Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2017.04.11 00:38 | aktualizacja: 2017.04.11 11:02

Biłgorajskie obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

W poniedziałek, 10 kwietnia, w całej Polsce odbywały się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. W Biłgoraju przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości spotkali się na mszy św. w kościele Św. Jerzego, następnie udali się przed tablicę upamiętniającą ofiary tej tragedii, znajdującą się na Krzyżu Katyńskim, na cmentarzu przy ul. Lubelskiej.
Biłgorajskie obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Biłgorajskie obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Biłgorajskie obchody 7. rocznicy tragedii smoleńskiej rozpoczęły się od mszy św. sprawowanej w intencji 96 ofiar. W katastrofie zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, posłowie, senatorowie, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, funkcjonariusze BOR-u i członkowie załogi samolotu. W uroczystościach upamiętniających tę tragedię uczestniczyli m.in. poseł Piotr Olszówka, przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, członkowie "Solidarności", delegacja Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej rejonu Biłgoraj, członkowie Klubu Gazety Polskiej w Biłgoraju i przedstawiciele Rejonowego Komitetu Obywatelskiego. - Modlimy się za tych wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie 10 kwietnia 2010 roku, aby Pan okazał im swoją łaskę i przyjął ich do chwały wiecznej. - rozpoczął mszę św. ks. Karol Jędruszczak.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na cmentarz przy ul. Lubelskiej, aby tam przy tablicy upamiętniającej ofiary tragedii zapalić znicze i złożyć wieńce. - Mam nadzieję, że pamięć tych, którzy złożyli największą ofiarę będzie upamiętniana długie lata - mówił do zgromadzonych na cmentarzu poseł Piotr Olszówka. Na zakończenie Tadeusz Ferens podziękował zgromadzonym za uczczenie pamięci ofiar katastrofy rządowego samolotu.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biłgorajskie obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7071
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
be6-65c
~ Marian  Tadeusz Ferens dziękuje i czyta w kościele na uroczystościach PiS ? Przecież on kiedyś kandydował w wyborach z lewicowej Fundacji XXI. Teraz już w PiS ? Kto tym PiS rządzi i bierze takich ludzi? Wybory macie przegrane. Ludzie w Biłgoraju wiedzą kto jest kim od lat i nie ukryje się tego niesieniem flagi i podpis PiS. Dlaczego PiS nie stawia na ludzi wykształconych i młodych. Na nowe pokolenie. Macie widać wielu takich co byli w rożnych już partiach i na rożnych listach. Co to ma wspólnego z PiS i prawicą? Nikt nie rozumie w PiS że dlatego jest was tak mało? Kilkanaście osób na takiej uroczystości to totalna porażka PiS i róbcie tak dalej.
11 kwietnia 2017
+20
-0
6ea-9da
~ Adam  Flaga biało czerwona to symbol narodowy i nie można na niej nic pisać ! I poseł idzie z taką flagą przez miasto. Żenujące to i takie małe.-wiocha!!!!!!Ferenc czyta z amboby bezcenne :)
11 kwietnia 2017
+18
-2
e07-b32
~ Józek  Olszówka zadbałby o to aby ludzi nie robić w h......ja bo cały czas pomiata tymi co na niego pracowali. Zapomniałeś jak rwałeś u mnie tytoń bo żebrałeś o pracę jako bezrobotny!!! teraz jesteś CWANIAK POSEŁ ze słomą w butach
11 kwietnia 2017
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
e23-c8d
~ Jan   Maryjan Jago pokazuje dwa paluchy, znaczy jeszcze dwie krowy ma zabrać chłopom za obowiązkowe dostawy.
12 kwietnia 2017
+2
-0
cf2-dc2
~ Wilk   Płyta jesteś zwykłą gnidą zasiadasz w jury podczas "Solideo" promujesz jakiś artystów z Gdańska a na spotkania solidarnościowe przychodzisz do lokalnej społeczności i spotykasz tam osoby których mógłbyś promować na "Solideo" jak im spojrzysz w twarz jedź do Gdańska gnido dworska. PS. ~cfv Jesteś gość
11 kwietnia 2017
+1
-0
e23-c8d
~ Jan   Ferens -wyjątkowy, moralny pigmej.
11 kwietnia 2017
+1
-0
ee7-073
~ podoba mi się ....ktoś  do ~ A taki ktoś   napisał prawdę POMORDOWANYM pod smoleńskiem czyli wiemy z kim rozmawiał prezydent przed lądowaniem samolotu w smoleńsku , tylko sprawca odwiedza grób ofiary !!! STARE POWIEDZENIE SŁUŻB KRYMINALNYCH !!!
11 kwietnia 2017
+2
-2
e5a-b5b
~ A taki ktoś   Chwała pomordowanym w Katyniu i pod Smoleńskiem.
11 kwietnia 2017
+1
-6
193-354
~ cfv   Płyta Ławrow nie zagrał żadnej sowieckiej piosenki?Odważny jest ten co stoi obok niego z portfelem w kieszeni.Jago poborca wyspowiadał się z krów i kóz które ludziom zabierał jako poborca?,Jeszcze wam do towarzystwa jakiegoś esbeka brakuje .Ale ekipa się dobrała warci siebie .Same autorytety do naśladowania
11 kwietnia 2017
+9
-1
e07-b32
~ Józek   Olszówka zadbałby o to aby ludzi nie robić w h......ja bo cały czas pomiata tymi co na niego pracowali. Zapomniałeś jak rwałeś u mnie tytoń bo żebrałeś o pracę jako bezrobotny!!! teraz jesteś CWANIAK POSEŁ ze słomą w butach
11 kwietnia 2017
+12
-0
8f1-b45
~ zdjęcie numer 25   Olszówka a obok niego ten Szponar z Tarnogrodu działacz Samoobrony pilnuje kto z kim i o czym rozmawia? Samoobrona w PiS buhahahaha
11 kwietnia 2017
+10
-0
212-e10
~ P  do ~ do Adama   My ciebie też mamy ta samo daleko w d.... .
11 kwietnia 2017
+1
-9
7c6-61b
~ do Adama   Głupich nie sieją sami się rodzą!A ja ich wszystkich mam daleko w d....e!
11 kwietnia 2017
+9
-2
6ea-9da
~ Adam   Flaga biało czerwona to symbol narodowy i nie można na niej nic pisać ! I poseł idzie z taką flagą przez miasto. Żenujące to i takie małe.-wiocha!!!!!!Ferenc czyta z amboby bezcenne :)
11 kwietnia 2017
+18
-2
be6-65c
~ Marian   Tadeusz Ferens dziękuje i czyta w kościele na uroczystościach PiS ? Przecież on kiedyś kandydował w wyborach z lewicowej Fundacji XXI. Teraz już w PiS ? Kto tym PiS rządzi i bierze takich ludzi? Wybory macie przegrane. Ludzie w Biłgoraju wiedzą kto jest kim od lat i nie ukryje się tego niesieniem flagi i podpis PiS. Dlaczego PiS nie stawia na ludzi wykształconych i młodych. Na nowe pokolenie. Macie widać wielu takich co byli w rożnych już partiach i na rożnych listach. Co to ma wspólnego z PiS i prawicą? Nikt nie rozumie w PiS że dlatego jest was tak mało? Kilkanaście osób na takiej uroczystości to totalna porażka PiS i róbcie tak dalej.
11 kwietnia 2017
+20
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 11:22 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń
w piątek, godzina 23:08 Biłgoraj
"W rytmie miasta"
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
dzisiaj, 09:26 Biłgoraj
Od najbliższej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św.
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
dzisiaj, 10:04 Gmina Biłgoraj
Wójt apeluje o racjonalne korzystanie z wody
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Zwycięstwo w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
we wtorek, godzina 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w czwartek, godzina 10:12 Wola Dereźniańska
Czyje zguby?
w piątek, godzina 10:43 Lubelszczyzna
Spada liczba nowych zakażeń w kraju, rośnie w województwie
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w środę, godzina 09:05 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 07:27 Józefów
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl