Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej ofiarom katastry smoleńskiej
2012.04.08 15:51 | aktualizacja: 2012.04.13 20:50

Odsłonięcie tablicy smoleńskiej okazją do wizyty Macierewicza

W najbliższy wtorek Komitet Budowy Pomnika - Krzyża Katyńskiego zorganizuje uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy, która ma upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010r. Zaproszono aż 350 gości, wśród nich jest m.in. Antoni Macierewicz, przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154.
Odsłonięcie tablicy smoleńskiej okazją do wizyty Macierewicza
Odsłonięcie tablicy smoleńskiej okazją do wizyty Macierewicza

- Będzie to uroczystość patriotyczno-religijna, rozpocznie się dokładnie w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej o godz. 17 mszą św., przewidziane są także krótkie przemówienia - potwierdza informacje portalu bilgorajska.pl Stanisław Niespodziewański.

Wg wstępnych planów społecznego Komitetu tablica miała być umieszczona na cokole istniejącego już pomnika katyńskiego, który umiejscowiony jest w części wojskowej cmentarza przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju. Na takie rozwiązanie nie zgodził się Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Lublinie, który uznał, że obecnie istniejący pomnik służy upamiętnieniu i oddaniu hołdu oficerom pomordowanym w Katyniu i nie należy umieszczać na nim innych tablic, także tej ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, ze względu na odmienne okoliczności wydarzeń.

- Moje osobiste zdanie jest takie, że właśnie w tym miejscu powinna być umieszczona tablica upamiętniająca ofiary tej tragedii, ponieważ uważam, że związek pomiędzy oboma zdarzeniami jest oczywisty, gdyż delegacja prezydencka leciała właśnie w celu uczczenia 70. rocznicy mordu katyńskiego. Dlatego też myślę, że umieszczenie pamiątkowej tablicy na cokole krzyża katyńskiego, który powstał z inicjatywy Komitetu Społecznego, byłoby najwłaściwsze - dodał Niespodziewański.

Gdzie w związku z tym zostanie umieszczona tablica przygotowana przez Komitet? - Jeszcze nie wiemy, mamy przed sobą jeszcze kilka dni na zastanowienie, ale na pewno wszystko zostaniu ustalone przed wtorkową uroczystością - wyjaśnił w rozmowie z bilgorajska.pl Marian Jagusiewicz, przewodniczący Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej, jeden z inicjatorów pomysłu.

Na tablicy poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej będzie umieszczony następujący tekst:

10 kwietnia 2010 r.

Pamięci Ofiar tragedii lotniczej, polskiej delegacji prezydenckiej, w której zginęli Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz ostatni Prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski i pozostałe 93 osoby delegacji udającej się na uroczystości 70. rocznicy mordu katyńskiego.

Biłgoraj, 10 kwietnia 2012 roku. Społeczeństwo Biłgoraja.

- Na uroczystość zaprosiliśmy ok. 350 osób, są wśród nich władze miasta, powiatu, ale także władze wojewódzkie oraz posłowie. Mam nadzieję, że goście dopiszą - podsumował Marian Jagusiewicz.


red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Odsłonięcie tablicy smoleńskiej okazją do wizyty Macierewicza, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 10490
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (20)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
d5b-5d6
~ he he  ja proponuje na starostwie powiatowym obok dekalogu powiesić tą tablicę będzię kolejny cyrk
obok mozna byłoby powiesić manifest rady w obronie telewizji Trwam i ogłoszenia parafialne
bo przecież nasze starostwo jest takie poważne :)
8 kwietnia 2012
+32
-4
PL
be9-e98
~ Fata  Biłgoraj obfituje już w tablice ,pomniki, krzyże... A moze by tak jakiś zaklad pracy...kochane nasze wladze miasta? W tej dzidzinie też można ruszyć głową. Naprawdę.
8 kwietnia 2012
+28
-4
PL
ef2-47c
~ J56  Mieszkańcy powiatu powinni ufundować pomnik "ostatniej zabranej krowy" a na nim umieścić zdjęcie jego egzekutora.
8 kwietnia 2012
+21
-3
Ostatnio dodane komentarze
PL
e32-573
~ Bez   Nie ośmieszajmy się Macierewiczem. On nie uwzględnia rozumu, on jest psychopatą...
14 kwietnia 2012
+1
-1
PL
49e-598
~ PePe   ja proponuje zeby sobie te tablice wszyscy uczestnicy tego cyrku wytatuowali soebie na KLACIE
13 kwietnia 2012
+1
-1
PL
57e-635
~ CD   ROSŁAN NIC NIE ROBI I MA SWÓJ BCK (PAŁAC KULTURY) SHODZIŃSKI I JAGO UKŁAD W MAMIENIU LUDZI KOŚCIOŁA. I BIŁGORAJ SIĘ KRĘCI. JEDEN I DRUGI NIC NIE ROBIĄ ABY POWASTAWAŁY MIEJSCA PRACY W BIŁGORAJU.
10 kwietnia 2012
+2
-2
PL
b0a-369
~ czekamy na Maciarewicza w Radecznicy   Podobno Maciarewicz ma być u nas w Radecznicy na konsultacjach itd.
10 kwietnia 2012
+6
-1
PL
45c-5a6
~ J56   Zgadzam się z propozycją umieszczenia tablicy przy dekalogu. Przy jej odsłonięciu na warcie powinien stanąć strażak z Tarnogrodu.
10 kwietnia 2012
+0
-4
PL
2cd-392
~ wtemacie   Z tego morał,taki.Że krzyż w Biłgoraju będzie stał nielegalnie.Wiele osób na forum ma zdanie o nim negatywne.Jeden gwóżdzi co przybito Chrystusa znajduje się w nowo odbudowanej od podstaw Moskiewskiej,Cerkwi.Chrystusa Zbawiciela.Wczoraj wiernym pokazywał Patriarcha,Kirył.Moim zdaniem Macierewicz już dawno powinien pociągnąć za sobą Jagusiewicza do Sejmu.A potem obaj wsiąść do samolotu.
10 kwietnia 2012
+0
-2
PL
e91-907
~ z boku   Jeśli już ta tablica ma być, to najlepiej umieścić ją na istniejącym krzyżu katyńskim, niż w innym miejscu stawiać kolejne pomniki.
10 kwietnia 2012
+1
-2
PL
9a0-70d
~ ciekawy   To kto z Biłgoraja zginął w tej katastrofie??
10 kwietnia 2012
+3
-3
GB
e1c-225
~ Szypół   Proponuję ufundować tablicę lub pomnik tym którzy wyjechali za robotą na zachód bo w biłgoraju tylko krzyże, pomniki i tablice a roboty brak. Niech was szlak.
9 kwietnia 2012
+6
-2
PL
18b-409
~ ~~~~~~~~   LUDZIE PROPONUJĘ POSTAWIĆ KRZYŻ PRZY RATUSZU A NA NIM FOTOGRAFIĘ NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONEGO CZŁOWIEKA BIŁGORAJA PANA JA A MIASTO BĘDZIE OBLĘŻONE PIELGRZYMKAMI !!!!!!!
9 kwietnia 2012
+4
-3
PL
a7e-714
~ JackTheRipper   Jagusiewicz gnębił biednych ludzi za komuny będąc urzędnikiem komunistycznym ten Pan to idiota próbujący wykupić zbawienie i błysnąć swoim patriotyzmem sługus komuny.
9 kwietnia 2012
+8
-4
PL
a7e-714
~ JackTheRipper   Wywalić wszytskich oszołomów. NIech się zajmą drogami a nie myślą jak tu błysnąć w mediach. Co za idioci. Rządam referendum w celu odwołania władz miasta i powiatu. Z moich podatków dostają pensje i zajmują się ***** To jest okradanie społeczeństwa !
9 kwietnia 2012
+9
-2
PL
d7b-f95
~ zz   pozdrawiam ew
konkretnie i na temat
9 kwietnia 2012
+3
-3
PL
d38-2d0
~ ew   co za debile.... nie moge...
9 kwietnia 2012
+8
-3
PL
be9-e98
~ Fata   Biłgoraj obfituje już w tablice ,pomniki, krzyże... A moze by tak jakiś zaklad pracy...kochane nasze wladze miasta? W tej dzidzinie też można ruszyć głową. Naprawdę.
8 kwietnia 2012
+28
-4
PL
d5b-5d6
~ he he   ja proponuje na starostwie powiatowym obok dekalogu powiesić tą tablicę będzię kolejny cyrk
obok mozna byłoby powiesić manifest rady w obronie telewizji Trwam i ogłoszenia parafialne
bo przecież nasze starostwo jest takie poważne :)
8 kwietnia 2012
+32
-4
PL
ef7-7e8
~ cdn.   Kiedy będzie można bez wstydu przyznać się do pochodzenia z Biłgoraja? Przecież było tu trochę ludzi myślących, tolerancyjnych, odważnych, nietuzinkowych. Chyba wszyscy nie wyjechali.
8 kwietnia 2012
+15
-5
PL
b0a-369
~ bezrobotny robotnik drogowy z Biłgoraja   ...nieustanne i przesadne wykorzystywanie tragedii w polityce może świadczyć jedynie o poziomie moralności i zamierzonych celach polityków..."co za dużo to niezdrowo" zwłaszcza w polityce...każde upamiętnienie tragedii powinno mieć godne miejsce i czas...w innym przypadku jest to chęć "zbijania" kapitału politycznego, która może okazać się chybiona oraz być "gwożdżiem do trumny" takiej polityki...
8 kwietnia 2012
+12
-2
PL
ef2-47c
~ J56   Mieszkańcy powiatu powinni ufundować pomnik "ostatniej zabranej krowy" a na nim umieścić zdjęcie jego egzekutora.
8 kwietnia 2012
+21
-3
PL
3f5-fe3
~ Michał   Kaczka dziennikarska? Czy podpucha organizatorów? - Macierewicza nie będzie. Można sobie zapraszać i Kaczyńskiego oni będą przecież tego dnia w Warszawie.
8 kwietnia 2012
+5
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 09:36 Biłgoraj
Odpowiedź wiceprezesa Arion Szpitale Sp. z o.o. na list otwarty w sprawie biłgorajskiego szpitala
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wystosował list otwarty do mieszkańców Biłgoraja dotyczący sytuacji biłgorajskiego szpitala. W odpowiedzi na przytoczone zarzuty, w imieniu zarządu spółki Arion Szpitale Sp. z o.o., głos zabrał wiceprezes Karol Stpiczyński. Poniżej publikujemy pełną treść stanowiska.
dzisiaj, 11:22 Lubelszczyzna
Lubelszczyzna na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń
w piątek, godzina 23:08 Biłgoraj
"W rytmie miasta"
11 czerwca 2021 Powiat
Nauczyciele odznaczeni
Wojewoda lubelski Lech Sprawka w asyście lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk wręczył nauczycielom z terenu województwa lubelskiego odznaczenia państwowe i resortowe. Postanowieniami prezydenta RP i ministra edukacji i nauki nauczyciele z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość odebrali Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Medale Komisji Edukacji Narodowej.
w czwartek, godzina 20:22 Biłgoraj
Zmarł ks. Bogusław Wojtasiuk
dzisiaj, 09:26 Biłgoraj
Od najbliższej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św.
11 czerwca 2021 Tarnogród
Uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury
W piątek, 11 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Trwający niemal dwa lata remont pochłonął 7 mln zł.
w czwartek, godzina 12:10 Powiat
Działania z wykorzystaniem drona. W 3 godziny ujawniono 12 wykroczeń
dzisiaj, 10:04 Gmina Biłgoraj
Wójt apeluje o racjonalne korzystanie z wody
w piątek, godzina 15:59 Powiat
Absolutorium dla Zarządu Powiatu
W piątkowe popołudnie 18 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu, podczas której dyskutowano o wykonaniu budżetu za ubiegły rok. Radni głosowali też nad udzieleniem absolutorium całemu zarządowi, czyli wyrażeniem poparcia dla gospodarki finansowej organu samorządowego.
w niedzielę, godzina 14:50 Biłgoraj
Czerwcowa garażówka
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Zwycięstwo w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików
w środę, godzina 16:20 Biłgoraj
Pół wieku razem, czyli Złote Gody w Biłgoraju
Pół wieku temu przysięgali sobie miłość na zawsze, słowa dotrzymali. 39 par z Biłgoraja w tym roku świętuje 50. rocznicę zawarcia małżeństwa. Część z nich wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez samorząd miasta. Wydarzenie odbyło się w środowe popołudnie 16 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury.
10 czerwca 2021 Biłgoraj
Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy na scenie BCK
we wtorek, godzina 12:16 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa, zderzył się z pojazdem i dachował
8 czerwca 2021 Biszcza
Sprawcy usiłowania zabójstwa zatrzymani. Grozi im nawet dożywocie
Czujność policjantów i legitymowanie idących nocą nieznanych mężczyzn przyczyniły się do ujawnienia i zatrzymania sprawców usiłowania zabójstwa. Dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wtargnęli do mieszkania 75-latka w celach rabunkowych. Zaatakowali go podczas snu, dotkliwie pobili i okradli. Nieprzytomny 75-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani przez policjantów mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet dożywotnie więzienie.
w czwartek, godzina 10:12 Wola Dereźniańska
Czyje zguby?
w piątek, godzina 10:43 Lubelszczyzna
Spada liczba nowych zakażeń w kraju, rośnie w województwie
10 czerwca 2021 Kraj
Konferencja dot. luzowania obostrzeń. Jakie nowości ogłosił premier?
W czwartkowe popołudnie 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona obostrzeniom związanym z sytuacją epidemiczną. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazali jakie decyzje zostały podjęte odnośnie zasad, które będą obowiązywać podczas wakacji. Pierwsze luzowania nastąpią już w najbliższą niedzielę.
w środę, godzina 09:05 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 07:27 Józefów
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl