Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
JÓZEFÓW Problemy w oświacie
2011.12.30 22:22

Radni dziś zdecydowali - szkoły dla stowarzyszeń

Szkoły w Górecku Starym i Stanisławowie w gminie Józefów od nowego roku szkolnego będą prowadzone przez stowarzyszenia. Podczas sesji w piątek 30 grudnia Rada Miejska zgodziła się na przekazanie placówek, odpowiednio: Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Górecko Stare "Stok" i Stanisławowskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole.
Radni dziś zdecydowali - szkoły dla stowarzyszeń
Radni dziś zdecydowali - szkoły dla stowarzyszeń

Władze Józefowa przekonują, że przekazanie szkół było konieczne, ponieważ koszty ich utrzymania drastycznie rosną, a to zdecydowanie ogranicza możliwości inwestycyjne gminy.

Burmistrz Roman Dziura przypomina, że we wrześniu rząd wprowadził podwyżki dla nauczycieli, na które nie dał pieniędzy i środki samorządy musiały wygospodarować we własnym zakresie. Ponadto podniesiono składkę rentową i najniższe wynagrodzenie. Wszystkie te zmiany spowodowały, że gmina musi zabezpieczyć na ten cel rocznie o 1 milion 800 tysięcy więcej niż do tej pory.

Zmiany w strukturze oświatowej dotyczą nie tylko gminy Józefów. Szacuje się, że właśnie z powodu rosnących kosztów, w całym województwie lubelskim samorządy chcą przekazać organizacjom pozarządowym około 500 placówek.

Samorządowcy z Józefowa zapewniają, że przekazanie szkół w Górecku Starym i Stanisławowie nie spowoduje większych zmian dla uczniów ani ich rodziców. Nowe będą jedynie organy prowadzące obydwie placówki, którymi od nowego roku szkolnego będą stowarzyszenia. To one będą uzgadniać nowe warunki pracy m.in. z nauczycielami.

źródło UM Józefów
red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Radni dziś zdecydowali - szkoły dla stowarzyszeń, 1.5000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 15623
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
f70-689
~ piotr   Proszę państwa, podczas "zaborów" była tendencja do likwidacji szkół. Jakiego mamy burmistrza, zastanówmy się w przyszłości jak będą wybory? Ekonomia w edukacji- burmistrz pomylił się z powołaniem!!! Pozdrawiam.
15 stycznia 2012
+2
-0
PL
6c4-66e
~ bezrobotna   Kwestię ratowania LO popieram w 1000% Co nasz Józefów jest wart bez szkoły średniej? Ratujcie LO!
5 stycznia 2012
+1
-1
PL
f70-689
~ Iza   W Józefowie Burmistrz Dziura podniósł podatki - więc na wiosnę będą sadzone bratki,
ja tak bardzo lubię kwiatki, niezbyt wiele się mu się udaje, więc na kwiatkach poprzestaje,
czasami pobawi się w swojej piaskownicy i tak nikt go z tego nie rozliczy.
Mijają kolejne dni a już kolejna kadencja mu się śni ?????????
5 stycznia 2012
+2
-1
PL
f70-689
~ Obrońca szkoły   Pierwszy krok do zamknięcia szkoły. Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego nauczyciel ze Stanisławowa , Górecka ma być inaczej traktowany jak nauczyciele z Józefowa i Majdanu?
4 stycznia 2012
+5
-0
mieszkanka   Dlaczego dzieci mają chodzić do szkoły w Józefowie,a co z budynkami w Górecku czy w Stanisławowie?Sprzedać czy zostawić na pastwe losu.Nie po to ludzie ze wsi budowali szkoły w czynie społecznym.aby teraz stały puste.Chociaż bardzo wątpię aby Stowarzyszenia poradziły sobie z prowadzeniem szkół.To jest rozwiązanie na bardzo krótką metę.
4 stycznia 2012
+3
-0
PL
6c4-66e
~ ggggggg   Uważam że szkołę podstawową w górecku powinni przenieść do Józefowa z Stanisławowa do Majdanu, a gimnazjaliści powinni przejść do budynku LO i zrobić zespół szkół. a co do LO nie zamykać tylko zostawić jedną klasę ale utworzyć zawodówke do tego , mechanika, gastronomię. bardzo dużo osób których nie stać po prostu wysyłać dzieci do Biłgoraja, Zamościa i Toamszowa by zaoszczędzili na biletach, i uczniów by było więcej. Zdobył by poparcie wśród ludzi nie tylko z Józefowa ale i wiosek. Bo prawda ejst taka że muszą dojeżdżać bo nie mają w józefowie zawodówki, a nie każdy jest na tle zdolny by utrzymać się w LO..
3 stycznia 2012
+1
-1
PL
44b-607
~ Lucynka   Czy radny może być prezesem stowarzyszenia, które przejmuje szkołę?
Poniżej skład Zarządu - Stanisławowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole:
Prezes - Tomasz Waszczuk
Wiceprezes - Mariola Kudełka
Skarbnik - Regina Wojciechowska
Sekretarz - Lucyna Buczkowska
Członek Zarządu - Agnieszka Podolak
3 stycznia 2012
+4
-0
PL
f70-689
~ AX   Burmistrz ma dobrego doradcę(wcześniej nie miał i podejmował właściwe decyzje), obaj są zgodni a radni to akceptują!!!
1 stycznia 2012
+5
-0
PL
f70-689
~ Piotr   Burmistrz Dziura był wielkim zwolennikiem przekazania Liceum z Powiatu do Józefowa. Nie rozumiem pewnych decyzji - tak nagle zmienił zdanie i chce przekazać pod stowarzyszenie?
1 stycznia 2012
+3
-0
mieszkanka   Dlaczego kosztem wiejskich szkół gmina ma szukać oszczędności,może by tak zacząć od liceum w Józefowie,które pochłania bardzo dużo częśc pieniedzy,przecież tylko nasza gmina trzyma tego typu szkoły,inne są pod powiatem.
1 stycznia 2012
+4
-1
PL
7a8-ec7
~ zdziwiony   To powinno być zrobione kilkanaście lat temu!! jak długo można dopłacać!! tym bardziej że nauczycielom było wiecznie mało.
31 grudnia 2011
+8
-5
PL
3f5-fe3
~ dziurowy   wilczyńskiemu ogranicz wynagrodzenie a nie nauczycielom
dziura już pamiętany jest ze szpitala też ratował
31 grudnia 2011
+6
-5
PL
f70-689
~ Piotr   Jak zwykle Józefów na pierwszym miejscu z tych 500ciu- set szkół, o których mówi burmistrz. Tylko pogratulować!!!
30 grudnia 2011
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
dzisiaj, 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w sobotę, godzina 10:53 Lubelszczyzna
Ponad 900 nowych zakażeń
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
w sobotę, godzina 09:27 Biłgoraj
Wystawa grzybów. Podstawowa zasada - nie znasz nie zbierasz!
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
we wtorek, godzina 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
18 września 2021 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
w piątek, godzina 12:00 Biłgoraj
Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony rower
dzisiaj, 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
19 września 2021 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl