W promocję projektu zaangażowała się również młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki, która przygotowała specjalne filmiki zachęcające dzieci do wspólnego czytania z rodzicami, które pojawiły się w mediach społecznościach biblioteki. Tak, Książkowe Wróżki oraz Tygrysek opowiadały o Wyprawce Czytelniczej i czytały fragmenty książek. Przedszkolaki, które razem z rodzicami odwiedziły bibliotekę otrzymały Wyprawki Czytelnicze ufundowane przez Instytut Książki. Maluchy otrzymały: książkę "Pierwsze czytanki dla…" oraz Kartę Małego Czytelnika. W Wyprawce znaleźli coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomniana o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiada, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzieci następnie wypożyczają książki i zbierają naklejki. Po zebraniu dziesięciu będzie czekał na nie imienny dyplom oraz upominek.
Tak o tegorocznej akcji informuje w swoim przekazie główny organizator - Instytut Książki:
"Co można mieć za trzy miliony?" - tak brzmi hasło przewodnie nowej odsłony kampanii Instytutu Książki promującej czytelnictwo, która zainicjowana została w 2017 roku. Jesteśmy przekonani, że trzy miliony książek, które dzięki niej trafiły do dzieci i rodziców, to nie tylko imponująca liczba egzemplarzy, lecz przede wszystkim nieocenione źródło uniwersalnych wartości wpływających na rozwój dziecka od najmłodszych lat oraz budowanie relacji z rodzicami i bliskimi. Wartości, których - jak pointuje w najnowszym spocie telewizyjnym Łukasz Nowicki - nie da się tak po prostu kupić. (…)
Wierzymy, że dzięki podarowaniu dzieciom ponad 3 milionów książek "wpuściliśmy w obieg" dużo dobra; niematerialnego bogactwa kształtującego nie tylko małego człowieka, ale również nas, dorosłych. Z czytania płyną bowiem liczne korzyści dla rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach, które przekładają się na sukcesy w dorosłym życiu. Liczymy, że dzięki kampanii w naszych relacjach z dziećmi będzie więcej bliskości, otwartości i miłości, a w naszych małych czytelnikach jeszcze więcej wyobraźni, ciekawości świata i odwagi."
Maluchy z Aleksandrowa biorące udział w projekcie wspólnie z rodzicami, odkrywają coraz śmielej czytelniczą przygodę.