Mowa o 15 letnim chłopcu, który prowadząc rower obok torowiska został potrącony przez jadący pociąg. Chłopiec ze załamana ręką oraz innymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Poseł Sławomir Zawiślak ujawnił podczas konferencji prasowej dokumenty, z których wynika, że wskutek nieprzemyślanej decyzji prezydenta Zamoyskiego nasz region stracił w sumie blisko 17 mln euro z przeznaczeniem na reaktywację historycznego połączenia kolejowego Warszawa-Zamość-Lwów.
Mammografia jest podstawowym badaniem wykrywającym nowotwory piersi. Nie można o nim zapominać, zwłaszcza jeśli kobieta znajduje się w tzw. grupie ryzyka. Często bowiem to kilkuminutowe, bezbolesne badanie może uratować nie tylko zdrowie, ale i życie.
Ruszył remont nawierzchni odcinka 2,3 km drogi wojewódzkiej 858 przebiegającej przez Hedwiżyn. Jednak radny Marian Szuper nie jest zadowolony z podjętych w tej sprawie decyzji. Podczas sesji budżetowej wnioskował, aby Gmina Biłgoraj zechciała partycypować w kosztach budowy tej ...
To już kolejny akt przemocy, jaki miał miejsce w tym spokojnym, jak dotąd, mieście. W poniedziałek 5 kwietnia został brutalnie pobity nastoletni mieszkaniec Frampola. Z licznymi urazami głowy trafił do biłgorajskiego szpitala. We Frampolu mówi się już o "bandzie ...
Porucznik Tadeusz Kuncewicz "Podkowa" wiosną 1942 roku na rozkaz dowództwa Armii Krajowej stworzył stały partyzancki oddział dywersyjny, złożony z mieszkańców okolic Zamościa, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, Lipowca, Tereszpola, Błonia, Kawęczyna, Turzyńca, Topólczy. Latem 1943 roku pod rozkazami "Podkowy" ...
Naczelnik Urzędu Skarbowego przypomina, iż z dochodów uzyskanych w roku 2009 należy rozliczyć się z urzędem do 30 kwietnia 2010r. Najpóźniej tego dnia trzeba złożyć PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 oraz uregulować wykazany w nich podatek do zapłaty.
Zmieniły się zasady przyznawania świadczeń z tytułu urodzenia dziecka. Do grudnia 2011 r., aby otrzymać "becikowe" wystarczy udowodnić co najmniej jedną wizytę u ginekologa lub położnej w czasie ciąży i przedłożyć dokument we właściwym w danej miejscowości ośrodku pomocy społecznej.
Karanie jest jedną z głównych metod wykorzystywanych przez rodziców w procesie wychowania. Kara stosowana jest znacznie częściej niż nagradzanie pozytywnego zachowania. Wynika to z przekonania o ogromnej sile oddziaływania kary na młodego człowieka. Jest w tym wiele racji, jednak nie ...
Wszyscy pamiętamy ten dzień 2 kwietnia 2005 roku, kiedy ogłoszono, że Papież - Jan Paweł II nie żyje. W mieście rozległo się przeraźliwie bicie dzwonów kościelnych. Naród polski pogrążył się w żałobie. Odszedł Polak już za życia nazywany "Wielkim".
W całej Polsce prowadzona jest akcja zachęcania dzieci w wieku szkolnym do jedzenia owoców i warzyw. W tym celu szkoły za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego otrzymują zdrowe przekąski. Program ten ma przede wszystkim wpłynąć na poprawę nawyków żywieniowych ...
Przyszła długo oczekiwana wiosna. Zdejmujemy czapki z głowy, a nasze włosy są suche i zmęczone. Częste zmiany koloru, uprzednie odbarwianie, baleyage, a także trwała ondulacja oraz stosowane do utrwalenia fryzury żele, pianki i lakiery wysuszają, zlepiają, a w konsekwencji uszkadzają włosy. ...
Ciągniki rolnicze uważane są w ostatnim czasie za jedyną racjonalną siłę pociągową w rolnictwie. W ogólnej opinii żywa siła pociągowa - koń roboczy, uważana jest za anachronizm i jest traktowana jako synonim zacofania. W dobie rewolucji przemysłowej i narastającej globalizacji działalności ...
W środę, 31 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej dla dzieci i młodzieży odbyło się podsumowanie konkursu wielkanocnego. Dzieci chętne do wzięcia udziału mogły zgłaszać się przez cały marzec. Wystarczyło jedynie wykonać dowolną techniką pracę prezentującą zajączka wielkanocnego.
Kary są nieodłącznym elementem procesu wychowania. Mają one na celu, przede wszystkim wzbudzenie negatywnych odczuć dziecka, związanych z jego złym zachowaniem. Jednak, by osiągnąć zamierzony efekt, należy stosować je rozsądnie. Jakich metod używać, by karanie nie ...
Dyrektor Jarzębowski rzadko udziela wywiadów, często bywa nieuchwytny dla mediów, jednak z nami zdecydował się porozmawiać. W wywiadzie dla "Gazety Biłgorajskiej" dementuje informacje o zamykaniu oddziałów, mówi o złożonych w sądzie dokumentach oraz podsumowuje dwa lata swojej pracy na stanowisku dyrektora placówki.
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Jednak zanim zasiądziemy z bliskimi do świątecznego śniadania, musimy przeżyć najważniejszy okres w kalendarzu liturgicznym. Wielki Tydzień, bo o nim mowa, rozpoczyna się Niedzielą Palmową.
Poniedziałek poprzedzający Święta Wielkanocne ma szczególną symbolikę - nazwany został Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości. Tego dnia, czyli 29 marca Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwościowe "ISKRA" serdecznie zaprasza do siedziby Stowarzyszenia przy ul. Lubelskiej 16 na obchody Dnia Trzeźwości ...
Tak zakończyła się wieloletnia batalia o nieruchomość, jeszcze niedawno usytuowaną koło Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. Nieużywany budynek stał w tym miejscu od wielu lat. Dziś pozostał tylko pusty plac. Dlaczego akurat teraz zdecydowano o jego rozbiórce?
W środę 20 listopada przekazano plac budowy pod inwestycję obejmującą modernizację ulicy Knappa oraz budowę drogi I.B. Singera w Biłgoraju. Zgodnie z umową na realizację zadania wykonawca ma 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.
dzisiaj, 12:46
Biłgoraj
Spotkanie przedsiębiorców Ziemi Biłgorajskiej
dzisiaj, 10:04
Biłgoraj
Odznaczenia i awanse strażaków [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
w środę, godzina 13:55
Biłgoraj
Biłgorajski basen odzyska dawny blask
Kryta pływalnia, jeden z symboli Biłgoraja, wkrótce przejdzie kompleksową modernizację. W środę, 20 listopada, przedstawiciele Zarządu Powiatu podpisali umowę z wykonawcą na realizację II etapu remontu obiektu, który będzie służył zarówno mieszkańcom, jak i lokalnym stowarzyszeniom sportowym.
dzisiaj, 10:25
Biłgoraj
W Urzędzie Miasta leje się krew
dzisiaj, 10:58
Biłgoraj
Akcja dla rowerzystów
w sobotę, godzina 18:29
Biłgoraj
Jubileuszowy Wieczór Darczyńcy [NOWE ZDJĘCIA]
W sobotę 16 listopada odbyła się kolejna edycja Wieczoru Darczyńcy, organizowanego przez fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Tegoroczne wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ wpisało się w obchody 25-lecia działalności fundacji.
w niedzielę, godzina 10:41
Powiat
11 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj i Tarnogród
dzisiaj, 08:11
Gmina Józefów
Obszar zagrożenia wścieklizną na terenie powiatu
we wtorek, godzina 11:18
Lubelszczyzna
Pierwszy przypadek wścieklizny u psa w województwie
Do dzisiaj w województwie lubelskim potwierdzono 20 ognisk wścieklizny. Po raz pierwszy chorobę stwierdzono u psa. Służby przypominają, że obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy po ukończeniu 3 miesiąca życia.
w niedzielę, godzina 08:54
Bukowa
Tragiczny pożar w gminie Biłgoraj. Nie żyje mężczyzna
w poniedziałek, godzina 21:37
Aleksandrów
Osobówka stanęła w ogniu [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 15:28
Babice
Upamiętnienie biskupa z Babic
We wtorek, 19 listopada przy szkole w Babicach odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia kamienia upamiętniającego biskupa płk. Mateusza Siemaszko, duchownego i żołnierza, który zapisał się w historii Polski.
w środę, godzina 08:12
Bukowina
Wałęsające się krowy utrapieniem mieszkańców
we wtorek, godzina 08:52
Korytków Duży
Dachowanie na DW nr 835
10 listopada 2024
Biłgoraj
Biłgoraj uhonorował bohatera [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę, 10 listopada, w Biłgorajskim Centrum Kultury miała miejsce wyjątkowa uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraja ppor. Józefowi Steglińskiemu ps. "Cord". Wieczór poświęcony był bohaterowi, który swą niezłomnością zasłużył na szczególne miejsce w historii regionu. Uroczystość uświetniła prapremiera filmu dokumentalnego "Ten skrawek ziemi to wolna Polska".