Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ W obronie wynagrodzenia burmistrza
2010.12.30 22:24 | aktualizacja: 2011.01.06 00:33

Burmistrz powinien zarabiać więcej

Tak przynajmniej uważa radna Rady Miasta Regina Rogowska. Podczas ustalania wynagrodzenia dla obecnego włodarza miasta wnioskowała o zwiększenie jego pensji, która obecna wynosi ok. 8,5 tys. zł. brutto. Jak mówiła - Tak być nie może.
Burmistrz powinien zarabiać więcej
Burmistrz powinien zarabiać więcej

- Z uzgodnień z burmistrzem wynika, by kwestie wynagrodzenia pozostawić na dotychczasowym poziomie - rozpoczął temat przewodniczący Rady Miasta, Zygmunt Dechnik.

Z taką decyzją nie zgadzała się radna Regina Rogowska, która stwierdziła, że obecne wynagrodzenie burmistrza, a jest ono na podobnym poziomie co osiem lat temu, jest zdecydowanie za niskie. - To jest już trzecia kadencja i uważam, że to jest stanowczo za mało. Burmistrz jest bardzo skromny ale wydaje mi się, że za jego pracę minimalna płaca i minimalne dodatki to troszkę za mało, musimy to jeszcze przemyśleć, bo dla mnie to jest śmieszne, że przez osiem lat ciągle jest ta płaca minimalna, musimy podjąć właściwą decyzję - wyjaśniała swoje stanowisko radna.

- Po rozmowie z głównym zainteresowanym i kolegami z Komisji doszliśmy do porozumienia, żeby pozostać przy obecnym poziomie wynagrodzenia, a ewentualną zmianę tej kwoty rozstrzygniemy w przyszłości. Jesteśmy za zmianą wynagrodzenia ale nie na obecnej sesji - odpowiadał Benedykt Miszkin, przewodniczący Komisji Budżetu.

Jednak pomimo tych zapewnień, radna po raz kolejny zaapelowała o konkretną deklarację, dotyczącą zmian w zarobkach włodarza Biłgoraja. W efekcie złożyła wniosek formalny, by wynagrodzenie burmistrza podnieść o 1 tys. zł. Nie uzyskał on jednak poparcia pozostałych radnych, jedyne czterech było "za".

Większość za to uznała, że do problemu wysokości poborów Janusza Rosłana należy wrócić nieco później, w pierwszym kwartale przyszłego, 2011 roku. Tym samym wynagrodzenie gospodarza miasta pozostało na obecnym poziomie, burmistrz każdego miesiąca otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4 500 zł, dodatek funkcyjny - 1 600 zł, dodatek specjalny, który stanowi 25% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, czyli 1 525 zł, jak również 900 zł dodatek za wieloletnią pracę.

- Przykro mi, że również w takich sprawach radni się spierają, ja nie jestem tutaj po to, żeby się dorabiać. Zarabiam ok. 6 tys. netto i uważam, że kwota ta jest wysoka i jak dla mnie satysfakcjonująca - podsumował cała sytuację Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja.

Jt
REKLAMA
Oceń:
7 głosów
Burmistrz powinien zarabiać więcej, 5.0000 out of 5 based on 7 ratings
Jt dodany
 
Odsłon: 7354
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
b64-d2c
~ obserwator   Szkoda, że nie ma obligatortyjnych widełek zarobków burmistrzów, wójtów, prezydentów. Taka jest prawda, że burmistrz Rosłan zarabia mniej niż wszyscy wójtowie w powiecie biłgorajskim. Jego poprzednik wiele lat temu podobno zarabiał 10 baniek. P. Rosłan jest skromnym człowiekiem,nie domaga się podwyżki, czego nie można powiedzieć o innych. To niepoważne, że zarabia mniej niż wójt nawet niewielkiej gminy. Nazwiska mówią same za siebie, otóż kto wypowiada się przeciwko ew. podwyżce? To konkureci Rosłana w wyborach, którzy pretendowali do funkcji burmistrza. A ponieważ przegrali z Rosłanem, to z zawiści go kontrują. Zapewnmiam, że nie należę do komitetu wyborczego p.Rosłana. Po prostu obiektywnie oceniam to co się dzieje.
14 lutego 2013
+1
-0
PL
d25-1f8
~ mieszkaniec   co co podpisali się pod tą petycja o zmiane wynagrodzenie powinni być pognani z tych stanowisk niespodziewański co on tam robi klecha co ten człowiek tam robi no i to ba..ko naprawdę nasze miasto idzie złą drogą nie można szastać tak naszymi podatkami miszkin litości gdzie u nas młodzi ludzie dlaczego nie pogoni się tych starych pierdzieli z taką radą nic nie zrobimy oni przejedzą nasze pieniądze a dzieci nie mają na gorące danie ludzie nie mają na opłaty a tu propozycja zmiany wynagrodzenia z 8 na 9 tysięcy BOGA SIĘ NIE BOICIE A W NIEDZIELE Z JĘZOREM NA BRODZIE UDAJĄ KATOLIKÓW
14 lutego 2013
+0
-1
PL
d25-1f8
~ vvvbiłgo   z tych wypowiedzi jedno wywnioskować należy ta pani klasyfikuje się do leczenia i to szybkiego leczenia bo jak ma dzieci to one mogą robić tak jak ona postępuje i będzie nie wesoło jak taki naród nam dorośnie
14 lutego 2013
+0
-2
PL
a86-5bd
~ Widz.   O złotówkę więcej.
25 lutego 2012
brak ocen
PL
a86-5bd
~ Widz.   Postradała Pani zmysły podnosząc ten temat. Ciekawe ile by zarabiał jako Naczelnik za PRL-u? A teraz te konfitury smakują coraz bardziej. Zwłaszcza jak ktoś zaproponuje coś dla burmistrza, a potem burmistrz podniesie pensję innym.Pani Rogowska, czy Pani się orientuje ile ja zarabiam jako mgr inż. w szkole, technikum? A może mam łatwiejszą pracę od Pana burmistrza? Piekło czeka.
25 lutego 2012
+0
-1
PL
162-617
~ Opamiętaj się!   Ten postulat to pomysł bez wyobraźni. Niech pomysłodawca spojrzy na koszty działalności Rady i Zarządi miasta i porówna z przychodami, które ciągle maleją. To dotyczy całej Polski. Zarobki w administracji samorządów są za wysokie i w dodatku nie powinno być sztucznych "13", które powinny być tylko z zysku jako nagroda.
30 grudnia 2011
+2
-1
PL
cbe-ff8
~ pamiętliwy   Nina, kondycja miasta jest o niebo lepsza jak np. za poprzedniego burmistrza, który relatywnie podobno dużo lepiej zarabiał niż Rosłan i zostawił Rosłanowi gigantyczne zadłużenie. Na ostatniej sesji RM, radny Miszkin z PO sprzeciwił się podwyżce dla Rosłana, więc może warto przypomnieć jak bardzo wysokie wynagrodzenie miał Miszkin gdy był dyrektorem szpitala i to niestety od niego zaczęło się zadłużenie ZOZ.
3 stycznia 2011
+2
-4
PL
eea-c4e
~ Nina   Jak widać po kondycji miasta mamy biedę więc nie widzę powodu dla którego trzeba byłoby zwiększać pensję burmistrzowi i radnym dietę. Może poczekajmy na czyny i wówczas dajmy nagrodę.
1 stycznia 2011
+2
-2
PL
74e-de9
~ mastalerz   Ludzie 10 lat temu , chociażby w firmie "wszystkich pokoleń" (jedno pokolenie zamawia meble drugie odbiera) zarabiali 2 x więcej i co z tego . Zarobki zamiast iść w górę to maleją a w sklepach wszystko coraz droższe tak jak paliwo czy prąd . Ludzie liczą tylko na siebie bo na górze wojna o to czy kawior ma być czerwony czy czarny !!!
31 grudnia 2010
+3
-1
PL
f10-1f1
~ wyborca   Kto tą Panią Rogowską wybrał niech odda swoją dietę i całe wynagrodzenie. Nowo wybrani radni Wy weźcie się do roboty i coś zróbcie dlatego miasta a nie zaczynanie od swoich uposażeń. Już mądry Schetyna kolegom posłom podwyższył o 500 złotoch. Zadłużajcie kraj na maksa. To może prawnuki spłacą długi albo wierzyciele rozbiorą Polskę.
31 grudnia 2010
+1
-2
US
b17-c21
~ WIESIEK   CO BY SIE STALO JAK BY MIAL OK 10 TO W PORZADKU GOSC.NIE TAKA KASE BIORA ZA NIC 10 TO I TAK SMIESZNA SUMA.
31 grudnia 2010
+1
-3
PL
b20-d60
~ ob. k   To chyba żart!Ul. Widok jest koszmar!
31 grudnia 2010
+1
-0
PL
34f-37b
~ as   Dobrze powiedziałeś Benek ... bravo
31 grudnia 2010
brak ocen
PL
6b7-e16
~ NIE   jako wyborca mówię NIE - niech pokaże rozwój miasta wtedy niech prosi Rogowską o wsparcie i podwyżkę
31 grudnia 2010
+8
-1
PL
6b7-e16
~ za co?   za brak funduszy, brak inwestycji? za fatalną halę?
31 grudnia 2010
+3
-3
PL
6b7-e16
~ Gdzie tu jest uczciwość   To kilka rodzin za takie pieniądze może przeżyć!
31 grudnia 2010
+5
-1
PL
6b7-e16
~ wstydu nie mają   Rogowska jest w klubie Rosłana więc wiadomo dlaczego ,, prosiła ,, o podwyżkę dla szefa. Dziwne że w czasie kiedy starosta obniżył sobie pensję to burmistrzowi chcą podnosić. Nie lepiej było pójść za przykładem starosty i obniżyć sobie pensję
31 grudnia 2010
+9
-3
PL
6b7-e16
~ anka   to kto nastawił rogowską aby zgłaszała podwyżkę?
31 grudnia 2010
+3
-3
US
c10-f2a
~ barman   uczcie sie pisklaki .maryjan to juz sklerotyk.czas na przesiadke w 2011 a nie 2011 pne.burmistrz to jednak klasa, moze cos nauczy sie od niego 70% nawierzonych.
31 grudnia 2010
+3
-2
PL
34f-37b
~ tar   to ja będę pierwszy-----mało barowało a po wyborach mógłby mieć 1500 PLN ....Janusz nie szalej.... bo mogło być gorzej...
30 grudnia 2010
+3
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 16:38 Tarnogród
Uroczystości upamiętniające wydarzenia Tarnogrodzkiego Września
Każdego roku mieszkańcy Tarnogrodu spotykają się przy pomniku w Bramie Korchowskiej, by upamiętnić tragiczne wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Nie inaczej było i tym razem. Uroczystości poświęcone 82. rocznicy wydarzeń wrześniowych zorganizowano w niedzielę 26 września.
w poniedziałek, godzina 10:49 Biłgoraj
3 szczeniaki szukają nowych domów, apel o pomoc w znalezieniu pozostałych psów
w poniedziałek, godzina 15:17 Biłgoraj
Biłgorajanka walczy o serce rolnika
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
we wtorek, godzina 14:11 Lubelszczyzna
3 przypadki śmiertelne w powiecie biłgorajskim
w niedzielę, godzina 18:21 Biłgoraj
20-lecie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
we wtorek, godzina 20:47 Biłgoraj
Wystawa Janusza Jarosławskiego na obchodach 200. rocznicy śmierci Napoleona
w poniedziałek, godzina 17:08 Biłgoraj
Potrącenie 13-letniego rowerzysty [AKTUALIZACJA]
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
we wtorek, godzina 09:37 Biłgoraj
Chciała sprzedać buty, a straciła 6,5 tys. zł
22 września 2021 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Maraton rowerowy po Ziemi Biłgorajskiej
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby [AKTUALIZACJA]
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
we wtorek, godzina 08:15 Józefów
Odbierz darmową sadzonkę i przyłącz się do akcji SadziMY
we wtorek, godzina 08:22 Pływanie
Świetne starty Spartan
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
w poniedziałek, godzina 17:23 Osuchy
W rocznicę pochówku partyzantów
20 września 2021 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
we wtorek, godzina 09:35 Biłgoraj
Zgarnij voucher na Festiwal Food Trucków
w poniedziałek, godzina 21:45 Biłgoraj
MOJITO VIRGIN! Kacper Ruciński wystąpił w BCK
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl