Skąd można wziąć pieniądze - tradycyjne źródła finansowania
Nim przystąpisz do etapu poszukiwania dodatkowych źródeł pieniędzy, przeprowadź krótką analizę. Odpowiedz sobie na trzy zasadnicze pytania:
- Na jaki cel potrzebujesz środków i czy jest on dla Ciebie ważny?
- Ile potrzebujesz pieniędzy?
- Czy Twoje stałe dochody pozwalają Ci na sfinansowanie Twojego celu w najbliższym czasie?
Jaki jest Tw ój cel zdobycia pieniędzy?
Twoje cele zdobycia dodatkowych pieniędzy mogą być różne. Możesz potrzebować gotówki na nieprzewidziane wydatki (np. większe rachunki), czy też na spłatę zadłużenia, którego nie możesz uregulować z powodu małych dochodów. Oczywiście możesz chcieć sfinansować mniej naglące potrzeby np. wesele, wakacje za granicą, czy remont w mieszkaniu. Zastanów się, jak bardzo Twój cel jest dla Ciebie istotny. Może okazać się, że możesz z nim zaczekać np. w przypadku zakupu nowego telewizora lub samochodu.
Jaka suma pieniędzy jest Ci potrzebna?
Ważne jest to, aby zastanowić się, ile będziesz potrzebował pieniędzy. Czasem może okazać się, że w Twój budżet domowy pozwoli Ci na uzbieranie wymaganej sumy w stosunkowo krótkim czasie.
Przeanalizuj sposoby na uzyskanie dodatkowej got ówki
Jeśli już przeprowadziłeś analizę i wiesz, że dodatkowe fundusze są niezbędne, pomyśl nad potencjalnymi źródłami ich uzyskania. Może być to podjęcie lepiej płatnej pracy, kredyt w banku, sprzedaż rzeczy w lombardzie, czy szybka pożyczka pozabankowa.
Często pożyczenie pieniędzy jest jedynym rozwiązaniem, które pozwoli Ci na uzyskanie funduszy. Jest to szybki sposób na zastrzyk gotówki. Oczywiście dobrze jest pożyczyć od rodziny, gdyż unikniesz kosztów kredytowych. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na ten krok. Rodzina może nie mieć możliwości, aby pożyczyć wymaganą sumę, a niektórzy nie czują się dobrze z zadłużeniem u najbliższych osób. W tym wypadku pożyczka w instytucjach finansowych okazuje się świetną alternatywą.
Pieniądze na już w firmie pożyczkowej - jak to działa?
Pożyczanie w instytucji pozabankowej to jeden z najszybszych sposobów na uzyskanie pieniędzy. Aktualnie wzięcie pożyczki w firmie pożyczkowejjest łatwe i dostępne niemal dla każdego. Co istotne, firmy te mają bardziej elastyczne wymagania dotyczące zdolności kredytowej niż w bankach. Przez to łatwiej o pozytywną decyzję w sprawie udzielenia finansowania.
Proces wnioskowania o pożyczkę może być różny w zależności od polityki firmy i warunków oferty. Często przy chwil ó wkach na małą kwotę formalności ograniczone są do minimum. Z kolei przy większych kwotach np. w ramach pożyczki ratalnej, konieczne może okazać się przedstawienie dodatkowych dokumentów.
Jak wygląda pożyczanie w firmach pożyczkowych?
- Wniosek o pożyczkę możesz złożyć na stronie internetowej. Wystarczy w formularzu pożyczkowym wpisać podstawowe parametry, czyli kwotę i okres spłaty.
- Na kolejnym etapie pojawią się warunki spłaty pożyczki odsetki, prowizja, całkowity koszt pożyczki i ew. harmonogram spłaty.
- Następnie strona prowadzi Cię do formularza, w kt ó rym wpisujesz podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, adres zamieszkania itp.).
- W celu weryfikacji zdolności kredytowej, niekt ó re firmy wymagają przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Innym sposobem na ocenienie możliwości finansowych klienta jest wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3-miesięcy. Druga metoda jest bardziej popularna, gdyż firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę, że jest ona łatwiejsza do wykonania.
- W kolejnym etapie weryfikowana jest Twoja tożsamość. Dzieje się to za pomocą przelewu weryfikacyjnego na numer konta bankowego firmy pożyczkowej z Twojego rachunku. Niektóre instytucje do weryfikowania tożsamości stosują także aplikacje oferujące usługę szybkiej identyfikacji np. Kontomatik.
- Po wysłaniu wniosku otrzymasz decyzję pożyczkową. Firmy pożyczkowe zazwyczaj szybko podejmują decyzję, nawet w ciągu kilkunastu minut od otrzymania wniosku.
- Pieniądze na Twoim koncie pojawią się z regu ły tego samego dnia lub do kilku dni od otrzymania decyzji w sprawie udzielenia pożyczki.
Skąd wziąć pieniądze na długi - rozwiązania dla osób bez zdolności
Z powodu zbyt małych dochodów możesz mieć problem z uzyskaniem finansowania w banku. W tym wypadku możesz liczyć głównie na sektor pozabankowy, który jest bogaty w produkty finansowe skierowane do osób o niskiej zdolności kredytowej.
Przed podjęciem decyzji w sprawie wyboru pożyczkodawcy warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Dzięki temu wybierzesz korzystną pożyczkę bez ukrytych kosztów i z dobrymi warunkami spłaty.
W celu znalezienia wymarzonej oferty, dostosowanej do Twoich potrzeb przydatne będą takie narzędzia jak:
- ranking pożyczek pozabankowych,
- kalkulator kredytowy,
- opinie klientów o firmach pożyczkowych,
- artykuły finansowe o korzystnych pożyczkach,
- porada profesjonalnego dorady finansowego.
Szerzej o tym skąd wziąć pieniądze na długi napisano w tym artykule https://pozyczasz.pl/poradnik/skad-wziac-pieniadze-5-sposobow/
Wiele firm chętnie udziela wsparcia osobom o małych dochodach. Wśr ó d najlepszych pożyczkodawc ó w można wyróżnić:
- Provident,
- Via SMS,
- Smart Po życzka,
- Pożyczka Plus,
- Kuki.pl
- Net Credit,
- Smartney,
- Lendon,
- Super Grosz.
Jak pożyczyć pieniądze, żeby nie żałować?
Przed podjęciem decyzji w sprawie wzię cia po życzki, warto zastosować w życie kilka porad. Pomogą Ci one bez większych problem ó w spł aci ć zacią gni ęte zadłużenie, co pozwoli Ci uniknąć zbyt małych środk ó w do dyspozycji po spłacie rat pożyczki lub nawet spotkania z komornikiem.
1. Przeanalizuj swoje zdolności finansowe.
Zastan ó w się, czy Twoja sytuacja finansowa umożliwi Ci sp łatę zacią gni ętego zobowiązania w określonym czasie. Weź pod uwagę wysokość i p łynność dochod ó w.
2. Szukaj najlepszych ofert pożyczki na rynku finansowym.
W tym celu korzystaj z różnych narzędzi. Szczeg ó lnie polecane są rankingi pożyczek i kalkulator kredytowy. Co ważne, dla nowych klientów w firmach pożyczkowych przygotowano specjalne oferty. Są to darmowe chwilówki lub pożyczki, które zaciągniesz całkowicie bez kosztów. Możesz też zasięgnąć opinii znajomych, kt ó rzy korzystali już z oferty pożyczki w danej firmie.
3. W przypadku zaciągania większej kwoty w ramach pożyczki ratalnej, dostosuj okres spłaty do Twoich zarobk ów
Jeśli masz dość małe dochody, bezpieczniej jest wybrać dłuższy okres spłaty. Dzięki temu obniżysz wysokość miesięcznej raty.
4. Wybierz pożyczkodawcę, kt ó ry oferuje elastyczne warunki spłaty.
Część firm idzie na rękę w przypadku braku płynności finansowej podczas spłaty zobowiązania. Oferują takie rozwiązania jak zamrożenie rat pożyczki, konsolidację zad łużenia, zmianę warunk ó w spłaty zobowiązania (wydłużenie okresu spłaty).
Zasady rozsądnego podejścia do zdobywania pieniędzy
Jak efektywnie zdobyć pieniądze? Opinie w tym temacie mogą być podzielone, gdyż każdy z nas może mieć inny obraz tego, w jaki spos ó b bezpiecznie zdobyć fundusze w optymalnym czasie. Warto tutaj wskazać kilka wiodących zasad, kt ó re są często podnoszone przez doradc ó w finansowych.
Pamiętaj o kilku kwestiach:
- Zmiana pracy na bardziej płatną może okazać się rozsądnym wyjściem. Jednakże przy zmianie branży należy mieć już gotową posadę lub mieć uzbierane środki na okres poszukiwania nowej pracy. Rezygnacja z aktualnej firmy bez szczegółowego planu nie jest dobrym pomysłem, gdyż może okazać się że przez dłuższy okres nie będziesz m ó gł znaleźć odpowiedniej pracy, a zarazem Twoje oszczędności stopnieją.
- Pożyczanie od znajomych i rodziny nie zawsze jest dobrym pomysłem. Nie należy przesadzać z kwotami, czy zwlekać zbyt długo ze spłatą zobowiązania. Zadłużenie u najbliższych może powodować napiętą sytuację i pogorszenie jakości relacji.
- Zaciągaj pożyczki z rozsądkiem. Nie zapożyczaj się na większą kwotę, niż jesteś w stanie spł aci ć. Przed każdorazowym podpisaniem umowy spokojnie się zastan ó w, czy pożyczka jest Ci rzeczywiście niezbędna.
Skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Jak je zdobyć?
Przedstawiamy kilka sposob ó w na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, kt ó re pozwolą Ci zrealizować Tw ó j cel.
Skuteczne sposoby na dodatkowe fundusze to:
- zmiana pracy na lepiej płatną,
- podjęcie dodatkowej pracy zarobkowej,
- szukanie oszczędności przy zakupach,
- sprzedaż przedmiot ó w w lombardzie lub przez internet,
- pożyczka od rodziny,
- kredyt w instytucji bankowej (w przypadku posiadania dobrej zdolności kredytowej),
- pożyczka pozabankowa.