Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GÓRECKO Wywiad
2013.08.06 11:45 | aktualizacja: 2013.08.06 13:53

Dystans do świata - wywiad z Eleni

Eleni była gościem specjalnym niedzielnego Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku. W wywiadzie udzielonym portalowi bilgorajska.pl, Eleni opowiada o nowej płycie, o tym co wydaje się Jej w życiu najważniejsze i konieczności zdystansowania się do otaczającej rzeczywistości.
Dystans do świata - wywiad z Eleni
Dystans do świata - wywiad z Eleni

bilgorajska.pl - Który to Pani koncert w Górecku?
Eleni - Graliśmy na pierwszym Festiwalu, także jesteśmy tu ponownie po wielu latach. Być może przyjedziemy jeszcze w grudniu na występy kolędowe, gdyż mamy zaproszenie od ks. Sochana.

- Z księdzem Sochanem przyjaźni się Pani wiele lat?
- Tak, to wspaniały człowiek, otacza nas swoją dobrocią i modlitwą.

- Gdzie się poznaliście?
- Na koncercie w Józefowie wiele lat temu. Od razu zapałaliśmy wzajemną sympatią. On do naszej grupy, a my do niego.
- Do kogo chce Pani trafić ze swoją muzyką?
- Od lat robie swoje. Śpiewam repertuar znany, muzykę grecka, która zawsze nam towarzyszy. Panuje przekonanie, że moja publiczność jest starsza, ale nie jest to prawda. Mamy swój program z przebojami od lat, a teraz śpiewamy także piosenki z nowej płyty. Ludzie dziś potrzebują spokoju. Posłuchania piosenek spokojnych, które o czymś mówią, mają jakąś treść.

- Płytę nagraliście po 11-letniej przerwie. Czym była ona spowodowana?
- Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że czas tak uciekł od poprzedniej płyty. Gdy to sobie uświadomiliśmy rok zajęło nam stworzenie nowej płyty pt. "Miłości ślad". Jest ona dostępna w sklepach od marca. Tak jak mówi tytuł płyta ta 17 nowych piosenek o miłości. Płyta jest bardzo zróżnicowana, dużo wątków greckich i instrumenty orientalne, ale nie zabrakło też piosnek w stylu pop.

- Czyli spokojna płyta na zwariowane czasy?
- Myślę, że ludzie są zmęczeni i potrzebują zatrzymania i spokoju. Dzieci pędzą, młodzież pędzi. Przyszedł czas żeby się zatrzymać. Nie widzimy tego co jest obok nas i uciekają nam lata. Gubimy coś po drodze.

- Przeżyła Pani w życiu wiele trudnych chwil. Jakie wnioski Pani wyciągnęła?
- Każdy z nas powinien być bardziej wyrozumiały dla drugiego człowieka. Trzeba umieć zapanować nad swoimi emocjami, które często są złym doradcą.Takimi które mogą zranić drugą osobę. To wydaje mi się bardzo istotne. Rodzina jest najważniejsza i trzeba o nią dbać. Nie zapominać o rodzicach, rodzinie, mieć dla nich czas. Dzwonić, być, nie tracić kontaktu.

- Nie jest to dziś łatwe ludzie są pochłonięci pracą, tzw. robieniem kariery.
- Każdy z nas powinien mieć dystans do tego co robi. Ja mam zawód piosenkarki. Wiele moich koleżanek i kolegów nadużywa tego, że są gwiazdami. Ja sądzę, że nie na tym to polega. Ja uważam, że śpiewanie to także jest służba drugiemu człowiekowi przez muzykę. Śpiewanie ma dawać radość, zapomnienie, oderwanie od rzeczywistości.

- Lubi Pani występować na takich festiwalach, jak ten w Górecku?
- Często jesteśmy zapraszani na festiwale piosenki religijnej. Cieszę się z tego.Takie festiwale są potrzebne. To trochę inna forma rozrywki. Poza tym ludzie, którzy śpiewają w chórach mają mobilizację, aby przygotować repertuar, ćwiczyć. Dla nich to ważne, maja szanse zaprezentować się szerszej publiczności.

- Co myśli Pani muzyce, która obecnie puszczana jest w dużych stacjach radiowych?
- Myślę, że młodzież kiedyś z tej muzyki wyrośnie. Będzie szukać czegoś więcej, na przykład mojego repertuaru. Wiem, że także mnóstwo ludzi młodych odnajduje się moich piosenkach. Przychodzą pierwsze miłości, rozterki. Młodzież nie jest zła. To co ją otacza jest często złe, a oni nie umieją tego rozróżnić. Trzeba umieć się zdystansować, nie ulegać nastrojom chwili. Też odbierają trudne lekcje od życia, tych pokus jest obecnie więcej.

- Rzeczywistość wirtualna powoli wypiera tą realną.
- Oczywiście internet jest potrzebny, ale ma także swoje złe strony. Niestety, ludzie stali się bardziej samotni przed komputerem. Siedzą na portalach takich czy innych, a nie mają czasu żeby faktycznie ze sobą porozmawiać, pobyć. Musimy sami się bronić, aby nie ulec temu wszystkiemu. Trzeba wiedzieć kiedy wyłączyć telefon.

-Dziękuję za rozmowę.
-Dziękuję.

Red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Dystans do świata - wywiad z Eleni, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 11179
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
d8d-108
~ bilgorajanka   fajny wystep! brawo dla organizatorów i wykonawców
7 sierpnia 2013
+4
-0
PL
933-6d8
~ ss   a nasi z platformy drą ile się da i nie mają skrupułów
6 sierpnia 2013
+2
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 11:22 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń
w piątek, godzina 23:08 Biłgoraj
"W rytmie miasta"
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
dzisiaj, 09:26 Biłgoraj
Od najbliższej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św.
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
dzisiaj, 10:04 Gmina Biłgoraj
Wójt apeluje o racjonalne korzystanie z wody
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Zwycięstwo w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
we wtorek, godzina 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w czwartek, godzina 10:12 Wola Dereźniańska
Czyje zguby?
w piątek, godzina 10:43 Lubelszczyzna
Spada liczba nowych zakażeń w kraju, rośnie w województwie
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w środę, godzina 09:05 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 07:27 Józefów
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl