Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.03.01 15:16 | aktualizacja: 2018.03.02 09:09

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziś przypada Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - święto narodowe poświęcone bohaterom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.
Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Data ustanowienia 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 roku, strzałem w tył głowy zamordowano w więzieniu w Warszawie członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość''.

Na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Biłgoraju zaprosili Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Zespół Szkół Leśnych. W wydarzeniu, które odbyło się w kościele p.w. Chrystusa Króla uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz parlamentarzystów, kombatanci, harcerze, młodzież szkolna wraz z opiekunami oraz mieszkańcy Biłgoraja i okolic.

Uroczystości ku pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła msza św., po której nastąpiła projekcja fabularyzowanego filmu dokumentalnego pt. "Błudko" w reżyserii Janusza Hanasa. Dokument opowiada o rozbiciu obozu NKWD, w którym mordowano partyzantów Armii Krajowej. Wydarzenia z tamtych dni relacjonuje uczestnik akcji i naoczny świadek, partyzant oddziału Mariana Wardy “Polakowskiego" Armii Krajowej ppłk Bronisław Malec ps. “Żegota".

Częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych był także montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Leśnych. Na zakończenie uczestnicy wydarzenia złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi ofiary komunizmu.

- Cieszy i napawa nas otuchą i nadzieją, przywracanie zasłużonego etosu i honoru żołnierzom wyklętym. Niestety nie wszyscy oni doczekali dzisiejszej uroczystości, dzisiejszej spóźnionej satysfakcji. Dziś, w zagubionej Europie szczególnego znaczenia nabiera pełniejsze poznanie polskiego umiłowania wolności, heroizmu i walki o suwerenność. - mówił podczas uroczystości Tomasz Książek, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej rejon Biłgoraj.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4006
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
16c-167
~ fakty świadczą   Jedni patrioci wyklęci, a niektórzy z nich przeklęci mordercy, zwykli bandyci, którzy atakowali niewinnych, nawet dzieci ginęły, młodych ludzi powołanych po wojnie do służby wojskowej po wojnie. Niejednego zakatrupili.W sytuacji gdy w wyniku Układu Poczdamskiego Polska została podporządkowana Stalinowi, wałęsanie się po lasach nie miało żadnych szans na wygraną. Bez sensu w tamtych realiach trwała bratobójcza walka.
4 marca 2018
+4
-2
7f6-479
~ cdn.   OK żołnierzy wyklętych ( dla mnie niezłomnych bo któż ich wyklął? komuniści? Naród? ), należy honorować a ich pamięć czcić. Należy też pamiętać o co walczyli. O wolną, niezależną Polskę. O prawo i sprawiedliwość. Komunistycznym bezprawiem była komusza "reforma rolna" i nacjonalizacja przemysłu czyli zorganizowana grabież prywatnego majątku. Niezłomni likwidowali pełnomocników ds. reformy, niejeden mierniczy dostał w dó pę aż drzazgi leciały. Przyszedł czas sprawiedliwości dziejowej. Należy zwrócić to, co zagrabione. Upływ czasu nie może przedawnić komuszego złodziejstwa. I niech nikt nie mówi, że tego zrobić się nie da bo to nieprawda. Apel do naszych posłów: przypomnijcie władzom partii o ich powinności. Niech przygotują odpowiednią ustawę i możliwie szybko ją uchwalą. Dość czekania, bierzecie za to pieniądze, duże pieniądze.
3 marca 2018
+3
-4
970-fc2
~ do-~ lafan   Chyba czegoś nie rozumiesz, ja nie mam nic wspólnego z donosicielami i komuchami , i jeszcze podszywają się pod prawicowców .Czy ty byś szukał tego co cię łączy ze złodziejem czy odciął się od niego?Co ma wspólnego kat z ofiarą ?Precz z komuchami małpami Lenina !!!!!!!!!!
2 marca 2018
+3
-4
0a7-56e
~ jan   Ferens, Książek-płyta, do tego jeszcze Jagusiewicz. To dlatego normalni ludzie nie uczestniczą w tych tzw uroczystościach. Ferens to już we wszystkich partiach był, aby tylko załapać się do koryta. Jak była Liga Polskich Rodzin to był gertychowcem i poplecznikiem taty Rydzyka. Potem przepisał się do śp. Zygmunta Dechnika, towarzysza z PZPR,żeby ten go wpisał na listę wyborczą bo bał się, że dieta radnego umknie mu sprzed nosa. Wtajemniczeni mówią,że klękał na kolana i zaklinał się, że teraz on jest lewicowcem i komunistą największym w Biłgoraju i całym powiecie. Jak śp Zygmunt wylądował na łonie Abrahama nasz Tadzio od razu wyparł się Zygmunta i Darwina i zaczął być ortodoksyjnym PiS lamistą, nawet większym od Wielkiego Kurdupla z Nowogrodzkiej. Ale, że jego przemiana nastąpiła zbyt późno przed wyborami to już na radnego się nie załapał i przez kadencję jego kieszeń zrobiła się uboższa o całe prawie 50 tyś zł. Teraz nadrabia swoje wiarołomstwo i wszędzie pcha się do pierwszego szeregu jako wybitny patriota. Samych opłatków to spożył ze dwa kilogramy. Towarzyszem jego obecnym jest były poborca podatkowy z czasów PRL z lat 70 ubiegłego wieku. On wtedy był tak gorliwy w plądrowaniu stodół, strychów i pierzyn /tam czasami chłopi ukrywali co cenniejsze rzeczy/ jak teraz w wymachiwaniu chorągiewkami. Raz nawet, gdy ściągał rower ze strychu to od zrozpaczonego dłużnika oberwał cegłą w obojczyk. Sprawa była nawet w sądzie ale okazało się, że nasz poborca podatkowy Powiatowego Wydziału Finansowego pomylił dłużników, bo nazwiska i imiona się zgadzały ale imiona ojców były różne. Tak było ale w swej gorliwości Maryjan tego nie sprawdził. Więc to jest najlepszy towarzysz dla Tadzia do obchodzenia różnych uroczystości. Następny to ,,żołnierz AK'' i przewodniczący ŚZŻAK Książek. On ma wybitne zasługi w walce z komunistami. Jak organizował pochody pierwszomajowe to uczniom kazał zaczynać marsze z prawej nogi a nie z lewej a przy śpiewaniu Międzynarodówki puszczał bąki i fałszował melodię na modłę Pije Kuba do Jakuba, czym walnie przyczynił sie do rozpadu ZSRR. Ostatnim akordem jego walki niczym ostatniego partyzanta Frańczaka ,,Lelka" był napad na szmateks przy ul. Nadstawnej gdzie zarekwirował płyty z muzyką radziecką. Ale policja nie rozszyfrowała jego misji i wlepiła mu mandat. Teraz na podstawie wyroku Sądu Najwyższego w sprawie złodziejaszka sędziego Topyły co ukradł 50 zł i został uniewinniony bo ukradł w ,,roztargnieniu" nasz ,,żołnierz AK " może domagać się zwrotu 50 zł mandatu wraz z odsetkami i zadośćuczynienia za krzywdę ,,znieważenia" bo działał w zupełnym ,,roztargnieniu" I tak mamy charakterystyki dzisiejszych, wybitnych działaczy o niepodległość. I być może Prezydent Duda nada im Order Orła Białego. Przecież to są bojowcy o naszą niepodległość wybitni.
2 marca 2018
+11
-1
2dc-d5a
~ sernik  do ~ 0264   Pamiętam jak kazał nam się uczyć pieśni rewolucyjnych i proletraiackich na akademie ku czci rewolucji październikowej albo święta 1 Maja. .... "na barykady ludu roboczy...." Panie K.
2 marca 2018
+9
-2
de4-5d0
~ lafan   Cóż, po co te ciągłe waśnie i kłótnie? To jest WSPÓLNA historia Polaków. Tyle lat po tych tragicznych wydarzeniach może pora na nacisk na to co nas ŁĄCZY - nie zapominając oczywiście o MINIONYCH tragediach i losach Polaków. Ale to ciągłe " MY, WY .. W niedzielę odbędzie sie Bieg Wilczym Tropem. Wezmą w nim udział ludzie w różnym wieku, o różnych politycznych zapatrywaniach, ale pobiegną/pójdą WSPÓLNIE i mam nadzieję bez wytykania kto jest z jakiej partii, jakie ma poglądy, jakiego jest wzrostu. Może sport będzie wreszcie łączył (w 100 lecie Niepodległości).
2 marca 2018
+2
-0
594-c17
~ do mmf   Na temat płyty ciekawie pisano przed laty w TZ, na temat sensacyjnych nadużyć finansowych w MDK. Warto do tego wrócić.Przypomnieć. Wtedy został usunięty ze stołka.
2 marca 2018
+8
-0
8ba-c9b
~ fgthft   Ciekawe kto z ludzi ze świecznika pobiegnie w biegu w niedzielę z pod UM ?Burmistrza nigdy nie widziałem ani wójta ani żadnego starosty, księdza , sędziego ,Tylko szaraki pamiętają tak naprawdę o tych żołnierzach , tamtym jako szlachcie nie wypada spotykać się z plebsem
1 marca 2018
+6
-6
00b-21c
~ Precz !!!  do ~ Sebastian   To jest skandal,że taki Dechnik KPP -owiec dostał taki tytuł od radnych tej kadencji. Tylko jeden radny zachował się jak prawdziwy Polak. Rozumiem jakieś zasługi Dechnika dla regionu, ale oceniajmy całe życie człowieka nadając mu tytuły- ale czy nie podobną jest retoryka że Hitler też całkiem nieźle malował pejzarze.
1 marca 2018
+6
-13
b81-f6a
~ nfgh   może ktoś napisze kto w Biłgoraju był sędzią kto prokuratorem i jak utrwalali władzę ludową i jak im się dzisiaj żyje
1 marca 2018
+7
-2
c8c-7ae
~ j64   Do pp to dla ciebie brak ci wiedzy od siebie nie napisze bo powiesz ze zmyslam a fakty bola
1 marca 2018
+1
-3
9cf-4bb
~ pp  do ~ j 64   napisz coś od siebie bo każdy twój komentarz jest czyjąś kopią
1 marca 2018
+4
-2
7db-594
~ KZ   Mija 8 lat od ustanowienia Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - polskiego święta państwowego!? Powinno być więc obchodzone przez wszystkich obywateli w kraju, w każdym mieście. Taka uroczystość odbyła (odbywa) się w Biłgoraju. Pytanie - kto jest organizatorem, kto bierze w niej udział? Odpowiedź wydaje się chyba prosta ?!- Obok środowisk KOMBATANCKICH -żyjących świadków wydarzeń, nie powinno w nim zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych -miasto, powiat, gmina (które powinny być co najmniej współorganizatorami!!!), instytucji publicznych i urzędów szkół (wychowawcy i młodzież), związków, stowarzyszeń i organizacji (w tym paramilitarnych) szczególnie posiadających nadane Sztandary oraz mieszkańcy -obywatele.
Uroczystości się odbyły, można dodać, że miały podniosły charakter -nikt nie zarzuci! Ale wystarczy porównać uroczystości organizowane przez samorząd i inne podmioty, upamiętniających ważne daty, aby widzieć pewne zasadnicze różnice. Łatwo dostrzec, że wielu przedstawicieli zabrakło.? Dlaczego? Czyżby miała na tu wpływ polityka, nawet ta lokalna? Każdy sobie odpowie sam...
1 marca 2018
+3
-3
b61-96f
~ j64   Edukacyjna dyktatura izraelskiego państwa”, jak ruch Neturei Karta określa indoktrynację izraelskiej młodzieży, nie ma więc wiele wspólnego z upamiętnianiem niewinnych ofiar Holokaustu. Wszystkie podobne działania mają być zresztą sprzeczne z autentycznymi zasadami judaizmu, który nakazuje współistnienie z innymi narodami w pokoju, postępując wobec nich z honorem. Podobnie powinno się więc postępować z Polską, która według ortodoksyjnych Żydów jest domem dla wyznawców judaizmu od ponad tysiąca lat, o czym starają się zapomnieć środowiska syjonistyczne.
Organizacja krytykuje przy tym tych rabinów, którzy kooperując z ruchem syjonistycznym przyłączają się do sądowych procesów, mających na celu wyłudzenie pieniędzy od narodów europejskich. Liderzy Neturei Karta w Izraelu pytają się przy tym retorycznie, czy te same osoby występowały kiedykolwiek z żądaniem postawienia pomników upamiętniających bolesne epizody w żydowskiej historii, przypominając jednocześnie takie wydarzenia jak akrobacje powietrzne izraelskiego lotnictwa nad obozem w Auschwitz-Birkenau, co zdaniem ortodoksów ma niewiele wspólnego z upamiętnianiem ofiar Holokaustu i tak naprawdę jest demonstracją syjonistycznej siły.
Sam Holokaust jest zdaniem organizacji wykorzystywany od dawna do celów politycznych państwa Izrael, aby miało ono dzięki temu legitymizację swojego istnienia. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej i to właśnie Izrael odpowiada za szerzenie się antysemityzmu na świecie, a także za rozbudzenie niechęci do Żydów w regionie Bliskiego Wschodu. Syjonistyczne zbrodnie na Palestyńczykach spowodowały więc zniszczenie pokojowego współistnienia różnych religii w Ziemi Świętej, ponieważ Żydzi przed powstaniem Izraela żyli swobodnie tuż obok Arabów i innych mniejszości zamieszkujących tereny współczesnego Izraela.
Neturei Karta w liście do polskich władz zwraca uwagę na fakt, iż wiele ofiar Holokaustu było ortodoksyjnymi Żydami, którzy sprzeciwiali się powstaniu państwa izraelskiego, dlatego nie ma ono obecnie monopolu na pamięć o ofiarach tej tragedii, a łopotanie izraelskich flag w Auschwitz-Birkenau w Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu jest brutalnym ciosem przeciwko uczuciom setek tysięcy żydowskich ortodoksów na całym świecie. Z tego powodu organizacja zwróciła się z prośbą do polskich władz, aby te zbadały możliwość wprowadzenia zakazu używania izraelskich flag w trakcie tej rocznicy.
Opierając się na Torze, żydowski ruch opowiada się przy tym przeciwko izraelskiej ingerencji w nowelizację ustawy o IPN, ponieważ naród żydowski nie ma prawa do wysuwania jakichkolwiek żądań wobec żadnego ze światowych narodów.
Na podstawie: kikar.co.il, http://www.facebook.com/Neturei-Karta-International.
1 marca 2018
+3
-4
042-ab0
~ j 64   Grupa ortodoksyjnych Żydów protestowała we wtorek przed polskim konsulatem w Jerozolimie, sprzeciwiając się ingerencji państwa izraelskiego w wewnętrzne sprawy naszego kraju. W specjalnym liście do polskich władz organizacja Neturei Karta przestrzega przed polityką izraelskich władz, które ich zdaniem wykorzystują pamięć o Holokauście dla własnych interesów, dlatego wysyłając do Polski żydowskich uczniów nie mówią im prawdy o zmowie istniejącej pomiędzy syjonistycznymi aktywistami i niemieckimi nazistami. Ortodoksi domagają się przy tym wprowadzenia zakazu używania izraelskich flag w trakcie Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Przed konsulatem Polski w Izraelu przedwczoraj demonstrowali członkowie ruchu Neturei Karta (Strażnicy Miasta), którzy mieli ze sobą okolicznościowe transparenty sprzeciwiające się ingerencji izraelskiego rządu w wewnętrzne sprawy naszego kraju, a więc we wzbudzającą kontrowersje nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Ortodoksyjni Żydzi przekonywali więc, że nie należy stawiać znaku równości pomiędzy ideologią syjonistyczną i religią judaizmu, zaś izraelskie państwo nie powinno dyktować Polsce żadnych rozwiązań prawnych.
Dodatkowo przedstawiciele wspomnianej organizacji przekazali na ręce pracowników konsulatu specjalny list, który zaadresowali do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Uczestnicy protestu przekonują w nim, że ich środowisko przez wiele długich lat przyglądało się z niepokojem na syjonistyczne ataki wobec Polski, w których najczęściej używano argumentów dotyczących Holokaustu. Niedawno „syjonistyczna pycha”, jak określa Neturei Karta ostatnie postępowanie Izraela wobec naszego kraju, miała osiągnąć nowy poziom, dlatego sygnatariusze listu mają nadzieję, iż poruszą w nim milczące dotąd ruchy żydowskie w Europie.
Ortodoksyjni Żydzi podkreślają przy tym, że zachowaniem niezgodnym z autentyczną żydowską kulturą oraz moralnością jest ciągłe żądanie, aby w Europie stawiano kolejne pomniki dotyczące Holokaustu, które mają być elementem walki z „antysemityzmem”. Dodatkowo Neturei Karta przypomina o odbywających się rokrocznie wyjazdach żydowskich uczniów do Polski, które odbywają się pod policyjnym nadzorem i przedstawiają wielką tragedię Żydów, lecz w skrajnie tendencyjny sposób. Indoktrynacja ma bowiem polegać na przekonywaniu młodych Izraelczyków, iż Holokaust był wynikiem braku silnego państwa żydowskiego.
1 marca 2018
+2
-4
07d-54e
~ j 64  
1 marca 2018
+1
-0
32c-246
~ JG   Misja Żołnierzy Wyklętych dzisiaj. Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV
1 marca 2018
+1
-5
317-ddc
~ mff   kiedy płyta będzie miał swój pomnik czy ulicę ?A może rondo płyty?
1 marca 2018
+8
-0
130-622
~ Buzer   Pomimo zakazu Delegatury Sił Zbrojnych oraz Komendanta Obszaru, WiN prowadziła rozmowy z UPA. Do wiosny 1947 na terenie Lubelszczyzny i Podlasia WiN zawarła z nimi zawieszenie broni, dochodziło nawet do współdziałania (atak UPA i WiN na Hrubieszów 28 maja 1946). Podobne doraźne porozumienia zawarto 21 maja 1945 w Rudzie Różanieckiej, oraz 29 kwietnia 1945 w Siedliskach na Pogórzu Przemyskim.
1 marca 2018
+4
-0
dcf-9ff
~ Sebastian   Uroczystości ku pamięci Żołnierzy Wyklętych - TO DLACZEGO nkwd Józef Dechnik dostał zasłużony dla Biłgoraja???!
Przecież po 45 roku Dechnik kazał zamykać Wyklętych!!!
Biłgoraj teraz na czyich usługach. Jak radny z PiS Kręt głosuje za nkwd-owcem ...
1 marca 2018
+11
-7
570-0c2
~ 0264   Młodzi nie dajcie się zwieść tym komuchom co teraz udają akowców , płyta kiedyś biegał z czerwoną szturmówką na 1 maja a w szkole num 1 gnębił dzieci jak nie chciały śpiewać piosenek radzieckich .Jeszcze trochę to każą wam modlić się za jego wstawiennictwem ,miejcie swoje rozumy i sprawdzajcie życiorysy tych autorytetów
1 marca 2018
+9
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 07:31 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
dzisiaj, 08:43 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Obywatelskie zatrzymanie w centrum miasta. Kierujący fiatem miał prawie 2 promile
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 11:27 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
dzisiaj, 10:21 Lubelszczyzna
Możesz dostać nawet 2,5 tys zł mandatu. Już jutro akcja policji
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
w piątek, godzina 18:49 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w sobotę, godzina 19:43 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
we wtorek, godzina 10:42 Biłgoraj
Co z dodatkiem węglowym? Można już składać wnioski?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
28 lipca 2022 Biłgoraj
Śmiertelny wypadek podczas naprawy samochodu
w piątek, godzina 11:40 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w środę, godzina 12:50 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
3 sierpnia 2022 Kolonia Sól
110. urodziny Agnieszki Strzałki
w niedzielę, godzina 21:28 Górecko Kościelne
Brathanki gwiazdą 25. Festiwalu Maryjnego w Górecku [WYNIKI]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl