Na zaproszenie dyrektor GOK Wiesławy Kubów w Łukowej gościł kierownik zbiorów fonograficznych IS PAN dr Jacek Jackowski ze współpracownikami, którzy dokonali nagrań dla Instytutu Sztuki PAN. W nagraniach wzięły udział zespoły działające przy GOK oraz chórzystka chóru Harmonia.
Łukowscy dunajnicy Sylwek, Kamil, Wojtek, Kacper i Kacper zostali nagrani podczas dunajowania dla dwu "nadobnych" łukowianek Anetki i Madzi. Dunajowanie odbywało się "pod okienejkiem" jak dawniej bywało oraz w mieszkaniu panny, bo coraz częściej dunajnicy podczas występów do domów są zapraszani. Członkinie Zespołu Śpiewaczego z Łukowej IV: Danusia, Halinka, Marysia i Stasia przedstawiły swoje najwartościowsze pieśni w sali klubowej GOK. Tam też zaprezentowała swój talent Majka Bielak. Na zakończenie była profesjonalna dokumentacja fotograficzna w plenerze i remizie OSP.
Warszawski Instytut Sztuki PAN, jest posiadaczem największej w kraju, i jednej z największych w Europie, kolekcji materiałów archiwalnych. Obecnie realizuje projekt, którego celem jest stworzenie i wdrożenie systemu informatycznego umożliwiającego digitalizowanie materiałów dźwiękowych i fotografii w celu zachowania dóbr kulturalnych i artystycznych w postaci cyfrowej, a także ochrony ich przed zniszczeniem.
Obecnie Biblioteka liczy ponad 142 000 vol. książek i ponad 30 000 wydawnictw ciągłych. Zbiory obejmują wszelkie dyscypliny sztuki i pokaźną liczbę pozycji umożliwiających szeroko pojęte badania w dziedzinie humanistyki.
Ze zbiorów bibliotecznych mogą korzystać wszyscy zainteresowani wyłącznie na miejscu, natomiast prawo do wypożyczania mają tylko pracownicy i doktoranci Instytutu Sztuki PAN. Dostępny jest też ( po zalogowaniu) katalog online Biblioteki Instytutu Sztuki PAN, prowadzony od 1992, do którego trafią niebawem, najstarsze pieśni łukowskie i dunaje.