Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Sesja Rady Powiatu
2010.12.29 15:15 | aktualizacja: 2011.01.06 02:49

Oświadczenie radnego Ferensa

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu, radny Tadeusz Ferens przedstawił Zarządowi oraz radnym oświadczenie. Poniżej publikujemy jego treść.
Oświadczenie radnego Ferensa
Oświadczenie radnego Ferensa

Wysoka Rado!

Za nami sesje organizacyjne, wiemy już kto z kim i za ile, a ponieważ powstają pewne niedomówienia, niektórzy radni składają oświadczenia wypada i mnie zabrać głos.

Ciągle słychać echa kampanii wyborczej prowadzonej w Biłgoraju. Jak większość zauważyła była to swoista wojna plakatów oraz wojna ulotek. Osobiście nie zamówiłem własnych plakatów i ulotek. Plakaty wydaliśmy zbiorowe, natomiast o ulotki zadbali konkurenci polityczni.

Duże wrażenia na mnie i nie tylko na mnie zrobiła ulotka pt. "Spróbujmy rozszyfrować Komitety Wyborcze Powiatu Biłgorajskiego" Cóż z tej ulotki wynika? każdy ma coś za uszami, czyści są tylko działacze PIS i koalicjanci.

O sobie dowiedziałem się, że jestem karierowiczem i zdrajcą. Ciężko było przejść do porządku dziennego po takiej lekturze. Przeprowadziłem rachunek sumienia i nie przypomniałem sobie zdrady kolegów. O swoją karierę nigdy nie dbałem, a nawet wprost przeciwnie, mogłem ją szybko zrobić po rozpoczęciu pracy jako oficer pożarnictwa w roku 1980. Wystarczyło tylko podpisać deklarację i otrzymać czerwoną legitymację.

Ja wybrałem przynależność do SOLIDARNOŚCI. W efekcie czego po licznych szykanach usunięto mnie ze służby pożarniczej. Było ciężko, ale nie mogłem inaczej. Teraz też rządząca powiatem koalicja złożyła mi propozycję współpracy wraz z deklaracją lojalności. Nie mogłem jej podpisać z wielu względów, między innymi z tego, że oferta pochodziła od autorów wspomnianej ulotki. Zresztą dzisiejsza koalicja jest tak mocna i pewna siebie, że nikogo nie potrzebuje do rządzenia powiatem. Odnosi się wrażenie, że za nic ma wiedzę i doświadczenie pozostałych członków Rady Powiatu np. Doroty Flor w służbie zdrowia, czy Franciszka Piętaka w działalności samorządowej, co nie przeszkadza, by za chwilę prosić ich o wsparcie w załatwieniu spraw powiatu.

Przypuszczam, że ta pewna siebie koalicja, porządzi sobie 4 lata, opracuje ulotkę gdzie przedstawi pismo swoich sukcesów, a opozycje obrzuci błotem.

Tylko jak to się będzie miało do 8 przykazania z DEKALOGU? "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu", ale to już całkiem inna kwestia, kwestia sumienia, sumienia każdego z nas.

GB
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Oświadczenie radnego Ferensa, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
GB dodany
 
Odsłon: 10264
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (22)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
7ae-cfc
~ kumpel   Tadziu zanim powiesz cuś to najpierw pomyśl . Byłeś jusz wszendzie i po co ci to . Jesteś za a nawet przeciw , zastanów sie co dalej powiesz i co dalej bendziesz robił - weż sie za Deca lub sróża z tarnogroda .
3 lutego 2012
brak ocen
PL
6b7-e16
~ wstyd   iwaniec do roboty z ferensem a nie tylko uzalanie sie i mysli o zdradzie i podstepach - nie siejcie nienawisci to wy rozpetujecie te nienawisc - prawdziwy katolik przebacza i zapomina a nie wystepuje na sesjach i uzala sie nad swoim marnym losem
31 grudnia 2010
+1
-0
PL
34f-37b
~ poi   oooooooo kur.... drugi Wałęsa się znalazł !!!!!!1
31 grudnia 2010
+1
-0
PL
612-ec8
~ anonim   DOBRY SORZE !!!!!!!!! :D
31 grudnia 2010
+1
-1
PL
712-b3e
~ looker   Opuścił złych ludzi a nie ideały,...STARTUJĄC W WYBORACH Z BIŁGORAJ XXI - śmiechu warte...
30 grudnia 2010
+0
-2
PL
cbe-ff8
~ dobrze zrobił   Opuścił złych ludzi a nie ideały, pod które niestety najgorsze oszołomy się podszywają.
30 grudnia 2010
+1
-1
PL
6b7-e16
~ brawo   brawo dla ferensa że wreszcie ujawnił jaki z niego człowiek solidarności - startując z listy dechnika pokazał swoją prawość hahah
30 grudnia 2010
+1
-2
PL
cbe-ff8
~ wyborca   Brawo dla radnego Ferenca, za słuszną decyzję rozstania się z oszołomami.
30 grudnia 2010
+2
-3
PL
9ee-d9a
~ kurt   do roboty debilu!śnieg odgarniaC a nie bawić się w jakieś durne oświadczenia!!co za ćwok!!!!
30 grudnia 2010
+3
-4
PL
41e-1af
~ bilgorajanin   do osme
skąd masz ten tekst? Otwieram Pismo Święte w przekładzie tysiąclecia na księdze wyjścia i nijak nie mogę się doszukać Twojej wersji dekalogu.
30 grudnia 2010
+2
-0
PL
e95-94f
~ looker   Startując w wyborach należy się liczyć że postawy, działania i koalicje będą oceniane przez społeczeństwo...
30 grudnia 2010
+2
-0
PL
cbe-ff8
~ mieszkaniec   Czepianie się radnego Ferenca jest żenadą ze strony jego oponentów, z którymi się rozstał, co dobrze o nim świadczy.
29 grudnia 2010
+2
-4
PL
6b7-e16
~ kl   Mówi o Solidarności a co Dechnik robił w czasach Solidarności? Już nikt nie da się na to nabrać. A z kim współpracował Pan w poprzedniej radzie miasta? Lewicowa rada dała prawicowcowi przewodniczącego komisji? Dziwne.
29 grudnia 2010
+3
-1
PL
6b7-e16
~ Anka   A w jakim klubie jest teraz Pan Ferens? W klubie prawicy? Gdzie ideały Solidarności?
29 grudnia 2010
+3
-1
PL
6b7-e16
~ prawda w oczy kole?   Fundacja XXI i Zygmunt Dechnik to na pewno człowiek prawicy tak jak Tadeusz Ferens startujący z tej listy. Lista , partia - świadczy o człowieku. Startował 4 lata temu z LPR a teraz z fundacji XXI. To nagła zmiana na lepsze? Pójście po rozum do głowy?
29 grudnia 2010
+3
-1
PL
a4d-7b6
~ looker   Stowarzyszenie, partia... piszcie co chcecie, ale Biłgoraj XXI wiązany jest ze środowiskiem biłgorajskiej lewicy. A teksty w stylu "...Stowarzyszenie, skupiające ludzi o różnych poglądach,..." to nic innego jak WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI DO OGÓLNEGO DOBRA BIŁGORAJA (albo inny frazes w tym stylu)!!! Więc nie należy się dziwić, że ludzie mają taką a nie inną opinię...
29 grudnia 2010
+3
-2
PL
39c-d8b
~ sąsiad   z tego co ja wiem to pan Ferens zawsze był po PRAWEJ stronie (sporo wycierpiał od komunistów)a Biłgoraj XXI
to Stowarzyszenie, skupiające ludzi o róznych
poglądach, a nie partia
29 grudnia 2010
+2
-3
US
c10-f2a
~ 70%   w bilgoraju pomijane jest przykazanie 1 bo oni wierza tylko w kaczora i rydzyka.70% ciemnoty
29 grudnia 2010
+5
-3
PL
a4d-7b6
~ looker   Ja się na polityce nie znam, ale 4 lata temu startował pan do wyborów chyba (jak mnie pamięć nie myli ?) z środowiska radykalnie prawicowego, a obecnie z lewicowego...
Jak to należy rozumieć... Tylko proszę nie wciskać "kitu" o współpracy ponad podziałami...
29 grudnia 2010
+3
-2
PL
5be-88a
~ osme   Dziesięć przykazań Bożych
1 Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną
2 Nie będziesz brał imienia Pana Boga Twego nadaremnie
3 Pamiętaj, abyś dzień święty święcił
4 Czcij ojca twego i matkę twoją
5 Nie zabijaj
6 Nie cudzołóż
7 Nie kradnij
8 Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu
9 Nie pożądaj żony bliźniego twego
10 Ani żadnej rzeczy, która jego jest
ja tak sie uczyłem, wiec 8 czy 9?
29 grudnia 2010
+0
-1
US
c10-f2a
~ homer   ciemnota moherowa nie mma granic a tej w bilgoraju 70%
29 grudnia 2010
+6
-2
PL
41e-1af
~ bilgorajanin   popieram Panie Tadeuszu. niemniej do Pańskiego artykułu/oświadczenia wkradł się błąd. Otóż wymienione przykazanie jest 9 w kolei, a nie 8 jak Pan wspomniał. Na dowód proszę otworzyć Pismo Święte Exodus, 20 rozdział i 16 werset.
pozdrawiam
29 grudnia 2010
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 16:38 Tarnogród
Uroczystości upamiętniające wydarzenia Tarnogrodzkiego Września
Każdego roku mieszkańcy Tarnogrodu spotykają się przy pomniku w Bramie Korchowskiej, by upamiętnić tragiczne wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Nie inaczej było i tym razem. Uroczystości poświęcone 82. rocznicy wydarzeń wrześniowych zorganizowano w niedzielę 26 września.
w poniedziałek, godzina 10:49 Biłgoraj
3 szczeniaki szukają nowych domów, apel o pomoc w znalezieniu pozostałych psów
w poniedziałek, godzina 15:17 Biłgoraj
Biłgorajanka walczy o serce rolnika
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
we wtorek, godzina 14:11 Lubelszczyzna
3 przypadki śmiertelne w powiecie biłgorajskim
w niedzielę, godzina 18:21 Biłgoraj
20-lecie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
w poniedziałek, godzina 17:08 Biłgoraj
Potrącenie 13-letniego rowerzysty [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 20:47 Biłgoraj
Wystawa Janusza Jarosławskiego na obchodach 200. rocznicy śmierci Napoleona
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
we wtorek, godzina 09:37 Biłgoraj
Chciała sprzedać buty, a straciła 6,5 tys. zł
22 września 2021 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Maraton rowerowy po Ziemi Biłgorajskiej
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby [AKTUALIZACJA]
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
we wtorek, godzina 08:15 Józefów
Odbierz darmową sadzonkę i przyłącz się do akcji SadziMY
we wtorek, godzina 08:22 Pływanie
Świetne starty Spartan
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
w poniedziałek, godzina 17:23 Osuchy
W rocznicę pochówku partyzantów
20 września 2021 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
we wtorek, godzina 09:35 Biłgoraj
Zgarnij voucher na Festiwal Food Trucków
w poniedziałek, godzina 21:45 Biłgoraj
MOJITO VIRGIN! Kacper Ruciński wystąpił w BCK
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl