych w mieście. Najlepszym rozwiązaniem byłoby takie zaplanowanie miejskiej sieci ścieżek rowerowych, aby umożliwiały one dojazd z osiedli mieszkaniowych do szkół, urzędów i innych ważnych obiektów, które w Biłgoraju zlokalizowane są głównie przy ul. Kościuszki.

Trasa przejazdu Masy Krytycznej liczyła tym razem liczy około 8 km i wiodła następującymi ulicami: Kościuszki - rondo Ks. Mroza - Kościuszki - Bankowa - Kopernika - Kościuszki - Kowalskiego - Cegielniana - Poniatowskiego - Narutowicza - 400-Lecia - Chłodna - Długa - Zamojska - plac przed Urzędem Miasta. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na następną Masę już we wrześniu, jak zawsze w ostatni piątek miesiąca o godz. 18:00.

fot. K. Lipiec

S.Bosak
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
W trosce o najmłodszych rowerzystów, 0 out of 5 based on 0 ratings
S.Bosak dodany
 
Odsłon: 3048
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
76a-8bc
~ Jurek  do ~ gfrttr   Krótko i na temat: szmaciarze i wieśniaki z PSL wiedzą, jak zrobić dobrze sobie, swojej rodzinie i tym, co latali z ulotkami wyborczymi. Brzydzę się naszą powiatową ferajną, zarządzaną przez PSL-owskie świnie bez szkoły i klasy.
30 sierpnia 2015
brak ocen
PL
500-cc2
~ seba  do ~ psychiatra   Myślisz,jak zmienisz następne hasło, że cię nie rozpoznam.Ty nie jesteś psychiatrą tylko psychiczny. Pozdrawiam.
30 sierpnia 2015
brak ocen
PL
500-cc2
~ seba  do ~ psychiatra   Lekarzu sam się wylecz. Pozdrawiam.
30 sierpnia 2015
brak ocen
PL
0e9-dbf
~ psychiatra  do ~ seba   Zapraszam na konsultacje.
29 sierpnia 2015
+3
-1
PL
0e9-dbf
~ narowerze  do ~ masa_głupoty   Wręcz jesteśmy pewni, że DASIĘ drugą Holandię, drugą Danię, drugą Norwegię, Niemcy, Czechy, Austrię, Szwecję itd. Nie mamy najmniejszych wątpliwości.
A tak będzie wyglądać codziennie główna ulica miasta i nie jest to kwestia wiary, tylko oczywista oczywistość.
http://blog.trybik.eu/2/up//2015/06/01_copenhagen-1024x683.jpg
29 sierpnia 2015
+4
-2
PL
d9a-499
~ fff   Trasa ze Zwierzyńca do Biłgoraja przez Tereszpol, Bukownicę i Wolaniny, ostatnio oznakowali jako ten szlak Greenvelo, ale zechce sie wybrać jakis turysta z Polski, dojedzie do Bukownicy, a tam drogi praktycznie nie ma tylko sam piach.
Czy starostwa nie stać, żeby te 2-3 km utwardzić chociaż szutrem? Wstyd.
Zobaczcie sobie jak pod względem infraatruktury rowerowej wygladają okolice Cieszanowa, tam lesie prawie wszystkie drogi są utwardzone szutrem, czy nawet położony asfalt, dużo miejsc na odpoczynek, ławeczki, wiaty i ludzie tam przyjeżdżają, a u nas co? Województwo po staraniu radnej Woźnicy i organizacji rowerowych zgodziło się wyznaczyć łącznik i dodać go do sieci Greenvelo, a powiat nie może ledwo 2 km drogi utwardzić (a to jest część drogi powiatowej z Tereszpola do Smólska Małego).
29 sierpnia 2015
+4
-2
PL
55d-8fa
~ gfrttr   Ścieżki rowerowe powinna być do Zwierzyńca i po całym roztoczu jak kasa jest na podwyżki dla urzędasów w tym starosty to i na to jest i tak za wszystko płacą podatnicy , bo politycy i urzędasy to tylko pośrednicy
29 sierpnia 2015
+3
-0
PL
b2a-17d
~ masa_głupoty   Masa, jedyna masa to debili. Jeżdzą blokują ruch na głównych ulicach w Biłgoraju i mówią że to oni sa ruchem, no kuwra śmiech na sali xD
Macie nowe ścieżki, na moniuszki, na obwodnicy a im dalej mało. Naprawdę myślicie, że da radę zrobić drugą Holandię gdzie ścieżkami rowerowymi da sie jeździć po całym kraju?
29 sierpnia 2015
+5
-7
PL
498-766
~ seba   Na następnej masie krytycznej proponuję zrobić składkę wśród uczestników masy na takie ścieżki rowerowe i zadaszenia.Oni tylko mają same życzenia innych potrzeb nie ma w Biłgoraju. Pozdrawiam.
29 sierpnia 2015
+5
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
dzisiaj, 09:22 Powiat
Trzy zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
Przedszkolaki na kwarantannie
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w środę, godzina 10:09 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
dzisiaj, 09:02 Biłgoraj
Z "Serdeczną karteczką" wśród rolników
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 08:18 Tarnogród
Lekcja historii z Piotrem Kupczakiem
w środę, godzina 12:27 Lubelszczyzna
Ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, najwięcej znów na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w środę, godzina 08:17 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
w środę, godzina 20:24 Biłgoraj
Będzie bardzo silnie wiać
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
ZUS wypłaca "czerwcowe" wyrównania
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w środę, godzina 13:05 Józefów
Udany koncert charytatywny. Zebrano ponad 100 tys. zł dla Elżbiety
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
we wtorek, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
we wtorek, godzina 15:32 Biłgoraj
Wizyta ukraińskiej delegacji. Goście odwiedzili starostwo, szkoły i Zakład Zagospodarowania Odpadów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl