Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
TUROBIN
2022.07.17 22:19 | aktualizacja: 2022.07.17 22:36

Minister Czarnek w Turobinie

W niedzielę 17 lipca w Turobinie odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców z ministrem edukacji i szkolnictwa wyższego Przemysławem Czarnkiem.
Minister Czarnek w Turobinie
Minister Czarnek w Turobinie

Spotkanie z politykami Prawa i Sprawiedliwości zorganizowano w niedzielę 17 lipca w remizie OSP w Turobinie. Wszystkich zgromadzonych powitał wójt Andrzej Kozina. W spotkaniu uczestniczyli: minister edukacji i szkolnictwa wyższego Przemysław Czarnek, parlamentarzyści Beata Strzałka i Tomasz Zieliński oraz przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości i radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Wróbel. Spotkanie dotyczyło m.in. spraw bieżących, rosnącej inflacji i sytuacji w Ukrainie.

- Głównym powodem naszego spotkania jest dyskusja o niezwykle trudnej rzeczywistości. Ostatni raz byłem w Turobinie w dobrych czasach, kiedy nikomu do głowy by nie przyszło, że w ciągu następnych kilku lat będziemy mieć globalny kryzys spowodowany pandemią koronawirusa i przecięciem wszystkich kontaktów gospodarczych. I do głowy by nam nie przyszło, że w perspektywie kolejnego roku będziemy mieć wojnę. Dokładnie taką, jak przed osiemdziesięcioma laty w Europie - mówił Przemysław Czarnek.

Minister Czarnek zaznaczył, że mimo zamrożenia gospodarki związanego z pandemia oraz bliskości wojny, bezrobocie w Polsce jest najniższe od 32 lat i notowane na poziomie 4,9%. Zmagamy się jednak z rosnącą inflacją.

- Mamy inflację, która jest najwyższa od ponad 20 lat, która wszystkich nas uderza po kieszeni i wynosi około 15% rok do roku - mówił Przemysław Czarnek i dodał, że sposobem rządzących na wysoką inflację jest troska o to, żeby Polacy mieli pracę. - Tarczami antykryzysowymi przez dwa lata uratowaliśmy miliony miejsc pracy i to dzisiaj rzeczywiście jest na wagę złota - podsumował minister.

Przemysław Czarnek przyznał, że 24 lutego kiedy zaczęła się wojna w Ukrainie, świat się zatrzymał. - Wszystko to, o czym wielu z nas mówiło przez ostatnich 20 lat staje się rzeczywistością - mówił minister Czarnek i przypomniał słowa Lecha Kaczyńskiego: - Teraz Gruzja, później Ukraina, później kraje bałtyckie, a później może przyjdzie czas na Polskę.

Wśród tematów poruszonych przez mieszkańców znalazły się m.in ASF, odszkodowania za szkody wyrządzone w uprawach, brak lekarzy, możliwość wprowadzenia dopłat do peletu, czy zmiany w karcie nauczyciela i awans zawodowy. Jak mówił Przemysław Czarnek rząd pracuje nad rozwiązaniem korzystnym dla osób, które ogrzewają domy piecami na pelet.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Minister Czarnek w Turobinie, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1743
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
@niezależny@   Patrząc na zdjęcia to myślałem że to Minister Zdrowia przyjechał do Turobina i to specjalista ds geriatrii a nie Minister Edukacji. CO drugi z obecnych napewno ma wiedzę co i jak w Oświacie :(
Ech Brak już słów ... a może by jakąś inwestycje w gminie Turobin i nowe miejsca pracy ??? NIe ??? a To przepraszam.
21 lipca 2022
brak ocen
Grzegorz z Chetyna   Czy na spotkaniu z ministrem "od cnót niewieścich", byli mieszkańcy Turobina i okolic? Czy też zostali przywiezieni autokarami, jak na spotkanie premiera "Pinokia"???
18 lipca 2022
+7
-0
JKlemens   Mów CZarnek dokładnie ile tych milionów miejsc pracy uratowaliście. Bo dokładnie to chyba 50 milionów, a on skromny taki. A ten gość co to mówił, żeby brać kredyty bo stopy będą zerowe. To chyba miał na myśli swoje platfusy. A zupełnym wyczynem na skalę światową było uruchomienie drukarni biletów zwanymi polskimi banknotami na trzy zmiany i 7 dni w tygodniu. I właśnie dzięki temu każdy Polak może czuć się milionerem nawet jak nie ma na papierosy i bochenek czerstwego chleba. Ale za to może pójść do kibla i sobie tymi banknotami podetrzeć wiadomo co. I nie musi płacić za toaletowy papier. A przemysł jak rozbudowali a przecież był w ,,ruinie " jak głosiła straSzydło na antenie u szamana z Torunia. Tak Polskę uprzemysłowili, że im zbankrutowała ostatnia fabryka zapałek, że teraz już nie kupisz w biedronce nawet pudełaka.
18 lipca 2022
+7
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 08:40 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w piątek, godzina 08:53 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
w czwartek, godzina 09:52 Biłgoraj
Pożar samochodu osobowego w Biłgoraju
w piątek, godzina 13:01 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w sobotę, godzina 16:54 Biłgoraj
Piknik rowerowy "Tropem łosia i wilka"
w czwartek, godzina 09:04 Biłgoraj
Biłgoraj będzie oszczędzać energię?
w środę, godzina 11:46 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
w poniedziałek, godzina 13:09 Księżpol
Czołówka w Księżpolu. Dziecko trafiło do szpitala [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 11:42 Korczów
1,5 promila o 7 rano
we wtorek, godzina 08:05 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat
Takie uroczystości nie zdarzają się często. Pani Wera Paluch, mieszkanka Biłgoraja skończyła 100 lat. Z tej okazji burmistrz Janusz Rosłan i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Kupryjaniuk złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia.
w sobotę, godzina 11:23 Biłgoraj
Bieg Charytatywny PKO
w piątek, godzina 07:45 Biłgoraj
Oddaj krew i pomóż mieszkance gminy Biłgoraj w walce z białaczką
we wtorek, godzina 15:45 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
18 września 2022 Biłgoraj
Do Biłgoraja przyjadą Wojciech Sumliński i Marcin Rola
13 września 2022 Biłgoraj
Unieważniono postępowanie przetargowe. Przebudowy drogi nie będzie?
16 września 2022 Biłgoraj
Rocznica agresji sowieckiej na Polskę
W piątek 16 września w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z 83. rocznicą wkroczenia Armii Czerwonej na teren Polski, na które złożyła się msza święta, montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież z ZSBiO, wystąpienie starosty biłgorajskiego oraz złożenie wiązanek przy Krzyżu Katyńskim.
18 września 2022 Biłgoraj
Maraton po Ziemi Biłgorajskiej w strugach deszczu
w czwartek, godzina 14:17 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
15 września 2022 Frampol
Pamiętają o tragicznych wydarzeniach sprzed 83 lat
We wtorek 13 września, przypadła 83. rocznica bombardowania Frampola. O tej tragicznej dacie nie zapomniała miejscowa społeczność. W hołdzie ofiarom przygotowano montaż słowno-muzyczny oraz złożono wiązanki kwiatów.
w poniedziałek, godzina 08:23 Biłgoraj
Poszukiwania 13-latka zakończone
we wtorek, godzina 10:43 Biłgoraj
Policjanci poszukują właściciela walizki [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 09:06 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
W piątkowy wieczór 23 września, w Biłgoraju gościli Wojciech Sumliński i Marcin Rola, dziennikarze znani z poruszania kontrowersyjnych tematów. Spotkanie odbyło się w jednej z biłgorajskich restauracji i przyciągnęło prawdziwe tłumy. Sala pękała w szwach. Rozmawiano o pandemii, wojnie na Ukrainie, czy planach globalistów.
13 września 2022 Niemirów
Zderzenie trzech aut w Niemirowie. 1,5 tys. zł mandatu za nieprawidłowe wymijanie
w piątek, godzina 21:43 Biłgoraj
Trzy dni z poezją śpiewaną i piosenką autorską
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl