Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.01.29 20:06

Komitet Rejonowy na opłatku

W niedzielne popołudnie, 29 stycznia opłatkiem przełamali się członkowie i sympatycy Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej. Spotkanie opłatkowe poprzedziła msza w kościele pw. Św. Jerzego.
Komitet Rejonowy na opłatku
Komitet Rejonowy na opłatku

Świąteczny czas jest okazją do spotkań, podczas których składamy sobie życzenia, dzielimy się opłatkiem i wspólnie kolędujemy. W niedzielę 29 września w Urzędzie Gminy Biłgoraj na spotkaniu opłatkowym spotkali się członkowie i osoby związane z Rejonowym Komitetem Obywatelskim Ziemi Biłgorajskiej. Spotkanie rozpoczęło się od mszy, która odbyła się w kościele pw. Św. Jerzego.

- Wszystko co mamy powinniśmy wykorzystywać dla dobra Kościoła, ojczyzny, tej ziemi, na której żyjemy. Niech ta działalność przez was podejmowana spotyka się z jednej strony ze zrozumieniem ludzi, a z drugiej należy pamiętać, żeby miłować Jezusa. Wszyscy, którzy udzielają się w różnych organizacjach muszą być bardziej. Bardziej uczciwi, życzliwi, pobożni. Muszą być świadkami dobroci, życzliwości, przebaczenia i innych cnót, o których czytamy w naszym katechizmie. Tego uczy nas ewangelia: być bardziej. Pomódlmy się o to, abyśmy unosili się ponad tymi ludzkimi nieporozumieniami, abyśmy potrafili wybaczać i życzliwie patrzeć na każdego człowieka. Bądźmy więc dobrzy, a Bóg nam pobłogosławi - powiedział ksiądz kanonik Stanisław Budzyński, który poprowadził modlitwę opłatkową.

Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W imieniu przewodniczącego komitetu Mariana Jagusiewicza, wszystkim zebranym życzenia złożył Stanisław Schodziński.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Komitet Rejonowy na opłatku, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4066
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
NL
c9a-a11
~ fcc  No i się później dziwicie, że młodzie uciekają z Biłgoraja czy nawet z Polski.
Tacy ludzie powinni prawnuki bawić, a nie ciągle do koryta się pchać. W każdych wyborach pełno ich na listach wyborczych.
Czy choćby taki Kaczyński 1 kadencja senatora i 7 kadencji posła i ciągle mu mało, a samorządowych chce wyrzucać po 2 kadencjach mimo, że mają poparcie społeczeńśtwa.
29 stycznia 2017
+14
-1
PL
1b3-b93
~ Marek  Kita , Książek , Ryba . Jeszcze im mało ? Gdzie młodzi ludzie ?
29 stycznia 2017
+13
-1
Ostatnio dodane komentarze
PL
6b9-aa0
~ adg   Zastanawiam się ile razy można się dzielić opłatkiem z tą samą osobą i co sobie wtedy życzyć ...." życzę Ci tego samego co wczoraj, w sobotę i tydzień temu..." ...."ja Tobie tę tego samego co wczoraj w sobotę i tydzień temu, do zobaczenia jutro na kolejnym opłatku....." ?? Może tak to właśnie wygląda....
31 stycznia 2017
+4
-0
PL
b8a-7f6
~ 2i  
dzieci spotykają się w przedszkolach a truposze na opłatkach
30 stycznia 2017
+2
-1
PL
ade-2c0
~ Jan   Rejonowy Komitet Obywatelski !!! Dla tych ludzi czas zatrzymał się 25 lat temu.I oni czują się tak jak by mieli kandydować z Komitetu Obywatelskiego do rady miasta. Bo trzeba powiedzieć, że w roku 1998 z Komitetu Obywatelskiego do rady miasta kandydowali np Mieczysław Grygiel i były poborca powiatowego wydziału finansowego Marian Jagusiewicz. Marek Łoński to był radny z komitetu Akcja Wyborcza Rodzina Katolicka. Natomiast były ZOMO-wiec Ryba to radny z komitetu Akcji Wyborczej Solidarność. Mamy tu jeszcze Zbysia Kitę radnego byłego z Komitetu Jedności Ziemi Biłgorajskiej. Jaka to jedność możemy zobaczyć przy każdych wyborach. No i jest Tomasz Książek ten z kolei startował z komitetu Biłgorajska Inicjatywa Samorządowa. Tak przejął się biłgorajską inicjatywą, że poszedł do szmateksu i podp...ył płyty z radziecką muzyką / fan radzieckiej pieśni rewolucyjnej/ i pech chciał, że został nakryty przez ekspedientki za co policja wlepiła mu 50 zł mandat. Stanisław Niespodziewański też jest. Wtajemniczeni twierdzą, że to gorliwy, były członek nieboszczki PZPR. Gdyby Rakowski nie wyprowadził sztandaru i jedynie słusznej partii nie rozwiązał to awansował by na I sekretarza w Warszawie. Wtedy to może mielibyśmy w Biłgoraju drugi Pałac Kultury bez kultury. Wśród nich bryluje Stach Schodek. Ten to ma wyjątkowo giętki polityczny kręgosłup. W Warszawie PSL=owskie skorumpowane złodzieje pluli na PIS a ten w powiecie zawarł koalicję z PSL-em i tuczył się na stanowisku wicestarosty. Szczególne więzi łączą go z poborcą byłym Marianem. Zażyłośc zawarli przed portretem Pięknego Mariana Krzaklewskiego w Modrzewiowym Dworku. Jak Piękny Marian kandydował na prezydenta RP to we dwóch odprawiali modły, żeby Marian Piękny został prezydentem. Ale modły były za słabe i wyborcy go olali ciepłym moczem, jego popleczników zresztą też. Także tutaj przypadkowych osób nie ma. Może oni nawet pod pozorem częstowania się wafelkiem zamach jakiś knują niczym turecka armia. Może jest wśród nich przyszły Piłsudski i Rydz- Śmigły w jednym. Także smacznego im wszystkim życzę!!! A tak szczerze-po co wam jeszcze fotograf i 50 zdjęć i umieszczanie ich na portalach??? Nie wystarczy, że już kilkakrotnie zrobiliście z siebie pośmiewisko ? I nie róbcie yaj z tego częstowania opłatkiem. Nie możecie się spotkać i powspominać bywsze czasy bez fotografa? Na co wy jesteście potrzebni mieszkańcom? Już dość ich wkurzyliście będąc u samorządowej władzy.
30 stycznia 2017
+5
-0
PL
9e2-9cd
~ 0k   Wszędzie na tych opłatkach wali trupami
30 stycznia 2017
+4
-0
PL
a09-8f6
~ Poprawione   Wszystko co mamy powinniśmy wykorzystywać dla dobra ojczyzny,tej ziemi na której żyjemy i wolności jednostki.
30 stycznia 2017
+0
-1
PL
565-86b
~ uj   7 b e z b ł ę d n e a pływający i płyta prawie księdze
30 stycznia 2017
+5
-0
PL
1b3-b93
~ Jarosław Kaczyński   Ale pokazówka! Ciekawe czy ktoś z tych osób trzyma jeszcze choinkę w domu?
29 stycznia 2017
+3
-0
NL
c9a-a11
~ fcc   No i się później dziwicie, że młodzie uciekają z Biłgoraja czy nawet z Polski.
Tacy ludzie powinni prawnuki bawić, a nie ciągle do koryta się pchać. W każdych wyborach pełno ich na listach wyborczych.
Czy choćby taki Kaczyński 1 kadencja senatora i 7 kadencji posła i ciągle mu mało, a samorządowych chce wyrzucać po 2 kadencjach mimo, że mają poparcie społeczeńśtwa.
29 stycznia 2017
+14
-1
PL
41b-5c4
~ do-~ Marek   Oni nie chcą młodych bo po co im?A jaki młody by poszedł do tego towarzystwa?Co by tam robił?I tak nikt ich tam nie oczekuje
29 stycznia 2017
+9
-0
PL
1b3-b93
~ Marek   Kita , Książek , Ryba . Jeszcze im mało ? Gdzie młodzi ludzie ?
29 stycznia 2017
+13
-1
PL
cae-c7f
~ Edek  do ~ Jasio   To jest taki Komuszy Kanibalizm.
29 stycznia 2017
+4
-0
PL
cae-c7f
~ Edek   Do urzędasów(pasożytów) z Urzędu Miasta. Pasożyty 100 metrów od Urzędu Miasta są wybudowane wielkie puste parkingi. Tylko tyłki rosną pasożytom za terroryzowanie zwykłych ludzi i nie chce się tłustego lub leniwego du... ruszyć te 100 metrów. Na parkingach OSIR, zróbcie wyznaczone dla pasożytnictwa miejsca, wyremontujcie schodki do urzędu i będzie po problemie no i dla zdrowotności i wagi lepiej. Ta komunistycz a kasta w skrócie KuKlux klan okupuje i terroryzuje miasto. Jezus nie uczył kradzieży i terroru urzedniczego na obywatelach. Tam na górze już was rozliczą za pasożytnictwo.
29 stycznia 2017
+8
-3
PL
41b-5c4
~ mq   Widzę w Biłgoraju jest kilku dyżurnych dziadków opłatkowców.Klub wzajemnej adoracji , młodych wygnali szorować kible na zachodzie a sami usadowili się na stołkach , oczywiście w samorządach .Gołym okiem widać konflikt pokoleń, nawet kler to firmuje
29 stycznia 2017
+11
-0
PL
15e-4bf
~ logan   w tym wieku czas plynie wolniej a swieta trwaja dluzej.Czekamy na swieconke wielkanocna w lipcu.....
29 stycznia 2017
+6
-0
US
804-b80
~ vicvic   SS,100 LETNIE BURAKI,CZERWONY HAPTUREK,PLYTA VEL LAWROW AKOWIEC, TO CALE ZGROMADZENIE MLODZIEZY BILGORAJSKIEJ.
HEHEHEHE NIECH ZYLJA NAM STARUCHY
29 stycznia 2017
+9
-0
PL
4fd-8ab
~ Jasio   Oni nie łamali się opłatkiem !Tylko spożywali ciało Jeszua !
29 stycznia 2017
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 11:56 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znów w czołówce pod względem zakażeń
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
dzisiaj, 07:32 Biłgoraj
Jak zarejestrować umowę o dzieło? ZUS podpowie
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
4 października 2021 Biłgoraj
Kasia zauroczyła Kamila z "Rolnik szuka żony"?
Kolejny odcinek programu "Rolnik szuka żony" za nami. Był to ostatni z udziałem młodej mieszkanki powiatu biłgorajskiego Kasi? A może rolnik Kamil postawił zaprosić ją do swojego gospodarstwa?
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl