Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Oświadczenie
2013.05.14 16:38 | aktualizacja: 2013.05.14 16:40

Metody UB wciąż na czasie

W poniedziałkowy poranek bilgorajska.pl podała informację o znalezieniu na terenie jednej z posesji w gminie Księżpol broni palnej oraz 53 sztuk różnej amunicji. W nawiązaniu do artykułu pt. Broń i amunicja w piwnicy publikujemy oświadczenie właściciela nieruchomości.
Metody UB wciąż na czasie
Metody UB wciąż na czasie

"Każda praca niesie ze sobą pewne wyzwania. Praca dziennikarza jest szczególna, gdyż często wiąże się z odpowiedzialnością za słowa, ale także niesie ryzyko narażenia się na nieprzychylne komentarze i negatywną ocenę. Ja, jako redaktor naczelny gazety, odpowiadam także za treści napisane przez innych dziennikarzy. To trudne zadanie, zważywszy, że niektóre sprawy budzą duże emocje.

Sytuacja, z jaką ostatnio przyszło zmierzyć się mnie i mojej rodzinie, była szczególnie zatrważająca. W minionym tygodniu na moją posesję podrzucono broń i amunicję, którą 11 maja ujawnili policjanci. Mundurowi otrzymali cynk z konkretnymi wskazówkami, gdzie należy jej szukać, a w charakterze świadka przesłuchano mojego męża. Na moją prośbę zaangażowano także policjanta z psem tropiącym. Odnalezione przedmioty zostały zabezpieczone, w chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające w powyższej sprawie.

Wizyta funkcjonariuszy, przeszukanie oraz odnalezienie broni i amunicji, wprawiło wszystkich członków moje rodziny w zdziwienie, gdyż nigdy nie byliśmy w posiadaniu jakiejkolwiek broni palnej. Uważam, że podrzucenie broni do niestrzeżonego i otwartego pomieszczenia to prowokacja i próba zdyskredytowania mnie i narażenie na utratę zaufania publicznego.

Zdaję sobie sprawę, że poruszane w NOWej Gazecie Biłgorajskiej treści nie zawsze były wygodne dla pewnych osób. Co więcej, mogłam się narazić, zadając niewygodne pytania lub poruszając kłopotliwe sprawy. Jednak podrzucenie na moją posesję broni to sprawka osoby szczególnie podłej i tchórzliwej. To nieczyste zagranie, a nie walka na argumenty. To dowód, że w dobie demokracji i wolności słowa niektórzy posługują się zagrywkami UB.

W powyższej sprawie policja prowadzi czynności. Jestem przekonana, że szczegółowe przebadanie podrzuconych przedmiotów oraz wszystkich okoliczności sprawy oczyści z podejrzeń mnie i moją rodzinę. Mam nadzieję, że funkcjonariusze prowadzący postępowanie dołożą wszelkich starań, aby dociec prawdy. Jestem pewna, że wykonane ekspertyzy pozwolą ustalić osoby, które, szkodząc mi, liczą, że zastraszą, zniechęcą lub zmuszą do milczenia.

Powyższa sytuacja jeszcze bardziej motywuje mnie do rzetelnej pracy oraz mobilizuje do ujawniania nieprawidłowości w życiu naszej lokalnej społeczności. Jednocześnie dziękuję osobom, które w niezręcznej dla mnie sytuacji służyły mi dobrą radą i pomocą".

Natalia Kyc, Redaktor Naczelny NOWej Gazety Biłgorajskiej

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Metody UB wciąż na czasie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11185
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
ID
874-b57
~ Zanie  Kycowa niech nie robi z siebie niewinnej niech policja odciski weźmie bo od dawna u nich pełno aut na ukraińskich rejestracjach. Handelek bronią tak sie kończy. Robiła rajdy BANDERY więc agentura wyszła na jaw i taka
osoba jest redaktorem gazety. Nie kupujcie gazety.
14 maja 2013
+25
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
7ce-c68
~ Tomasz Ksiązka   Tomasz, odpuść sobie. Wiemy, że masz w sobie tyle jadu, że wystarczy dla wszystkich.
18 maja 2013
+1
-0
PL
76c-98f
~ izi   gdyby to było znalezione u kogoś kto nie pracuje w ;;gazecie'' to byłaby sensacja na pierwszą stronę ,jeszcze przed wydaniem wyroku przez sąd ale w tej sytuacji to ojoj mi niewinni i tacy prawi.
18 maja 2013
+1
-0
PL
309-989
~ JO   APELUJĘ DO POLICJI !
ABY NIE WYNIKŁY PÓŹNIEJ ŻADNE JAJA ANI DWUZNACZNOŚCI WNOSZĘ O POBRANIE ODCISKÓW PALCÓW Z BRONI ORAZ WSZYSTKICH CZŁONKÓW RODZINY !!!!
17 maja 2013
+1
-0
PL
7d9-6a1
~ OOO ! AK to w BRWSA też jest taka jedna  do ~ kolo   kłamstwa a nawet niebyłe incydenty wymyśla i na policje te wymyślone incydenty w zmowie potrafi zgłaszać !!! taka podła menda !! w sądzie podobnie wymyśliła na oczach ludzi na korytarzu, że ją atakowałem !!!! podła świnia a nie ś.J ta zakała mieszka w Biszczy u jest kłamliwą pociotką Chmiela takiego samego psubrata jak ona !!! AK i całej masy ludzi którzy się ***** dla jego kasy !!!
16 maja 2013
+1
-2
PL
cbb-e5c
~ hihi   Zabij...! Nie pojmę
15 maja 2013
+2
-0
ID
874-b57
~ Zanie   Kycowa niech nie robi z siebie niewinnej niech policja odciski weźmie bo od dawna u nich pełno aut na ukraińskich rejestracjach. Handelek bronią tak sie kończy. Robiła rajdy BANDERY więc agentura wyszła na jaw i taka
osoba jest redaktorem gazety. Nie kupujcie gazety.
14 maja 2013
+25
-3
PL
c8a-560
~ Znajomy   Kurde ale farsa, co to za oświdczenia, o co tu chodzi??? Czego nie załatwicie tego w ciszy i bez zbędnego rozgłosu. Kogo obchodzi, że mąż jakiejś tam redaktor z NOWej posiada broń, czy tam mu ją podrzucili. Natalia szukasz rozgłosu, współczucia??? Nie ogarniam tematu, kim Ty jesteś?? Kogo interesuje Twoje życie prywatne. Wstyd, po prostu wstyd!!!
14 maja 2013
+15
-4
PL
223-b90
~ maniek   bardzo dobrze karabin w każdym domu ,wtedy poszedł bym do takiego polityka i zapytał .... dlaczego nie zrealizował tego co obiecał w kampanii wyborczej i KULA w ŁEB , kolejny by się zastanowił ...czy warto obiecywać i robić z wyborcy IDIOTĘ
14 maja 2013
+10
-3
PL
b9e-a2b
~ kolo   U nas w firmie tez jest taki jeden co donosi, a na dodatek zmyślone informacje szkalujące naszą firmę i szefową. Wiemy jak sobie z takimi radzić: odizolować. Siedzi teraz nic nie robi, nikt się do niego nie odzywa, ale robota mu się należy bo jest z układu. Niech się pani trzyma pani Natalio.
14 maja 2013
+8
-5
PL
609-07c
~ fwf   Donosicielstwo też na czasie,na spowiedzi też donosicie księdzu o swoich sąsiadach?
14 maja 2013
+4
-0
PL
081-f9d
~ darek   za korwina broń w każdym domu !
14 maja 2013
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 08:55 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
dzisiaj, 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 12:09 Biłgoraj
Rowerzyści ruszyli na rajd
w piątek, godzina 19:16 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 20:50 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
w sobotę, godzina 22:27 Biłgoraj
Folk Miss i Folk Mister wybrani
we wtorek, godzina 09:32 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w sobotę, godzina 16:50 Biłgoraj
"Od chodzonego do poloneza" na rozpoczęcie Dnia Polskiego Folkloru
dzisiaj, 10:45 Lubelszczyzna
Dzienne dane o koronawirusie. Bez nowych zakażeń w powiecie
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie ulicami miasta
Dziś (czwartek 3 czerwca) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po rocznej przerwie znów mogliśmy uczestniczyć w procesjach ulicami miasta.
6 czerwca 2021 Biłgoraj
W Biłgoraju odbędzie się pochówek dzieci utraconych
w piątek, godzina 14:14 Józefów
Ofensywa drogowa. Spotkanie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich
w czwartek, godzina 16:07 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w piątek, godzina 19:09 Biłgoraj
Biłgoraj Biega
3 czerwca 2021 Biłgoraj
Postęp prac przy przebudowie trasy nr 835
31 maja 2021 Biłgoraj
Boże Ciało - jak będą wyglądać uroczystości w tym roku?
Już w najbliższy czwartek 3 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jak w tym roku będą wyglądać procesje, które zazwyczaj organizowane były ulicami miasta?
w środę, godzina 09:20 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 12:02 Majdan Gromadzki
Dachowanie w Majdanie Gromadzkim
dzisiaj, 07:57 Biłgoraj
"Barwy regionów" - koncert na zakończenie Dnia Polskiego Folkloru
Zakończyła się jedna z największych imprez, które odbywają się na terenie powiatu. Finałowym elementem Dnia Polskiego Folkloru był koncert wszystkich zespołów zatytułowany "Barwy regionów".
dzisiaj, 07:31 Biłgoraj
Uwaga na fałszywe strony podszywające się pod PGE
w poniedziałek, godzina 10:46 Biłgoraj
25-latek napadnięty, pobity i okradziony. Sprawcy trafili już do aresztu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl