Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.06.21 12:34 | aktualizacja: 2013.06.21 13:29

Dzień Olimpijczyka

W piątkowe przedpołudnie, 21 czerwca, starosta Marian Tokarski wręczył nagrody laureatom olimpiad i konkursów. Podczas Dnia Olimpijczyka, zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju uhonorowano także nauczycieli. - Chciałbym, żeby wyróżnieni uczniowie poczuli satysfakcję z osiągnięć i z jeszcze większym zapałem kontynuowali naukę - mówił podczas uroczystości starosta.
Dzień Olimpijczyka
Dzień Olimpijczyka

Dzień Olimpijczyka zorganizowany został w piątek, 21 czerwca. Do Starostwa Powiatowego zaproszono zarówno uczniów, laureatów olimpiad i konkursów ze szkół prowadzonych przez tę jednostkę samorządu, jak również przygotowujących młodzież nauczycieli.

W uroczystości udział wzięli: starosta Marian Tokarski, wicestarosta Stanisław Schodziński, członek Zarządu Powiatu Józef Czarny, kierownik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Jan Koman, jak również członkowie komisji oświaty Rady Powiatu Adam Olszta oraz Tadeusz Ferens.

- Rok szkolny dobiega końca, przez ostatnie dziesięć miesięcy w naszych szkołach kształciło się 4 259 uczniów, pracę dydaktyczno-wychowawczą prowadziło z nimi 431 nauczycieli. Na dzisiejsze spotkanie z tymi, którzy osiągnęli najwięcej, przybyło niespełna 100 uczniów i 50 nauczycieli - mówił do zgromadzonych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju starosta Marian Tokarski.

- Chciałbym, żeby wszyscy, którzy znajdują się na tej sali poczuli satysfakcję z tych wspaniałych osiągnięć. To spotkanie jest niepowtarzalną okazją do podziękowań, gratulacji, czy przekazania słów uznania za osiągnięcia zarówno w nauce, jak i w sporcie. Przynosicie chlubę swoim szkołom - zwrócił się do młodzieży starosta, zaznaczając, że ciężka praca w młodości z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.

Marian Tokarski nawiązał również do ogólnokrajowych rankingów szkół, każdego roku publikowanych przez Rzeczpospolitą i Perspektywy, w których biłgorajskie placówki ponadgimnazjalne często zajmują wysokie lokaty.

- W tym roku Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych, technikum hotelarskie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zajęło natomiast 152. Cieszy także zawsze wysoka pozycja Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W skali całego kraju to naprawdę wysokie lokaty,którymi możemy się szczycić, a to dzięki waszej postawie i wysokim poziomie pracy nauczycieli - podsumował starosta.

Podczas Dnia Olimpijczyka nie zabrakło występów artystycznych, zaprezentowały się podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dzień Olimpijczyka, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7837
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
e0e-05d
~ x  KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
21 czerwca 2013
+13
-0
Ostatnio dodane komentarze
PL
bbd-7da
~ Absolwent   Pani Krzesińska wciąż tak dobrze wygląda :) Jakby coraz młodsza
23 czerwca 2013
brak ocen
PL
9de-87b
~ Kocudza   Nie odda bo jest Chroniony święcie przez Pseudo Patryiotę Schodzińskiego SS
23 czerwca 2013
+4
-0
PL
70e-d51
~ b   Kiedy Jago odda krowy kocudzakom?
22 czerwca 2013
+2
-0
PL
d1f-634
~ DzinGischan   Schodziński i Jego Pan Tokarski zawsze dla mieszkańców chcą dobrze, ale im to nie wychodzi. Międzyczasie biorą te 10 tyś /łącznie z dodatkami i premiami/ od lat kilkunastu i ludzi umoralniają, bije pianę. Jak uroczystość jest w kościele to po kazaniu Starosta musi wejść na Ambonę i pouczać co to było AK i wieli innych walczących o wpolną Polską/ Przecież przed chwilą Dziekan Parafii mówil to samo! Ale Schodziński musi pouczać i coś czyli to samo powiedziać od Siebie/ Za chwilkę idą pod pomnik i prześladowcy sprawiedliwych Jagusiewiczowi wręczają order zasługi, co ludziom dobytek i ostatnią krowę żywicielkę zabierał z posiadłości!!! Ale on nie wyjdzie i nie powie, że obywatele w końcu powinni się wkurzyć, że są okradani przez nakładane podatki od Rosłana - zwiększone o 40%
22 czerwca 2013
+6
-0
PL
5b0-6e7
~ xx   Czy Tokarski i wszyscy wyżsi urzędnicy też garnitury traktują jako ubrania robocze i kupują za pieniądze podatników jak ci zdziercy z platformy?
22 czerwca 2013
+3
-0
PL
5b0-6e7
~ mm   powinien uczniom dać co najmniej po 2000 tys na wakacje, sam sie bawi w knajpach jak na przykład na rozdrożu w Soli za pieniądze podatników a dla dzieci kasy nie ma?Czas zwolnić jednego starostę a jego wypłatę przeznaczyć dla dzieci
21 czerwca 2013
+5
-0
PL
e0e-05d
~ x   KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
21 czerwca 2013
+13
-0
PL
aba-037
~ wstyd   Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych a TOKARSKI zmienić chce dyrektora na Mazurka a PAN KRÓL to co zrobił super szkołe i ma dostać kopa?
21 czerwca 2013
+10
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 09:51 Biłgoraj
Przejazd kolejowy będzie zamknięty
Kierowców podróżujących ulicą Moniuszki czekają utrudnienia w ruchu. Z uwagi na prace remontowe przejazd kolejowy w najbliższych dniach będzie zamknięty. Jak długo potrwają utrudnienia?
dzisiaj, 12:35 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w czwartek, godzina 09:05 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
W powiecie biłgorajskim zmarła osoba zakażona koronawirusem
w poniedziałek, godzina 13:30 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w środę, godzina 23:09 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
dzisiaj, 12:15 Biłgoraj
Chciała odebrać zysk z kryptowaluty, w którą nigdy nie inwestowała. Straciła prawie 50 tys. zł
w niedzielę, godzina 19:22 Biłgoraj
Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego
w sobotę, godzina 18:27 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
w poniedziałek, godzina 15:24 Kraj
Minister Niedzielski: "Najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim"
w piątek, godzina 12:09 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
w niedzielę, godzina 09:04 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
dzisiaj, 08:20 Kraj
Czternastka dla emerytów - bez wniosku!
w niedzielę, godzina 14:56 Turobin
Piosenki patriotyczne rozbrzmiały w Turobinie [WYNIKI]
8 września 2021 Biłgoraj
W drodze do Matki Bożej Janowskiej
Do Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim pielgrzymują wierni z różnych stron. Po roku przerwy spowodowanej pandemią 7 września w przeddzień odpustu na pątniczy szlak wyruszyli również mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
w piątek, godzina 10:00 Biłgoraj
23-latek najechał na worek. W środku była... świnia
w poniedziałek, godzina 14:10 Biłgoraj
Współpraca się opłaca!
8 września 2021 Biłgoraj
Uczniowie na kwarantannie
Zaledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a już część klas w biłgorajskich szkołach średnich przeszła na nauczanie zdalne. Związane jest to w wykryciem przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch placówkach.
w niedzielę, godzina 10:26 Biłgoraj
Ruszyli "Głuszcowym szlakiem"
12 września 2021 Biłgoraj
Dają rzeczom drugie życie czyli garażówka po biłgorajsku
10 września 2021 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności podsumowana. Podczas uroczystości zamknięto kapsułę czasu
W piątkowe popołudnie 10 września 2021 roku, w Biłgoraju w 443. urodziny miasta, z okazji zakończenia inwestycji pod nazwą "Rewitalizacja Śródmieścia Miasta Biłgoraja" i "Odbudowa zdegradowanego budynku przy ul. Kościuszki z przeznaczeniem na Centrum Usług Społecznych", w obecności zaproszonych gości i mieszkańców została zamknięta "Biłgorajska Kapsuła Czasu 2020". Kapsuła ma być otwarta ponownie za 100 lat.
w piątek, godzina 09:09 Turobin
Otwarcie drogi, poświęcenie figury Chrystusa Frasobliwego
13 września 2021 Biłgoraj
Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle
8 września 2021 Biłgoraj
Lubelszczyzna straci środki z funduszy europejskich?
W ostatnim czasie pojawiły się informacje dotyczące możliwości odebrania dofinansowania z UE regionom, które przyjęły tzw. uchwały anty-LGBT. Atmosferę podgrzało pismo z Komisji Europejskiej do marszałków województw, w tym marszałka województwa lubelskiego. Do sytuacji postanowił odnieść się Jarosław Stawiarski.
w środę, godzina 12:06 Biłgoraj
Zderzyły się audi, nissan i bmw
14 września 2021 Wola Duża
Zderzenie dwóch samochodów na 858. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl