Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
TARNOGRÓD Problemy tarnogrodzkiej oświaty
2012.02.01 19:41 | aktualizacja: 2012.02.04 13:11

Odpowiedzialność musi dotyczyć wszystkich

10 stycznia br. do tarnogrodzkiego Urzędu Miasta wpłynęły pisma ze szkół i od Rady Rodziców dotyczące problemów w oświacie. Na sesji, która odbyła się 19 stycznia pojawili się nauczyciele z tarnogrodzkich placówek. Dyskusji jednak nie było. Swoje zdanie na ten temat wypowiedział tylko burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż.
Odpowiedzialność musi dotyczyć wszystkich
Odpowiedzialność musi dotyczyć wszystkich

Burmistrz przyznał, że problem jest i wkrótce trzeba będzie rozpocząć proces dyskusji nad tym, jaką formę reorganizacji należy przyjąć.

- Generalnie jest jedno rozwiązanie - zakładanie stowarzyszeń, które przejmują szkoły. Szkoły muszą jednak spełnić szereg wymagań m.in. nie może być w niej powyżej 80 uczniów. Rozwiązanie to nie jest być może akceptowane, sądząc po tym co napisali nauczyciele, gdyż skutek jest taki, że płace są mniejsze, a czas pracy wydłużony - mówił burmistrz Eugeniusz Stróż.

- Rozpoczynamy prace nad koncepcją. To co chcemy zrobić nie ma na celu pogorszenia standardów nauczania. One muszą zostać zachowane. Mam nadzieję, że konsensus zostanie wypracowany - zaapelował burmistrz do siedzących na sali nauczycieli.

Przyznał także, że podjęcie tych ważnych decyzji będzie należało do radnych. Mogą więc oni mieć inną wizję rozwiązania problemu zmiejszającej się liczby dzieci w szkołach. - Być może jakaś szkoła zostanie zamknięta lub zostaną ogroniczone etaty. To środowisko nauczycielskie podejmie stosowne decyzje, tzn. emeryci odejdą - powiedział burmistrz. Wyjaśnił także, że według obliczeń przeprowadzonych przez Urząd, wynika, że w szkołach jest zatrudnionych 12 emerytów. Burmistrz zaapelował więc, aby nie blokowali oni etatów - Odpowiedzialność musi dotyczyć wszystkich. Musimy opracować taki model oświaty, który będzie działał przez jakis czas. Wszystko zależy od demografii - podsumował burmistrz Stróż. Wydaje się, że cieżko jest znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wszystkich. Jednak przed koniecznością reorganizacji w oświacie staje każda gmina w naszym powiecie i w całym kraju.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Odpowiedzialność musi dotyczyć wszystkich, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7236
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
7ae-cfc
~ Rusłan   Majom takie tuzy jak Dec , Kuwal i majom problemy . Toć to najlepsze kadry , które doprowadziły Biłgoraj do kastastrofy . Niech ich zatrudniom . W rezerwie pozostaje Rusłan - naj.. naj.. burmistrz Biłgoraja i ze swoim KW JR .
3 lutego 2012
+1
-6
PL
331-ad7
~ olkjnmuh   Burmistrzu dali ci taczkę do wywożenia nauczycieli to jej użyj,będzie w klasie 3 dzieci i dacie tam nauczyciela tylko dlatego że płacze, niech popierający nauczycieli ze swoich wypłat im dadzą, np 300 zł dadzą przykład ludziom bo wydawać nie swoje to najprościej
3 lutego 2012
+2
-4
AT
3b9-813
~ Tony   Popieram Gienka! Lepiej jedna szkola zamiast dwoch! Niestety ale demografia wygrywa, to chociaż zapewnimy lepsze warunki wszystkim dzieciom i nie bedzie rywalizacji ze w jednej szkole lepiej a w drugiej gorzej!
3 lutego 2012
+1
-4
PL
050-544
~ Do ja   Widzę że ty gościu również tak jak i nauczyciele zatrzymałeś się w poprzedniej epoce!! obuć się mamy 2012 rok!!
2 lutego 2012
+6
-4
PL
deb-691
~ JA   według mnie to większość z tych nauczycieli pójdzie do sądu bo zastanawiam się jak ze chce ich zwolnić skoro są na etatach?? A co do karty nauczyciela to z tego co wiem dyrektor nie ma prawa zwolnić pracownika na etacie jeśli w danej placówce są zapewnione wszystkie godziny i nie ma żadnych nadwyżek w godzinach:) Więc Pana burmistrza i gminę czeka wielka batalia w sądzie....życzę powodzenia!!!
1 lutego 2012
+6
-11
PL
310-da7
~ z.   w bilgoraju emerycie to nawet dyrektorami są!!! i to nie jeden/jedna to ci dopiero układzik...
1 lutego 2012
+4
-4
PL
4b7-dbb
~ www   To jest oczywiste, ze emeryci muszą odejść na zasłużony odpoczynek.
1 lutego 2012
+3
-4
PL
b0a-369
~ Bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   Jestem przekonany na 100%, że szkoły zostaną przekazane stowarzyszeniom w celu zaoszczędzenia większych środków finansowych z przeznaczeniem na ziększenie płac dla Burmistrza i urzędników Urzędu Miejskiego oraz - diet radnych Rady Miasta w Tarnogrodzie.
1 lutego 2012
+8
-3
PL
b35-292
~ co Ty burmistrzu   za głupoty opowiadasz!
1 lutego 2012
+4
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
dzisiaj, 09:22 Powiat
Trzy zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt
dzisiaj, 09:44 Biłgoraj
Zapłaciła za zamówienie, ale nie otrzymała towaru
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 09:20 Biłgoraj
Przedszkolaki na kwarantannie
w środę, godzina 10:09 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 09:02 Biłgoraj
Z "Serdeczną karteczką" wśród rolników
w środę, godzina 12:27 Lubelszczyzna
Ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, najwięcej znów na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
dzisiaj, 08:18 Tarnogród
Lekcja historii z Piotrem Kupczakiem
w środę, godzina 08:17 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w środę, godzina 20:24 Biłgoraj
Będzie bardzo silnie wiać
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
ZUS wypłaca "czerwcowe" wyrównania
w środę, godzina 13:05 Józefów
Udany koncert charytatywny. Zebrano ponad 100 tys. zł dla Elżbiety
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
we wtorek, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl