Czy pierwszym marzeniem Igi Świątek było właśnie, zostanie tenisistką?
Te i inne ciekawe pytania mogły zadać dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, z rodziny prowadzonej przez rodziców SOS Kasię i Tomka, które spotkały się online, z tenisistką Igą Świątek. Kacper, Amelia, Ola, Klaudia, Weronika, Zuzia i Karolina miały tę wyjątkową szansę. Rozmowa z Igą była dla nich inspiracją, motywacją i wiarą, że można spełniać marzenia i osiągać postawione sobie cele.
Iga Świątek to pierwsza Polka, która wygrała turniej Wielkiego Szlema, stała się wielką inspiracją dla wielu z nas. Jako 19-latka pokazała światu, że sukces niekoniecznie przychodzi z dojrzałym wiekiem, a głównie dzięki zaangażowaniu, motywacji, wierze w siebie i swoje możliwości. Wygrana Roland Garros, a co za tym idzie - awans na 17. miejsce WTA, to zastrzyk inspiracji, by zawsze walczyć o swoje marzenia. Jest to przekaz szczególne ważny dla dzieciaków z SOS Wiosek Dziecięcych, dla których bardzo ważne są dobre wzorce do naśladowania.
- Iga jest niezwykłą osobą. Jest utalentowana, pracowita, wytrzymała i ma wiarę we własny potencjał. Przy tym jest bardzo miłą i skromną osobą! Myślę, że wszystkie dzieci poczuły się zainspirowane, że prawdziwa siła leży w nas samych, w naszych sercach i staraniach. Trzeba w to po prostu bardzo mocno wierzyć - wspomina rozmowę mama SOS Kasia.
Podstawowym prawem dzieci, powinien być ciepły kochający dom, gdzie będą mogły się edukować i być bezpieczne. Zadaniem rodziców jest dać siłę dzieciom i przypominać im, że jeśli chcą, mogą spełnić swoje marzenia. Dlatego tak ważni są Rodzice SOS, specjaliści i darczyńcy.
- Mam wokół siebie ludzi, którzy mnie wspierają. Rodzinę, która daje mi siłę i motywacje do działania. To właśnie dzięki tym wszystkim osobom mój sukces jest możliwy. Dlatego tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, żeby mieć wokół siebie odpowiednie osoby, kogoś, kto w nas wierzy. Cieszę się, że takie osoby są w życiu dzieci, z którymi rozmawiałam - mówi Iga Świątek.
- To niesamowite dzieciaki, pełne potencjału i siły, bo mimo tego, co przeszły, starają się każdego dnia walczyć o swoje własne sukcesy. Dla mnie to one są mistrzami świata i będę trzymać za nie mocno kciuki - dodaje tenisistka.
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 36 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie ma pod opieką 1566 potrzebujących dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children's Villages, obecnej w 136 krajach świata.
Stowarzyszenie prowadzi cztery SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu "SOS Rodzinie", którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.
SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomagają również dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie. Do głównych działań należą, m.in.: budowa studni oraz sanitariatów, promocja higieny (HIV/AIDS, COVID-19), program dożywiania, edukacja, wsparcie działalności gospodarczej rodzin i społeczności czy promocja praw kobiet. Z pomocy Stowarzyszenia na terenie Zimbabwe i Kamerunu skorzystało już 5000 rodzin.
ABY WSPOMÓC MISTRZÓW ŚWIATA, WYSTARCZY WEJŚĆ NA https://wi