Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2013.11.23 10:15

Skazani w miejskich przedsiębiorstwach

W 2014r. do nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na terenie Biłgoraja zostanie skierowanych 74 skazanych. Część z nich będzie pracowała w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, pozostali w Miejskiej Służbie Drogowej.
Skazani w miejskich przedsiębiorstwach
Skazani w miejskich przedsiębiorstwach

- Wypełniając obowiązek zawarty w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 1 czerwca 201r., w sprawie podmiotów, w któych jest wykonywana kara ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna informuję, że opinia prezesa Sądu Rejonowego, dotycząca potrzeb Sądu w zakresie wykonywania przez skazanych nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w 2014r. wpłynęła do Urzędu Miasta w Biłgoraju 21 października br. - wyjaśnia burmistrz Janusz Rosłan.

Jak podkreślają psycholodzy praca jest najskuteczniejszą formą resocjalizacji, dla osadzonych bywa także nagrodą. Ponadto ma szczególne znaczenie w procesie przygotowania skazanego do powrotu do społeczeństwa. Znowelizowany w ubiegłym roku kodeks karny wprowadził możliwość szerokiego stosowania kary polegającej na ograniczeniu wolności z jednoczesnym obowiązkiem pracy społecznie użytecznej. Przykładem na stosowanie nowych przepisów będą skazani odbywający swoją karę w miejskich firmach, a jest komu pracować. W aresztach na terenie całego kraju przebywa ok. 80 tys. osób.

Zarówno w 2012, jak i 2013 roku do Biłgoraja skierowano 62 osoby. Każda z nich miała do przepracowania, na rzecz miejskich jednostek, 99 godzin.

W przyszłym roku w miejskich jednostkach będzie pracowało 74 skazanych, do odpracowania będą mieli po 104 godziny. Podmioty, które zobowiązane są do przyjęcia skazanych w celu wykonywania pracy to: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (52 osoby) oraz Miejska Służba Drogowa (22 osoby).

red./lukowa.pl
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Skazani w miejskich przedsiębiorstwach, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red./lukowa.pl dodany
 
Odsłon: 4282
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
3d0-257
~ kierowca   Co za łajza pisał ten tekst?
27 listopada 2013
+1
-1
PL
fec-a04
~ AK do Krowiary z BRWSA i jej bandy   Widzisz gdzie i jak byście dymali jak by nie plecy wujaszka Tadzia ? wstrętne kłamczuchy ,złodziejki i oszczercy w zmowie .Potworze wrabiająca w sklecone przez Ciebie na poczekaniu niebyłe rzekome incydenty nawet pod bokiem farsy . Wujaszek to patologia bo broni ofiarom zdeprawowanych kłamliwych pociotek dostępu do siebie i ich zdemaskowania-zatem z nimi się pogrążył .Szubrawiec szubrawców deprawuje i kogo foruje nawet w takich haniebnych instytucjach. Fe ! wstrętne utuczone wilki podszyte owczymi futrami posługują się najemnikami też kłamcami i fałszerzami.
Krowiaro i twa banda i przestępcza firmo bądźcie dalej przeklęci .
Kłamliwe oszczerczynie kiedy powrócicie do społeczeństwa ???
25 listopada 2013
+2
-0
EC
4bf-67d
~ -Z SB współpracowali   JANUSZ ROSŁAN,STANISŁAW SCHODZIŃSKI,MIROSŁAW PÓŹNIAK,MARIAN
TOKARSKI,Bara Artur,Tujak Mirosław Stanisław,Żbikowski Krzysztof Adam,Klecha Marian,Książek Tomasz Stanisław
24 listopada 2013
+6
-1
PE
898-86e
~ Krzysiek   Panie Rosłan zniszczyłeś miasto i teraz ludzie kradną jedzenie bo pracy przez pana nie maja. Mówisz pan że mogą wrócić do społeczeństwa z którego Pan ich wykluczyłeś brakiem pracy. Weź się Pan do roboty w końcu bo z miasta zostaną zgliszcza. To twoja wina że ludzie kradną chleb bo Pan nie wpuściłeś IKEA.
24 listopada 2013
+7
-1
PL
a9a-b48
~ taki tam   jak to w pewnym programie nie oszukując się pan powiedział i miał rację z całą pewnością Polak nie jest wydajny nawet na tę płacę 1200 to lepiej w ogóle nie robić a nie ktoś będzie mówił że nie jestem wstanie przez godzinę za 7.5 zeta przerzucić ręcznie 10 ton piasku. jestem nieudacznikiem i wolę z głodu umrzeć niż na placu budowy bo chyba każdy ma swoją godność. nie ważne ile zarabiasz ważna jest kultura pracy. zresztą jakie to ma znaczenie. NAJWAŻNIEJSZY JEST PIENIĄDZ. AMEN
24 listopada 2013
+2
-1
PL
b65-12e
~ gk   Ciekawe czy sędzina gdyby zarabiała 1200 zł i musiała za to rodzinę utrzymać , czy by nie kradła?
24 listopada 2013
+4
-0
Marian1487   Swoją drogą POzdrawiam Mirka ! ;)
23 listopada 2013
brak ocen
Marian1487   z 201 ? Ciekawe kto to rozporządzenie utworzył :D
(oj wiemy o co chodzi)
23 listopada 2013
+2
-0
PL
a9a-b48
~ kozi bobek   właśnie społeczne to mamy wszystko a najbliższa rodzina tylko z tego czerpie zyski a nie jakieś przegrane życiowo ludzie
23 listopada 2013
+2
-2
PL
d24-fe4
~ andrzej2214   Dla tych których interesują NOWE TECHNOLOGIE - goo.gl/ucjqTO - ta strona oferuje NAMIERZANIE telefonów komórkowych, namierza z dokładnośćią i pokazuje na mapie gdzie osoba się znajduję. Wada jest taka że można tego używać raz na 24h (namierzenie 1 numeru raz na 24 godziny)..
23 listopada 2013
+1
-5
PL
e56-7a6
~ egververfgv   Biłgoraj jest bez przyszłości,to miasto cwaniaczkow,dorobkiewiczow,szpanerow oczywiście w beemkach i co niektórzy w porszawkach,miasto lansu i taniej muzy w leciwych samochodach,miasto plot i obsmarowywania tylka wszystkim po kolei,a powinno być to miasto z perspektywami,z przyszloscia,powinno sluzyc mieszkańcom,powinno się rozwijać i Urzad Miasta powinien robic wszystko by jego mieszkańcom zylo się jak najlepiej,tak nie jest. Teraz za jednym rzutem proszę ponaprawiać ulice z tylu Kosciuszki...na Nadstawnej . Kolejny raz zawieszenia nie będę zmienial.
23 listopada 2013
+12
-1
PL
4e5-2ee
~ ngcgy   A kiedy sądy zajmą wyzyskiwaczami którzy płacą 1000zł i każą za to rodzinę utrzyma?I dobrze wiedzą ,że za to się nie da żyć i zmuszają ludzi do kradzenia?Bo ile niewolnik zarabia w PGKIM? Może jakieś bony na święta da im Rosłan ?Ale takie po 1000zł a nie po 50zł
23 listopada 2013
+8
-0
PL
29f-0dc
~ rodowity biłgorajak   czyli po kontroli przebudowy Zamojskiej,Kościuszki i Tarnogrodzkiej przez CBŚ inwestor i jego nadzorcy co w tym wszystkim palce maczali sami po sobie własnoręcznie będą usterki usuwać!?
23 listopada 2013
+6
-0
PL
25c-e45
~ ZADUMA I ZDZIWIENIE ... CO TEN BURMISTRZ CZYNI!   NO TO MAMY PRZYSZŁOŚĆ ZA ROSŁANA!
NIE MA PRACY W BIŁGORAJU A ON I JEGO LEWICA W PGK I KORNIAK Z ZARZĄDU DRUG MAJĄ LUDZI DO GNANIA PEJCZEM DO PRACY ...
POSPRZĄTAJĄ MIASTO A WY W GAJERKACH BEDZIECIE WSTĘGI OBCINAC BO DROGIE DROGI WAM WAŚĆMOŚĆ PANOM ZROBILI ...
23 listopada 2013
+7
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:02 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
dzisiaj, 13:54 Biłgoraj
Mikołajkowy Turniej Karate już po raz 30.
dzisiaj, 11:14 Lubelszczyzna
502 zgony w kraju, 42 w Lubelskiem
w środę, godzina 17:43 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
dzisiaj, 09:13 Obsza
Wyższe podatki i wynagrodzenie wójta
we wtorek, godzina 10:54 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w piątek, godzina 15:19 Biłgoraj
Przy parafii św. Marii Magdaleny powstaje Zakon Rycerzy Kolumba
w piątek, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Strażacy z gminy Biłgoraj wybrali nowe władze
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
w piątek, godzina 11:17 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 11:23 Lubelszczyzna
Prawie 30 tys. mieszkańców województwa lubelskiego na kwarantannie
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w czwartek, godzina 09:13 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu
w środę, godzina 07:22 Aleksandrów
Gospodynie w telewizji śniadaniowej
21 listopada 2021 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
dzisiaj, 09:05 Tarnogród
Seniorzy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy
w środę, godzina 11:16 Krasne
Stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał do rowu
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w poniedziałek, godzina 09:06 Łukowa
Wypadek w gminie Łukowa. 4 osoby trafiły do szpitali
we wtorek, godzina 14:39 Biłgoraj
Przedszkole Samorządowe nr 2 apeluje o zwrot puszki z pieniędzmi
w poniedziałek, godzina 17:59 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
W poniedziałkowe popołudnie 29 listopada, w sali katechetycznej przy kościele pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się spotkanie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Tematem rozmowy była suwerenność kraju. - Warunkiem suwerenności narodu jest niepodległość państwa - mówił minister.
w czwartek, godzina 10:26 Biłgoraj
Rowerzysta z 3 promilami wjechał pod samochód
26 listopada 2021 Gmina Biłgoraj
Pensja wójta w górę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl