Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2014.07.21 11:55 | aktualizacja: 2014.07.21 11:57

Oświadczenie burmistrza Janusza Rosłana

Na łamach naszego portalu regularnie publikujemy informacje dotyczące realizowanych i planowanych do wykonania inwestycji. W komentarzach pod artykułami pojawia się wiele nieprawdziwych danych. Na to postanowił zareagować burmistrz Janusz Rosłan, wydając oświadczenie. Jego treść publikujemy poniżej.
Oświadczenie burmistrza Janusza Rosłana
Oświadczenie burmistrza Janusza Rosłana

Od pewnego czasu w lokalnych mediach elektronicznych, w tzw. komentarzach, za które właściciele portali internetowych nie ponoszą odpowiedzialności, pojawia się coraz więcej informacji nieprawdziwych, pomawiających osoby publiczne i pracowników Urzędu Miasta o korupcję lub inne czyny naruszające prawo. "Komentatorzy", korzystając z zagranicznych serwerów utrudniających identyfikację ich komputera, czując się bezkarni krytykują często wszystko i wszystkich. Nikt nikogo nie chce pozbawić zagwarantowanej konstytucją wolności słowa, natomiast dobrze byłoby, gdyby zachowali przynajmniej odrobinę przyzwoitości. Mając na uwadze, że są osoby, które informacje zdobywają śledząc lokalne media, w tym również komentarze zamieszczane pod artykułami, chcę sprostować kilka najczęściej powtarzanych nieprawdziwych informacji oraz wyjaśnić pewne kwestie.

Na łamach Nowej Gazety Biłgorajskiej radna Rady Miasta - P. Danuta Łosiewicz napisała komentarz dot. świadczenia usług opiekuńczych na terenie Biłgoraja: " Nie rozumiem, w jakim celu została wybrana inna firma, skoro mamy sprawdzonych pracowników………. Moim zdaniem ogłaszanie przetargu było niepotrzebne, należało przedłużyć umowę dotychczasowym podmiotom…………….. uważam, że przetarg powinien być unieważniony i powinny wrócić osoby, które dotychczas pracowały".

Od 1995r. obowiązują przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych, a zmiana wprowadzona w ustawie w 2010r. nie pozwala na zastosowanie innego trybu, niż zastosowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Niedozwolone są jakiekolwiek działania utrudniające uczciwą konkurencję, a zamówienia publicznego udziela się wyłącznie wykonawcy wybranemu zgodnie z przepisami ustawy. Nie było zatem możliwości, o których pisze Pani Danuta Łosiewicz. Warto dodać, że otwarcie składanych ofert jest jawne i najczęściej uczestniczą w nim wszystkie zainteresowane podmioty.

Również na łamach Nowej Gazety Biłgorajskiej wypowiadał się radny Rady Miasta P. Krzysztof Iwaniec. Podał nieprawdziwą informację dot. wysokości zadłużenia miasta, które określił na "ponad 34 mln zł", podczas gdy na koniec roku 2013 wynosiło ono 26 635 575 zł, a na koniec roku 2014 - zgodnie z uchwalonym budżetem wyniesie 28 391 378zł. Sugeruje także, że dopiero w roku 2014 wprowadzono ulgi w podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, podczas gdy uchwały takie obowiązują nieprzerwanie od roku 2004. Informuję również, że nigdy firma Ikea nie rozmawiała z nikim w Urzędzie Miasta o możliwości inwestowania w Biłgoraju, choć niestety prawdą jest, że miasto nie dysponuje terenami inwestycyjnymi dla tak dużych przedsięwzięć. Nic Urzędowi nie wiadomo również, aby BRW chciało wybudować w Biłgoraju "magazyn na 350 miejsc pracy".

Chcę przypomnieć, że jeszcze w latach 2004-2005 podejmowane były przez Urząd próby nabycia na rzecz miasta terenów inwestycyjnych, ale z uwagi na dużą ilość małych działek, o szerokości 10-20m, należących do właścicieli prywatnych, często nieuregulowany stan prawny nieruchomości, jak również zaporowe ceny, do nabycia terenów o znacznej powierzchni (np. kilkanaście ha) nie doszło. Podczas gdy Janów Lubelski nabywał grunty w cenie 3 zł za 1mkw., ceny proponowane Urzędowi Miasta Biłgoraj sięgały 80 - 150zł za 1mkw. Mam wątpliwości, czy jakikolwiek przedsiębiorca byłby zainteresowany nabyciem gruntu za taką cenę. Należy również podkreślić, że w przypadku, gdyby miasto przeznaczało znaczne kwoty na wykup nieruchomości przeznaczonych pod inwestycje, to nie byłoby nas stać na realizowanie szeregu inwestycji wykonywanych przy dofinansowaniu ze środków unijnych. A od 2005r. pozyskaliśmy ponad 105mln zł pomocy UE. Jestem przekonany, że w przypadku innych decyzji samorządu, na które wpływ miał również radny K. Iwaniec, ostrze krytyki skierowane byłoby dzisiaj na nieumiejętność burmistrza w pozyskiwania środków unijnych. Dzisiaj, gdy Biłgoraj jest na 10. miejscu w kraju pod względem ilości pozyskanych na 1 mieszkańca środków unijnych, niestety tego argumentu nawet najwięksi przeciwnicy użyć nie mogą.

Dużo dyskusji wywołuje decyzja podjęta przez Radę Miasta na ostatniej sesji dot. budowy obwodnicy południowej (Al. J. Pawła II wraz z połączeniem z ul. Motorową). Wątpliwości podnoszone przez osoby głosujące przeciwko zmianom w budżecie, umożliwiającym budowę obwodnicy, miał z pewnością każdy radny. Wiele dyskusji i analiz przeprowadziliśmy w gronie pracowników UM zanim zaproponowałem Radzie Miasta zmiany budżetowe. Wartość całkowita inwestycji to 47 mln zł. Montaż finansowy zakłada pozyskanie 21 mln zł z UE, 5 mln zł od powiatu biłgorajskiego, a 21 mln zł mają stanowić środki z budżetu miasta. Przy takim montażu finansowym udział środków własnych wynosi 45%. Dofinansowanie jest zatem o 5 % większe niż przy zadaniach realizowanych w ramach tzw. "schetynówek", czyli w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Ponadto, według opinii Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod koniec realizacji projektów powstających w obecnej perspektywie finansowej, z pewnością pojawią się środki, które zwiększą pulę dofinansowania naszego projektu. Mając świadomość, że w następnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020, najprawdopodobniej Biłgoraj nie będzie miał szans pozyskania środków unijnych na budowę obwodnicy J.Pawła II, należy sobie zadać pytanie, czy stać nas na rezygnację z 21 mln dofinansowania, nawet w sytuacji, gdyby koszty niezbędnego do zrealizowania inwestycji kredytu wyniosły ok. 3 mln zł?

Warto przypomnieć, że zarówno na przebudowę ul. Kościuszki i ul. Zamojskiej oraz budowę obwodnicy północnej, dofinansowanie unijne wzrosło z 70 do 85%, właśnie dzięki pojawiającym się w ministerstwie rezerwom.

Jestem przekonany, że decyzja podjęta przez znaczną większość radnych (14 głosów za, 4 głosy przeciw) była słuszna, a inwestycja, jeśli naturalnie otrzymamy dofinansowanie unijne i pomoc Powiatu, będzie służyć wszystkim przez wiele lat.

Na zakończenie chcę odesłać komentatorów do moich oświadczeń majątkowych, w których podałem nawet więcej informacji, niż wymagają tego przepisy i które rokrocznie kontrolowane są przez właściwe organy. Moja małżonka nigdy nie pracowała i nie pracuje na 2 etatach w BCK, zarabia 4 170zł brutto (2 927,44 zł netto), moje wynagrodzenie to 8 525 brutto (5 883,44zł netto).

Janusz Rosłan

burmistrz Biłgoraja

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Oświadczenie burmistrza Janusza Rosłana, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 8803
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (57)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
CN
45a-a68
~ Maria  Ma racje radny Iwaniec. Rosłan zadłużył miasto na 50 milionów. Teraz mówi że na 35. Kto to spłaci?
21 lipca 2014
+68
-17
PL
18a-478
~ yy  K u r w a w BCK zarabia 3 koła,co ona tam robi?
21 lipca 2014
+44
-15
GE
fdc-2d7
~ Młody  Rosłan nie ma dzieci dlatego nie rozumie potrzeb mieszkanców. Z psami biega wieczorami. Nawet po nich g... nie sprząta na placu zabaw.
21 lipca 2014
+43
-17
Ostatnio dodane komentarze
PL
82b-265
~ do Mirek  do ~ Mirek   Rozpacz! Czy ty czytasz to o czym piszesz? Czy do ciebie coś w ogóle dociera ? Nie ośmieszaj się.
31 lipca 2014
brak ocen
GB
03f-335
~ precz z niekompetencja   co robi w radzie miasta radna ktora nic nie wie , nieczego nie pojmujea jedyne co potrafi to krytykowac i zarabiac na wuycieczkach dla moherów?
29 lipca 2014
+1
-0
GB
03f-335
~ anty ciota wsiocka  do ~ xdfr   a co burmistrz ma do prywatnego przedsiebiorcy baranie???
29 lipca 2014
+1
-0
PL
208-079
~ xdfr   Niech Rusłan i 20tys ma ale chodzi o to ,żeby ten co na dole jest godnie żył a nie za wypłatę od Chmiela za 1500złma rodzinę utrzymać ,miasto daje im ulgi i zwolnienia podatkowe i może wpływać na decyzję dyrektorów żeby podnieśli zarobki a nie od ponad 15 lat nie ma podwyżek, czy Biłgoraj to jakieś afrykańskie miasto?
23 lipca 2014
+3
-3
PL
597-fbb
~ 999  do ~ Jacek   Nauczcie sie logicznie myslec to rada miasta
decydoje czy jakis plan przechodzi czy nie lacznie z iwancem
22 lipca 2014
+2
-0
PL
0da-41e
~ gjy2   To Maryla bierze 3 dychy za palenie papierosów?
22 lipca 2014
+10
-2
PL
0da-41e
~ mg if   To jak to było z tymi działkami co Flis dostał od miasta a potem przehandlował z Furmankiem?,Prawda to czy plotka?
22 lipca 2014
+2
-0
PL
da5-dd2
~ J56   Marysiu albo jesteś ...albo ciężko chora. Co mówi Pan Burmistrz, że to radny Iwaniec twierdził,że miasto jest zadłużone na 35 mln.Ty piszesz, że na 50 mln. A Pan Burmistrz mówi, że na koniec tego roku będzie zadłużenie 28mln. zgodnie z przyjętym , też przez tego radnego budżetem. Napiszcie coś nowego bo tak stajecie się nudni.
22 lipca 2014
+5
-1
PL
f6e-4ee
~ mam wrażenie żę to ŻYDZI   wypowiadają się przeciwko Rosłanowi bo tylko Żydom było zawsze w Biłgoraju źle
22 lipca 2014
+4
-3
PL
f77-580
~ ...  do ~ Jan   BO w przeciwieństwie do Ciebie potrafi choćby pobieżnie przeczytać już zatwierdzone dokumenty, szczegóły, Osi Priorytetowy, RPO, etc.
.
W latach 2014-2020 pieniądze będą przyznawane głownie na tzw. innowacje i rozwój. Skończy się rozdawanie pieniędzy na stadiony, hale sportowe czy podobne.
Jeśli chodzi o infrastrukturę to finansowane będą głównie duże projekty kolejowe i drogowe (głownie sieć TEN-T) oraz inwestycje dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach
22 lipca 2014
+3
-0
PL
3bf-e28
~ obserwator   ~ WilkuWDZ a co tak skromnie ??Czyżby odpust w Puszczy zahamował emocje .? Spodziewam się gorszej reakcji od moherów
22 lipca 2014
+0
-2
PL
eef-bef
~ WilkuWDZ  do ~ obserwator   Wybór między PO a Pisem to jak wybór między byciem ru...anym na klasyka lub od tyłu. Obserwator już dokonał wyboru. Nie czekaj wybierz i ty!
22 lipca 2014
+1
-6
PL
23e-efe
~ obserwator   OOOOOO widzę tu sam elektorat PiSu sie wypowiada na forum .Bo przecież Biłgoraj 99 % to wyborcy PiS .No gratuluje języka i katolickiego podejścia do "bliźniego" Ech....jestem katolikiem ale jak patrzę na was i czytam te wsze szczucia to rzygać mi sie chce .I wiem że zaraz mnie tu oplujecie ...ale ja zagłosuje na PO !! Moze to i złodzieje ale wam dać noze do ręki to wszystkich zaczniecie wyrzynać to wolę niech oni kradną...
22 lipca 2014
+7
-2
PL
a9a-b48
~ o co chodzi?   obwodnica południowa
jedziesz z lublina na tomaszów obwodnicą południową
jedziesz z lublina na tomaszów obwodnicą tą co ma iść od gromady graniczną koło dereźni i na tomaszów też można chyba nie
to żadna obwodnica to tyko bezsensowna inwestycja jak ma powstać tamta obwodnica to to będzie tylko przedłużenie jana pawła i tyle
bo nikt nie chce powiedzieć o co chodzi to ja tak mówię
22 lipca 2014
+2
-2
CA
096-b54
~ dobry,dobry  do ~ Dzień dobry   taa u siebie jest ,w kuchni przy garach..
22 lipca 2014
brak ocen
PL
3cd-28c
~ Zoro   uhuhu zalatuje kampania przedwyborcza
22 lipca 2014
+2
-2
UA
4ef-21c
~ Jan   Biłgoraj nie będzie miał szans na pozyskanie funduszy w latach 2014-2020- a skąd szanowny burmistrz wie, że nie będzie miał szans. Co Unię rozwiążą czy szlag ją trafi bo ludzie nie zdzierżą tych złodziei co nową sobie siedzibę budują za 350 milionów euro a starą mają przerobić na apartamenty dla eurodarmozjadów. I dlaczego szanowny burmistrz zapłacił grzywnę nałożoną przez Wojewódzki Sąd Administracyjny za opieszałość i mataczenie w sprawie mieszkańca z ul Cegielnianej w kwocie ponad 2000 zł, z konta Urzędu Miasta. Pobory małe to trzeba było z prowidenta pożyczkę pobrać.
22 lipca 2014
+7
-7
PL
78e-eea
~ marek  do ~ yy   Następny etap to już chyba strzelanina ? Do czego to już doszło ? T powinno ścigać się z urzędu, nie tylko usuwać komentarz.
22 lipca 2014
+4
-6
PL
343-86d
~ Dzień dobry   Zastałem Jolkę?
21 lipca 2014
+9
-0
PL
50c-c84
~ ...  do ~ Jacek   Jakiego sąsiada?
Ta droga mimo, że pod zarządem powiatu jest tak naprawdę jedną z najważniejszych dróg dla miasta.
To, że ktoś "na górze" kiedyś tak podzielił drogi i nadał ich zarządców niewiele tu zmienia.
Jakby czekać na to, że powiat sam tę drogę przebuduje to byśmy się nigdy nie doczekali.
Ta droga to przede wszystkim sprawa miasta.
21 lipca 2014
+9
-13
PL
be5-090
~ dusz-pasterz :) sprostowanie  do ~ kiedy Rosłan odejdzie   wyjdz koluniu z internetu i w oczy im to powiedz ...
bo za wspoludzial pojdziesz w pasiaki, bo wiedzac o ciagnikach z obszy tyle lat milczales? teraz nagle . oiecilo glupie rylo :) zal mi takich zas...rancow ale pozostaje tylko sie podetrzec
21 lipca 2014
+5
-15
PL
be5-090
~ dusz-pasterz sory pietro wyzej chcialem uderzyc :) pomylka :) mala  do ~ Dusz-pasterz   ojojojojjjoojj
21 lipca 2014
+0
-13
PL
be5-090
~ Dusz-pasterz  do ~ gosciu   wyjdz koluniu z internetu i w oczy im to powiedz ...
bo za wspoludzial pojdziesz w pasiaki, bo wiedzac o ciagnikach z obszy tyle lat milczales? teraz nagle . oiecilo glupie rylo :) zal mi takich zas...rancow ale pozostaje tylko sie podetrzec
21 lipca 2014
+2
-16
PL
d6b-a37
~ vf   Co z tymi działkami jakie dostał Flis od miasta?Czy ktoś uzgadniał to z podatnikami? Bo ja sobie nie przypominam,proszę o więcej informacji na temat interesów miasta z klerem
21 lipca 2014
+0
-12
PL
d6b-a37
~ ng y   To jego psy jedzą szynkę czy nie bo nic nie napisał?Niech ktoś napisze kto ma podobne wykształcenie do Maryli i tak samo pracuje , czy ma takie zarobki?A co robi pan Dyrektor BCK i za co on kasę bierze?
21 lipca 2014
+17
-7
PL
ea1-5aa
~ obiektywnie   do lozak, dlaczego łżesz? p. Rosłan nie współpracował z SB, a działał w "Solidarności" w tamtych czasach. Doprawdy czas najwyższy skierować sprawę pomówień, oszczerstw do Prokuratury. Nie może być tak, że bezkarnie pewni podli ludzie ustawicznie obrzucają innych błotem. To czego się dopuszczają jest przestępstwem.
21 lipca 2014
+14
-16
PL
ea1-5aa
~ obiektywnie   Słuszna decyzja dot.drogi JP II, dobra okazja na pokaźne dofinansowanie na modernizację tej kiepskiej obecnie drogi, a położonej w takim rejonie Biłgoraja, który wymaga odpowiedniej jakości jezdni, chodników, zatoczek itd. Ośmiesza się w gruncie rzeczy nieliczna grupka wiecznych przeciwników, którym się marzy wygrana w wyborach, co jest wątpliwe, bo pieniaczy usiłujących zahamować biłgorajskie inwestycje, rozsądni mieszkańcy wyeliminują , na takich nie warto głosować.
21 lipca 2014
+10
-16
NI
305-4e2
~ Jacek   aki gospodarz zadłuża się na lata i buduje dom sąsiada? To nie jest gospodarz. Rosłan nie powinen bez zgody mieszkańców zadłużać tak miasta. 21 milionów trzeba wydać na osiedlach, na drogi, chodniki, boiska, place zabaw. I przede wszystkim na kupno terenów pod inwestycje. Nam trzeba inwestora i miejsc pracy a nie BCK. Ludzie u nas w Biłgoraju są mądrzy i nie wybiorą już Rosłana.
21 lipca 2014
+21
-11
PL
712-5b5
~ Biłgorajanin  do ~ Do debila nic nie dociera.   Popieram całkowicie. P.Rosłan kulturalny, inteligentny człowiek - w Biłgoraju większość teraz to po prostu wiocha, która ma się za wielkich "byznesmenów" , którym marzy się dopchać do władzy i najwięcej chcą mieć do powiedzenia.. Rodowici biłgorajanie popierali i popierać będą pana p. Rosłan. Głowa do góry.
21 lipca 2014
+12
-18
IL
b92-fde
~ do Lozak*************************************  do ~ lozak   To prawda, że miałeś brata bliźniaka?
Podobno zjadł go kot, a ciebie gnido się brzydził.
21 lipca 2014
+8
-21
CN
226-913
~ lozak   Panie Januszu a dlaczego współpracował pan z SB? Niech pan mi odpowie.
21 lipca 2014
+22
-12
CA
096-b54
~ Stefan N.  do ~ bnb   Flis opowiadaj jak to z Furmaniakiem działkami handlowałeś.Tylko prawde!
21 lipca 2014
+2
-14
PL
f6e-4ee
~ to jakiś nowy temat  do ~ bnb   może dlatego pan Flis nie lubi pana Rosłana
21 lipca 2014
+2
-13
PL
f6e-4ee
~ marysiu  do ~ Maria   pokaż jaka jesteś dobra dla miasta i jak Tobie na Biłgoraju zależy to weź kredyt i zapłać
21 lipca 2014
+8
-16
PL
f6e-4ee
~ gosciu  do ~ kiedy Rosłan odejdzie   Rosłan odejdzie ze stanowiska jak Ty wyjedziesz z Biłgoraja
21 lipca 2014
+7
-16
PL
f6e-4ee
~ moim zdaniem   wiocha siadła przy komputerze, jakie ma szczęście że przed demokracją była komuna inaczej wsioki by nawet czytać nie umiały a co dopiero pisać bo myśleć to wiochę nikt nie nauczy
21 lipca 2014
+7
-19
PL
d6b-a37
~ cggfhg   Gdy miasto bierze kredyt to co daje pod zastaw?Na jaki procent i jak zamierza miasto spłacić te kredyty i kiedy?A skoro mieszkańcy mają to spłacać to proszę opublikować umowy z bankami .Ja też mogę brać kredyt i kazać miastu spłacać nie mówiąc na jakich zasadach
21 lipca 2014
+21
-5
PL
18a-478
~ yy   K u r w a w BCK zarabia 3 koła,co ona tam robi?
21 lipca 2014
+44
-15
IL
b92-fde
~ To już epidemia********************  do ~ kiedy Rosłan odejdzie   Następne kłamliwe bydle. Won buraki z Biłgoraja. Ładny elektorat ma wiadomy kandydat na burmistrza. Może nawet kilku innych. TFU!!!!!!!!
21 lipca 2014
+7
-18
IL
b92-fde
~ Prawdziwy urzędnik.***********************  do ~ Urzędnik   Co za ***** ten "urzędnik". Łżesz popaprańcu. Bara jest poza Biłgorajem od wielu dni. Usprawiedliwiał swoją nieobecność na sesji. Jako ostatni cham, świnia i kłamliwe bydle nie jesteś godzien, aby kulturalny człowiek mówił ci dzień dobry. TFU!!!
21 lipca 2014
+14
-21
GE
fdc-2d7
~ Młody   Rosłan nie ma dzieci dlatego nie rozumie potrzeb mieszkanców. Z psami biega wieczorami. Nawet po nich g... nie sprząta na placu zabaw.
21 lipca 2014
+43
-17
UA
5ea-ed8
~ Urzędnik   Dzisiaj od rana u Rosłana w gabinecie był Bara, Dec, Batkowski, Klecha, Potocki, Jamiński, Sosnowski, Patrowa.
Razem pisali to oświadczenie. Bara kazał napisać bo ludzie poznali prawdę. Boją się utraty władzy. Wtedy na wierzch wyjdą wszystkie machloje.
21 lipca 2014
+29
-15
CN
9fc-b6a
~ kiedy Rosłan odejdzie   Od jakiegoś czasu czytam biłgorajskie fora i jestem przerażony. Ile jadu i nienawiści mają w sobie burmistrz Rosłan ( jot e ) i jego zwolennicy. Mój kolega zna Barę , który przy wódce wygadał mu się. Bara powiedział wynajeliśmy z Januszem kilka osób do szkalowania w internecie tych którzy mogą wygrać wybory. Będziemy wypisywać aż ludzie stwierdzą nie ma kandydata tylko Janusz Rosłan. Nie oddamy władzy bo wyjdą na wierzch przekręty finansowe i nasze złodziejstwo przez lata. Przecież BAKO nielegalnie ochrania obiekty miasta bo Bara to radny a jego firma zarabia z miasta setki tysięcy. Rosłan napycha kieszenie przy inwestycjach. Markety też wpuścił za duże pieniądze. W mieście bieda z nędza i emigracja. Brakuje pracy bo jest praca tylko dla syna Bełżka w urzędzie. Zarabia 5 tysięcy na ręke a urzędnicy zarabiają po 30 latach pracy 2,5 tysiąca. Rosłan dba też o pałac BCK. Marylla uposażona jest na dwa etaty. Miesięcznie 12 tysięcy na ręke dla Marylli. Psy jedzą u nich szynkę na podwórku.
Powiem wam jedno. Rosłan zadłużył miasto na 50 milionów. Nie myśli o miejscach pracy. Ludzi ma za śmieci. Moja koleżanka była u niego i prosiła o pomoc a on do niej biedoty w mieście nie potrzebujemy.
Potrzebne są zmiany burmistrza i rady. Pogońmy czerwonego Ryśka Niespodziewańskiego i Żbikowskiego co za komuny brał łapówki za ciągniki w Obszy. Klecha emeryt ma rocznie 160 tysięcy i mało mu.
Tylko FUNDACJA XXI może zmienić miasto na lepsze. To ludzie co mają pomysł i chcą inwestować. Rosłan od lat przeszkadza w budowie miasteczka sitarzy. Ono da setki miejsc pracy. Głosujmy z głową i odsuńmy sitwę od władzy. Niech piszą na nas w internecie ale my róbmy swoje. wygrajmy wybory bo obecna sitwa zniszczy miasto Biłgoraj.
21 lipca 2014
+27
-20
CH
997-92c
~ dev   Podobno jakaś grubsza afera się szykuje ze sprzedażą w niejasnych okolicznościach nieruchomości na Zamojskiej, naprzeciw Pol-Skone.
Podobno jakiś deweloper kupił "okazyjnie". Tak na mieście mówią.
Wie ktoś coś więcej na temat?
21 lipca 2014
+24
-7
CN
45a-a68
~ Maria   Ma racje radny Iwaniec. Rosłan zadłużył miasto na 50 milionów. Teraz mówi że na 35. Kto to spłaci?
21 lipca 2014
+68
-17
PL
a9a-b48
~ o co chodzi?  do ~ bnb   jak tam sprzedajesz coś to tak jakby klątwę na tę twoją nieruchomość nałożył
taktyka cudze dać cenę zaporową a swoje sprzedać to logiczne
ale tu nie o sprzedaż chodzi tylko o to że przyjdzie wieśniak z hektarami i można to kupić jako pole orne a chłopina nawet nie wie że tam można budować
21 lipca 2014
+12
-7
PL
2c7-287
~ bnb   Niech ktoś z internautów napisze do Flisa jak to z Furmankiem działkami handlowali , bo jakoś cicho na ten temat
21 lipca 2014
+3
-19
PL
2c7-287
~ bncjy   Szkoda tylko ,że nie dowiedziałem się kto płaci kary za przegrane sprawy w sądach przez miasto
21 lipca 2014
+20
-5
PL
3ac-1d1
~ Jan  do ~ normalna mieszkanka Biłgoraja   Kobieto, Burmistrz nie podaje wysokości zarobków swojej żony oraz swoich po to żeby się chwalić, ale po to by odeprzeć oskarżenia jakoby żona zarabiała 10 tysięcy złotych na dwóch etatach w BCK a on sam znacznie więcej jako burmistrz.
A swoją droga bardzo dobra odpowiedź burmistrza !
21 lipca 2014
+24
-23
BD
64e-047
~ Mirek   Po pierwsze niech redakcja włączy IP. Widać że jedna i ta sama osoba ciągle wypisuje z urzędu miasta komentarze wychwalające Rosłana i broniące go.
Panie Rosłan winny się tylko tłumaczy.
Niech pan powie ile pan płaci i komu za te wpisy szkalujące inne osoby na internecie?
Na mieście wszyscy mówią o tym. Rosłan z Barą opłacają komentatorów.
Ten komentator co tu poniżej pisze jest opłacony.
Panie Rosłan każdy wie to pana ostatnia kadencja.
Panu ciągle mało. Nic pan nie zrobił dla miasta przez lata.
Uposażył pan swoją żonę. Bezczelnie pisze pan że żona pana zarabia w BCK 3 tysiące złotych.
Panie Rosłan pisze pan pod pseudonimem JOT e - opluwa pan innych i poniża mieszkańców Biłgoraja.
Panie Rosłan dlaczego pan karmi psy szynką?
Panie Rosłan nie masz dzieci i zarabiasz 8 tysięcy i żona 3 tysiące i gdzie macie pieniądze. Ukrywacie oszczędności, czy psy jedzą rarytasy?
Ten człowiek Rosłan jest skompromitowany.
Marzy mu się komuna i chce zakazać komentarzy w internecie.
21 lipca 2014
+36
-18
PL
a9a-b48
~ o co chodzi?   a o co chodzi z tą obwodnicą południową że tyle wątpliwości
jakby ktoś mógł wyjaśnić
21 lipca 2014
+15
-1
PL
8dc-92c
~ moim zdaniem   wreszcie burmistrz odpowiedział i pokazał jakich niedoinformowanych mamy radnych , ja głosuję na Rosłana a komu się nie podoba może3 głosować na innych albo wyprowadzić się z miasta
21 lipca 2014
+23
-26
IL
b92-fde
~ Do debila nic nie dociera.   Jeszcze na debilstwo i s***syństwo nie znaleziono lekarstwa.
Wysłać PGK do tego towarzystwa, niech pozamiata to szemrane towarzycho.
Burmistrzu!
Jest dobrze jak na to co nam fundują posłowie.
Jestem dumny z Pana i z mojego kochanego Biłgoraja.
Jak Pan tylko zechce, to kolejną kadencję ma Pan jak w banku.
21 lipca 2014
+19
-27
PL
d43-9ec
~ normalna mieszkanka Biłgoraja   Panie Rosłan wstyd mi za pana. Po co nam pan pokazuje że zarabia pana żona dużo więcej niż my zwykli mieszkańcy Biłgoraja. Po co te chwalenie się?
Ja też bym chciała zarabiać tyle co pana żona - zarabia 4 170 zł brutto (2 927,44 zł netto).
Wam widać ciągle mało.
21 lipca 2014
+30
-20
DE
bcf-d48
~ Zwolnienie z podatków   Pisałem pismo kilka lat temu odnośnie jakiejkolwiek ulgi z podatku od nieruchomości - kilka lat po 2004 roku. Stworzyłem sporo miejsc pracy. Pismo zwrotne było, iż nie ma takiej możliwości. To wyjaśnienie nawet nie jest śmieszne, przecież urząd nie działa wybiórczo - prawda?
21 lipca 2014
+20
-5
PL
b5a-fcb
~ Mieszkaniec   Gratuluję panie Roslanie. Właśnie takich ludzi potrzeba w mieście. Nie wątpliwe wszystkie inwestycje realizowane za kadencji bieżącego burmistrza są niezbędne. Nie wspominając o al. Jana Pawła II gdyż według mnie jest to jedna z główniejszych ulic, a po otwarciu obwodnicy północnej ruch na niej się zwielokrotni. Na dzień dzisiejszy jest ona w opłakanym stanie, aż wstyd dla miasta.
21 lipca 2014
+23
-27
PL
50c-c84
~ lbl.pl   Dobra i mocna riposta burmistrza.
.
Pewnie i tak zaraz zleci się pewne towarzystwo i zaczną dalej wypisywać swoje mądrości.
21 lipca 2014
+32
-29
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:25 Biłgoraj
Nagrody burmistrza dla dyrektorów i nauczycieli [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Biłgoraja przyznał nagrody dyrektorom szkół, przedszkoli oraz nauczycieli. Kto tym razem został wyróżniony?
dzisiaj, 10:09 Gmina Biłgoraj
Nauczyciele z gminy Biłgoraj wyróżnieni [LISTA NAGRODZONYCH]
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Nauka zdalna wróci? Minister Czarnek jasno o planach resortu
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
we wtorek, godzina 09:12 Biłgoraj
Magda Steczkowska wystąpi w Biłgoraju
dzisiaj, 07:47 Biłgoraj
Uczniowie ZSBiO w niezwykłej podróży w niezwykłe miejsca
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 08:06 Biłgoraj
60 wniosków i prawie 100 kg zużytych baterii
we wtorek, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Jedna czwarta zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
we wtorek, godzina 15:32 Biłgoraj
Wizyta ukraińskiej delegacji. Goście odwiedzili starostwo, szkoły i Zakład Zagospodarowania Odpadów
w poniedziałek, godzina 15:00 Biłgoraj
PCK rozdawał żywność dla potrzebujących
13 października 2021 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
we wtorek, godzina 18:24 Biłgoraj
37. rocznica męczeńskiej śmierci legendarnego kapelana "Solidarności"
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w poniedziałek, godzina 11:56 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna znów w czołówce pod względem zakażeń
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl