Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.04.12 15:19

Nowy market nie powstanie

Były plany wybudowania kolejnego supermarketu w Biłgoraju, o powierzchni prawie 2 tys. m2. Obiekt miałby się znajdować przy Al. Jana Pawła II. Inwestor wycofał jednak wniosek o ustalenie warunków zabudowy. - Projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego nie przewiduje w tym miejscu budowy marketu - informuje burmistrz Janusz Rosłan.
Nowy market nie powstanie
Nowy market nie powstanie

O plany inwestycyjne, związane z budową nowego marketu na terenie Biłgoraja pytała władze miasta, podczas jednej z ostatnich sesji Rady, radna Danuta Łosiewicz.

8 listopada 2013 roku dla terenu za Kauflandem przy Alei Jana Pawła II została wydana decyzja odmowna dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo - usługowego o powierzchni sprzedażowej 1 980 m2.

- Inwestor 2 grudnia ubiegłego roku inwestor odwołał się od decyzji burmistrza miasta do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu. Decyzją z 7 lutego br. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję i przekazało do ponownego rozpatrzenia - poinformował burmistrz Janusz Rosłan.

Pismem z 20 marca br. inwestor wycofał wniosek o ustalenie warunków zabudowy z 12 stycznia 2012 roku dla wymienionej inwestycji i poinformował o rezygnacji z dalszego ubiegania się o warunki zabudowy, poprosił również o przekazanie swej decyzji Państwowemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska .

Obecnie trwają prace nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu, na którym inwestor chciał postawić nowy market. Jak informuje burmistrz plan nie przewiduje budowy w tym miejscu podobnego obiektu. W związku z wycofaniem się przedsiębiorcy, nowy sklep wielkopowierzchniowy w mieście nie powstanie.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nowy market nie powstanie, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9573
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
b45-d54
~ DO BcK już nie chodzę ...  A Nowy kolejny Pałac BCK dla Rosłana i Maryli nie powstanie??? Bo podobno już im tam ciasno i niewygodnie i nie ma palarni na skręta w pracy! Już Rosłan wstrzymał się na czas wyboru na kolejny market w Biłgoraju!!!
12 kwietnia 2014
+30
-5
Ostatnio dodane komentarze
PL
fe8-4a7
~ B   Ehhh... słów brak... wnioskuję z wypowiedzi większości, że lepiej pójść do marketu i zapłacić za prowizorycznie "tańsze" zakupy niż dać zarobić sąsiadowi. Tylko zwróćcie uwagę na to, że te wychwalane markety nie płacą podatków do naszego krajowego budżetu, niekiedy wyzyskują pracowników, jak i dostawców towarów (np. http://www.stowarzyszenie-biedronka.pl/), a cały zysk jest wywożony poza granicami naszego kraju.
Więc dokąd zmierzamy...?
15 kwietnia 2014
+1
-1
PL
b30-393
~ obiektywnie  do ~ to idioty   Nie pitol, różnice w cenach są gigantyczne! Co mnie obchodzą rodzinne handelki i ich właściciele dorobkiewicze, mam nie chodzić do marketu i wydawać drugie tyle tyle, żeby komuś komuś żyło się lepiej ? A o mnie o kto zadba ??? Idiotyczne podejście, zupełnie nie zrozumiałe, chyba, że jesteś właścicielem jednego z takich "osiedlowych sklepików".
15 kwietnia 2014
+2
-1
PL
dc5-0a1
~ Anna  do ~ DO BcK już nie chodzę ...   dokładnie bo za Rosłana nie ma nowych miejsc pracy tylko powstały markety co niszczą naszych drobnych przedsiębiorców
15 kwietnia 2014
+3
-1
PL
52b-6af
~ manus  do ~ krajowy emigant   Myślisz że w Biłgoraju wynajmują mieszkania za bezcen?
15 kwietnia 2014
+1
-0
PL
52b-6af
~ manus  do ~ xyz   a po co na takim zadu_piu galeria? i kto by w niej kupował? Potrzebna ci galeria żebyś raz na dwa miesiące kupił jakąś szmatę po przecenie? wiochmeny biłgorajskie żeby się powozić starym gratem to muszą w kilku na wachę się złożyć! Ciemnota jaguśiowa to biedronki klient a nie galerii. A jak liczysz na galerianki to lepiej jedź do burdelu
15 kwietnia 2014
+2
-2
PL
3a3-9b0
~ AK  do ~ Ania?   Aniu że co ?? A droga pani nie jestem telepatą choć chętnie bym poczytał w pani myślach ???
Proszę rozwinąć temat a ustosunkowuje się albo odstosunkowuję się . Tematycznie ma się rozumieć.
15 kwietnia 2014
+1
-0
PL
3a3-9b0
~ AK  do ~ AK   Wójt Pyczko entuzjasta i pasjonat uzdrowiska jak by na to wpadł to tanim relatywizmem podniósł by status Biszczy jak by dał wybudować market w Biszczy. A uzdrowisko później by sie dołączyło.
Koszty zawsze ktoś ponieść musi i było by jak za zakupem firanek -poniósł by je kto inny a efekt ten sam.
Znacie ten dowcip o relatywizmie ekonomicznym w kwestii kto poniesie koszty zakupu firanek/marketu/
Wójt Pyczko kończył wyższą szkołę to nie jest w ciemie bity.
15 kwietnia 2014
+2
-1
PL
5b3-c69
~ Jan   Nie powstanie bo za mało dawali-w łapę. Jak by dawali tyle co ten facet co na skrzyżowaniu ul Przemysłowej i Zamojskiej wybudował gmach w granicy działki to by market był, choćby na ratuszowym placu pod oknem urzędników miejskich
14 kwietnia 2014
+4
-0
PL
7dc-916
~ Ania?  do ~ AK  
znowu padało?
14 kwietnia 2014
+1
-1
PL
629-da2
~ xyz   Kiedy wreszcie znajdą działki pod budowę galerii jakiejś dużej a nawet takiej jak twierdza w zmsc, przydalaby sie taka w Bilgoraju a ludzie nie musieliby jezdzic do zmsc czy lublina/rzeszowa i byloby duzo miejsc pracy,czekam na taka galerie tutaj ale pewie sie nie doczekam..
14 kwietnia 2014
+7
-3
PL
d0d-791
~ Do ~ AK- Filip   Tak tak masz rację , najlepiej jest w Jerozolimie tam płaci się za wszystko dostęp do miejst kultu religijnego za kasę nie tak jak u nas. Liczy się WIARA chyba że chcesz być ojcem chrzestnym to przynieś zaświadczenia bo Wiara na słowo to nie w tym kościele........ Myślę że AK to miało na myśli ze w kościele się nie kupczy tylko zbiera datki i ofiary. Może by tak w sklepach w niedzielę wywieszać np. "nie CENA 50zł a Ofiara lub datek 50zł. było by zgodnie z praktyką Kościoła.
14 kwietnia 2014
+0
-2
PL
a62-302
~ AK   Ale jak się znajdzie jakaś pobliska Gmina która będzie chciała rozkwitnąć to u siebie może dać postawić market.
Drogi są fajne asfalty równiutkie a nie ma jak siła przyzwyczajenia i oddawanie się uciesze oczu i potędze zakupów w świątyni handlu .Wiwat niedziela i spacerki w galeriach zimą w ciepełku albo latem w przyjemnym chłodku.
Kobiety gnają do marketów jak w narkotycznym amoku i wydają kasiurę na dyrdymały,waciki lakiery do paznokci i ,,fawkulce".
13 kwietnia 2014
+4
-2
PL
a79-723
~ to idioty  do ~ bester   śmietana Piatnica 320ml w biedronce 2,29 w prywatnym sklepie 400ml 3,1. czyli 1l w biedronce 7,15 a w prywatnym sklepie 7,75 czyli gdzie masz idioto te 50% jak jest drożej o 8% .
12 kwietnia 2014
+5
-6
PL
a03-b47
~ bester  do ~ biedroneczka   co nazywasz rodzinnym handlem, zdzieranie kasy z ludzi? w tych wszystkich rodzinnych sklepikach były ceny o połowę wyższe.
12 kwietnia 2014
+9
-4
PL
dd5-e00
~ do krajowego emigranta   A czego ja muszę wyjechać zamiast godnie żyć w Biłgoraju?Sam sobie wyjedz z Rosłanem a tu syfu nie róbcie
12 kwietnia 2014
+7
-3
PL
509-bf0
~ xxx   szkoda:(((((
nie bedzie nowych galerianek:(((((
12 kwietnia 2014
+7
-0
PL
a79-723
~ biedroneczka   Poczekajcie po wyborach powstanie, Burmistrz nie chce tracić przed wyborami wyborców. Ale już w Biłgoraju pozamiatane, rodzinny handel został zniszczony.
12 kwietnia 2014
+10
-6
PL
b45-d54
~ DO BcK już nie chodzę ...   A Nowy kolejny Pałac BCK dla Rosłana i Maryli nie powstanie??? Bo podobno już im tam ciasno i niewygodnie i nie ma palarni na skręta w pracy! Już Rosłan wstrzymał się na czas wyboru na kolejny market w Biłgoraju!!!
12 kwietnia 2014
+30
-5
PL
3d2-658
~ krajowy emigant   W Polsce pracy nie brakuje, nikt nie broni wyjechać do Warszawy nawet Lublina, przestaniesz narzekać jak Ci przyjdzie wydać na kawalerkę 1200 zł.Nikt w Biłgoraju nie każe całe życie siedzieć .
12 kwietnia 2014
+6
-8
PL
216-bf2
~ gf   Może pan burmistrz się również zainteresuje jak są wynagradzani niewolnicy w tych marketach,bo co ludziom po tym ,że będzie 10 czy 20 marketów jak wyzyskiwacze się dogadają i będą płacić grosze
12 kwietnia 2014
+13
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 13:54 Biłgoraj
Mikołajkowy Turniej Karate już po raz 30.
dzisiaj, 11:14 Lubelszczyzna
502 zgony w kraju, 42 w Lubelskiem
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 09:13 Obsza
Wyższe podatki i wynagrodzenie wójta
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w piątek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
w piątek, godzina 15:19 Biłgoraj
Przy parafii św. Marii Magdaleny powstaje Zakon Rycerzy Kolumba
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
w piątek, godzina 11:17 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 11:23 Lubelszczyzna
Prawie 30 tys. mieszkańców województwa lubelskiego na kwarantannie
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w czwartek, godzina 09:13 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu
w środę, godzina 07:22 Aleksandrów
Gospodynie w telewizji śniadaniowej
21 listopada 2021 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
dzisiaj, 09:05 Tarnogród
Seniorzy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy
w środę, godzina 11:16 Krasne
Stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał do rowu
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
we wtorek, godzina 14:39 Biłgoraj
Przedszkole Samorządowe nr 2 apeluje o zwrot puszki z pieniędzmi
w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
26 listopada 2021 Gmina Biłgoraj
Pensja wójta w górę
w czwartek, godzina 10:26 Biłgoraj
Rowerzysta z 3 promilami wjechał pod samochód
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl