Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Telekonferencja po biłgorajsku
2011.09.29 22:53 | aktualizacja: 2011.10.02 16:46

O objawieniach bez europosła

Zgromadzeni w auli Szkoły Muzycznej liczyli na spotkanie z europosłem Zbigniewem Ziobro. Miał on bowiem swoją obecnością wesprzeć kampanię wyborczą Piotra Szeligi - biłgorajskiego kandydata do sejmu z ramienia PiS. Zamiast tego mieszkańcy mogli wysłuchać senatora Jerzego Chróścikowskiego oraz obejrzeć film "Kolumbia - Świadectwo dla świata".
O objawieniach bez europosła
O objawieniach bez europosła

Spotkanie zaplanowane na czwartkowy wieczór, 29 września br., rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem. Wszyscy czekali na przybycie głównego gościa, zaproszonego przez Piotra Szeligę, europosła Zbigniewa Ziobrę. W międzyczasie głos zabrał również obecny na spotkaniu senator Jerzy Chróścikowski, który mówił o sytuacji polskiego rolnictwa.

Jak się okazało, udział europosła nie był możliwy. Jak powiedział Piotr Szeliga : - Obiecał, że odwiedzi Biłgoraj w najbliższym możliwym terminie. Niestety czasem tak bywa, że wypadają pewne sprawy, na które nikt nie ma wpływu.

Zbigniew Ziobro telefonicznie zdołał jednak przekazać swoje poparcie dla kandydatury Piotra Szeligi. - Bardzo bym chciał być dzisiaj z państwem, ale zaraz po wyborach, jeśli tylko będzie to możliwe, gdy mam nadzieję pan Piotr zostanie posłem, a ziemia biłgorajska będzie miała swojego parlamentarzystę, przyjadę i z przyjemnością będę z państwem rozmawiał na temat wyzwań, jakie będą stały przed nowym rządem - mówił do zebranych Zbigniew Ziobro.

W zamian kandydat na posła zaproponował zgromadzonym mieszkańcom projekcję filmu Dominika Tarczyńskiego pt. "Kolumbia - Świadectwo dla świata", który na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie uznano za najlepszy film dokumentalny. - Projekt, który chcę państwu pokazać dotyczy zagrożeń społecznych. Jestem z niego naprawdę dumny - zaznaczył reżyser.

Film opowiada o Kolumbii, kraju Ameryki Południowej, gdzie wiara katolicka jest obecna w życiu znacznej części ludzi, a rządzący otwarcie przyznają się do jej praktykowania. - Powód, dla którego pokazuję ten film w całym kraju, jest taki, że nie chcę Polski, w której naśmiewa się z krzyża, z której wyrzuca się wartości, promuje satanistów. Dlatego wierzę, że ci ludzie, których ja popieram, zapobiegną degradacji chrześcijaństwa i w ogóle wartości - mówił Dominik Tarczyński.

- Drodzy państwo, chciałem skorzystać z tego spotkania i podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc w wyborach. Najważniejszy jest jednak finisz, dlatego proszę o pomoc dla całego Prawa i Sprawiedliwości. Namawiajcie wszystkich, by poszli głosować, bo wiele może się zmienić - podsumował Szeliga.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
O objawieniach bez europosła, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9737
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
200-17b
~ Tomasz   Do Pana Adama:
Chyba właśnie dał pan przykład, że PiS chce kontrolować Media i wprowadzać cenzurę. Żyjemy w w państwie demokratycznym czy nie ?? Czy w Mediach można pokazywać tylko rzeczy związane z Chrześcijaństwem ?? Czyli jak PiS dopcha się do władzy do możemy się spodziewać niezliczoną ilość palących się na stosach osób innego wyznania bądź orientacji sexualnej ??
3 października 2011
+1
-1
PL
2a3-87b
~ adam   Do Tomasza:
Są granice przyzwoitości nawet w wolności słowa. Niech spali Koran - świętą księgę islamu. Czemu się nie odważy? TVP jest jaka widać.
Pozniżej cytat z jednej gazet:
"Sejmowa komisja kultury i środków przekazu jednogłośnie potępiła zarząd TVP za propagowanie satanizmu poprzez udział Nergala w jednym z programów rozrywkowych.
Posiedzenie komisji miało być poświęcone rozpatrzeniu sprawozdania z działalności komisji, przygotowanego przez przewodniczącą Iwonę Śledzińską-Katarasińską z PO. Jednak większość członków komisji z Platformy nie przyszła na obrady.
Posłowie PiS stawili się za to w komplecie. W dodatku mieli ze sobą projekt uchwały potępiającej zarząd TVP. Złożono wniosek o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad tą uchwałą. Śledzińska-Kataraasińska była temu przeciwna, lecz została przegłosowana. Oddała więc prowadzenie obrad Elżbiecie Kruk z PiS i wyszła z sali. Posłanka PiS poddała uchwałę pod głosowanie. Nie wzięło w nim udziału dwóch posłów PO i jeden z PJN, pozostali z PiS głosowali za uchwałą."
Wydaje mi się, że mówienie o TVP, że jest bezstronna jest delikatnie mówiąc przesadzone
1 października 2011
+2
-2
PL
200-17b
~ Tomasz   Kto promuje satanistów ?? Czy to że Nergal jest w programie telewizyjnym to zasługa PO ?? Przecież TVP jest bezstronna i również posiada wolność słowa. Czyli mam rozumieć że jak dojdziecie do władzy to w każda telewizja będzie brała pierwowzór z TV Trwam ??!! Panie Szeliga wykorzystywanie wiary do osiągnięcia własnych celów osobistych jest HANIEBNE !!! Czy Krzyż jest do tego aby się na nim wieszać pod Pałacem Prezydenckim ?? Czy Jeśli Biskupi Polski piszą i mówią aby nikt nie wykorzystywał wiary chrześcijańskiej do swoich pobudek politycznych to jest to kłamstwo ?? Poprzez takie właśnie czyny PiS i wykorzystywanie polityczne znaków religijnych i wrażliwości chrześcijan powodujecie że Katolicy zaczynają wątpić w to co wieżą !!! Bo nie wiadomo czy chrześcijaństwo to miłość do Boga i umiejętność przebaczania czy partia polityczna PiS i ciągłe szukanie winnych wszystkiego i widzenie samych zamachów w nieszczęśliwych wypadkach.
1 października 2011
+2
-3
PL
e45-be5
~ stanbak   Jeżeli ktoś chciały głosowac na Nową Prawice Janusza Korwin Mikke to tu zapraszam po szczegóły http://prawicabilgoraj.blog.onet.pl/
30 września 2011
+2
-1
PL
3f5-fe3
~ JK   Super atmosfera. Bardzo dużo ludzi. Gratuluję organizatorom.
30 września 2011
+6
-4
PL
c27-2d1
~ lol   Nie wiem panie mieszkańcu co wspólnego z miłością chrześcijańską ma nienawistna partia Pis i jego kłamliwy szef. Skąd mam mieć pewność, że to co mówi nie jest spowodowane prochami i że mgłę w Smoleńsku rozpylili przeciwnicy pisu z Biłgoraja. I co ma mi do zaoferowania pan Szeliga będąc w parlamencie. Modlitwę i wiarę w lepsze jutro? A jakim sposobem? Poprzez wiece ks. Natanka w czerwonych pelerynach?????
30 września 2011
+12
-6
PL
2a3-87b
~ mieszkaniec   dla "lo'.
Partia Pani Tokarskiej w europejskim parlamencie tworzy z innymi ugrupowaniami frakcję "chrześcijańskich demokratów'. Razem z innymi przegłosowali:
1. równouprawnienie związków jednopłciowych z rodzinami normalnymi
2. prawo do adopcji dzieci przez te związki.
Mam do Ciebie "lo" pytanie: co w takim razie PSL ma wspólnego z chrześcijaństwem? Polecam Ci ten film o Kolumbii- przykład gdzie wiarą i modlitwą możemy uczynić wiele. Dzisiaj wieczorem w auli muzycznej.
A za rządów PIS mieliśmy prawo i sprawiedliwość.
30 września 2011
+3
-5
PL
c27-2d1
~ lol   No i co z tego że może zostać posłem?? Ano nic! Będąc w opozycji do rządu nie zrobi niczego dla naszego regionu. Będzie kolejnym oszołomem, pieseczkiem Kaczyńskiego. Co z tego dobrego wyniknie dla nas? Nic! Dlatego zagłosuję na Tokarską. Będąc w koalicji jest w stanie zrobić coś dobrego dla naszego regionu.
30 września 2011
+9
-5
PL
a4d-d1d
~ Obecny   Piotrek kontrkandydaci z powiatu odpadają.Masz duże poparcie .Bedziesz posłem Ziemi Bilgorajskiej.Taka jest obecnie diagnozaz.
30 września 2011
+8
-13
PL
a5b-e17
~ lk   dobrze to rozegrali, ten ziober nie mial zamiaru tu nawet przyjezdzac, no ale ludzi duzo przyszlo i o to chodzilo. A i slowo do filmu- mieszkamy w europie a nie w zacofanej colubi.....do czego byl ten film??i ten szatanizm
30 września 2011
+8
-7
PL
3f5-fe3
~ wygramy   Piotrek poparcie Ziobry robi swoje. Ten film i słowa Tarczyńskiego - naprawdę rewelacja.
30 września 2011
+7
-13
PL
c80-3a9
~ Janek   brawo Piotrze Szeliga super spotkanie, mimo że nie było głównej gwiazdy, to i tak spotkanie było wyjątkowe, no i film kto widział ten wie ;-)
30 września 2011
+10
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
TBS wybuduje ekologiczne osiedle
Bloki ogrzewane pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych powstaną w Biłgoraju. Inwestycję zrealizuje miejscowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a budowa ma ruszyć w tym roku.
dzisiaj, 10:58 Gmina Biłgoraj
Wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo
dzisiaj, 09:09 Obsza
50-lecie pożycia małżeńskiego
6 stycznia 2022 Biłgoraj
Orszak Trzech Króli 2022
Po rocznej przerwie na ulice Biłgoraja wrócił Orszak Trzech Króli. Te największe uliczne jasełka rozpoczęły się 6 stycznia od mszy św. odprawionej w sanktuarium św. Marii Magdaleny.
dzisiaj, 11:06 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach Lubelszczyzny po opadach śniegu
we wtorek, godzina 07:37 Podlesie
Droga będzie zamknięta
w piątek, godzina 08:43 Biłgoraj
Biłgorajskie szkoły w rankingu "Perspektywy 2022"
Poznaliśmy wyniki tegorocznego, XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Jak tym razem wypadły szkoły średnie z Biłgoraja?
dzisiaj, 10:57 Lubelszczyzna
Więcej testów, wiecej zakażeń
w środę, godzina 08:54 Biłgoraj
Ponad połowa mieszkańców Biłgoraja postanowiła nie przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19
9 stycznia 2022 Majdan Stary
Noworoczne spotkanie krwiodawców w Majdanie
W niedzielę 9 stycznia, w Majdanie Starym w gminie Księżpol zorganizowana została jubileuszowa akcja poboru krwi. Tego samego dnia odbyło się noworoczne spotkanie krwiodawców z powiatu, podczas którego wręczono odznaczenia i podziękowano za bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.
we wtorek, godzina 10:24 Biłgoraj
Chciała wynająć mieszkanie w Krakowie, została oszukana
we wtorek, godzina 09:41 Biłgoraj
26-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany
6 stycznia 2022 Biłgoraj
Strażacy podsumowali rok. 454 zdarzenia więcej, 20 ofiar śmiertelnych
W roku 2021 biłgorajska straż pożarna zanotowała ogółem 1384 zdarzeń, w tym 218 pożarów (o 38 mniej w stosunku do roku 2020), 1112 miejscowych zagrożeń (o 487 więcej niż w 2020 r.) oraz 54 fałszywych alarmów (o 5 więcej niż zanotowano w roku 2020). Ogólna liczba zdarzeń w stosunku do roku 2020 wzrosła o 454.
w niedzielę, godzina 14:58 Biłgoraj
"Kto śpiewa dwa razy się modli"
dzisiaj, 08:21 Lubelszczyzna
Inspekcja Transportu Drogowego zdalnie odczyta tachografy
w środę, godzina 14:15 Biłgoraj
Od dziś miejskie lodowisko będzie otwarte
Były zapowiedzi o tym, że lodowisko w Biłgoraju w tym roku nie zostanie uruchomione. Zainterweniowali mieszkańcy, a władze miasta wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 5 zdecydowali, by jednak obiekt otworzyć. Od dziś z miejskiego lodowiska mogą korzystać wszyscy chętni.
w środę, godzina 10:57 Lubelszczyzna
O 1/3 więcej zakażeń więcej niż poprzedniej doby, ponad 120 tys. wykonanych testów
w środę, godzina 08:36 Biłgoraj
Ala i Ola Tracz kolędowały w kościele pw. św. Jana Pawła II
11 stycznia 2022 Biłgoraj
Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania. Można dostać 50% wartości inwestycji
Mieszkańcy Biłgoraja mogą pozyskać nawet 50% kosztów inwestycji związanych ze zmianą źródła ciepła. Najwięcej, bo aż 6.5 tys. zł brutto można dostać na pompę ciepła, ale są też inne możliwości. Warto sprawdzić jakie.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
Rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli
dzisiaj, 08:23 Powiat
Oblodzone drogi i wiatr do 80km/h
w poniedziałek, godzina 08:09 Biłgoraj
Szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w biłgorajskim szpitalu
Od połowy grudnia ub.r. w biłgorajskim szpitalu można zaszczepić przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Ilu maluchów dotychczas zaszczepiono?
w piątek, godzina 08:18 Biłgoraj
Gminy same zdobędą dane z ZUS do dodatku osłonowego
w poniedziałek, godzina 07:18 Józefów
Nowa mapa dla rowerzystów
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl