Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2018.03.01 15:16 | aktualizacja: 2018.03.02 09:09

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziś przypada Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - święto narodowe poświęcone bohaterom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.
Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Data ustanowienia 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 roku, strzałem w tył głowy zamordowano w więzieniu w Warszawie członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość''.

Na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Biłgoraju zaprosili Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Zespół Szkół Leśnych. W wydarzeniu, które odbyło się w kościele p.w. Chrystusa Króla uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz parlamentarzystów, kombatanci, harcerze, młodzież szkolna wraz z opiekunami oraz mieszkańcy Biłgoraja i okolic.

Uroczystości ku pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła msza św., po której nastąpiła projekcja fabularyzowanego filmu dokumentalnego pt. "Błudko" w reżyserii Janusza Hanasa. Dokument opowiada o rozbiciu obozu NKWD, w którym mordowano partyzantów Armii Krajowej. Wydarzenia z tamtych dni relacjonuje uczestnik akcji i naoczny świadek, partyzant oddziału Mariana Wardy “Polakowskiego" Armii Krajowej ppłk Bronisław Malec ps. “Żegota".

Częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych był także montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół Leśnych. Na zakończenie uczestnicy wydarzenia złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi ofiary komunizmu.

- Cieszy i napawa nas otuchą i nadzieją, przywracanie zasłużonego etosu i honoru żołnierzom wyklętym. Niestety nie wszyscy oni doczekali dzisiejszej uroczystości, dzisiejszej spóźnionej satysfakcji. Dziś, w zagubionej Europie szczególnego znaczenia nabiera pełniejsze poznanie polskiego umiłowania wolności, heroizmu i walki o suwerenność. - mówił podczas uroczystości Tomasz Książek, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej rejon Biłgoraj.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3818
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
16c-167
~ fakty świadczą   Jedni patrioci wyklęci, a niektórzy z nich przeklęci mordercy, zwykli bandyci, którzy atakowali niewinnych, nawet dzieci ginęły, młodych ludzi powołanych po wojnie do służby wojskowej po wojnie. Niejednego zakatrupili.W sytuacji gdy w wyniku Układu Poczdamskiego Polska została podporządkowana Stalinowi, wałęsanie się po lasach nie miało żadnych szans na wygraną. Bez sensu w tamtych realiach trwała bratobójcza walka.
4 marca 2018
+4
-2
7f6-479
~ cdn.   OK żołnierzy wyklętych ( dla mnie niezłomnych bo któż ich wyklął? komuniści? Naród? ), należy honorować a ich pamięć czcić. Należy też pamiętać o co walczyli. O wolną, niezależną Polskę. O prawo i sprawiedliwość. Komunistycznym bezprawiem była komusza "reforma rolna" i nacjonalizacja przemysłu czyli zorganizowana grabież prywatnego majątku. Niezłomni likwidowali pełnomocników ds. reformy, niejeden mierniczy dostał w dó pę aż drzazgi leciały. Przyszedł czas sprawiedliwości dziejowej. Należy zwrócić to, co zagrabione. Upływ czasu nie może przedawnić komuszego złodziejstwa. I niech nikt nie mówi, że tego zrobić się nie da bo to nieprawda. Apel do naszych posłów: przypomnijcie władzom partii o ich powinności. Niech przygotują odpowiednią ustawę i możliwie szybko ją uchwalą. Dość czekania, bierzecie za to pieniądze, duże pieniądze.
3 marca 2018
+3
-4
970-fc2
~ do-~ lafan   Chyba czegoś nie rozumiesz, ja nie mam nic wspólnego z donosicielami i komuchami , i jeszcze podszywają się pod prawicowców .Czy ty byś szukał tego co cię łączy ze złodziejem czy odciął się od niego?Co ma wspólnego kat z ofiarą ?Precz z komuchami małpami Lenina !!!!!!!!!!
2 marca 2018
+3
-4
0a7-56e
~ jan   Ferens, Książek-płyta, do tego jeszcze Jagusiewicz. To dlatego normalni ludzie nie uczestniczą w tych tzw uroczystościach. Ferens to już we wszystkich partiach był, aby tylko załapać się do koryta. Jak była Liga Polskich Rodzin to był gertychowcem i poplecznikiem taty Rydzyka. Potem przepisał się do śp. Zygmunta Dechnika, towarzysza z PZPR,żeby ten go wpisał na listę wyborczą bo bał się, że dieta radnego umknie mu sprzed nosa. Wtajemniczeni mówią,że klękał na kolana i zaklinał się, że teraz on jest lewicowcem i komunistą największym w Biłgoraju i całym powiecie. Jak śp Zygmunt wylądował na łonie Abrahama nasz Tadzio od razu wyparł się Zygmunta i Darwina i zaczął być ortodoksyjnym PiS lamistą, nawet większym od Wielkiego Kurdupla z Nowogrodzkiej. Ale, że jego przemiana nastąpiła zbyt późno przed wyborami to już na radnego się nie załapał i przez kadencję jego kieszeń zrobiła się uboższa o całe prawie 50 tyś zł. Teraz nadrabia swoje wiarołomstwo i wszędzie pcha się do pierwszego szeregu jako wybitny patriota. Samych opłatków to spożył ze dwa kilogramy. Towarzyszem jego obecnym jest były poborca podatkowy z czasów PRL z lat 70 ubiegłego wieku. On wtedy był tak gorliwy w plądrowaniu stodół, strychów i pierzyn /tam czasami chłopi ukrywali co cenniejsze rzeczy/ jak teraz w wymachiwaniu chorągiewkami. Raz nawet, gdy ściągał rower ze strychu to od zrozpaczonego dłużnika oberwał cegłą w obojczyk. Sprawa była nawet w sądzie ale okazało się, że nasz poborca podatkowy Powiatowego Wydziału Finansowego pomylił dłużników, bo nazwiska i imiona się zgadzały ale imiona ojców były różne. Tak było ale w swej gorliwości Maryjan tego nie sprawdził. Więc to jest najlepszy towarzysz dla Tadzia do obchodzenia różnych uroczystości. Następny to ,,żołnierz AK'' i przewodniczący ŚZŻAK Książek. On ma wybitne zasługi w walce z komunistami. Jak organizował pochody pierwszomajowe to uczniom kazał zaczynać marsze z prawej nogi a nie z lewej a przy śpiewaniu Międzynarodówki puszczał bąki i fałszował melodię na modłę Pije Kuba do Jakuba, czym walnie przyczynił sie do rozpadu ZSRR. Ostatnim akordem jego walki niczym ostatniego partyzanta Frańczaka ,,Lelka" był napad na szmateks przy ul. Nadstawnej gdzie zarekwirował płyty z muzyką radziecką. Ale policja nie rozszyfrowała jego misji i wlepiła mu mandat. Teraz na podstawie wyroku Sądu Najwyższego w sprawie złodziejaszka sędziego Topyły co ukradł 50 zł i został uniewinniony bo ukradł w ,,roztargnieniu" nasz ,,żołnierz AK " może domagać się zwrotu 50 zł mandatu wraz z odsetkami i zadośćuczynienia za krzywdę ,,znieważenia" bo działał w zupełnym ,,roztargnieniu" I tak mamy charakterystyki dzisiejszych, wybitnych działaczy o niepodległość. I być może Prezydent Duda nada im Order Orła Białego. Przecież to są bojowcy o naszą niepodległość wybitni.
2 marca 2018
+11
-1
2dc-d5a
~ sernik  do ~ 0264   Pamiętam jak kazał nam się uczyć pieśni rewolucyjnych i proletraiackich na akademie ku czci rewolucji październikowej albo święta 1 Maja. .... "na barykady ludu roboczy...." Panie K.
2 marca 2018
+9
-2
de4-5d0
~ lafan   Cóż, po co te ciągłe waśnie i kłótnie? To jest WSPÓLNA historia Polaków. Tyle lat po tych tragicznych wydarzeniach może pora na nacisk na to co nas ŁĄCZY - nie zapominając oczywiście o MINIONYCH tragediach i losach Polaków. Ale to ciągłe " MY, WY .. W niedzielę odbędzie sie Bieg Wilczym Tropem. Wezmą w nim udział ludzie w różnym wieku, o różnych politycznych zapatrywaniach, ale pobiegną/pójdą WSPÓLNIE i mam nadzieję bez wytykania kto jest z jakiej partii, jakie ma poglądy, jakiego jest wzrostu. Może sport będzie wreszcie łączył (w 100 lecie Niepodległości).
2 marca 2018
+2
-0
594-c17
~ do mmf   Na temat płyty ciekawie pisano przed laty w TZ, na temat sensacyjnych nadużyć finansowych w MDK. Warto do tego wrócić.Przypomnieć. Wtedy został usunięty ze stołka.
2 marca 2018
+8
-0
8ba-c9b
~ fgthft   Ciekawe kto z ludzi ze świecznika pobiegnie w biegu w niedzielę z pod UM ?Burmistrza nigdy nie widziałem ani wójta ani żadnego starosty, księdza , sędziego ,Tylko szaraki pamiętają tak naprawdę o tych żołnierzach , tamtym jako szlachcie nie wypada spotykać się z plebsem
1 marca 2018
+6
-6
00b-21c
~ Precz !!!  do ~ Sebastian   To jest skandal,że taki Dechnik KPP -owiec dostał taki tytuł od radnych tej kadencji. Tylko jeden radny zachował się jak prawdziwy Polak. Rozumiem jakieś zasługi Dechnika dla regionu, ale oceniajmy całe życie człowieka nadając mu tytuły- ale czy nie podobną jest retoryka że Hitler też całkiem nieźle malował pejzarze.
1 marca 2018
+6
-13
b81-f6a
~ nfgh   może ktoś napisze kto w Biłgoraju był sędzią kto prokuratorem i jak utrwalali władzę ludową i jak im się dzisiaj żyje
1 marca 2018
+7
-2
c8c-7ae
~ j64   Do pp to dla ciebie brak ci wiedzy od siebie nie napisze bo powiesz ze zmyslam a fakty bola
1 marca 2018
+1
-3
9cf-4bb
~ pp  do ~ j 64   napisz coś od siebie bo każdy twój komentarz jest czyjąś kopią
1 marca 2018
+4
-2
7db-594
~ KZ   Mija 8 lat od ustanowienia Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - polskiego święta państwowego!? Powinno być więc obchodzone przez wszystkich obywateli w kraju, w każdym mieście. Taka uroczystość odbyła (odbywa) się w Biłgoraju. Pytanie - kto jest organizatorem, kto bierze w niej udział? Odpowiedź wydaje się chyba prosta ?!- Obok środowisk KOMBATANCKICH -żyjących świadków wydarzeń, nie powinno w nim zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych -miasto, powiat, gmina (które powinny być co najmniej współorganizatorami!!!), instytucji publicznych i urzędów szkół (wychowawcy i młodzież), związków, stowarzyszeń i organizacji (w tym paramilitarnych) szczególnie posiadających nadane Sztandary oraz mieszkańcy -obywatele.
Uroczystości się odbyły, można dodać, że miały podniosły charakter -nikt nie zarzuci! Ale wystarczy porównać uroczystości organizowane przez samorząd i inne podmioty, upamiętniających ważne daty, aby widzieć pewne zasadnicze różnice. Łatwo dostrzec, że wielu przedstawicieli zabrakło.? Dlaczego? Czyżby miała na tu wpływ polityka, nawet ta lokalna? Każdy sobie odpowie sam...
1 marca 2018
+3
-3
b61-96f
~ j64   Edukacyjna dyktatura izraelskiego państwa”, jak ruch Neturei Karta określa indoktrynację izraelskiej młodzieży, nie ma więc wiele wspólnego z upamiętnianiem niewinnych ofiar Holokaustu. Wszystkie podobne działania mają być zresztą sprzeczne z autentycznymi zasadami judaizmu, który nakazuje współistnienie z innymi narodami w pokoju, postępując wobec nich z honorem. Podobnie powinno się więc postępować z Polską, która według ortodoksyjnych Żydów jest domem dla wyznawców judaizmu od ponad tysiąca lat, o czym starają się zapomnieć środowiska syjonistyczne.
Organizacja krytykuje przy tym tych rabinów, którzy kooperując z ruchem syjonistycznym przyłączają się do sądowych procesów, mających na celu wyłudzenie pieniędzy od narodów europejskich. Liderzy Neturei Karta w Izraelu pytają się przy tym retorycznie, czy te same osoby występowały kiedykolwiek z żądaniem postawienia pomników upamiętniających bolesne epizody w żydowskiej historii, przypominając jednocześnie takie wydarzenia jak akrobacje powietrzne izraelskiego lotnictwa nad obozem w Auschwitz-Birkenau, co zdaniem ortodoksów ma niewiele wspólnego z upamiętnianiem ofiar Holokaustu i tak naprawdę jest demonstracją syjonistycznej siły.
Sam Holokaust jest zdaniem organizacji wykorzystywany od dawna do celów politycznych państwa Izrael, aby miało ono dzięki temu legitymizację swojego istnienia. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej i to właśnie Izrael odpowiada za szerzenie się antysemityzmu na świecie, a także za rozbudzenie niechęci do Żydów w regionie Bliskiego Wschodu. Syjonistyczne zbrodnie na Palestyńczykach spowodowały więc zniszczenie pokojowego współistnienia różnych religii w Ziemi Świętej, ponieważ Żydzi przed powstaniem Izraela żyli swobodnie tuż obok Arabów i innych mniejszości zamieszkujących tereny współczesnego Izraela.
Neturei Karta w liście do polskich władz zwraca uwagę na fakt, iż wiele ofiar Holokaustu było ortodoksyjnymi Żydami, którzy sprzeciwiali się powstaniu państwa izraelskiego, dlatego nie ma ono obecnie monopolu na pamięć o ofiarach tej tragedii, a łopotanie izraelskich flag w Auschwitz-Birkenau w Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu jest brutalnym ciosem przeciwko uczuciom setek tysięcy żydowskich ortodoksów na całym świecie. Z tego powodu organizacja zwróciła się z prośbą do polskich władz, aby te zbadały możliwość wprowadzenia zakazu używania izraelskich flag w trakcie tej rocznicy.
Opierając się na Torze, żydowski ruch opowiada się przy tym przeciwko izraelskiej ingerencji w nowelizację ustawy o IPN, ponieważ naród żydowski nie ma prawa do wysuwania jakichkolwiek żądań wobec żadnego ze światowych narodów.
Na podstawie: kikar.co.il, http://www.facebook.com/Neturei-Karta-International.
1 marca 2018
+3
-4
042-ab0
~ j 64   Grupa ortodoksyjnych Żydów protestowała we wtorek przed polskim konsulatem w Jerozolimie, sprzeciwiając się ingerencji państwa izraelskiego w wewnętrzne sprawy naszego kraju. W specjalnym liście do polskich władz organizacja Neturei Karta przestrzega przed polityką izraelskich władz, które ich zdaniem wykorzystują pamięć o Holokauście dla własnych interesów, dlatego wysyłając do Polski żydowskich uczniów nie mówią im prawdy o zmowie istniejącej pomiędzy syjonistycznymi aktywistami i niemieckimi nazistami. Ortodoksi domagają się przy tym wprowadzenia zakazu używania izraelskich flag w trakcie Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Przed konsulatem Polski w Izraelu przedwczoraj demonstrowali członkowie ruchu Neturei Karta (Strażnicy Miasta), którzy mieli ze sobą okolicznościowe transparenty sprzeciwiające się ingerencji izraelskiego rządu w wewnętrzne sprawy naszego kraju, a więc we wzbudzającą kontrowersje nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Ortodoksyjni Żydzi przekonywali więc, że nie należy stawiać znaku równości pomiędzy ideologią syjonistyczną i religią judaizmu, zaś izraelskie państwo nie powinno dyktować Polsce żadnych rozwiązań prawnych.
Dodatkowo przedstawiciele wspomnianej organizacji przekazali na ręce pracowników konsulatu specjalny list, który zaadresowali do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Uczestnicy protestu przekonują w nim, że ich środowisko przez wiele długich lat przyglądało się z niepokojem na syjonistyczne ataki wobec Polski, w których najczęściej używano argumentów dotyczących Holokaustu. Niedawno „syjonistyczna pycha”, jak określa Neturei Karta ostatnie postępowanie Izraela wobec naszego kraju, miała osiągnąć nowy poziom, dlatego sygnatariusze listu mają nadzieję, iż poruszą w nim milczące dotąd ruchy żydowskie w Europie.
Ortodoksyjni Żydzi podkreślają przy tym, że zachowaniem niezgodnym z autentyczną żydowską kulturą oraz moralnością jest ciągłe żądanie, aby w Europie stawiano kolejne pomniki dotyczące Holokaustu, które mają być elementem walki z „antysemityzmem”. Dodatkowo Neturei Karta przypomina o odbywających się rokrocznie wyjazdach żydowskich uczniów do Polski, które odbywają się pod policyjnym nadzorem i przedstawiają wielką tragedię Żydów, lecz w skrajnie tendencyjny sposób. Indoktrynacja ma bowiem polegać na przekonywaniu młodych Izraelczyków, iż Holokaust był wynikiem braku silnego państwa żydowskiego.
1 marca 2018
+2
-4
07d-54e
~ j 64  
1 marca 2018
+1
-0
32c-246
~ JG   Misja Żołnierzy Wyklętych dzisiaj. Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV
1 marca 2018
+1
-5
317-ddc
~ mff   kiedy płyta będzie miał swój pomnik czy ulicę ?A może rondo płyty?
1 marca 2018
+8
-0
130-622
~ Buzer   Pomimo zakazu Delegatury Sił Zbrojnych oraz Komendanta Obszaru, WiN prowadziła rozmowy z UPA. Do wiosny 1947 na terenie Lubelszczyzny i Podlasia WiN zawarła z nimi zawieszenie broni, dochodziło nawet do współdziałania (atak UPA i WiN na Hrubieszów 28 maja 1946). Podobne doraźne porozumienia zawarto 21 maja 1945 w Rudzie Różanieckiej, oraz 29 kwietnia 1945 w Siedliskach na Pogórzu Przemyskim.
1 marca 2018
+4
-0
dcf-9ff
~ Sebastian   Uroczystości ku pamięci Żołnierzy Wyklętych - TO DLACZEGO nkwd Józef Dechnik dostał zasłużony dla Biłgoraja???!
Przecież po 45 roku Dechnik kazał zamykać Wyklętych!!!
Biłgoraj teraz na czyich usługach. Jak radny z PiS Kręt głosuje za nkwd-owcem ...
1 marca 2018
+11
-7
570-0c2
~ 0264   Młodzi nie dajcie się zwieść tym komuchom co teraz udają akowców , płyta kiedyś biegał z czerwoną szturmówką na 1 maja a w szkole num 1 gnębił dzieci jak nie chciały śpiewać piosenek radzieckich .Jeszcze trochę to każą wam modlić się za jego wstawiennictwem ,miejcie swoje rozumy i sprawdzajcie życiorysy tych autorytetów
1 marca 2018
+9
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
dzisiaj, 10:58 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
dzisiaj, 09:09 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
6 stycznia 2022 Biłgoraj
Orszak Trzech Króli 2022
Po rocznej przerwie na ulice Biłgoraja wrócił Orszak Trzech Króli. Te największe uliczne jasełka rozpoczęły się 6 stycznia od mszy św. odprawionej w sanktuarium św. Marii Magdaleny.
dzisiaj, 11:06 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach Lubelszczyzny po opadach śniegu
we wtorek, godzina 07:37 Podlesie
Droga będzie zamknięta
w piątek, godzina 08:43 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
dzisiaj, 10:57 Lubelszczyzna
Więcej testów, wiecej zakażeń
w środę, godzina 08:54 Biłgoraj
Ponad połowa mieszkańców Biłgoraja postanowiła nie przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19
9 stycznia 2022 Majdan Stary
Noworoczne spotkanie krwiodawców w Majdanie
W niedzielę 9 stycznia, w Majdanie Starym w gminie Księżpol zorganizowana została jubileuszowa akcja poboru krwi. Tego samego dnia odbyło się noworoczne spotkanie krwiodawców z powiatu, podczas którego wręczono odznaczenia i podziękowano za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.
we wtorek, godzina 10:24 Biłgoraj
Chciała wynająć mieszkanie w Krakowie, została oszukana
we wtorek, godzina 09:41 Biłgoraj
26-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany
6 stycznia 2022 Biłgoraj
Strażacy podsumowali rok. 454 zdarzenia więcej, 20 ofiar śmiertelnych
W roku 2021 biłgorajska straż pożarna zanotowała ogółem 1384 zdarzeń, w tym 218 pożarów (o 38 mniej w stosunku do roku 2020), 1112 miejscowych zagrożeń (o 487 więcej niż w 2020 r.) oraz 54 fałszywych alarmów (o 5 więcej niż zanotowano w roku 2020). Ogólna liczba zdarzeń w stosunku do roku 2020 wzrosła o 454.
w niedzielę, godzina 14:58 Biłgoraj
"Kto śpiewa dwa razy się modli"
dzisiaj, 08:21 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w środę, godzina 10:57 Lubelszczyzna
O 1/3 więcej zakażeń więcej niż poprzedniej doby, ponad 120 tys. wykonanych testów
w środę, godzina 08:36 Biłgoraj
Ala i Ola Tracz kolędowały w kościele pw. św. Jana Pawła II
11 stycznia 2022 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
Rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli
w piątek, godzina 08:18 Biłgoraj
Gminy same zdobędą dane z ZUS do dodatku osłonowego
w poniedziałek, godzina 08:09 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
dzisiaj, 08:23 Powiat
Oblodzone drogi i wiatr do 80km/h
w poniedziałek, godzina 07:18 Józefów
Nowa mapa dla rowerzystów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl