Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.11.27 15:18 | aktualizacja: 2015.11.27 15:31

Pocisk przeciwpancerny na posesji. 20-latek z Biłgoraja zatrzymany

W miniony wtorek funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali w Krakowie 20-letniego mieszkańca Biłgoraja. Tomasz B. podejrzany jest o popełnienie przestępstwa handlu i posiadania bez zezwolenia broni i amunicji. Tego samego dnia przeszukano teren posesji zamieszkałej przez podejrzanego. Znaleziono m.in. aktywny pocisk przeciwpancerny.
Pocisk przeciwpancerny na posesji. 20-latek z Biłgoraja zatrzymany
Pocisk przeciwpancerny na posesji. 20-latek z Biłgoraja zatrzymany

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył stosowne wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu wobec zastosował wobec 20-latka wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w Biłgoraju zajmowanych przez podejrzanego, ujawniono materiały wybuchowe w postaci dwóch pocisków o dł. 11,5 cm i szer. 37 mm. przeciwpancernych do armaty przeciwpancernej Bofors wz. 36 kal. 37 mm.

Po zakończeniu czynności minersko-pirotechnicznych okazało się, że jeden z przeciwpancernych pocisków jest bez ładunku, a drugi jest aktywny i posiada materiał wybuchowy.

Jak informuje Elżbieta Pikor rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ze względów bezpieczeństwa zabezpieczono posesję przed możliwością wejścia osób postronnych do czasu przybycia policji. Na posesję przybyli funkcjonariusze KPP w Biłgoraju (w tym z sekcji rozpoznania minersko-pirotechnicznego KPP w Biłgoraju) oraz funkcjonariusze Sekcji Antyterrorystycznej Zespołu Minersko-Pirotechnicznego KWP w Lublinie celem zabezpieczenia ujawnionych materiałów wybuchowych.

W związku z zagrożeniem życia i bezpieczeństwa ludzi zabezpieczony pocisk przewieziono do pobliskiej miejscowości i w bezpiecznym miejscu, na terenie kopalni piasku wykonano czynności minersko-pirotechniczne, mające na celu ich rozczłonkowanie w celu zabezpieczenia procesowego.

Wtorkowa akcja to ciąg dalszy sprawy z października, kiedy to funkcjonariusze Straży Granicznej, w okolicach Zamościa i Lublina zatrzymali dziewięć osób podejrzanych o nielegalne posiadanie i handel bronią. W trakcie prowadzonych działań znaleziono 15 sztuk broni palnej w tym maszynową, 2 tys. sztuk amunicji, a także elementy specjalistycznego oprzyrządowania w postaci lunet i tłumików.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia pracowali nad sprawą od listopada ubiegłego roku. Wtedy mieli jedynie informację o tym, że w województwie lubelskim mogą działać osoby zajmujące się nielegalnym handlem bronią.

W trakcie szeroko zakrojonych czynności operacyjnych i śledczych zebrano materiały potwierdzające, że kilkanaście powiązanych ze sobą osób w wieku od 33 do 62 lat trudni się gromadzeniem, przerabianiem i sprzedażą broni i amunicji. Ostatecznie, funkcjonariusze dotarli do głównego podejrzanego: 56-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który kierował całym procederem.

Bilgorajska.pl informowała o tym w artykule pt. 56-letni mieszkaniec powiatu szefem gangu handlarzy bronią.

red./Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Pocisk przeciwpancerny na posesji. 20-latek z Biłgoraja zatrzymany, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red./Bieszczadzki Oddział Straży Gr... dodany
 
Odsłon: 7246
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
7e8-0ca
~ bhgjhu  To on dostał dozór a morderczyni z Soli nikt nawet nie zatrzyma?Ci ludzie w togach powinni odpowiadać za swoje decyzje , bo jakieś samowładztwo
27 listopada 2015
+21
-1
PL
3c0-1e1
~ Wyborca  Nareszcie optymistyczna wiadomość.Po uchwaleniu przez radę miasta podwyżek za wywóz śmieci o 100% i opłat za wodę o 60% , wiadomość ,że nie wszyscy zachowują się jak stado strzyżonych baranów jest optymistyczna. Mam nadzieję ,że tych arsenałów jest więcej i jest dobrze ukryta. Krążą pogłoski, że jeden gość ma 2 tanki marki Tiger i jednego przedwojennego Mausa. A pod Tomaszowem w lesie stoi ukryte działo Gotfryd co Niemcom zginęło w 1943 roku pod Sewastopolem. Tylko czekać kiedy swoim wystrzałem da znak do powstania przeciwko rządom pana, wójta i plebana.
27 listopada 2015
+17
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
145-63e
~ kolo   od zawsze zbierał militaria,to moj sasiad ,razem z bratem zbierali,ciekawe co w nocy kilka dni przed akcja wywyozili z domu?
29 listopada 2015
brak ocen
PL
8e7-e67
~ Biłgorajak  do Drakkar   To były próbne ćwiczenia
28 listopada 2015
brak ocen
PL
8e7-e67
~ Biłgorajak  do ~ te wyborco   A co ty z PGK czy z UM??
28 listopada 2015
+1
-1
PL
f28-fdc
~ Damian   Przestańcie pisac takie głupoty każdy zdrowy obywatel na umyśle i po badaniach powinien mieć dostęp do broni do tego już w szkołach powinny być zajęcia obowiązkowe z tego i jak się bronić konstytucja mówi to jasno że każdy powinien mieć prawo do obrony a jak widać państwo Policyjne nam tego nie zapewnia !
28 listopada 2015
+7
-1
PL
d9a-181
~ dlatego była straż  do Drakkar   lekarz mówi do pacjenta masz dwa wyjścia
wyskakujesz z kasy
albo przez okno
to się nazywa terapią łagodną albo wstrząsową
a doktorka w Soli to z pacjentem na taką terapię się umówiła a że nie przeżył to się zdarza
28 listopada 2015
+3
-1
PL
ecf-794
~ ak®  do ~ ZwolennikBroniPalnej   Normalni ludzie ?
Ludzie to same debile .Ty popatrz tylko na Szpital w TV .
Toż tzw normalni ludzid to debile idioci kłamcy oszczercy a jeszcze jak by im kałachy dać to kto by opanował sytuacje w kranu .Ludzie to istny małpi gaj .
A teraz wspomne o majtkach niejakiej Krowiarki pociotki Tadeusza Chmiela co s@dy i prokuratora jej skorumpował skóli jej zasranych majtek . Jakie ta cuda roiła głupcom w tym prezesom w brwsa wujaszkowi i reszcie to psubraciarnia brwsa jest pikusiem. Bojówkami sie na mnie w budynku sądu zasadzali a kto sie okazał bojówkarą to ci dopiero hit.Za głupca mnie mieli bo myśleli ,że mam skleroze i że nie bywam w Biłgo często to nie poskładam i nie poznam .
Dać narodowi karabiny to sie nawzajem wystrzelają a sk....pierwsze by się w nie zaopatrzyli ci co ludzi wyzyskują oszukują wrabiają itd .
No i te jej majtki to miały stanowić zagrożenie rozczłonkowania mego fetyszystycznego członka na jej wdzięki .Debilom snuła opowieści a te łykali jak głodne pelikany jej rojenia . Co mogła im opowiadać żeby ciotka sędzia mnie chciała wrabiać albo nieobecny mrnda ptokurator łgał jak pies i podpisał zaocznie spreparowane cuda ssr strony oszczerczego śmiecia skorumpowanego przez Chmiela sedzia strona Kaczorowska ?
Ano sama się wygadała ,pedofila im ze mnie robiła to obce nieznane mi ludzie w tym psubraty i psusiostruncia druga pociotka pracownica Chmiela w brwsa łgali na mnie .Prawda sie wydała a ta .... ssr Kaczorowska celowo zniszczyła prawde i spreparowała dowody winy .
I jak by naród miał karabiny to by zap....takie sprzedajne oszczercze usłużne kłamliwe świnie razem ze zleceniodawcami korupcyjnymi .Burd...by powstał w narodzie nie do opanowania a wszelkie ludzkid śmieci dopiero by mieli raj na ziemi .
Karabiny urojond ,majtki ,detektywistyczne włamania do tego są zdolne pociotki Chmiela i przydupasy skorumpowanych organów .Pociotki Chmiela to nawet z pana Jezusa zrobili by terroryste i wiem co pisze.Tyle .
Ale na cholere im to żelastwo ? Pewnie na Ukraine przemycali ?
28 listopada 2015
+2
-3
PL
76f-316
~ yogi   a co tam się działo w szpitalu ?
27 listopada 2015
brak ocen
PL
f2b-240
~ te wyborco  do ~ Wyborca   tobie za pustostan mózgu powinni zrobić podwyżki 500% i tak twój pusty rozum tego nie ogarnie
27 listopada 2015
+1
-15
PL
3c0-1e1
~ Wyborca   Nareszcie optymistyczna wiadomość.Po uchwaleniu przez radę miasta podwyżek za wywóz śmieci o 100% i opłat za wodę o 60% , wiadomość ,że nie wszyscy zachowują się jak stado strzyżonych baranów jest optymistyczna. Mam nadzieję ,że tych arsenałów jest więcej i jest dobrze ukryta. Krążą pogłoski, że jeden gość ma 2 tanki marki Tiger i jednego przedwojennego Mausa. A pod Tomaszowem w lesie stoi ukryte działo Gotfryd co Niemcom zginęło w 1943 roku pod Sewastopolem. Tylko czekać kiedy swoim wystrzałem da znak do powstania przeciwko rządom pana, wójta i plebana.
27 listopada 2015
+17
-0
Drakkar   Czy biłgorajska napisze o wczorajszej akcji na terenie szpitala trzy jednostki straży pożarnej,policja,rozłożony skokochron?
27 listopada 2015
+3
-0
PL
3f3-01e
~ ZwolennikBroniPalnej   Jak by była legalna broń to by nie było czegoś takiego, a normalni ludzie mogli by posiadać broń i nie trafiała by w te złe ręce. Na tę akcje wydano mnóstwo pieniędzy, naszych pieniędzy.Rząd tworzy sam tą przestępczość- zakazem posiadania broni, a więc walczy z własnym pomysłem.
27 listopada 2015
+3
-3
PL
e6e-0ed
~ jajajakberety   hahahahaha co to za łeb? Dostanie usprawiedliwienie z prokuratury za nieobecność w szkole? :D
27 listopada 2015
+6
-1
PL
4c8-b10
~ blondyna   mój stary zawsze krzyczy że jego pocisk zaraz eksploduje
27 listopada 2015
+4
-3
PL
4b3-d90
~ Adam   Podajecie w artykule bezkrytycznie to co chce rzecznik policji. A policja podaje to tak żeby sobie chwały przypisać jakby ochronili nas przed wybuchem wojny. Robicie jak ostatnio rmf z rakietą dwóch hobbystów... Pozdrawiam z życzliwośc
27 listopada 2015
+5
-2
PL
7e8-0ca
~ bhgjhu   To on dostał dozór a morderczyni z Soli nikt nawet nie zatrzyma?Ci ludzie w togach powinni odpowiadać za swoje decyzje , bo jakieś samowładztwo
27 listopada 2015
+21
-1
PL
d9a-181
~ no proszę   myślałem że to u kogoś butla z gazem wybuchła
a to manewry wojsk radzieckich
27 listopada 2015
+0
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 08:55 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
dzisiaj, 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
w piątek, godzina 19:16 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 20:50 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
w sobotę, godzina 22:27 Biłgoraj
Folk Miss i Folk Mister wybrani
we wtorek, godzina 09:32 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w sobotę, godzina 16:50 Biłgoraj
"Od chodzonego do poloneza" na rozpoczęcie Dnia Polskiego Folkloru
dzisiaj, 10:45 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie. Bez nowych zakażeń w powiecie
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie ulicami miasta
Dziś (czwartek 3 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po rocznej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w procesjach ulicami miasta.
6 czerwca 2021 Biłgoraj
W Biłgoraju odbędzie się pochówek dzieci utraconych
w piątek, godzina 14:14 Józefów
Ofensywa drogowa. Spotkanie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich
w czwartek, godzina 16:07 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w piątek, godzina 19:09 Biłgoraj
Biłgoraj Biega
w środę, godzina 09:20 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
31 maja 2021 Biłgoraj
Boże Ciało - jak będą wyglądać uroczystości w tym roku?
Już w najbliższy czwartek 3 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jak w tym roku będą wyglądać procesje, które zazwyczaj organizowane były ulicami miasta?
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Postęp prac przy przebudowie trasy nr 835
w poniedziałek, godzina 12:02 Majdan Gromadzki
Dachowanie w Majdanie Gromadzkim
dzisiaj, 07:57 Biłgoraj
"Barwy regionów" - koncert na zakończenie Dnia Polskiego Folkloru
Zakończyła się jedna z największych imprez, które odbywają się na terenie powiatu. Finałowym elementem Dnia Polskiego Folkloru był koncert wszystkich zespołów zatytułowany "Barwy regionów".
dzisiaj, 07:31 Biłgoraj
Uwaga na fałszywe strony podszywające się pod PGE
w poniedziałek, godzina 10:46 Biłgoraj
25-latek napadnięty, pobity i okradziony. Sprawcy trafili już do aresztu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl