Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Telekonferencja po biłgorajsku
2011.09.29 22:53 | aktualizacja: 2011.10.02 16:46

O objawieniach bez europosła

Zgromadzeni w auli Szkoły Muzycznej liczyli na spotkanie z europosłem Zbigniewem Ziobro. Miał on bowiem swoją obecnością wesprzeć kampanię wyborczą Piotra Szeligi - biłgorajskiego kandydata do sejmu z ramienia PiS. Zamiast tego mieszkańcy mogli wysłuchać senatora Jerzego Chróścikowskiego oraz obejrzeć film "Kolumbia - Świadectwo dla świata".
O objawieniach bez europosła
O objawieniach bez europosła

Spotkanie zaplanowane na czwartkowy wieczór, 29 września br., rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem. Wszyscy czekali na przybycie głównego gościa, zaproszonego przez Piotra Szeligę, europosła Zbigniewa Ziobrę. W międzyczasie głos zabrał również obecny na spotkaniu senator Jerzy Chróścikowski, który mówił o sytuacji polskiego rolnictwa.

Jak się okazało, udział europosła nie był możliwy. Jak powiedział Piotr Szeliga : - Obiecał, że odwiedzi Biłgoraj w najbliższym możliwym terminie. Niestety czasem tak bywa, że wypadają pewne sprawy, na które nikt nie ma wpływu.

Zbigniew Ziobro telefonicznie zdołał jednak przekazać swoje poparcie dla kandydatury Piotra Szeligi. - Bardzo bym chciał być dzisiaj z państwem, ale zaraz po wyborach, jeśli tylko będzie to możliwe, gdy mam nadzieję pan Piotr zostanie posłem, a ziemia biłgorajska będzie miała swojego parlamentarzystę, przyjadę i z przyjemnością będę z państwem rozmawiał na temat wyzwań, jakie będą stały przed nowym rządem - mówił do zebranych Zbigniew Ziobro.

W zamian kandydat na posła zaproponował zgromadzonym mieszkańcom projekcję filmu Dominika Tarczyńskiego pt. "Kolumbia - Świadectwo dla świata", który na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie uznano za najlepszy film dokumentalny. - Projekt, który chcę państwu pokazać dotyczy zagrożeń społecznych. Jestem z niego naprawdę dumny - zaznaczył reżyser.

Film opowiada o Kolumbii, kraju Ameryki Południowej, gdzie wiara katolicka jest obecna w życiu znacznej części ludzi, a rządzący otwarcie przyznają się do jej praktykowania. - Powód, dla którego pokazuję ten film w całym kraju, jest taki, że nie chcę Polski, w której naśmiewa się z krzyża, z której wyrzuca się wartości, promuje satanistów. Dlatego wierzę, że ci ludzie, których ja popieram, zapobiegną degradacji chrześcijaństwa i w ogóle wartości - mówił Dominik Tarczyński.

- Drodzy państwo, chciałem skorzystać z tego spotkania i podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc w wyborach. Najważniejszy jest jednak finisz, dlatego proszę o pomoc dla całego Prawa i Sprawiedliwości. Namawiajcie wszystkich, by poszli głosować, bo wiele może się zmienić - podsumował Szeliga.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
O objawieniach bez europosła, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9891
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
200-17b
~ Tomasz   Do Pana Adama:
Chyba właśnie dał pan przykład, że PiS chce kontrolować Media i wprowadzać cenzurę. Żyjemy w w państwie demokratycznym czy nie ?? Czy w Mediach można pokazywać tylko rzeczy związane z Chrześcijaństwem ?? Czyli jak PiS dopcha się do władzy do możemy się spodziewać niezliczoną ilość palących się na stosach osób innego wyznania bądź orientacji sexualnej ??
3 października 2011
+1
-1
PL
2a3-87b
~ adam   Do Tomasza:
Są granice przyzwoitości nawet w wolności słowa. Niech spali Koran - świętą księgę islamu. Czemu się nie odważy? TVP jest jaka widać.
Pozniżej cytat z jednej gazet:
"Sejmowa komisja kultury i środków przekazu jednogłośnie potępiła zarząd TVP za propagowanie satanizmu poprzez udział Nergala w jednym z programów rozrywkowych.
Posiedzenie komisji miało być poświęcone rozpatrzeniu sprawozdania z działalności komisji, przygotowanego przez przewodniczącą Iwonę Śledzińską-Katarasińską z PO. Jednak większość członków komisji z Platformy nie przyszła na obrady.
Posłowie PiS stawili się za to w komplecie. W dodatku mieli ze sobą projekt uchwały potępiającej zarząd TVP. Złożono wniosek o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad tą uchwałą. Śledzińska-Kataraasińska była temu przeciwna, lecz została przegłosowana. Oddała więc prowadzenie obrad Elżbiecie Kruk z PiS i wyszła z sali. Posłanka PiS poddała uchwałę pod głosowanie. Nie wzięło w nim udziału dwóch posłów PO i jeden z PJN, pozostali z PiS głosowali za uchwałą."
Wydaje mi się, że mówienie o TVP, że jest bezstronna jest delikatnie mówiąc przesadzone
1 października 2011
+2
-2
PL
200-17b
~ Tomasz   Kto promuje satanistów ?? Czy to że Nergal jest w programie telewizyjnym to zasługa PO ?? Przecież TVP jest bezstronna i również posiada wolność słowa. Czyli mam rozumieć że jak dojdziecie do władzy to w każda telewizja będzie brała pierwowzór z TV Trwam ??!! Panie Szeliga wykorzystywanie wiary do osiągnięcia własnych celów osobistych jest HANIEBNE !!! Czy Krzyż jest do tego aby się na nim wieszać pod Pałacem Prezydenckim ?? Czy Jeśli Biskupi Polski piszą i mówią aby nikt nie wykorzystywał wiary chrześcijańskiej do swoich pobudek politycznych to jest to kłamstwo ?? Poprzez takie właśnie czyny PiS i wykorzystywanie polityczne znaków religijnych i wrażliwości chrześcijan powodujecie że Katolicy zaczynają wątpić w to co wieżą !!! Bo nie wiadomo czy chrześcijaństwo to miłość do Boga i umiejętność przebaczania czy partia polityczna PiS i ciągłe szukanie winnych wszystkiego i widzenie samych zamachów w nieszczęśliwych wypadkach.
1 października 2011
+2
-3
PL
e45-be5
~ stanbak   Jeżeli ktoś chciały głosowac na Nową Prawice Janusza Korwin Mikke to tu zapraszam po szczegóły http://prawicabilgoraj.blog.onet.pl/
30 września 2011
+2
-1
PL
3f5-fe3
~ JK   Super atmosfera. Bardzo dużo ludzi. Gratuluję organizatorom.
30 września 2011
+6
-4
PL
c27-2d1
~ lol   Nie wiem panie mieszkańcu co wspólnego z miłością chrześcijańską ma nienawistna partia Pis i jego kłamliwy szef. Skąd mam mieć pewność, że to co mówi nie jest spowodowane prochami i że mgłę w Smoleńsku rozpylili przeciwnicy pisu z Biłgoraja. I co ma mi do zaoferowania pan Szeliga będąc w parlamencie. Modlitwę i wiarę w lepsze jutro? A jakim sposobem? Poprzez wiece ks. Natanka w czerwonych pelerynach?????
30 września 2011
+12
-6
PL
2a3-87b
~ mieszkaniec   dla "lo'.
Partia Pani Tokarskiej w europejskim parlamencie tworzy z innymi ugrupowaniami frakcję "chrześcijańskich demokratów'. Razem z innymi przegłosowali:
1. równouprawnienie związków jednopłciowych z rodzinami normalnymi
2. prawo do adopcji dzieci przez te związki.
Mam do Ciebie "lo" pytanie: co w takim razie PSL ma wspólnego z chrześcijaństwem? Polecam Ci ten film o Kolumbii- przykład gdzie wiarą i modlitwą możemy uczynić wiele. Dzisiaj wieczorem w auli muzycznej.
A za rządów PIS mieliśmy prawo i sprawiedliwość.
30 września 2011
+3
-5
PL
c27-2d1
~ lol   No i co z tego że może zostać posłem?? Ano nic! Będąc w opozycji do rządu nie zrobi niczego dla naszego regionu. Będzie kolejnym oszołomem, pieseczkiem Kaczyńskiego. Co z tego dobrego wyniknie dla nas? Nic! Dlatego zagłosuję na Tokarską. Będąc w koalicji jest w stanie zrobić coś dobrego dla naszego regionu.
30 września 2011
+9
-5
PL
a4d-d1d
~ Obecny   Piotrek kontrkandydaci z powiatu odpadają.Masz duże poparcie .Bedziesz posłem Ziemi Bilgorajskiej.Taka jest obecnie diagnozaz.
30 września 2011
+8
-13
PL
a5b-e17
~ lk   dobrze to rozegrali, ten ziober nie mial zamiaru tu nawet przyjezdzac, no ale ludzi duzo przyszlo i o to chodzilo. A i slowo do filmu- mieszkamy w europie a nie w zacofanej colubi.....do czego byl ten film??i ten szatanizm
30 września 2011
+8
-7
PL
3f5-fe3
~ wygramy   Piotrek poparcie Ziobry robi swoje. Ten film i słowa Tarczyńskiego - naprawdę rewelacja.
30 września 2011
+7
-13
PL
c80-3a9
~ Janek   brawo Piotrze Szeliga super spotkanie, mimo że nie było głównej gwiazdy, to i tak spotkanie było wyjątkowe, no i film kto widział ten wie ;-)
30 września 2011
+10
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 07:31 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
dzisiaj, 08:43 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Obywatelskie zatrzymanie w centrum miasta. Kierujący fiatem miał prawie 2 promile
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
dzisiaj, 11:27 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
dzisiaj, 10:21 Lubelszczyzna
Możesz dostać nawet 2,5 tys zł mandatu. Już jutro akcja policji
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
w piątek, godzina 18:49 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w sobotę, godzina 19:43 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
we wtorek, godzina 10:42 Biłgoraj
Co z dodatkiem węglowym? Można już składać wnioski?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
28 lipca 2022 Biłgoraj
Śmiertelny wypadek podczas naprawy samochodu
w piątek, godzina 11:40 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w środę, godzina 12:50 Powiat
Ranking zamożności samorządów. Najlepsze od lat miejsce Biłgoraja, spektakularny spadek Biszczy
Zamożność samorządów mierzona dochodem na osobę jest podstawowym wskaźnikiem, na podstawie którego każdego roku przygotowywany jest ranking gmin, powiatów i województw. To daje obraz, w których regionach żyje się lepiej. Gminy z terenu powiatu biłgorajskiego radzą sobie różnie. Jedna z nich zaliczyła spektakularny spadek, bo aż o prawie 500 miejsc. Najlepsze miejsce od lat zajęło miasto Biłgoraj.
3 sierpnia 2022 Kolonia Sól
110. urodziny Agnieszki Strzałki
w niedzielę, godzina 21:28 Górecko Kościelne
Brathanki gwiazdą 25. Festiwalu Maryjnego w Górecku [WYNIKI]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl