3 grudnia obradowało jury konkursowe pod przewodnictwem Jerzego Tyburskiego - Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej, artysty malarza. Jego członkowie oceniali 346 prac, które nadesłane zostały z 83 placówek z całego kraju. Kwalifikację do wystawy otrzymała praca dziesięcioletniej Izabeli Borowiec, reprezentującej Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. Iza uczestniczy w zajęciach plastycznych prowadzonych pod kierunkiem Anny Świcy.
Celem imprezy jest przede wszystkim poznawanie dziedzictwa kulturowego i zgłębianie poczucia tożsamości regionalnej. Poprzez propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych, wyrabianie wrażliwość na otaczający świat w jakim wzrasta młode pokolenie oraz promocja szczególnie uzdolnionych autorów z różnych środowisk i miejsc zamieszkania.
Na liście światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO znajdują się obiekty z terenu Polski. Są to między innymi całe zespoły miejskie: Stare Miasto w Krakowie, w Warszawie, Zamościu, średniowieczny zespół miejski Torunia, jak również pojedyncze obiekty - zamek Krzyżacki w Malborku, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni, Hala Stulecia we Wrocławiu, czy drewniane cerkwie w polskim i ukraińskim regionie Karpat.
Nasza reprezentantka wykonała pracę w technice pasteli suchej, a przedstawiła na niej cerkiew w Kwiatoniu.
Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło również uwagę na jakość realizacji. Jednocześnie komisja oceniająca składa podziękowania dla wszystkich uczestników, nauczycieli oraz opiekunów za ciekawe doznania artystyczne.
Gratulujemy!