Dokładnie za 32 dni pójdziemy do urn. Wybierzemy na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Kandydaci rozpoczęli walkę o głosy wyborców. W środowe popołudnie 13 września kampanię wyborczą zainaugurowała Beata Strzałka, która ponownie ubiegać się będzie o poselski fotel z 13. miejsca z listy PiS.
- Spotykamy się w stolicy powiatu biłgorajskiego, aby powiedzieć mieszkańcom regionu, jak ważne dla Polski są październikowe wybory. Od nich zależy czy będziemy rozwijać się tak, jak rozwijamy się do tej pory, czy będziemy podejmować samodzielne i podmiotowe decyzje, czy nadal będziemy mogli działać w interesie Polski i w interesie powiatu biłgorajskiego - mówił wicemarszałek Michał Mulawa.
W wydarzeniu uczestniczyli członkowie i sympatycy PiS, samorządowcy z powiatu biłgorajskiego, strażacy ochotnicy, członkinie kół gospodyń wiejskich, a także młodzież.
- Ponownie staję przed Państwem jako kandydat do parlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości, kandydat Ziemi Biłgorajskiej. 4 lata temu z tego miejsca prosiłam Państwa o głosy i poparcie. Starałam się rzetelnie pracować na rzecz regionu, bo takie były założenia mojego programu - mówiła posłanka Beata Strzałka i dodała, że pracując w komisjach polityki społecznej i rodziny oraz rolnictwa miała wpływ na ustawy i programy, które były skierowane do mieszkańców Lubelszczyzny i powiatu biłgorajskiego.
- Cieszę się, że dla każdego obywatela, od tego najmniejszego do najstarszego, zostały przygotowane programy, które ułatwiają życie w płaszczyźnie społecznej i zawodowej - podkreślała Beata Strzałka. - Środki w ramach programu Maluch+, Mama 4+, czy dodatek emerytalny dla sołtysów, to tylko część wprowadzonych przez rząd programów - wymieniła posłanka.
Podczas konferencji głos zabrał przewodniczący Rady Powiatu Marian Kurzyna. - W sumie w kadencji 2019-2023 powiat zrealizował i rozpoczął zadania inwestycyjne, które będą realizowane do 2026 roku o łącznej wartości 260 mln zł, z czego na ten cel pozyskał 197 mln zł z funduszy zewnętrznych - mówił przewodniczący Kurzyna i dodał, że pozyskane fundusze zostały przeznaczone na modernizację basenu, przebudowę autodromu, czy budowę Muzeum Partyzantów Polskich w Osuchach, ale też na infrastrukturę drogową.
Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Łęcki zaznaczył, że samorząd Biłgoraja otrzymał 53 mln dofinansowania do inwestycji miejskich, które zostały przeznaczone na budowę hali sportowej przy “Jedynce", modernizację boiska przy Szkole Podstawowej nr 3, czy przebudowę i budowę ulic.
Starosta Andrzej Szarlip podkreślał, że podczas mijającej kadencji najważniejsi byli mieszkańcy i inwestycje na terenie powiatu i każdej z gmin, niezależnie z jaka opcja rządziła w samorządzie. - Na liście oddanych do użytku bądź realizowanych inwestycji jest 121 pozycji. To konkrety Beaty Strzałki - skutecznego posła Ziemi Biłgorajskiej - zaznaczył starosta i dodał, że nikt tak nie zadba o sprawy lokalne, jak poseł, którego rodzina od pokoleń mieszka w Biłgoraju.