Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2015.04.10 21:00 | aktualizacja: 2015.04.10 21:04

Obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości spotkali się dziś na mszy św. w kościele Św. Jerzego, następnie udali się przed tablicę upamiętniającą ofiary tragedii smoleńskiej znajdującą się na Krzyżu Katyńskim na biłgorajskim cmentarzu.
Obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Biłgorajskie obchody rocznicy mordu katyńskiego i katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się od uroczystej mszy św. sprawowanej w intencji ofiar obu wydarzeń. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, a także lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.
W głoszonym kazaniu ksiądz proboszcz Stanisław Budzyński, podkreślał, że bez Chrystusa nie można zrozumieć naszych dziejów i wszystkich ciemności polskiej historii. - Mamy prawo wierzyć, że Chrystus wyszedł na przeciw ofiar z Katynia i Smoleńska i powiedział do nich: nie bójcie się, ja jestem droga, prawda i życiem - podkreślał ks. Budzyński. Porównał również dwie blizny, które ma na swoim policzku Matka Boska Częstochowska do dwóch ciętych ran jakie ma polska ziemia, właśnie Katynia i Smoleńska. Po mszy św. odbył się Apel Poległych, odczytano nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej. Tamte tragiczne wydarzenie przypomniała Beata Strzałka. - Sobota 10 kwietnia 2010 roku nierozerwalnie połączyła dwa pokolenia Polaków. Pokolenie, pamiętające zbrodnie sowieckich władz z roku 1940 kiedy zamordowano i pogrzebano w dołach lasu katyńskiego najlepszych synów naszej Ojczyzny oraz pokolenie współczesne, doświadczone smoleńską tragedią - zaznaczyła Beata Strzałka.
Kilka słów wspomnień dotyczących montowania tablicy smoleńskiej powiedział Ryszard Niespodziewański z Rejonowego Komitetu Ziemi Obywatelskiej.
Następnie członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości przemaszerowali na cmentarz na ul. Lubelskiej, aby tam zapalić znicze dla wszystkich: i tych którzy zginęli w 1940 i tych w 2010 roku.

Za uczestnictwo w obchodach dziękował pełnomocnik powiatowy PiS w Biłgoraju, Piotr Olszówka. Natomiast poseł Sławomir Zawiślak podkreślał, ze teraz jest czas walki o Polskę - Jesteśmy w stanie naszą Ojczyznę podnieść z kolan - mówił poseł do zebranych na cmentarzu.
Wieńce pod Pomnikiem Jubileuszowym złożyły delegacje m.in. członkowie Prawa i Sprawiedliwości, członkowie "Solidarności", Koło Przyjaciół Radia Maryja, przedstawiciele Rejonowego Komitetu Obywatelskiego.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 3758
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
681-043
~ Pis ma rację do  do ~ do -Obserwator   to był ZAMACH przygotowany przez tych co pozwolili na lądowanie prezydenckiego samolotu na kartoflisku w Smoleńsku i sprawcy tego wydarzenia wcale nie ukrywają się w Rosji ,tylko dlaczego ten sam Pis nie dąży do ujawnienia tych ludzi ?
12 kwietnia 2015
+5
-0
PL
099-a51
~ do -Obserwator   A ty tam byłeś i widziałeś , słuchaj dalej tv, nikt tak naprawdę nie wie jak to było poza Putinem ,masz własny rozum?
11 kwietnia 2015
+2
-5
PL
34f-37b
~ 454suw  do ~ anka   Ty też będziesz staruchą !!!
11 kwietnia 2015
+2
-2
PL
911-fc6
~ seba  do ~ obserwator   Ty znasz tylko zapalniki czasowe?.
11 kwietnia 2015
+3
-3
PL
a47-d2f
~ Pis ma rację  do ~ obserwator   to był ZAMACH przygotowany przez tych co pozwolili na lądowanie prezydenckiego samolotu na kartoflisku w Smoleńsku i sprawcy tego wydarzenia wcale nie ukrywają się w Rosji
11 kwietnia 2015
+3
-7
PL
b5b-060
~ obserwator   Wiadomo że winni są nasi piloci, lecieli pod presją i musieli wylądować na tym lotnisku, gdyż uroczystości miały się odbyć w tym dniu !!! Debeściaki chcieli pokazać ze można wylądować w takich ciężkich warunkach, presja Prezydenta i Szefa sił Powietrznych zrobiła swoje, finał wszyscy znamy .... tragedia i ból dla wszystkich Polaków i ich rodzin !!!
Wybuch? paranoja ....Jaki kretyn ustawiłby detonaator na czas w którym samolot powinien być już na ziemi .Przeciez 3 razy podchodzili do lądowania .O 8,41 samolot powinien być już na pasie a o tej porze sie rozbił .Zestrzelenie ? Amerykanie dawno mieli by zdjęcia satelitarne że wystrzelono rakietę .Skończcie z tymi teoriami Maciarewicza bo rzygać sie chce na to wszystko
11 kwietnia 2015
+9
-6
PL
a11-5f3
~ juzek  do ~ hetman   Zamach w sensie wymach?
11 kwietnia 2015
+5
-3
PL
52b-6af
~ hetman   to był zamach!
11 kwietnia 2015
+5
-7
PL
52b-6af
~ anka   Staruchy w większości,jak pięknie udają zadumę
10 kwietnia 2015
+6
-5
PL
371-2a6
~ Pis ma rację to był ZAMACH   przygotowany przez tych co pozwolili na lądowanie prezydenckiego samolotu na kartoflisku w Smoleńsku i sprawcy tego wydarzenia wcale nie ukrywają się w Rosji
10 kwietnia 2015
+5
-7
PL
183-ba1
~ e2p   Mam nadzieję .że 23 kwietnia PIS i inni przypomną sobie o mordzie na Polakach przez UPA, a ksiądz jakąś mszę zrobi z tej okazji , A może Schodzinski się wzruszy i napisze list do Poroszenki o przeproszeniu Polaków i zadośćuczynieniu . Do Komorowskiego pisał to niech i do banderowców napisze
10 kwietnia 2015
+9
-1
PL
183-ba1
~ cvdfg   Polska musi mieć broń jądrową , inaczej Putin co jakiś czas będzie Polaków kopał po d... ruski liczy się tylko z silnym , przez tyle wieków nikt z Polaków tego nie zauważył?Jakoś Chinolom czy USA nie podskakują , Anglii Francji,Ukraińce pozbyli się bomby i od razu im Krym zabrali
10 kwietnia 2015
+2
-4
PL
58d-3a6
~ Widz   Zdjęcie 33. Wymowne. Wszyscy w zadumie a płyta rozbawiony. Patriota...
10 kwietnia 2015
+5
-1
PL
7c6-3fd
~ K.   Ale mało ludzi. To przez Zawiślaka chyba ludzie uciekają z PiS. Sami obcy ze wsi. Taka rocznica i garstka ludzi.
10 kwietnia 2015
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 11:22 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń
w piątek, godzina 23:08 Biłgoraj
"W rytmie miasta"
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
dzisiaj, 09:26 Biłgoraj
Od najbliższej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św.
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
dzisiaj, 10:04 Gmina Biłgoraj
Wójt apeluje o racjonalne korzystanie z wody
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Zwycięstwo w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
we wtorek, godzina 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w czwartek, godzina 10:12 Wola Dereźniańska
Czyje zguby?
w piątek, godzina 10:43 Lubelszczyzna
Spada liczba nowych zakażeń w kraju, rośnie w województwie
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w środę, godzina 09:05 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 07:27 Józefów
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl