Co w³o¿yæ do s³oika na przetwory?
Od pó¼nej wiosny a¿ przez ca³e lato do wczesnej jesieni mo¿emy cieszyæ siê ¶wie¿ymi owocami i warzywami, które s± bogatym ¼ród³em witamin i sk³adników mineralnych. W obliczu kryzysu ekonomicznego u¿ycie darów natury, a nie przetworzonej ¿ywno¶ci jest dodatkow± korzy¶ci± dla w³a¶cicieli ogródków dzia³kowych lub w³a¶cicieli posesji z w³asn± zieleni±. Ale nawet je¶li kto¶ mieszka w bloku i nie ma bezpo¶redniego dostêpu do ¶wie¿ych warzyw i owoców, wystarczy pój¶æ na targowisko i zaopatrzyæ siê w maliny, pomidory, truskawki, ¶liwki, rabarbar czy wi¶nie i czere¶nie.
Gdy przychodz± ch³odniejsze dni, zaczynaj± pojawiaæ siê pierwsze grzyby. S³oiki na przetwory równie¿ nadaj± siê do u¿ycia, aby przechowaæ marynowane borowiki, podgrzybki, ma¶laki czy g±ski. Ich smak mo¿e dodaæ potrawom charakteru, ale równie dobrze stanowiæ osobn± ozdobê przygotowywanego dania. S³oiki na przetwory s± zatem na tyle uniwersalne, ¿e bêd± przydatne w ka¿dej kuchni. Nawet osoby, które nie lubi± pichciæ, mog± po¶wiêciæ godzinê na przygotowanie prostego d¿emu z truskawek. Wystarczy umyæ owoce i zasypaæ je cukrem ¿eluj±cym, a po trzech kwadransach prze³o¿yæ do s³oików na przetwory. Trudno wymy¶liæ co¶ równie smacznego!
Sprawd¼ produkty na: https://www.pieknowdomu.pl/wyposazenie-kuchni/przechowywanie-zywnosci/sloiki-i-akcesoria.html
S³oiki na przetwory - poznaj ró¿ne rodzaje
Szklane s³oiki na przetwory s± bardzo podobne do siebie. Warto jednak przy ich zakupie zwróciæ uwagê na ró¿nice. Wiêkszo¶æ egzemplarzy ma walcowaty kszta³t. S³oiki na przetwory delikatnie zwê¿aj± siê przy dnie. Czê¶æ modeli jest specjalnie wyprofilowana, przez co jest nieco szersza przy dnie i nakrêtce. Jeszcze inne posiadaj± kanciaste ¶cianki, na których producent czasem umieszcza napis. Wówczas takie s³oiki na przetwory okre¶la siê mianem "vintage".
Do przetworów owocowych, czyli d¿emów i konfitur, najwygodniejsze w u¿yciu s± ma³e egzemplarze. Mieszcz± w sobie 200, 250 lub 315 mililitrów. Takie s³oiki na przetwory s± dobre szczególnie dla osób, które jedz± niewielkie ilo¶ci. Ponadto same d¿emy i konfitury lepiej zachowuj± swoje w³a¶ciwo¶ci. Zreszt± nawet przetwory produkowane masowo s± umieszczane w³a¶nie w mniejszych egzemplarzach s³oików. Du¿e s³oiki na przetwory lepiej sprawdz± siê przy przechowywaniu warzyw: marynowanej papryki, cukinii lub przetworzonych ogórków. Mowa o egzemplarzach mog±cych pomie¶ciæ wiêcej ni¿ 500 mililitrów.
Uzupe³nieniem oferty sklepów internetowych s± otwieracze i nakrêtki do s³oików na przetwory. Zazwyczaj maj± z³oty kolor, ale czasami s± wzbogacane o grafiki nawi±zuj±ce do przeznaczenia. Warto rozwa¿yæ zakup s³oików na przetwory w zestawie. Wówczas zamówienie z³o¿one online bardziej siê op³aca. Zmniejszy siê tak¿e szansa, ¿e zabraknie miejsca na przetwory. Lepiej zatem mieæ pod rêk± wiêksz± ilo¶æ szklanych s³oików.
Wiêcej znajdziesz na: https://www.pieknowdomu.pl/