Wieczorny koncert składał się z dwóch części tematycznych. W pierwszej publiczność usłyszała takie utwory jak: " Pierwsza Brygada", "Pierwsza Kadrowa", "Ułani, malowane dzieci", "Boże coś Polskę" czy "Serce w plecaku". Natomiast w drugiej części koncertu królowały szlagiery lat 20-tych ubiegłego stulecia: "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Zimny drań", "Ta ostatnia niedziela". Jak podkreślają wykonawcy piosenki znanych polskich wokalistów: Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga, Zuli Pogorzelskiej czy Aleksandra Żabczyńskiego to utwory, które przetrwały próbę czasu i nieodmiennie kojarzą się z pierwszymi latami polskiej wolności. Przed każdym utworem grająca na fortepianie Joanna Błażej-Łukasik wprowadzała w jego tematykę i klimat mu towarzyszący.
- Chcieliśmy połączyć element pieśni patriotycznych z akcentem odzyskania niepodległości. Po 1918 roku, 20-lecie międzywojenne, to okres wielkiego rozkwitu wszelkich gałęzi życia społecznego, szczególnie sztuki. Dlatego chcieliśmy zderzyć te dwie stylistyki. Świętujemy odzyskanie niepodległości, więc zależało nam, żeby ukazać to, co działo się po tym wydarzeniu. Stąd też te piękne, optymistyczne melodie, teksty, które powstały w tamtych latach. Być może taki sposób świętowania "ściąga z pomnika" dotychczasowy schemat upamiętniania rocznicy odzyskania niepodległości, ale taki kolorowy, pozytywny, muzyczny akcent też jest nam potrzebny - uważa Joanna Błażej-Łukasik.
Występujący na scenie BCK zespół "Impressja" tworzą: Joanna Błażej-Łukasik - fortepian, Wiktoria Węgrzyn - wokal, Andrzej Lichosyt - wokal.